Dávať malému Nutrilon 2? Zasýtiho viac ako Nutrilon 1?

nadushka
9. okt 2007

mam trojmesacneho chlapceka, strasne lubi papat, davam mu nutrilon 1 forte... po hodine a pol je znovu hladny a ked mu dam papat, pocujem ako mu mliecko pada do prazdneho zaludka... rozmyslala som ci mu nezacnem davat nutrilon 2, viete, ze by ho to mozno viac zasytilo... aky mate na to nazor?? alebo mate niektora podobneho drobca?

tessa
9. okt 2007

nadushka, nas Mato bol podobny papkac,a ko tvoj 😀 😀
Poviem ti len tolko, ze pride faza, ked sa uz "dopapka" 😉 U nas to trvalo asi tak do 4-5.mes, a potom sa uz ukludnil s papanim 😉 Treba vydrzat!
Malemu by neprospel Nutrilon 2, ten je az od 8.-9.mes tusim, a je fakt sytejsi, ale to by tvoj malicky este nestravil a mala by si len problemy 😖

My sme Nutrilon 2 zacali davat az od 10.mes, skus to vydrzat, a radsej mu daj castejsie, ved on sa raz "dopapka" 😉 😉

leva
9. okt 2007

Nadushka,nutrolon 2 je od ukonceneho 4 mesiaca,ja myslim ze ak by maleho nezapekalo tak by si aj mohla skusit dat.

kupinka
9. okt 2007

Já bych mu to taky zkusila dát,ale asi bych se zeptala i MUDRy na názor. Ale uvědom si,že ta dvojka už má jiný podíl živin,vitamínů atd...a neřekla bych,že malého více zasycuje než jednička. Spíš bych dala více mililitrů,kolik mu teď dáváš?

tessa
9. okt 2007

kupinka, pre tak male babo ako ma nadushka, mi vysvetlovala doktorka, ze je to vacsie zasytenie, ked mu da Nutrilon 2ku 😉 A aj tazsie stravitelne pre 3.mes.babo 😖

bazalka
9. okt 2007

Nadushka,
ta dvojka by se mela davat az s prikrmama. Nebo tesne pred nima ... tak to ted mame my. Dr nam povolila dvojku a rekla, ze behem 2 ty mam zacit davat prckovi zeleninku. Zkus mu davat mezi davkama cajik nebo jen koj vodu ... ale ne moc, tak 20-30ml.

lebedka
9. okt 2007

nadushka- já bych to neriskovala, opravdu to má už trošku jiné složení. My jsem taky jednu chvíli dávali forte, ale pak se to uklidnilo a malá už jí Nutrilon 1 po 4 hodinách. Je fakt, že místo 90ml jí dávám 120ml a na noc 150ml, ale za to spí od půl deváté tak do půl čtvrté do rána. Dr. mi říkala, že se nemám držet dávkování, záleží prý na miminku. Některá jsou hladovější 😀 jao ta naše Terka, nenasyta 😉

fabiana
9. okt 2007

Nadushka, ak sa môžem aj ja vyjadriť, tak určite chodíš pravidelne k svojmu detskému lekárovi do poradne, najlepšie bude priamo jeho sa spýtať, čo odporúča dávať papať tvojmu drobčekovi...Každá mamina chce pre svoje dieťatko len to najlepšie, no nie vždy je to, čo robí najlepším riešením...ale to len tak bokom. Nutrilon 2 je od ukončeného 4.mesiaca tuším, ale niektoré detičky môžu mať aj alergiu na mliečnu bielkovinu alebo nejaký iný problém, tak treba zavádzať mliečka, potraviny veľmi opatrne...

lucka23
9. okt 2007

takze moja dr mi razne zakazala davat nutrilon 2 skor ako od ukonceneho 4 mesiaca. my sme naň presli az po ukoncenom 4 mesiaci a od vtedy je to horsie ako ked papal 1. keby som to vedela vobec nan neprejdem. jednotku mozes davat aj do roka. a podla mna vobec nie je dvojka sýtejsia. 😠

milhaus
10. okt 2007

nedavaj mu dvojku, to je určene pre deti ktore papaju už aj prikrmy a je to od ukončeneho stvrteho mesiaca, mi pojdeme zachvilu už na trojku

junovka
10. okt 2007

moj nazor:podla vlastnej skusenosti pri prvej dcerke, tiez som dala skor 2 ako som mala dat, a mala sa mi vtedy strasne vyhadzala po celom tele,museli sme vtedy ist na pohotovost, vraveli, ze je to prudka reakcia na zmenu.Takze, nemen za 2!
Doteraz Nelka papala Nutrilon Forte,hladna bola stale, za taky tyzden bude mat 5 mesiacov, a uz tyzden davam Nutrilon2,pretoze aj dokyna vravela, ze Nelka vazi 8 kg+ 66cm ma, je velka a 1 jej uz nestaci, tak mozem prejst na 2.

Lucka23, davas uz malemu aj prikrmy?Lebo ako tu hovoris, ze teraz ked papa 2 je to este horsie.Preco?Moja Nelka papa 2, sice vydrzi okolo 3 a pol hodin syta,aj ked si myslim, ze by mala vydrzat sytejsia dlhsie, ale ja uz jej davam aj mliecnu kasu Ryzovu od Nutrilonu na veceru.V podstate, ak nedavas este ziaden prikrm, tak samozrejme je to bud rovnake ake to bolo, alebo horsie, pretoze ma vacsi hlad, lebo jeho zaludok vekom tiez rastie, a len mlieckom ho nezasyti. 😉

lucka23
10. okt 2007

junovka samozrejme ze davam aj prikrmy. ma obed papame bud zeleninku alebo ovocie + mlieko k tomu. kasu som prestala davat lebo po nej mi v noci spal menej ako po mlieku. akurat dnes som vyskusala nemliecnu kasu nestle zarobit do nutracu. namiesto 2 odmeriek nutracu som dala kasu. uvidime ci to pomoze

lucka23
10. okt 2007

ešte sa chcem spýtať to jej davat tých 120 ml podla navodu? lebo ja robievam 150-180ml.

rimava
11. okt 2007

My sme po ukončení 4 mesiaca prešli na Nutrilon 2 a hrozne toho ľutujem. Predtým mi malý prespal celú noc - od večera až do 6 hod. ráno. Teraz sa budí v noci okolo 2 - 3 hod. - pýta jesť a znova je o tej 6 hore. Takže ho určite menej zasýti. Na obed dávame zeleninové príkrmy + mlieko, cez deň vydrží v celku tie 4 hodiny. Na noc som skúsila do mlieka pridať aj ryžovú kašu - nepomohlo, budí sa ďalej. Zajtra idem do poradni, budem sa na to pýtať doktorky. Najradšej by som zase prešla na Nutrilon 1, ale to už asi nebude možné. Tak uvidíme.

junovka
11. okt 2007

lucka,ja jej robievam 150 ml, ale mlokedy mi zje cele 150 ml,vacsinou je tych 120 ml, a v noci to je bud 1 alebo 2, ako kedy sa zobudi, tak jej davam 120 ml.Minule mi v noci ani tych 120 ml nezjedla-zjedla len 90 ml.Mam pocit, dakedy, ze chce v noci citit len moju blizskost, tak preto sa budi. 🙂 😉

milhaus
11. okt 2007

moja ešte do pol roka v noci raz papala okolo druhej, nie ako sa rozčuluje rimava, skus jej dat kase na noc teda alebo skus hami hajaja, je to zahustene, možno to dieta viac zasyty, ja to mam doma ale ešte som to nepoužila, zachvilu pojdeme na nutrilon 3 a nemame problem, to dieta sa samo prestane v noci budit kôli jedlu, poznam takych ktory aj teraz v noci jedia a to viac krat

kili
18. nov 2007

chcem sa vásť spýtať, či neviete, či je 2ka kalorickejšia. Ono mi Samko moc nepriberal ani pri 1tke, tak sa bojím, že ak má byť 2ka sýtejšia, tak by jedol menej pri rovnakom množstve kalórii.
On má 4700g a pritom asi od 4kg je 5x160ml a neskôr začal už jesť ráno 200ml. Začala som mu dávať na obedy príkrm, už plne nahrádza obed, tak nám dr predpísala 2ku, no sa bojím, že nebude moc priberať. Dnes som dala prvý krát jednu dávku večer, tak neviem, či to mám ešte pre istotu zastaviť a niekde sa popýtať.

pessy1
19. nov 2007

Zavolej si na linku Nutrilonu!Je logické, že nutrilon dvojka NEZASYTI tak jako Forte!Proto se forte vyrábí, protože mimi nemůže ještě příkrmy a když dáš dvojku tak se podává s přikrmama, fakt nemá funkci sytící. Nebo si pošli mailíka na nutrilon.cz a dostaneš stejné info. mudr mi řekla, že mám zkusit večer kaši místo forte (rýřová od nutrilonu od 4. měsíce) a že není možný, aby po forte mělä po hodině hlad, to je nemožný!asi by to měla být jen žízen, tak čaj.ale každé mimi je jiné,mám taky žrouta.

kili
19. nov 2007

prosím, neviete mi niekto odpovedať?

babulka
19. nov 2007

Dvojka ani nie je kalorickejsia, ako obsahuje iny pomer latok - tukov, mineralov, vitaminov, prebiotickej kultury, co vsetko odraza vek a potreby dietatka. Urcite by som nedavala dvojku pred ukoncenym 4. mesiacom.
Kili, neboj sa, ze by jedol menej (teda pil mliecka), ono s postupnym prechodom na prikrmy uz aj tak bude menej pit, ale kym je drviva vacsina jeho stravy mlieko, nebude menej pit. Aspon u nas to tak nebolo, prechodom na dvojku sa pekne rozjedol.
Ono Nutrilon je trosku horsi chutovo ako ostatne mlieka, ale zas vraj pokial ide o zlozenie je najlepsi.

milhaus
19. nov 2007

kili dvojka je taka ista len ma asi iny pomer živin prispôsobeny tomuto veku a tie kase su sytejšie a na krabici by mali pisat vyživovu hodnotu

kili
19. nov 2007

baby, dík, tak ja na tú dvojku teda prejdem. Ma trošku vystrašilo, čo som tu čítala.

shiju23
20. nov 2007

ja by som dala, moj nutrilon nebral, tuna ni eje tak emlieko, ale ine a tiez od 1bol iba hladnejsi a nakoniec iba vracal, dala so mu 2 od 4mes a bol menej hladny a nwvracal, vravela som aj dr. nic nepovedal, myslim si,ze kludne mozes, kazdemu babu vyhovuje ine mlieko.

ikis
21. nov 2007

Ahoj,my jsme začali dávat dvojku asi minulý týden,protože jsem měla pocit,že mu jednička už nestačí.zkouším i zeleninové příkrmy,ale ty vůbec nechce.od té doby,co používáme tu dvojku,tak se v noci budí s pláčem snad každou hodinu,protože ho bolí bříško ☹ .a to na jedničce spával úplně celou noc.zdá se mi,že i ta dvojka nějak více pění 😠 včera nám lékař oznámil nepříjemnou diagnózu-atopický ekzém.tak že jsem dnes koupila Nutrilon HA 2 a zdá se mi,že ten naopak nepění vůbec,tak uvidíme,zda se mu to zlepší? 😕

kaculeena
21. nov 2007

ahojky,male je 5 mesicu a asi pred tydnem jsme presli na nutrilon 2,protoze male to uz pretalo stacit.Zkusili jsme i nutrilon forte,ale nepozorovala jsem nejake zmeny,tak jsem zacali davat ryzovou kasi na noc,po ktere mi spala jen dve noci a pak se zase budila,tak uz jsem proste koupila ntrilon 2 a noc davam nutrilon 2 good night,a je to v poho,mala mi spinka od 8 vecer az do 9 do rana.....jenze ted jsme byli na ockovania mudr. se ptala cim ji krmim a ja jsem rekla ze uz jsme na dvojce a nebyla teda vubec nadsena,ze prej je to to hodne na tloustku,ale ja teda zatim na male nic moc nepozoruju ze by byla nejak tlusta,ma 6350g a 65 cm,.....a co me docela zarazilo,ze mi nerekla nic o tom ze bych mela prikrmovat treba mrkvickou a zeleninkou atd.kdyz uz jsme na tom nutrilonu 2.tak nevim jestli mam zacit sama prikrmovat a nebo pockat co rekne mudr.az tam pujdem na 6.mesicni prohlidku...nechci aby me pak zase za neco sjela,ale zase taky nechci nejak sidit sve dite...prosim poradte co a jak diky

pessy1
22. nov 2007

ahojky, malá mi noci projí kojením, přesto že ji dávám na noc forte a tak jsem si napsala na linku nutrilonu, jestli nemám místo forte použít už nutrilon 2 či sytící dvojku good night.je nám 5 měsíců. Odpvěd:

Nutrilon Premium i Nutrilon forte se podávají do ukončeného 4 - 6 měsíce. Nutrilon forte patří do řady sytících mlék, protože má jiný poměr syrovátkové bílkoviny a kaseinu, dítě tuto bílkovinu jinak tráví a má větší pocit nasycení. Kalorická hodnota je stejná jako při Nutrilonu 1, tedy nehrozí větší váhové přírůstky. Mezi 4 - 6 měsícem se postupně dítěti zavádí zeleninové příkrmy a převádí na pokračovací mléko Nutrilon 2.

Nutrilon Good Nichž 2 je mléko Nutrilon 2 s přidaným bramborovým škrobem a rýžovými vločkami pro větší sytivost i kalorickou hodnotu. Všechna tato mléka s kojením se mohou kombinovat.

Více na naší bezplatné telefonní lince Nutricia 800 110 000

Takže je dvojka sytější i tučnější a podává se jen s příkrmama.Tak do konce 6. měsíce budu na noc dávat forte, ještě nechci přikrmovat.

kaculeena
22. nov 2007

ahojky pessy
takze to jak jsi psala s tema prikrmama,to znamena ze kdyz davam male tu dvojku takze uz mam nutne zacit prikrmovat? ja bych zatim s prikrmama zacit nechtela,zajimalo by me jestli kdyz jsem ted asi tyden davala dvojku,jestli se muzu vratit na jednicku forte,ale zase nechci aby to melo nejaky vliv na traveni ditete,nebo abych ji nezpusobila nejake zazivaci potize 😕

miinka
23. sep 2008

ahoj nadushka: ja mám doma 2,5 mesačného chlapčeka. Už po príchode z pôrodnice pil 60 ml, o další týžden sme nutrilon 1 vymenili za nutrilon 1 forte, lebo by bol pil každú hodinu a pil už 120 ml. Samozrejme, moje mlieko mu vôôôbec nestačilo, takže dojčiť som prestala aj preto, že už odmietal. Ako mesačný pil v pohode forte 150 ml každé 2 hodiny, dvojmesačný 2 dl vypil ako nič a aj tak som vždy mala pocit, že je nespokojný, pravidelne sa budil aj v noci. A to medzitým mal ešte aj čaj. rozmýšľala som aj ja prejsť na dvojku, skúšala som iné mlieka, lenže toto forte je najsilnejšie, na prvom mieste v zložení má mlieko a nie srvátku ako ostatné mlieka. pozrela som si sortiment aj v madarsku, lebo bývame pri hraniciach, ked som vtedy zistila, že nutrilon 1 tam stojí o polku menej! lenže forte nemajú. tak sme skúsili prejsť na obyčajný nutrilon a dosť ma prekvapilo, že pil takisto ako to forte... nie viac. no, aby som veľa neopisovala, však moje pocity neistoty a obavy z jeho veľkého bruška tu popisovať nemusím, však to poznáš. Vypije niekedy aj cca 2,3 dl, ale to je už veľa a potom nám grcká. Aj pri pití boli problémy, každú chvíľu si musel odgrgnúť, krčil nohy ako ked bolí bruško. Vyskúšali sme všelijaké cumle rôzynch výrobcov a tvarov. No a posledné dva týždne riešim situáciu po svojom. Zahusťujem mu ten nutrilon 1 nemliečnou ryžovou kašou. nie na veľmi husté, na 2 dl mlieka 3 naberačky, ktoré idú k nutrilonu. No keby si vedela, ako spokojne si potom odfukuje. konečne normálne spí, nefňuká každú chvíľu. S tou ryžou som to riskla, ale na nete som čítala, že napr. pri deťoch, ktoré grckajú, sa môže pridať trocha instatnej ryže, tak prečo nie pri mojom hladošovi? Nie je to stále tak, ako to bývalo napr. pri mojom staršom synovi, ktorý papal podľa tabuľky a bol spokojný, kým neuplynuli tri hodiny, ale je to už fakt lepšie. A vieš, koľko mi váži? 7,5 kg. No keby som mu nedala jesť tak, ako si pýta, tak by nás zjedol, hádže vtedy rukami, kope nohami, kričí, točí hlavou, no fakt mu toľko musím dať. musím povedať, že som z neho veľľmi veľmi vyčerpaná. Takže toľko náš príbeh.

cartmanko
23. sep 2008

nutrilon imunofortis je forte? alebo je to nieco ine?

junovka
23. sep 2008

cartmanko, Imunofortis to mas napisane na kazdom Nutraku.Ja ho mam tiez napisany na Nutrilone 3 😉 🙂

miinka
24. sep 2008

myslela som nutrilon extra,predtym sa to volalo forte, teraz extra.