Čím dochutiť Sunar Ha? Ako chutí Nutrilon Soya?

katka13122
22. máj 2008

cim by som mohla nejako dochutit malemu sunar ha??,pri prvom hlte ho riadne zatrasie a viac uz nechce 😠 viem ze cukrom sa nesmie,kvoli zubkom

Neviete ako chuti nutrilon soya????mam pocit ze ani to nebute chciet

besova
22. máj 2008

Ahoj... kolko ma mimco?? a preco rozmyslas o nutrilone soya????? bacha na mlieka prosimta, viem to mam s tym 😉 bohate skusenosti..

besova
22. máj 2008

Moj syn má 26. 8mesiacov..

katka13122
autor
22. máj 2008

ukonc.9 mes,,preco mam dat bacha na mlieko???
soya ze ked nemoze krav.mlieko,nie??

besova
22. máj 2008

Musis byt konkretnejsia ake mlieko si pouzivala pred týmto, mas dovod pouzivat ha mlieka?? uz ho musis aj prikrmovat nie ked ma 9.mes.. a papa ti v pohode?na mlieko soya musis mat odovodnenie, a urcite bez poradi s lekarom by som mu ho urcite nedávala.. aky mas konkretny problem..

katka13122
autor
22. máj 2008

obyc.sunar..maly ma stale problemy s bruchom vetry a zapekanie...dnes na alergo.nam povedali ze mali taky uz problem..ze to robilo mlieko..po porade s dr.skusam sunar ha ale ten nechce vobec,,papa vsetko...neni nejaky mlieckar ale mlieko pyta aj ked vypije 50ml..a papa ho vnoci...
ja sa len informujem o soye a chcem vediet ake je to mlieko..urcite po dohode s dr.

besova
22. máj 2008

neviem ale ked ma vsetko v poriadku, tak skor moze odmietat to mlieko koly jeho nahorklej chuti, a ten sunar normalny ti pil?? mne maleho dost casto zapeka... ja mu od malicka vyvaram kminik.. ci uz v zeleninke alebo vo vode.. moze to byt aj tym co papa, co mu dávas?? Ja musim dávat velky pozor na to co zje, lebo hned je zapeceny..

katka13122
autor
22. máj 2008

aj po uprave jedalnicka mame stale problemi s travenim,,vsimla som si ked vypije viac mlieka cez den aj vnoci tak nema vobec ziadne vetry..ak pije ho malo,teak je aj on v pohode...poradte mi nieco ☹ ☹ prosim

katia7
22. máj 2008

ahoj moj maly mal tiez zo sunaru stale zaludocne problemy tak som vymenila za nutrilon a bol pokoj,ale tiez som za tu poradu s lekarom ja som sa nemala kde,moja doktorka mi na vsetko vravela ze urobte ako myslite 😠 a inak k tomu ochucovaniu moj maly ma velmi rad ked mu do mliecka rozmixujem kusok bananu 😉

katka13122
autor
22. máj 2008

ja som rozmyslala ze by som truchu nejakej kase pridava na ochutenie..no s mojim malym je to tazke,,,bebu nechce,tu pluje,franz.mlieko tiez nechce,nutrilon sme mali chvilku-to nebol ziadne slava

katia7
22. máj 2008

kludne aj trochu kase len tak na ochutenie niekedy dam 😎

besova
22. máj 2008

davaj si pozor na to menenie mliek to mu moze viac ublizit ako pomoct.. skus mu dat lilincek nemliecnej kase bananovej do mlieka, moj to ma rád..

ivka144
22. máj 2008

Mne sa zda, ze bananom ochutit je fajn. Ja som ochucovala (kasu, nie mlieko, lebo my sa kojime) aj karobom. Nikde sa o tom nic nepise, tak som to riskla;) Ale nie, tak ked svatojansky chlieb je v niektorych kasiach na brusko alebo proti alergickym a tiez nutriton je vlastne zo svatojanskeho chleba. Inak ja nic cukrove a sladke nepouzivam, ale niekde som citala, ze ked chcete osladzovat, tak nie cukrom, ale cistym glukopurom - ak uz cukor, tak toto mi pripada o daco lepsia moznost.

katka13122
autor
23. máj 2008

skusila som dat bananovu kasu,nic...vobec to nechcel ☹

silvia123
23. máj 2008

Môj malý odmieta nutrilon od 5. mesiaca. Darilo sa mi ho klamať tým, že som mu mliečko rozmixovala s troškou banánu, darilo sa mi ho tak klamať ale mesiac a pol a odvtedy mi odmietol mlieko celkom cez deň, doktorka nechcela aby som zmenila značku mlieka že to nie je dobré, odvtedy som mu dávala mliečko len v tvrdom spánku v noci 2 krát a momentálne som rada ak mi vypije nejakých 180 ml. 1 krát v noci -ochutené 2 malými lyžičkami kaše- idú mu zúbky, tak napríklad dnes mi vypil len nejakých 70 ml a potom už plakal o dušu čo viac nechcel a to som mu ho v noci ponúkala viackrát. Už nemám na výber ja musím vymeniť mliečko, skúsim sunar, ale aj tak si myslím, že ani ten nebude piť. Je veľmi prieberčivý aj v príkrmoch a z mliečnych kašičiek spapá len banánovú a čokoládovú s pomarančom od sunarky. Kdesi som čítala že v jeho veku by mal vypiť aspoň 600 ml mliečka, no nehrozí..... snažím sa mu dávať aspoň tie mliečne kaše ráno aj večer a v noci 1 krát mlieko, je to ťažké. Moja známa má tiež chlapčeka a od pol roka do neho nedostala nič mliečne, neviem prečo je to tak...

katka13122
autor
23. máj 2008

silvia..presne..len si vybera..skusame mu dat sunar ha,koli bruchu..lebo e aler.bkm sa nemusi potvrdit ajtak mu nemusi robit dobre mlieko...sme natom rovnako 😒

ivka144
23. máj 2008

silvia - a keby ste skusili to materske mlieko susene? Vraj je drahe, ale dostat ho. Mne to tak pripada, ze ked dieta nieco nechce, asi ma dovod - teda aspon do roka, ked este udajne nevieme zamerne vymyslat. A zda sa mi cudne, ze nemenit znacku, ked nepije..., ved ok, nie je to ideal, ale ak je ozaj take dolezite to mlieko pre babo ako vravia doktori, tak radsej striedat ako nepit vobec, ci nie? Este taka vec, len pre istotu - urcite odmieta mlicko, nie flasku, hej? Ze ine veci z flasky pije? Alebo naopak - mliecko na lyzickach tiez vypluva?

katka13122
autor
23. máj 2008

aj ja si myslim ze ked nechce tak treba vymenit,,,ake je to susene mat.mlieko????ako sa vola??

ivka144
23. máj 2008

Katka, niezeby ja som taky prehlad mala,to som sa tiez docitala len tu niekde na konikovi. Vola sa to Nan a je to tusim od Nestle. Ta holka ale pisala, ze je to velmi drahe (okolo 1000,-Sk, neviem ake mnozstvo) a ze to dostat v lekarnach. Pisala tiez, ze zije vo Svedsku a tam ani ine ako susene MM nedostat hadam, ze nevidela tam take ako su u nas UM. Ta neviem.

besova
23. máj 2008

Ked mal maly 3mesiace tiez mi zacal odmietat mlieko, jedine kedy ho vypil bolo v spánku.. tak ak nic tak mu ho dávaj v noci... a cez den ho skusaj primiesat napr. do obeda alebo mu ho rozmixuj s banánom na desiatu alebo olovrant..

silvia123
24. máj 2008

No veď ja som už dávno hovorila doktorke že mlieko vymením, len ona protestovala, ale už na ňu nedám a kúpila som sunar, mal by mať dobré zloženie a ževraj aj chutí lepšie, tak uvidím, ale veľké šance tomu nedávam. Malý je neskutočne prieberčivý, veď aj napríklad neochutenú ryžovú kašu, ktorá je naozaj sladká a dobrá (mne chutí) nezje a keď mu dám mlieko do príkrmu hneď ho zacíti a nezje mi ani príkrm, asi má nadpriemerné chuťové bunky alebo čo , keď to hneď rozozná 😀 , keď vyrastie bude z neho kuchár 🙂.
O tom sušenom materskom mlieku, no neviem, totižto MM mi odmietol ako prvé, bohužial, nechcelo sa mu ťahať, až som stratila celkom MM.

katia7
24. máj 2008

ja neviem ale ked mal maly okolo sedem osem mesiacov tiez mi mlieko prestal pit,v tom case som mala ale perfektnu pediatricku a ta mi na to povedala ze ho nemam nutit a dat nieco ine,napr. viac jogurtu,tak papal aj dva denne a mlieko som mu skusala ponukat. asi mesiac to trvalo a teraz normalne zase mlieko pije, to iste co predtym

alami
24. máj 2008

katka - soya určite nie, to musí doporučiť lekár!!!!
viem, že je to finančne náročné, ale poskúšaj rúzne značky mliek, skús napr. popýtať kamošky nech ti dajú na jednu dávku, aby si nemusela kupovať celú krabicu z každého. mliek je teraz veľa, napr aj DM má svoje mlieko...
Ak by nič nechcel, chcela si pridať kašu,ale to budeš mať husté, nie? Ak chceš, tak to skús a môžeš ho kŕmiť z flašky s lyžičkou, je to praktická ves - miesto dudlíka má lyžičku na ktorú to samo steká. Alebo mu podávaj kašu napr. 2x denne - miesto mliečka...
A ak to nepôjde inak, ja by som kľudne - a teraz ma zožerie pol Slovenska, ale ja by sopm kľudne osladila. prípadne dochutila či už banánovým alebo kakaovým grankom - len tak trošku. Všetci sa tu tvária že cukor je asi nejaký jed najjedovatejší, ale pravdou zostáva, že sme my všetky boli na tom sladkom sunare odchované a kto si myslí, že má z toho nejaké následky, nech sa ozve 😉 myslím, že je horšie, ak dieťa prestane piť mlieko, ako to, že ho bude mať trochu osladené. za chvíľu aj tak zistí, čo je to mať sladkosť v ruke a bude ho to dtržať po celý život - takže mesiac hore dole 😉 😉 😉
a ktop s tým má stále nejaký problém tak ako tu čítam, granulované čaje sú medzui mamičkami veľmi odľúbené a tie sú tiež prisladené - mimochodom, dieľa už v pôrodnici dostáva sladú vodičku a ešte - dá sa použiť hroznový cukor miesto rafinovaného. Glukopur!!!

katka13122
autor
24. máj 2008

urcite soya bys om mu dala po dohode s dr...pije teraz sunar,a povedala by som ze mu chuti najviac zo vsetkych mliek...ja preto chcem sunar ha aby, sa zistilo ci mu nerobi mlieko zle,na brusko
skusala som mu dat aj banan roztlaceni.nechce aj tak...a ked mam povedat pravdu,tak ma uz trpezlivost presla a kaslem nato...v pondelok nech dr.riesi

alami aj ja som rozmyslala na grankom..kazda nech sa riadi podla seba