Čo s otvoreným Nutrilonom a Bebou?

sksko
4. máj 2009

Ahojte. Tak nas chytila laktacna kriza. nakupeny mam Nutrilon aj Bebu. Kedze som uz naozaj nevedela co s malym, nechel tahat- len trosku cucol a potom zaspal alebo sa odvracal, v noci sa budil cast...- tak som si povedala- asi nemam MM a skusime UM. Otvorili sme Nutrilon- lenze nechcel..

tak na druhy den sme skusili BEBU HA-- nechcel o flaske ani pocut.. tvaril sa ze "coto jeee??"ani opakovane nema o flasu zaujem...
radsej zacal neskor tahat aj ked teda to nie je este ono ale snad sa to zlepsi..

LENZE CO TERAZ S TYM MLIEKOM??? na krabici je ze spotrebovat do 14 dni (BEBA) a do Mesiaca NUTRILON...

o taky mesiac- dva by som to snad mohla vyuzit na zarabanie prvych kasiciek pre maleho ( teraz mame 4 mesiace) ale co dovtedy?
Myslite ze by som to mohla supsnut do mraznicky- vzduchotesne uzavriet aby tam nesla vlhkost a nechat tam???

alebo ako ste to riesili vy?

Dik

sisstin
5. máj 2009

zukab: ale datum spotřeby je u mlík 2-3roky...tohle je DOPORUČENÉ datum od otevření 😉

sisstin
5. máj 2009

samozřejmě po prošlé spotřebě bych mlíko nedala ani omylem, to je to datum vytištěné na mlíku 😉 to je něco jiného 😉

sisstin
5. máj 2009

to jsem viděla v Kauflandu, že mlíka byla prošlá..a lidi to vesele kupovali za třetinu ceny..to je hnus..ale to je něco jiného, než 14dní otevřená krabice 😉

sisstin
5. máj 2009

si myslíte, že to někde leží rok a pak se to najednou do 14dní zkazí? Zkazilo by se to, kdyby to bylo celý den otevřené ve vlhku a hrabalo by se do toho mokrou odměrkou to ano..ale za správných skladovacích podmínek mě nikdo nepřesvědčí, že se to za 14dní zkazí..když se to předtím válelo někde rok v lékárně apod. 😎

aurecon
5. máj 2009

sisstin: Však ano, máme stejný názor 🙂 Jsem ráda, že je někdo se stejným názorem.

sisstin
5. máj 2009

je třeba rozlišovat datum spotřeby, to, co je vytištěné na krabici..já běžně v roce 2007 kupovala mlíka s datumem výroby 2006..a bylo to až do 2008...a to, jestli někdo otevře krabici a hrábne do toho 1-2xdenně a má to pečlivě uschované 😉

si fakt neumim představit, že by někdo koupil krabici za 400...spotřeboval třetinu, celý to vyhodil a pak koupil nový 😕 ..samozřejmě nekupovat zlevněn prošlá mléka s datumem..za účelem ušetřit..to je fakt jako rozdíl 😉

jabber
5. máj 2009

siss - no jo, jenže když se to válí v té lékárně, tak je to originál zavřené a nemůže k tomu vzduch. Já si třeba myslím, že to po těch 14 dnech není přímo zkažené, ale že to nějak vyčichne a nemá to už takovou chuť 😒

sisstin
5. máj 2009

jabber: no tak to nevim, jak to je..ale dle mého, když se do toho neleze často..a je to někde fakt na chladném a suchém místě..tak se prd stane..naopak když ta mléka dovážejí, bůh ví, jak to skladují..zda do toho nepere slunce a podobně..bo já tohle viděla s kojeneckou vodou..jak to dováží do Kaufu..a půl dne se to válelo venku na 30 stupních 🙄 takže nevim no, já bych otevřenou krabici fakt neřešila, pokud není prošlý ten datum spotřeby, co je tam vytištěnej 😉

sisstin
5. máj 2009

taky hlavně, když má někdo malé miminko..tak řeší vše..sterilizaci, převáření kojenecké vody a všechno možný...taky jsem to dělala, přitom je to fakt zbytečný, pokud má člověk kojeneckou vodu a doma normální čisté prostředí...občas z těch dětí fakt děláme skleníkové kytičky 😔

jabber
5. máj 2009

jo, konenecká voda v hypermarketech to je síla, před tím mě mudra varovala hned, jak se malá narodila - že prý je mám kupovat jen v lékárně, že jen tam je správně skladují 😅

sisstin
5. máj 2009

jabber: já kupovala Aquilu a převářela asi nějak do 8měsíců.ted už ji jenom ohřeju v mikrovlnce na kaši třeba...UM nepije už strašně dlouho...ale mléko jsem vždy brala z lékárny, nějak se mi skladování právě v obchodácích moc nepozdávalo 😅

ale pořád mám pocit, že tady došlo k nedorozumění, že některé si myslí, že to má být mléko po tom datumu spotřeby, co je tam vytištěné...tak to samozřejmě ne 😉

jabber
5. máj 2009

ne, já myslím, že je to jasné, ne? Bavíme se o tom ' po otevření do XX dní spotřebujte' 🙂 Áda pije Sunar a ten to má do 4 týdnů, tak mi přijde zvláštní, že Beba to má do 14 dnů - že by byl v těch mlíkách takový rozdíl? 🙂

sisstin
5. máj 2009

jabber: no ty 4týdny se mi teda zdaj normálnější než 14dní 😉 škoda, že žádný nemám, abych se podívala 😝 😅

jabber
5. máj 2009

jinak ještě k dotazu sksko - ty máš to mimi ještě malé a kdoví kdy budeš to mlíko potřebovat, takže já bych ho x měsíců neskladovala a dala bych ho staršímu klukovi třeba jako tu krupicovou kaši, jak píše berunka

sisstin
5. máj 2009

jako mlíka, která nám ležela xměsíců jsme samo vyhodili..ale těch 14dní se mi fakt silně nezdá teda 😝

zukab
5. máj 2009

sisstin, moja chyba, zle som sa vyjadrila. samozrejme poznam rozdiel medzi datumom spotreby a datum od otvorenia.
mala som na mysli v podstate jedno aj druhe. presle mlieka alebo cokolvek ine, tak to ani nahodou. a co sa tyka toho otvoreneho mlieka a jeho spotreby, no, moja dcera mala a stale ma dost velke problemy s travenim, takze ja naozaj nemam problem vyhodit polku krabice, ak je otvorena dlhsie ako uvadza vyrobca, ze ma byt.

sisstin
5. máj 2009

zukab: tak ty máš taky malé 5měsíční mimi, ale kdybys měla třeba dvouleté dítě, které pije mlíko jen ráno...tak bys to přece nevyhodila po 14dnech...a fakt se mi těch 14 dní zdá divné..taky mám za to, že na Nutráči byl měsíc 😕

sisstin
5. máj 2009

zukab: já vyhodila xy různých mlík, protože malej je začal odmítat 😉 rozhodně to není o tom, že bych na tom šetřila..ale fakt nevěřim, že se to za 14dní zkazí 😉

aponchie
5. máj 2009

schvalne tak napsanane aby jsi koupila honem dalsi..na sypke dobre uzavrene nadobe jak se treba uzasne reklamuje tupperware jak je super se n ic nestane pokud to tam nebude pul roku zejo,ja bych to tak nedramatizovala 😎

diddi
5. máj 2009

Nutrilon ma spotrebu 1 mesiac po otvoreni....a je divne,ze do mesiaca to nespotrebujete,ked dieta do 3 rokov ma vylucne pit susene,nie kravske mlieko...Nutrilon ma 400g. jedna odmerka ma 5g.....to je na 80odmeriek...denne by malo dieta vypit 2-3 davky....a ak vypije len jednu davku,to je 7 odmeriek na den....za mesiac je to 210 odmeriek priblizne pri dietati,co malo pije.....tak nechapem co sa este riesi?!

soanpe
5. máj 2009

myslím,že to tu nikdo nedramatizuje, ale origoš balení je v ochranný atmosféře.Balí se to va steril prostředí. Jakmile se to otevře, tak je možnost napadení obsahu sáčku mikroby.

jo a 2letýmu bych dala normální mlíko,protože když jí dítě jogurty,sýry atd.tak proč by nemohlo pít klasický mlíko??

sisstin
5. máj 2009

soanpe: no UM se doporučuje do 3, někdy až 6let..je lepší než KM..a má víc vitamínů 😉 já to neřešim, UM nepije už od 8měsíců..ale opravdu nevěřim, že se to do 14dní zkazí 😝

sisstin
5. máj 2009

tady je spíš problém s tím, že ona kojí..a UM by dávala jen občas..tak to se nestihne spotřebovat 😉

sisstin
5. máj 2009

a nebo kupovat jenom ta malá 100g balení 😉 jinak nevim 😝

alias313
6. máj 2009

a ja by som sa chcela opytat:ked robim malemu mlieko-bebu ha1 a nevypije ju niekedy celu a zostane tam dakych 60 ml da sa to odložiť do chladničky a o nejake 3-4 hod dat vypit?ja ked mi teraz stale zostane ju vylievam, ale ked davali malemu v nemocnici tak ju mali vzdy rozrobenu v chladnicke a na obale sa pise ze stale pripravovat cerstvu...tak ako? 🙂

ssllaavvkkaa
6. máj 2009

alias313 tak na to som sa pytala v lekarni, kedze ja dokrmujem BEBou raz denne a vecer pred spanim,

tam mi odpovedali, ze da sa to do tych 3 hodin uskladnit zarobene a ohriat vo vodnom kupeli.

ked som davala prve dni, zarabala som mensiu davku napr. 90 a to som vedela, ze scucne

alias313
6. máj 2009

ssllaavvkkaa ahoj dakujem....no moj dakedy chce viac okolo 130 a niekedy 70..tak je niekedy tazko sa trafit a stale to len vylievam, tak preto...

sksko
autor
31. máj 2009

baby dakujem za rady.. mleiko nakoniec putovalok babke na chalupu a davame si do kavy 😀 maly je stale kojeny..

inak dovolala som sa vyrobcovi. mila pani mi povedala ze nevedia ako by sa spravala po mesiaci ta zlozka imunaktiv ktora by mala dietatko chranit ( teda to co "akoze" nahradza MM) ale inak by sa to nejak extra nemalo pokazit. preto to nedoporucuju skladovat. tiez mi povedala ze ak by bol kojeny nadalej, tak na kasicky by sa to puzitmohlo.ale v kave chuti vyborne 😀

pistok
1. jún 2009

timi nebol papkáč kašičiek, tak sme vždy pol krabice darovali kamarátke, lebo už dopredu som vedela, že to nespapaá v doboručenej dobe. bolo mi aj lúto tých penazí, lebo som od kamarátky nikdy nič nezobrala a podobne to bolo aj s čajmi, lebo tiež nepil vela. takže kamarátka sa dá povedat stravovala svojho o mesiac mladšieho drobca a z mojich penazí, ale zdalo sa mi to lepšie ako krmit tým nášho prcka po tej dobe použitelnosti po otvorení. teda 2-5 dní po tej dobe som neriešila, ale dlhšie nie. a mliečko som začala zavádzat až okolo 8 mes. a ešte som kojila + už papal príkrmy. sme pozerali a sunar mal aj menšie balenie a 4týždne spotebujte, tak sme skúsili ten a vpoho. už je plne na sunare a vždy vypije.
a ten dátum použitelnosti od otvorenia, to naozaj výrobca garantuje, že v tej dobe je tam ešte vysoký podiel živín a tých iných doležitých zložiek pre detský organizmus. po tej dobe to nemusí byt hned pokazené, ale vlastne ochudobnujete dietatko o tie potrebné zložky. neviem to vysvetlit na mlieku, ale napr. čajík po tej garantovanej dobe tratí vitamín C a aj farbu. to už potom vlastne dávate dietatku len cukrom ochutenú vodu bez toho Céčka.
v mliečku sú tiež nejaké doležité zložky, ktoré potom už nie sú účinné - ako teraz písala sksko, že iminaktiv
ani jogurt s probiotikami už ked mu končí záruka tie probiotiká nemá v sebe, teda určitie nie tolko ako čerství.
moj názor je, spotrebovat podla doporučenia /2-3 dni po/

mamina01
2. jún 2009

beba ti vydrzi aj dlhsie. presne ako spominala mk1, vydrzi ti to aj dlhsie. mozes mu to potom zarobit aj do kasicky. ja to skladujem v spajzi v chlade na polici.