Cítite rozdiel medzi Nutrilonom Extra a obyčajným?

nikollette
25. jún 2009

chcem sa opýtat mamičky, ktroé dávate deťom nutrilon, obyčajný, a nutrilon Extra pre dlhšie zasýtenie, či ste spozorovali rozdiel??? Ja ani moc nie... ma ypapá zhruba každe 3-4hodinky, a pri obyč.nutrilone tak pýtal papať,a teraz pri nutrilone extra to isté..

ditka1
25. jún 2009

nikoll...presne aj mna by toto zaujimalo,ja davam nutrilon HA1 ale sa mi zda,ze maly ma krce pri pití,kope,dava si prec flasku,mrnci,hryzie cumel tvari sa akoby ho to bolelo.

nikollette
autor
25. jún 2009

ahoj ditka ako s mrchou??? 🙂

No aky je to HA1??? to je ale iný ako myslim ja.. ja dávam extra pre dlhsie zasýtenie... a nemám pocit že by ho to dlhšie zasýtilo...
ty dávaš ten proti alergiám, v tej mensej krabicke...

garfie
25. jún 2009

Absolutně ne. Nezaznamenala jsem žádný rozdíl mezi normálním nutrilonem a nutrilonem extra ani nutrilonem good night. Ale dostávala ho až po půl roce.

tilko
25. jún 2009

Maminy neviem ako vám, ale ja dávam 200 ml Extra na noc a maly spí od pol osmej do šiestej ráno. Pri normálnom sme vstávali o druhej ráno. Skúsila som to aj cez deň a to mi vydrží tak 4 hodinky. Pri normálnom tak 2 aj niečo. Tak som to začala konbinovať, ráno, obed a večer Extra a pomedzi obyčajný.

beruska2x
25. jún 2009

my jsme ho pouzivali a spokojenost, urco to funguje, nekdy detickam dyl trva nez si na nej zvyknou ale ja byla spokojena mali jsme ho od cca 2m do 6m...

felon
25. jún 2009

ahojte!
My krmime nutrilonom Ha. Nakoľko nám detičky aj v noci pýtajú papať dosť často, tak som hľadala na noc niečo sýtejšie. Poradili mi nutrilon extra. Môžem povedať ,že ten mesiac sa to výrazne zlepšilo, vstávala som v noci len 2 krát a veľmi im chuti. Až teraz ,keď sa blížime k 4 mesiacu sa to pokazilo a už vstávam častejšie. Tiež to kombinujem ako tilko. Už sa teším na kaše a iné príkrmy. Dúfam,že sa nám ten spánok časom zlepší. 😵

ditka1
25. jún 2009

nikol...mrcha dorazila nastastie 😀 😝 viem ze si sa pytala na extra,aj ja ho chcem skusit ale sa bojim ci mozem kombinovat HA a extra. 😒
felon...takze vy HA nutrilon a aj extra?a nebolka brusko?porad mam skusit?lebo my sa casto v noci budime na hlad.A toHA je tazke na travenie,mava krce maly,vsak uz pomaly 5mesiacov budeme mat tak hadam mozem nie?

beruska2x
25. jún 2009

ditka.. extra je uz 1, to muze uz od narozeni 😉

gingerlady
25. jún 2009

no, rekla bych, ze co ditko, to jina reakce na Nutrilon extra. My ho taky papkame, ale nejaky priserny rozdil v tom neni....po normalnim N mel maly hlad po 2,5h, po extra vydrzi 3😀 A aby nam vydrzel na celou noc 😕 S Nutrilonem extra je noc plna vasni....kazde 2h se budil. Tak jsem zacala davat Nestle mlicko s kasi a vstavame v noci 1-2x 😀 Supeeeer 😎

nikollette
autor
25. jún 2009

Ginger uz davate nestle mleicko s kasou??? 🙂

kikimaruska
25. jún 2009

My dávali obyčejnémlíčko a budil se a vyžadoval krmení každou hodinu, po etra to byly každé 2,5 hod. Nám to pomohlo...ale na spaní na noc hned jak to šlo zabrala jen rýžová kaše (tekutější do lahvičky). Zkoušeli jsme později i good night a hajaju, ale účinek stejný jako mlíčko, na noc jedině kaši na spánek 🙂 . Ze začátku nám ale extra dost pomohl.

kikimaruska
25. jún 2009

mestlé mlíčko s kaší je taky dobré, jak píše gingerlady...víceméně jsme dávali to anebo mléčnou kaši nestlé takhle tekutější a vydržel...a funguje to doted 😉

andrea142
25. jún 2009

ahojte
moja od nutrilonu extra prestala pocitovať hlad. zo 120ml čo už pri obyčajnom vypila, pri extra začala piť max.60ml. tak som jej musela zmeniť mlieko.

ale určite sýtejšie je ako spomína kikimaruska ryžová kaša. ja som ju malej robila aby ju viac zasýtila.

mishusha
26. jún 2009

no u nas nutras extra nezabral... skusila som jej ho davat aj na noc, ale vysledok rovnaky...3 maximalne 4 hodky 🙂

jituskak
26. jún 2009

já kombinuju obyč s extra,a le moc rozdíl v tom nevidím. snad jen, že extra je sladší a malej ho sní rychleji. celkově to střídám, jednou extra, podruhý normal. ze začátku se mi stalo, že po extra nechtěl normální, tak jsem ho oblafla tím, že jsem dala půl na půl do jedné lahvičky. postupně si zvykl i na ten obyč🙂

gingerlady
26. jún 2009

nikollette: jojo, uz davame a moc mu to chutna. Ale nedavam mu cele to baleni (250ml), ale max.180-200ml, to staci🙂

e.vicca
26. jún 2009

Ahojte maminky, jsem tady dnes poprvé a potřebuju radu. Mám doma 12 denní mimi a už bohužel nekojíme. Jsme na UM. Chtěla jsem vědět, jak to děláte s dávkováním. Malý by snědl i 100ml najednou, jenže je problém, za 2 hodinky už se hlásí, že by papal znovu. A mě přijde 100 ml na tak malé mimi hrozně moc a kdybych ho takhle krmila co 2 hodiny, tak mi sní více, než je doporučená dávka Nutrilonu na celý den. Může mi některá maminka, která přecházela na UM od začátku poradit, jak nejlépe nutrilon dávkovat?

vlada84
26. jún 2009

e.vicca: zkus mu dávat mezi jídlem převařenou vodu, nebo čaj, jestli nemá žízeň. Alespoň u nás to zabralo. Snad ti to trochu pomůže.

e.vicca
26. jún 2009

vlada84:děkuji za radu.a vy jste byli na UM od kdy?kolik ti mimi spapalo?

vlada84
26. jún 2009

e.vicca: My jsme na UM + MM, ale v poměru 4:1, mlíčka mám málo, tak jsme museli přikrmovat, kombinuji Nutrilon 1 a Extra, malá mi vydrží odstupy i 4,5-5 hodin, mezi tím dávám jen převařenou vodu, pije mi ji, zkoušela jsem i čaje, jako feniklový na prdáky a heřmánek, ale malá mi po nich nespala, tak jsem na té vodě. Na UM jsme od měsíce a půl. Ze začátku jsem se strašně trápila, že ji nemůžu kojit, byla jsem nervní a projevovalo se to na malá, jak jsem přešla na dokrm, tak jsme se obě uklidnily. Nejdůležitější je, aby byly obě strany spokojené. Měla jsem dojem, že jsem jako matka selhala. Nutoše dávám podle tabulky, někdy samo nezdlábla všechno ale oto příště si řekla zase o něco dříve. Teďka jsme obě spokojené a báječně prospíváme. S naší porodní váhou 3,7kg, dnes máme skoro 5,5kg.

tilko
26. jún 2009

e.vicca 🙂
My sme na Nutrilone od narodenia môj malý je tiež poriadny papkáč. 😉 Nepíšeš na akom UM ste, ale ak je to N 1 tak je normálne, že tvoj malý vypije 100ml, od 2 týždňov sa zvyšuje dávka. My sme pili čajík Hami fenyklový, ktorý je od 2. týždňa a teraz pijeme Hami pre celkovú pohodu, ten je od 3. týždňa a Jakubkovi chutí viac. Tiež mu dávam len prevarenú Lucku, hlavne keď je von horúco. A to, že si pýta každé dve hodinky je ok. Je ešte malinký, má na to nárok. Aj u nás to tak bolo a čím sa zvyšovali dávky, tým sme vydržali aj dlhšie. 😉

e.vicca
26. jún 2009

vlada84: taky se kvůli tomu trápím. pořád se nemůžu smířit s tím, že mi prostě mlíčko neteče. Já jsem brala kojení jako samozřejmost. Já jsem teda udělala fenyklový čají. Uvidím, až se Martínek ozve, že má hlad. V šest hodin zbouchal zase stovku nutroše, pokud by vydržel aspoň do devíti, dala bych mu sytící nutroš na noc, a uvidím, jak ho to zasytí. Já pořád totiž tápu. Doktorka mi řekla, že mu mám dát, kolik si řekne a klidně i častěji než 3 hodiny, klidně i po dvou a mě zase přijde, že bych ho zbytečně překrmovala. Porodní váhu měl 3 620. Včera měl u doktorky 3810 takže i když ho držím zkrátka, přibývá pěkně. jen musíme vydržet ten křik mezi jídly.

tilko
26. jún 2009

e.vicca, nič si z toho nerob, že nekojíš! Ja som z toho mala stresy, mlečko som mala, ale môj Jakubko ho nechcel. Narodil sa nahltaný plodovej vody tak, že dva dni grckal a spal a nič nejedol. Skoro stratil viac ako 10% pôrodnej váhy, ale milá pani doktorka nám pomohla včas. Ochutnal Nutrilon a z fľaše to išlo ľahšie, tak čo by sa trápil ťahať odomňa? Potom som mu dávala do fľaše moje mliečko, ale nechcel 😖 . To bolo plaču. Aj on, aj ja. Bola som z toho na nervy, všade okolo boli letaký ako a prečo treba dojčiť....blablabla. Myslel niekto aj na nás, čo nám to nevyšlo, ako sa asi cítime a čo prežívame? Takže som si jedného dňa povedala, že moje dieťa potrebuje spokojnú akľudnú náruč maminky a preto sa nemôžem stresovať a vyrevúvať.

gingerlady
26. jún 2009

e.vicca: My jsme na Nurilonu od 3 tydnu a maly by taky papal jak prorvany🙂 Ja teda maleho krmila jak potreboval, takze my jsme sice podle tabulky meli papat 6x133ml, ale papali jsme kazde 3 hodiny, takze by nam to vyslo na 8x133ml, coz uz ale bylo moc, tak jsem to vyresila tak, ze jsem mu davala po 100ml (takze jsme stejne prekrocili😀)l a kdyz mu to nestacilo, dala jsem mu na dorazeni cajik. 😎 Ale po pravde fungovalo to u nas asi 2 tydny a pak jsme zacali delat proste 133ml 8xdenne. Jasne, je to hodne, ale nemyslim si, ze je lepsi nechat dite rvat hlady. Maly totiz vodu plival.
Na tvem miste bych taky zkusila udelat min nutrilonu a dorazit maleho vodou nebo cajem...napr. 12x60ml vody (2 odmerky Nutrilonu) a k tomu 40ml vody nebo cajika.

vlada84: taky jsem moooooc obrecela, ze nemuzu kojit, ale pak jsem pochopila, ze je maly na UM spokojenejsi, protoze ja mela slabe mleko. V mesici jeste nebyl na por.vaze( 3,45kg), ale pak zacal prospivat azaz....jsou mu 4 mesice, 1 tyden a ma 7,65kg😀

vlada84
26. jún 2009

gingerlady: Ani mi nemluv, kojení u nás byl boj od začátku, ze začátku jsem mlíčko neměla, malá byla líná a pak jsem o něj začala přicházet. Teď se snažím odsávat co to jde, abych jí dala alespoň dávku.

momin
26. jún 2009

Holy davate nekdo normal nutrilon pres den a ten extra jenom na noc? Chtela bych to tak delat ale toho extra se prodava jenom velke baleni a ma se to spotrebovat za mesic od otevreni.. zajima me jestli to jde. jestli to vyjde kdybych ho davala jenom na tu noc. 🙂

e.vicca
26. jún 2009

Holky děkuju za rady. Budu malému dělat stovky nutrilonu, ať se mi bobátko netrápí hlady a zkusím to natáhnout na 3 hodinové intervaly. Slyšela jsem i názor, že ze začátku bude papat jako strhaný a po pár týdnech by se to mělo upravit. Tak uvidíme. Budu mezitím dávat i čajík, kdyby mi plakal hlady. Pořád se ale nemůžu odpoutat od toho kojení. I když mi z prsa vytečou doslova 3 kapky, tak si nemůžu pomoct a vždycky večer, ho přikládám. To mám pocit že z toho prsa vyteče kapek 5 🙂 Dneska dokonce když malý dososal, tak mu z pusinky nějaké mlíčko vyteklo. Mám pocit, jak kdyby si neuměl vytáhnout to zadní - na zasycení. On si jen tak podudlá to přední na žížu a to zadní na hlad už je líný vytáhnout. Jsem ráda, že v tom nejsem sama.

e.vicca
26. jún 2009

tilka: dávám nutrilon 1 a dneska jsem zkusila koupit i ten extra sytící. tak uvidíme 😉

e.vicca
26. jún 2009

tilko: promiň zkomolila jsem ti přezdívku 😒

ditka1
26. jún 2009

momin...hm to by aj mna zaujimalo ze ci sa spotrebuje za mesiac je dost drahy,tak ja dufam,ze ho nebudem musiet vyhodit ak ho neminieme 😒
dala som mu to dnes ten extra prvy krat...cuduj sa svete hned zaspal bez nosenia sa na rukach a spokojne odfukuje na brusku a vypil naraz 170ml 🙂 no vsak som zvedava aka bude noc.
beruska...ja viem,ze je to 1ka N,ale mna zaujimalo ci sa moze kombinovat takyto obycajny N s N HA1 😒 ale uz som dala tak cakam co bude. 🙂