Čo s otvoreným Nutrilonom a Bebou?

sksko
4. máj 2009

Ahojte. Tak nas chytila laktacna kriza. nakupeny mam Nutrilon aj Bebu. Kedze som uz naozaj nevedela co s malym, nechel tahat- len trosku cucol a potom zaspal alebo sa odvracal, v noci sa budil cast...- tak som si povedala- asi nemam MM a skusime UM. Otvorili sme Nutrilon- lenze nechcel..

tak na druhy den sme skusili BEBU HA-- nechcel o flaske ani pocut.. tvaril sa ze "coto jeee??"ani opakovane nema o flasu zaujem...
radsej zacal neskor tahat aj ked teda to nie je este ono ale snad sa to zlepsi..

LENZE CO TERAZ S TYM MLIEKOM??? na krabici je ze spotrebovat do 14 dni (BEBA) a do Mesiaca NUTRILON...

o taky mesiac- dva by som to snad mohla vyuzit na zarabanie prvych kasiciek pre maleho ( teraz mame 4 mesiace) ale co dovtedy?
Myslite ze by som to mohla supsnut do mraznicky- vzduchotesne uzavriet aby tam nesla vlhkost a nechat tam???

alebo ako ste to riesili vy?

Dik

berunka
4. máj 2009

no jabych to asi vyresila tak ze bych z toho delala starsimu ditku treba krupicovou kasi,normalne to rozdelat misto mlika a je to.do mrazaku bych se asi bala preci jen uz je to otevrene 😒

mk1
4. máj 2009

Ahoj Ja mám 4mes chlapčeka, ktorého kojím a nutrilon mu dávam len keď ideme na návštevu, príp. k lekárovi. Jednu krabicu mám tak otvorenú aj 2 mesiace Uskladnenú ju mám v kuchyni, v potravinovej skrini a je úplne v pohode. Takže používame až kým sa mliečko z nej neminie.

cessy
4. máj 2009

sksko na laktacnu krizu ani nemysli... 😉 , ber to tak, ze mas trosku menej mliecka a nemysli na to...maleho si castejsie prikladaj, mliecko sa opat rozbehne, ja som to mala tak isto...

jeden den som nemohla koli zdrav problemom kojit, tak som kupila BEBU a skusala dat malemu...ani pusu neotvoril, urcite bol hladny, ale nedostala som to donho ani lyzickou, ani striekackou...BEBA po 14 dnoch putovala do kosa... 😉

danu
4. máj 2009

do mrazaku urcite nie, skus sa opytat kamaratiek ci nepotrebuju alebo zarabat do kase 😉

berunka
4. máj 2009

mk1: tak to datum spotreby tam asi neni jen tak pro nic za nic takze rozhodne bych to neresila tak ze az se sni tak se sni 😒 ale je to vec kazde maminky a zdravi jejiho ditka.

kaleilah
4. máj 2009

já to dělala kocourovi 😀

soanpe
4. máj 2009

u nás by to letělo do koše nebo kočičkám 😀

bála bych se skrytých plísní.
za těch vyhozenejch 5stovek mi nestojí za to ,abych ohrozila miminko

diddi
4. máj 2009

no urcite nie do mraznicky.....a uz vobec nie 2 mesiace otvorene!!!...preboha!....mk1?

moni83
4. máj 2009

sksko tak do mrazničky určite nie. mladšiu som tiež najprv dokrmovala a keď sa mi rozbehla laktácia tak som otvorené mliečko darovala. dala som inzerát do bazáru tu na MK. Tie dátumy spotreby tam určite nie sú zo srandy takže keď to teraz nepotrebujete tak to radšej daruj poprípade predaj alebo ako píšu kaleilah a soanpe mačičkám al. havovi 🙂 🙂 🙂. 😉

denousek
4. máj 2009

ahojik...taky bych to po vic jak 3-4 tydnech nepouzivala..mlicko-ten prasek jako-se skazi a zhořkne a uz to neni dobre ..proste se skazi jak cokoliv jineho,bohuzel 😒

pietra
4. máj 2009

ja som nespotrebovane mnozstvo davala psovi a fakt po mesiaci tam rozdiel vidno bol - vo farbe aj sypkosti 😝

kaleilah
4. máj 2009

pietra: taky mám zkušenost že když jsem to pak dávala jen zvířatům do těstovin a tak tak pak už to nešlo rozmíchat, ale vypadalo to jak sražený 😒

flipinka
5. máj 2009

A myslite ze aj kase treba spotrebovat do 2 tyzdnov ako pisu? Mne toho mala tolko nezje a to mam vzdy vyhodit po 2 tyzdnoch polku balenia? 😕

moni83
5. máj 2009

flipinka ja som kaše spotrebovala do cca mesiaca tiež mi to nespapala tak rýchlo. Ale tam som nezbadala inú chuť ako pri mliečku.

makulinka
5. máj 2009

Ahoj, já bych také nedávala, oni ví proč to tam píšou. KDyby to bylo pro dospělého tak ještě, al pro mimi. Presně jak píše nějaká maminka, mohou tam být nějaké plíšně a tak 😢 😢 😢 . Zdraví miminka za to nestojí. 😲
Vlastně stojí ať jsou zdravééééé 😵

lentilka11
5. máj 2009

a nemyslíte, že to tam třeba píšou jen kvůli zvýšení svého ZISKU?

já si uvědomuju rizika kontaminace, ale absolutně nemám páru, za jak dlouho k tomu dojde (záleží taky na skladování, domácnost od domácnosti to bude jinak...) a co se týče těhle firem, připadá mi jejich strategie stejná jako u těch farmaceutických.........

ráda bych na to viděla nějakou studii....

Označení na obale, že se má výrobek spotřebovat do XY dnů po otevření, je požadavek výrobce, který po tuto dobu garantuje kvalitu přípravku, která musí být velmi vysoká vzhledem k tomu, že je výrobek určen pro kojence. Stabilitní studie však prokázaly, že kvalita přípravku se nijak prudce nezhoršuje ani po uplynutí této doby, pokud je přípravek ovšem správně skladován. Pokud budete uchovávat výrobek v původním obalu, uzavřený, chráněn před světlem a vzdušnou vlhkostí, za obyčejné teploty (ne v chladničce) budete ho nabírat vždy suchou odměrkou, nemusíte se obávat podat ho dítěti i po uplynutí této doby. Při delším skladování ale může klesnout obsah některých látek (např. vitamínu C)....

jaká je tedy skutečná doba, po které se už opravdu nedoporučuje výrobek používat, je velkou záhadou...

pietra
5. máj 2009

podla mna par dni hore, ak je tam napisane, ze spotrebovat do 14 dni po otvoreni a spotrebuje sa po 20, tak sa podla mna nic nedeje. Ak teda nie su viditelne ziadne zmeny vo farbe, sypkosti, voni, .... Ale ak sa ma nieco spotrebovat do mesiaca a niekto z toho urobi dva, tak to je podla mna prilis

aurecon
5. máj 2009

No já jsem měla jednou otevřené mléko a pak na něho nějak zapomněla a spotřebovala jsem ho asi až za 3 měsíce. Vůbec mě nenapadlo, že se má spotřebovat do 14 dnů. Prostě jsem obal nečetla. Mléku absolutně nic nebylo.

Jako já nevím, ale taky mám spíše dojem, že firmy chtějí mít především ZISK. Ale fakt nevím, je to jen můj názor. No a co pak dělají matky už s většími děckami, kdy pijou mléko jednou za den nebo i míň? Pochybuju, že se stačí mléko spotřebovat do 14 dnů a že pak všechny matky mléko vyhazujou.

pietra
5. máj 2009

aurecon, vtedy uz vacsina prejde na kravske mlieko, prave preto, aby nemuseli vyhadzovat
Ale ja som so spotrebou mlieka nikdy nemala problem, ostalo mi len jedno balenie, ked sme menili typ mlieka. Mozno je to naozaj len o zisku, ale ja by som to neriskovala. Radsej nech ma vyrobca zisk, ako moje dieta problemy

llllucka
5. máj 2009

já teda nevím,ale já bych si neriskla dávat dítěti jakékoli prošlé potraviny.Nedávám je ani sobě a ani psu ne.A u UM bych to nedělala určitě,protože já jsem příklad toho,jak dítě z UM může dostat salmonelu.Jako měsíční miminko jsem s tím skončila na měsíc na kapačkách v nemocnici a totálně mi to rozhodilo organismus na celý život.Byla jiná doba a tohle byla vadná dávka (nikoli prošlé),ale stát se to může kdykoli.

koniarova
5. máj 2009

My sme z mliečka otvoreného dlhšie, pravdepodobne dostali ťažký zápal obličiek.Nedalo sa to presne určiť, ale na 90% to tak bolo.Z vlastnej skúsenosti odporúčam po dátume spotreby vyhodiť.

zukab
5. máj 2009

stalo sa mi to niekolkokrat a s kludnym svedomim takato potravina putovala do kosa. ja sama neziem nic, co je po zarucnej dobe alebo sa mi to nepozdava a nie to male mimi! tych par korun mi za potencialne poskodenie jej zdravia urcite nestoji.

marselina
5. máj 2009

když máte čtyři měsíce tak mu dělej kašičku z mlíka,jsou kašičky bud do vody a nebo do mléka tak uvař bebu nebo nutrilon a udělej kašičku.v lékárně ti poradí ohledně kašiček do mléka

soanpe
5. máj 2009

o těch plísních jsem psala já

ani nevíš,jak rychle se ti tam můžou namnožit.
v kuchyni je vysoká vlhkost vzduchu- vařením se vzduch nasytí parami
kolikrát se mi stalo,že večer jsem otevřela sušenky a druhý den už nebyly tak křupavé jako čerstvě otevřené.

zkuste si dát takovej sálátek vlašáček 5dní po doporučené době spotřeby 😀

pak mi dejte vědět,co to s vámi udělalo 😉

sstefi
5. máj 2009

vyhodiť 😉

sisstin
5. máj 2009

tak pokud ta krabice není otevřená rok, tak bych to neřešila..když je na tmavém a suchém místě..malej pil mlíka málo..a nikdy jsme to nespotřebovali do 14dní....jako udělanou dávku samozřejmě vyleju..ale teda krabici, která je dýl jak 14dní bych teda nevyhodila..když se do ní neleze denně 8x a je fakt v chladu a suchu..tak 2-3měsíce vydrží 😎 a to mi řekla i Dr. 😎

sisstin
5. máj 2009

jo a kaše též nevyhazuju..jednu máme tak měsíc a půl 😎

sisstin
5. máj 2009

mlíko teda nepije malej už 10měsíců..neměl ho rád...ale žádná z mých známých, kterým děti ještě mlíkou jednou denně pijou nevyhodí krabici za 14dní..to je podle mě blbost..a pokud se dodržuje to, co psala lentilka..tak se to takhle rychle zkazit nemůže.. 😕

sisstin
5. máj 2009

soanpe: ale vlašáček má majonézu, která se samozřejmě zkazí..za to mlíko je sušené..já souhlasím s lentilkou, že je to jen pro zisk, aby se ty jejich výrobky kupovaly více..a je to pro kojence, takže tam jsou ty normy fakt až nadměrně zpřísněné...no je to každého věc, nevím jak u miminek..to se asi stejně do 14dní spotřebuje..ale u těch větších bych teda měsíc, dva fakt neřešila 😎

zukab
5. máj 2009

uprimne povedane, nech si maju firmy zisk, ja im ho doprajem a nespotrebovane mlieka budem velmi rada vyhadzovat do kosa. myslim si, ze mesiac ci dva po datume spotreby je dost na to, aby som niecim takym krmila svoje dieta.
😎