Dávať malému Nutrilon 2? Zasýtiho viac ako Nutrilon 1?

nadushka
9. okt 2007

mam trojmesacneho chlapceka, strasne lubi papat, davam mu nutrilon 1 forte... po hodine a pol je znovu hladny a ked mu dam papat, pocujem ako mu mliecko pada do prazdneho zaludka... rozmyslala som ci mu nezacnem davat nutrilon 2, viete, ze by ho to mozno viac zasytilo... aky mate na to nazor?? alebo mate niektora podobneho drobca?

cartmanko
24. sep 2008

aha takze z jednotiek Nutrilonov su tieto:

1. Nutrilon 1 - klasický od narodenia
2. Nutrilon 1 HA - znizuje riziko vzniku alergii
3. Nutrilon 1 Allergy care - pre deti s alergiou na kravske mklieko
4. Nutrilon 1 Comfort - proti zapcham a kolikam
5. Nutrilon 1 Good Night pre dlhotrvauje zasytenie
6. Nutrilon 1 Allergy Digestive Care - pre deti s alergiou
7. Nutrilon 1 Low Lactose - pre deti cistlive na laktozu
8. Nutrilon 1 A.R. - pri grckani po beznej kojeneckej strave
9. Nutrilon 1 Soya - pre deti s nemliecnou dietou
10 Nutrilon 1 Nenatal - specialne pre nedonosene deti /existuje aj Nutrilon 0 Nenatal/
11 Nutrilon BMF - Na obohatenie materského mlieka
12 Nutrilon - pridavok do amterskeho mlieka pre deti ktore odgrckavaju

a teraz aj 13-ty
13 Nutrilon 1 Extra - pre dlhsie trvajuce zasytenie

Este ze sa v tom da vyznat..hehe

miinka
24. sep 2008

je v ponuke aj Nutrilon 1 good night? zdá sa mi, že len nutrilon 2 good night. treba čeknúť.

cartmanko
24. sep 2008

mame jednutku good night doma

janette4
24. sep 2008

ahojte. chcem sa spýtať:malému dávame Nutrilon1-klasický od narodenia.Myslíte, že by som mu na noc mohla dávať ten good night-na lepšie zasýtenie?Môže sa to takto kombinovať, alebo dávať len ten jeden?

junovka
24. sep 2008

ja si myslim, zeby sa mohlo. 😕 Ale, treba vyskusat 😉

lu777
24. sep 2008

ja bych to radsi nekombinovala..

zavolala bych si na Nutrilon linku, na kazde krabici je cislo

jinak k good night: u nas nefungoval... pomohla az jina znacka, Hami Hajaja

lenkakusi
24. sep 2008

ja by som good night nedavala
ale kazdopadne si radsej zavolaj na nutriloninfolinku

dudduli
25. sep 2008

janette4: ja davam malemu nutrilon ryzovu kasu od druheho mesiaca,ale len na noc.pekne mi po nej spi.zacinala som tak 40 ml kase + mlieko,a cakala.na druhy den som dala 80 kase + mlieko a tak som ten objem zvacsovala,ako mu chutilo.teraz ma ukonceny 4 mesiac a na noc mi niekedy vypije aj 160 ml kase.spinka tak od 20 hod. do 3 rana.potom mu dam mliecko tak 150 a spime zas do siedmej.tak skus,neboj sa.

lenkanemeckova
25. sep 2008

dudduli já včera taky koupila kaši od Nutrilonu, ale manža nechce abych s ní začala... prýá je tam napsáno až od ukončeného 4měsíce... což bude až za pár dní... já si ale myslím že víc záleží na hmotnosti a velikosti mimi (máme 6660gramů a 65cm!) ... tys dávala tedy kaši taky dřív a vše v pohodě??? ... taky se chci zeptat... na té kaši je napsáno, že obsahuje nutrilon 2... ale já stále dávám 1... snad to taky nevadí ne? Nechci přecházet na 2, když nám zatím 1 vyhovuje... a poslední dotaz... jak dávkujete... na krabici je dávkování, které je ale na tuhou kaši podávanou lžičkou... já bych chtěla normálně krmit z flašky...

moc díky za odpovědi...

junovka
25. sep 2008

lenkanemeckova, podla mojho nazoru tvoj manzel ma pravdu....ze je to este skoro na kasu.Ja som kase zacala davat od 5 mesiaca, aj ked sme nekoljili.A moja Nely bola tiez strasny hlados, ale vydrzali sme to....zvysila som davky mlieka.Kedze kase su vacsinou od tych 5 mesiacov, kedy sa zvykne zavadzat prvy prikrm, tak aj koli tomu tam pridavaju Nutrilon 2, pretoze v podstate uz mozes prejst vtom obdobi na Nutrilon 2.My sme kasu papali vylucne lyzickou...aj to podla oka som davala davkovanie, nakolko moja mala straaaasne rada hustu kasu, musela v nej lyzicka stat 😀 😉

dudduli
26. sep 2008

lenkanemeckova: s kasou som nemala ziadny problem,tak sa neboj.ale skus len tak 40 ml zo zaciatku,moj to zhltol ze som sa nestacila divit.moj manzel sa tiez divil ze tak skoro to davam,ale mala som to vyskusane uz od prveho syna,a je to v poho.zalezi od teba ako sa rozhodnes.kazdy ma na to iny nazor.niekto ide podla knizky,niekto podla seba.tiez pijeme mliecko nutrilon 1 takze to nevadi.davkovanim na krabici sa neriadim.robim to od oka,aby to pretiahol cez dudel na kasu.lyzickou papame len zeleninku a ovocie.a len potlacene.nemixujem! lebo potom by odmietal kusky.tak daj vediet ako vam chuti.ta ryzova je fakt dost dobra.skusili sme uz aj jablckovu,ale ta neni nic moc. 🙂

nadik
28. sep 2008

Ahoj Holky, dnes jsem poprvé namíchala malé Nutroš 2 z toho velkého balení 800g a přijde mi,že to hrozně pění a jinak chutná je to hustější než HA 1 ☹ dávkování je stejné na 30ml 1 odměrka, dávám jí UM tedy jen na dojedení když má po prsu ještě hlad, ale ta chuť mi fakt přijde divná..... ☹ je to normální?

miinka
1. okt 2008

lenkanemeckova: ak Ti to pomôže, aj ja dávam od druhého mesiaca malému ryžovú kašu. ináč by nás zjedol. ale ak máš obavy z mlieka, ktoré kaša obsahuje, kúp instantnú ryžovú kašu, nemliečnu. tak sa mi zdá, že máme Hami. Takže namiešaj mliečko a pridaj don ryžu, uvidíš, koľko treba. možno 3 naberky. ked niektorým deťom hroooozne chutí jesť 😀 náš má 11 týždnov a váži 7,80 kg 😉 a to nevyzerá dáko tučne, len je veľký, dlhý.

miinka
5. nov 2008

ahoj! nakukla som sem znovu po čase, tak nám chýba už len pár dní do ukončeného 4. mesiaca, a máme už 9 kg!!! s jedením samozrejme, stále problémy. už druhý týžden dostáva aj zeleninu, aj kaše, ale je stále hladný. dnes v poradni sestričke a doktorke padali okuliare z nosa, ked videli tú váhu. že už mám prejsť na nutrilon 2, že je silnejší ako nutrilon 1 EXTRA. akú máte skúsenosť? a za zeleninu sa jej nepáčilo, že už dávam. a iná doktorka mi vravela, že už od 3.mes. môžem dávať. tak dnes po poradni som sa odhodlaná pustila do predlžovania prestávok medzi papaním, že aspon tie 3 - 3,5 hod, ale malý už tak vrieskal, že som myslela, že sa zbláznim, ruky sa mi triasli, ked som rýchlo nasypávala odmerky do vody. čo robiť?????? 😲 😲 😲 😲

danuskam
3. jan 2009

Prosim o radu, ako ste prechádzali na pokračovacie mlieko. My sme sa po dlhých mesiacoch konečne rozpapkali a začali sme aj s príkrmami. Zdalo sa mi, že už zlupne každú flašu ako nič a ešte by si dala aj viac..v poslednej dobe aj menej priberala, ale to môže byť aj v norme. Tak som sa rozhodla, že jej asi už Nutrilon 1 nestačí, skúsime 2. (aj tak sa má pokiaľ viem pri príkrmoch už dávať, a papá už skoro mesiac príkrmy..) aby to nebolo jednoduché, tak má reflux,takže dávame Nutrilon AR1. Strašne ju to zapcháva a tak sme skúsili riediť s Nutrilon 2 ale obyčajným.
No a odvtedy zje menej, kakanie sa jej len raz upravilo. (ale skúšame to asi len 4dni). Vždy v noci spala a ja som jej ponúkla fľašu zo spánku a krásne spapala (to papanie v noci musíme absolvovať aj keď nepýta kvôli trochu nižšej hmotnosti)..A teraz sa už dvakrát v noci sama zobudila a bola hladná presne v tom čase, ako zvykne jedávať. Už som z toho totálne zmätená-neviem či jej nevyhovuje hustota (miešame to väčšinou v pomere 1:1)alebo chuť?? Bojím sa,že horko ťažko vydreté výborné papanie sa týmto totálne pokazilo.
Čakám aj na odpoveď z linky Nutrilonu, lebo vlastne nikde som sa nedozvedela, ako správne prechádzať na ďalšie mlieko-postupným miešaním,alebo zo dňa na deň.. Už ani neviem čo vlastne urobiť aby jej to chutilo, dokázala zjesť celé dávky a aby negrckala. ďakujem za každú radu.

pietra
3. jan 2009

danuskam, ja som z 1 na 2 prechadzala sice jednorazovo bez miesania, ale na 3 som prechadzala postupne, lebo malej chutila menej. Prvy den som nahradzala jednu odmerku, dalsi dve, ... az bola cela davka len noveho mlieka.
Ale nerozumiem, preco ked ma tvoja mala stale reflux, preco nepokracujete AR 2, ale presli ste na obycajny nutrilon? 😕

andy80
4. jan 2009

cartmanko: Nutrilon forte už neexistuje, místo toho je Nutrilon Extra

andy80
4. jan 2009

danuskam: já přecházela normálně. Dorazila jsem krabici jedničky a načala krabici dvojky. Píšeš, že dáváš AR1, já myslím, že je i AR2 ne?

danuskam
4. jan 2009

preto sme skúšali nie AR-aby ju nezapekalo, aby pila redšie mlieko. Ale zjavne to nepomáha, tak asi budeme pokračovať aj tak s AR2. Len to má inú chuť.

pietra
4. jan 2009

danuskam a zapeka ju teda aj obycajny nutrilon? Mozno jej nutrilon nerobi dobre, skus sa poradit s dokinou o zmene znacky mlieka. AR mlieko ma napr. aj Beba a urcite aj ine znacky mliek

danuskam
4. jan 2009

nechcem veľmi robiť pokusy s mliekom, pretože veľmi dlho trvalo,kým konečne začala "normálne" jesť Nutrilon. Preto si myslím,že jej chuťovo vyhovuje, akurát škoda že ju zapeká. Donedávna som totiž ešte na striedačku dávala aj MM, a preto s kakaním problémy neboli. Teraz je už len na UM. Neviem, či by iná značka pomohla, keď všetky AR sú predsa zahustené.Možno aj tie príkrmy jej k tomu nepridávajú. napr.mkrvu ani nedávam a snažím sa všetko tak dosť riediť.
A obyčajný nutrilon nám až tak veľmi nepomohol,pretože stále má problémy. Len nie je to na 100% či ju tiež zapeká,pretože som jej ani raz nedávala čisto obyčajný, vždy skombinovaný s AR (aby nevracala, a okrem toho má problém príjmať celkovo tekutiny, nevypije ani vodu ani čaj,preto nemôžeme dávať riedke mlieko-nevypila by ho)

brnka
4. jan 2009

danuskam, skus na to kakanie probiotika

danuskam
4. jan 2009

skusali sme Biogaiu davat skoro 2-3mesiace v kuse. nevidela som ziadne zmeny. Mozno skusim iny druh..ale neviem ci to nie je to iste,len od ineho vyrobcu.

ygreen
4. jan 2009

danuskam - možná bys mohla zkusit nedělat "pokusy" s mlíčkem a dávat jí jen AR2, ale podávat jí takové příkrmy, které jí zředí stolici. Já mám vynikající zkušenost se švestkovou přesnídávkou od HiPP - je od 4. měsíce. Švestkovou šťávu od HiPP mi nepil.
A dáváš už kaše? Pokud ano, tak je dobrá kaše od Nestlé proti zácpě - taktéž se švestkama.
A nemohla bys tedy proti refluxu v tomto věku bojovat tím, že dáš malé normální nutrilon a do toho jen na zahuštění pár odměrek nemléčné rýžové kaše? Možná blbost, nevím 😅

No každopádně každej bojuje s něčím 😉 Můj Tobík od 6 měsíce odmítá mléko (od 3 měsíců na Nutrilonu comfort). A sám si v této době odboural noční jídlo, pije v noci jen čaj, mlíko do něj nepropašuju. Takže jsem mu denní dávky mlíka nahradila ranní a večerní řídkou kaší. Ráno papá ochucenou Nutrilon kaši a večer nemléčnou se svojím UM Nutrilon comfort (proti prdíkům). A během dne dostává jogurt, takže dle lékařky má mléka pro vývoj dost.

veronikahel
30. mar 2009

ahojte! my sme dnes kupili v DM- drogerii balenie Nutrilon 2- 2ks a bol k tomu ako darček hrnček philips avent... 😉

veronikahel
30. mar 2009

opravujem sa.. kupili sme Nutrilon 3 - od 12. mesiaca

vieruna
9. apr 2009

ahoj
trosku od veci od vasej temy, ale nechcem zakladat dalsiu o Nutrilone HA
V tychto dnoch sme presli z 1 na 2 a nejak si neviem rady . Moje deti nemaju radi teple mlieko. Pri jednotke s tym nebol problem a tato dvojka strasne zhustne. Normalne zamiesam mlieko (vlazne) a kym to mimco dopije, tak je z toho taka redsia kasa. Ma to tak byt? Vsimli ste si to niekto?

tamita
9. apr 2009

Vieruna, ja som si to všimla hned,pred 2-mi týždňami sme prešli s 1HA na 2HA a prekvapilo ma,že po rozmiešaní,stále tam sú také škrobové zrnká na stenách fľaše a niekedy to hustlo tak,že mi normálne upchávalo dierku na dudlíku počas papania. Navyše malej 2-ka akosi nechutila a čo je horšie,začala po dopapaní dosť grckať a osypali sa jej líčka vyrážkou-krupičkou. Volala som na infolinku,mimichodom je bezplatná,takže doporučujem pýtať sa na všetko priamo tam,ochotne a erudovane poradia s čímkoľvek.Číslo je na každom balení nutrilonu.Dozvedela som sa,že 1-ka obsahuje napr.upravené tuky, prispôsobe bábetkám,aby sa im ľahšie trávili,ale v 2-ojke už sú v normálnom stave a citlivejšie detičky na to horšie reagujú,kým sa ich organizmus naučí ich spracovávať. Poradili mi,aby som pokračovala 1-kou,že môžme až do roka a časom dať napríklad 1 dávku denne z 2-ky a neskôr pomer zvyšovať,aby si dieťa postupne zvykalo.

vieruna
10. apr 2009

Tamita dakujem. Ukludnila si ma. Lebo nam sa uz davnejsie stala taka vec: Omylom nam v lekarni dali jednu pixlu 2kovy nutrilon. Ja som si to nevsimla. Otvorila som ju na noc, takze som to ani velmi neskumala. A rano kukam, ze co to ma znamenat. Vo flaskach kasa 😲 Tak som volala na tu infolinku, ze ci sa tym detom nemohlo nieco stat, ked som dala trojmesacnym dvojku a este k tomu aj pokazenu. Ona mi tvrdila, ze sa s takym niecim nikdy nestretli. Dali sme to mlieko na reklamaciu a vyjadrenie prislo, ze bolo v poriadku. A teraz to robi znova. Tak to asi ma tak byt. Mojim tigrom sa nic z neho nedeje, ale najradsej by som tiez ostala pri jednotke, lebo toto sa mi nepaci 😠 Nech sa vam dari a este raz dakujem 😉

vierkasteffi
14. dec 2011

aky je rozdiel medzi nutrilonom 2 a 3? Trojka je od 10 mesiaca musim uz prejst na 3jku ked ma maly 10,5 mesiaca?