Čo s vracaním 6 týždňového bábätka po umelom mlieku?

zivika
6. feb 2011

dost som sa vystrasila, syncek je na UM a zatial problemy nemal, akurat co trosku po papani vygrcol...teraz vsak z nicoho nic pri papani prudom vygrcal vsetko co spapal 😨 stava sa to?poradte, prosim, co mam robit???

aduskatt
6. feb 2011

ze by detsky lekar?.a inak dbat na to, aby mal staly prijem tekutin, ak by vkuse vracal a neustavalo to, tak aj pohotovost......

petasllov
6. feb 2011

no môže ísť o reflux, t. j. keď zvierač či príklopka či tak nejako sa to nazýva, ktorá uzatvára trubicu vedúcu do žalúdka, aby sa potrava nevracala naspäť, nefunguje správne, jednoducho sa úplne nezatvorí, čo je u malých detičiek bežné. ja som tiež mala malú na UM, prvých 7 týždňov všetko v pohode a potom odrazu začala grckať, ale tiež tak, že všetko, čo zjedla, išlo von, tak sme išli k detskej, ktorá nám predpísala Nutrilon AR (anti-refluxný), ktorý je určený práve pre takéto prípady a grckanie prestalo. Treba určite zájsť k lekárke.....

pink_lady
6. feb 2011

nepises, ci maly "vyzera nejako inak", "inak" sa sprava - t.j. ci je malatny, bledy, placlivejsi, spavejsi, ci mu dalej chuti papat, ci sa to stalo len raz alebo sa to opakovalo...toto su vsetko podstatne veci na urcenie toho ci je to len dosledok ze mu napr nesadla strava alebo je v tom nieco vaznejsie ...