Dá sa vyhnúť tomu, aby sa prsia po pôrode vôbec nenaliali?

monikafialka
18. nov 2018

Mamicky ktore ste nechceli kojit - myslim vobec od zaciatku - ako ste to urobili? Da sa liekmi alebo neprikladanim babatka vyhnut tomu aby sa prsia nenaliali, alebo sa musia aj tak naliat a musi sa to riesit az nasledne liekmi, injekciami a stihanutim prsnikov? Dakujem za pomoc.

lula313
18. nov 2018

@monikafialka ak si normálne zdravá žena, s najväčšou pravdepodobnosťou by sa ti mlieko malo spustiť. Ak odmietaš z nejakeho dôvodu kojenie, pravdepodobne sa tým liekom nevyhnes a možno by bolo dobre si to vydiskutovať s lekárom, aby si si neprivodila nejaký bolestivý zapal.

bsp39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
18. nov 2018

@bsp39 Na to sa zakladateľka nepýtala.

kika831
18. nov 2018

@monikafialka treba to povedat v porodnici- obviazu ti prsia, nasadia lieky, aby sa mlieko netvorilo. Zazila som to pri spoluleziacej na izbe- nechcela kojit. Ale vraj to je velmi bolestive. Malu samozrejme nesmela prikladat. Ale ak na to nemas naozaj vazny dovod- a to samozrejme musis len ty zvazit- nezahod sancu dat babatko to najcennejsie mliecko. Aspon tych prvych 6 tyzdnov.

evittam
18. nov 2018

@monikafialka Porad sa s lekárom. Existuje injekcia na zastavenie laktacie.

lula313
18. nov 2018

@bsp39 možno berie antidepresíva, alebo iné lieky, ktoré by sli do mlieka a mohli by ohroziť dieťa, preto by sme nemali súdiť, keď nepoznáme pozadie. Samozrejme, kojenie je pre dieťa prospešné, ako aj pohodlne, keďže v noci nemusis 300x vstavat z postele a zohrievať dietatu mlieko za pavianieho revu na celu ulicu..

ajka0207
18. nov 2018

@monikafialka pokial ja viem, tak v porodnici pichaju tu injekciu na zastavenie laktacie hned po porode, necaka sa na treti, stvrty den kym sa prsia naleju.

bleblu
18. nov 2018

Neprikladat dieta, malo pit tekutin, pit salviovy caj. Kad sa naplnia velmi prsia, odsat odsavacku, len aby sa uvolnilo napatie, cize malo. Nesmies vela, lebo cim viac odsajes, tym viac sa ti vytvori. Takymto postupom do 2 tyzdnov je po laktacii.

maminkasisa
18. nov 2018

@bsp39 co tak zo zdravotných dôvodov....

bsp39
18. nov 2018

@evittam ďakujem ti za upozornenie, ešte že si tu 😀

bsp39
18. nov 2018

@maminkasisa áno, je to zo zdravotných dôvodov. Prečítala som si jej diskusie.

evittam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bsp39
18. nov 2018

@evittam skladám zbrane, nikto bitku s tebou ešte nevyhral😅

evittam
18. nov 2018

@bsp39 Ja sa s nikym nebijem.

asia83
18. nov 2018

@lula313 Neviem, ktoré dieťa pije za noc 300-krát umelé mlieko. Moja pila aj umelé aj materské a od narodenia bola 1x za noc hore.

tenerifka
18. nov 2018

@asia83 moja podobne

kianka5
18. nov 2018

@bsp39 ja som čítala aj iné jej diskusie a je mi toho dieťaťa tak trochu ľúto...kedže mi skôr príde, že ho musí mať ako chce....

lula313
18. nov 2018

@asia83 keď sa moja narodila, bola kojena a 14 hodín sa nezobudila na kojenie, to však neznamena, že budem tvrdiť, že sa deti v noci nebudia na jedenie, keď realita je inde a mamicky sa bezne v termínovej skupine sťažovali, ako sa im casto deti budia a to aj každú hodinu, či kojene, či na UM. Priemerne deti chcú jest každé 3 hodiny, všetko, čo je viac, alebo menej sa vymyká priemeru🤷🏻‍♀️

asia83
18. nov 2018

@lula313 No áno, ale 3 hodiny ste zase zveličili. Každé 3-4 hodiny. Počítajte so mnou. Malá sa mi najedla o 22:00 hod. Vstala o 2:00 hod. Potom vstala o 6:00 hod. Ak sa dieťa budí častejšie, TO sa vymyká z priemeru.

lula313
18. nov 2018

@asia83 mám len jedno dieťa, čo na UM nebolo, takze nemam doma dostatočnú štatistickú vzorku, aby som podľa nej mohla robit závery😅ale stačia mi tie pavianie sceny, ktoré dáva cez deň, keď jej potrebujem len zohriať prikrm vo vodnom kúpele😂😂😂takze pri takomto našom dietati by aj to jedno nočné kŕmenie bola smrť pre susedov🙈

whatever1
18. nov 2018

@monikafialka Prsia sa ti po porode naleju s tym asi nic nenarobis. Su lieky na zastavenie laktacie ale ci ti ich predpisu to neviem. Jedna znama otehotnela po tom ako si dala zvacsovat prsia, preto sa jej neodporucalo kojit a v nemocnici jej povedali ze to davaju zenam len v zavaznych pripadoch. Ta tabletka je totiz to velky hnus, bude ti zle niekolko dni, pokial nebudes prikladat babatko a budes si prsia chladit(najlepsie kapustove listy do podprdy)tak ti to prejde cca 3dni, max.tyzden.

tatianaba
18. nov 2018

@whatever1 ...ja len ze tie lieky na zastavenie laktacie som brala a nebolo mi z nich vobec zle. Ale mozno som vynimka.

deti95060810
18. nov 2018

videla som v pôrodnici maminku, ktorá mala prsia stiahnuté obväzmi....vraj aby sa nezačalo tvoriť mlieko ....maminka mala zdr. problémy....
kúp si v lekárni homeopatikom na ukončenie tvorenia mlieka....aj keď neviem či to pomôže ..... skôr by som to riešila s lekárom....

deti95060810
18. nov 2018

lekár - gynek. môže pichnúť inj, na ukončenie tvorenia mlieka....mne ju lekárka odmietla pichnúť....😉

monikafialka
autor
19. nov 2018

@tatianaba Dakujem a beru sa az po porode? Vzala si si ich so sebou do porodnice prosim od gynekologicky alebo Ti ich na poziadanie dali v porodnici? Je potrebne si ich vyslovene vybavovat nejako? Ked teda citam ze niekomu ich odmietli predpisat, taklen aby som tomu spravne rozumela.

monikafialka
autor
19. nov 2018

@deti95060810 a preco prosim odmietla?

monikafialka
autor
19. nov 2018

@kianka5 tak s tokofobiou je to ver mi velmi tazke a ked s fobiami nemas skusenost alebo nemas odborne vedomosti ako funguju tak je mozno este tazsie pochopit takeho cloveka,no kazdy robime co mozme a ja chapem ak ma nechapes. Budem vdacna a velmi rada ak to zvladnem aspon ako ja budem vediet - hoci to bude daleko od beznej predstavy ludi ako by veci mali byt a aka by mamicka mala byt no verim ze pre to moje babatko budem aj tak ta naj.

kianka5
19. nov 2018

@monikafialka poznám túto diagnózu veľmi dobre...a prepáč ak sa ťa dotknem ale tvoje príspevky s ňou veľa spoločné nemajú. Možno máš teda ojedinelú formu...ale čo má pocit,že chceš byť doma ma materskej s dieťaťom čo najkratšie alebo že chceš ružový kočík pre chlapca s fobiou z tehotenstva a pôrodu....ak ťa trápia len tie veci čo píšeš sem na MK si tá šťastná pacientka s tokofóbiou ale skôr mi to príde na inú fóbiu. Pekný deň a drž sa hlavne pri pôrode 😊

whatever1
19. nov 2018

@tatianaba tiez som ich mala predpisane ale mama ma od nich odhovorila(robi v zdravotnictve),ze je to hrozna chemia a ze mi moze byt z toho zle. Jej kolegyna to mala a ze uz nikdy viac. To mas asi ako tabletku "po"vacsine zien je zle a maju rozhadzany cely cyklus a najdu sa take ktorym nic nie je.. myslím ze po troch dnoch som mala prsia ok aj bez liekov.

potemkin
19. nov 2018

tvorba mlieka je dost aj o psychickom stave, takze je dost mozne, ze ked sa v hlave tomu branis a nechces kojit, tak sa Ti laktacia ani nespusti...