Dávate UM v 1,5 roku aj poobede, či len ráno?

julie6
20. jan 2009

Ahojte mame 15 mesiacov a na minulej priehliadke sa pytala dok. na dostatok mliecnej davky v strave,tak som vymenovala rano 240mlUM z flase,ranajky na chlebik KIRI syr,aleb maslo s tvrdym syrom poobede jogurt, ci puding z UM, a vecer mliecna kasa 200ml. Cudovala sa preco nedavam UM vo flasi aj poobede,vraj lepsie ako puding a ze potom uz nemusim vecer mliecnu kasu len zeleninka maso,co zvysilo z obeda....Co Vy na to???VEd 500 ml mliecnej davky urcite ma aj viac, tak to nie je jedno akym sposobom??? Je v jeho veku naozaj lepsie viac UM ako mliecnych vyrobkov???

bihan
21. jan 2009

My máme systém ako pri dojčení - mlieko ráno a večer - spolu za deň je to 500ml, mlieko robím s nemliečnou kašou a zatiaľ sa to nechystám meniť.

violetka1
21. jan 2009

Ahoj,
mám 26 mesacnu a od 13 mes. je odstavena..mlieko ako pri dojceni som davala. Teraz Rano 210ml, na desiatu 210ml a vecer 210ml..medzitým jogur a syr.

katka76
21. jan 2009

ahoj julie, ja to robim podobne ako ty, rano cca 6.45 a vecer cca 19.30 UM, ranajky chlebik so syrom/cottage, desiate ovocie, obed polievka + hlavne, olovrant jogurt/puding, vecera kasa

hankaajirik
21. jan 2009

Ahojky, umělou dáváme ráno 240ml a večer stejné množství. Přes den jogurt. Přijde mi umělá po oběde zbytečná, když se na svačinu dát jogurt. Určitě dvakrát denně je to dostatečné množství.

petrahy
21. jan 2009

Dnes som bola u doktorky a povedala mi toto v dnesnej dobe je dobre davat dietatu UM dene pol litra plus mliecne vyrobky. Dodatocne povedala ak si to rodic moze financne dovolit to UM ak nie moze prejst na kravske. UM sa po prvom roku zivota moze zacat robit s prevarenou vodou z vodovodu nemusi to byt kupovana dojcenecka voda.

lyziarka
21. jan 2009

Dakujem Natalien, ze si napisala aj konkretne syry. Budem teda davat tie tvrde (Edamer, Gouda), i ked mne pripadaju neskutocne slane pre tak male dieta. Ale zrejme to nevadi, ked tu citam, ze vsetky davate syry.
Mne vypije UM max na jeden krat tych 100 ml, takze budem davat okrem rano a vecer asi aj poobede, uvidim, ci to bude chciet. Esteze som to tu nasla, lebo vidim, ze som ocividne davala malo mlieka a mliecnych vyrobkov.

julie6
autor
21. jan 2009

lyziarka, neboj, to iste som mala ja, malo priberal pocas kojenia, musela som dokrmovat UM,a to sa nedalo odsledovat vlastne kolko mlieka ma dokopy plus este prikrmy,maleho totiz do roka strasne nafukovalo, bol aj na testoch na intoleranciu laktozy, vsetky odbery na alergie, a nic mu nebolo. Lekar tu v Belgicku sa ma opytal asi v roku co vsetko mu davam, a nechapal naco do neho trepem jogurty Activia a tvrde syry, tvrdil ze su velmi tucne, a ze ak dam 2-3X UM,tak tych 500 ml urcite vypije, vraj ho nakukovalo z nadmerneho mnozstva mliecnej davky.
Odkedy to sledujem tak to ustupilo
tvrde syry 15g=100ml UM
30g makkeho syra,tvaroh zerve, =100ml UM
100g jogurtu =150ml UM, to som vycitala z Mama a ja, tak sa neboj
zda sa ze je to niekedy malo ked davas mliecne vyrobky, ale su ovel ahutnejsie ako UM,ja som si potom odvazila platky syra a zistila ze toho teda zjedol dost
myslim prave ze vacsinou vsetky davame viac ako 500, no niekde uvadzaju ze je potrebne 500-600ml,ale myslim ze je asi lepsie trochu viac ako menej. Nam sa napr. jogurty zatial vobec neosvedcili, dvihaju mu stavy, casto potom vyvracka nieco, mal GER.
takze klud,a po syroch viac vody na pitie, lebo su fakt slane a zaatazuje viac oblicky

radka.m.
21. jan 2009

julie-na netu kojení jsou úplně jiné počty,40g tvarohu-250ml um,jeden jogurt150ml-250ml um.

julie6
autor
22. jan 2009

no tak potom uz fakt nieveim,toto je presne opisane z Mama a ja,a v tomto pripada sa lyziarka fakt nemusi bat ze mu dava malo mliecnych vyrobkov ak spapa 2 jogurty a pomazanku, a resp. potom vsetky mamy co pisu vyssie davaju aj 800-1000ml UM ak davaju 3x UM,aj jogurty aj syry, ale asi ide aj o to, ake syry, a ake jogurty,lisia sa v obsahu proteinov,smotanove tucne viac a pod..

mata2
22. jan 2009

Moje dvojky su strasne mliecne,takze mlieko je stale Milkovim hlavnym jedlom,Macka sa napapa uz aj normalnej stravy,ale potom este dostane hisak,pokym nedostane aj flasu s mliekom.A flasu maju aj o polnoci 🙄
A bratom maly do 3r okrem kakavka nic do pusy nedal 🙄

lucka.m
22. jan 2009

My mame 21mesiacov a UM mame 230ml ráno a 180ml poobede po spánku. 😉

danu
22. jan 2009

my mame 18 mesiacov a UM davam na obed a raz v noci alebo nad ranom ked sa mi zobudi

danka_ba
23. jan 2009

Ahoj, my mame 18 mes. a UM davam rano 240 ml, poobede ma jogurt alebo mliecnu kasu a vecer ma 90 ml. a myslim ze jej to staci 🙂 odporucana davka pre taketo deticky je 500 ml denne - ale su v tom zahrnute aj jogurty a kase.

dionyza
24. jan 2009

Ahoj, my mame 16 mesiacov a davam rano 210ml UM, vecer pred spanim 240 UM. Olovrant a desiata: 1 jogurt alebo milacik ci syr, ovocie. Na obed polievku, maso, zeleninu a prilohu a vecer polievku a nejaku lahku varu. Osobne si myslim, ze porovnat vsetko s tabulkami je hlupost. Kazdemu cloviecikovi vyhuvuje iny rezim, ma rad ine veci - preto tabulky beriem iba ako orientacne voditko - a neporovnam s inymi mamickami. Moj nazor.

kacka79
24. jan 2009

Tak my máme ráno 210 ml UM a po obědě a večer už jen 100 ml, jen tak na lepší usnutí.... chutná nám 🙂

jabber
24. jan 2009

My dáváme k snídani 240 ml a večer před spaním 240 ml, ale večer to většinou nevypije celé. Přes den z mléčného ještě jogurt nebo pribináček, tvaroháček, termix.....

vlasta80
24. jan 2009

my tiež už nedávame um, ráno 250ml, cez deň pred spaním 150 a večer 250ml.
cez deň ešte jeden jogurt, a niekedy na večeru krupicu.
myslim že máme mlieka až až 🙂 ale syr mu nechuti

jandalinka
25. jan 2009

My dáváme 240ml ráno a 240ml večer před spaním. 😉
Chtěla bych se ale zeptat:mám kamarádku a tak dává své malé(má 1,5roku)už jen kravské převařené mléko na večer+krupice a Nutrilon apod.už od roku vůbec nedává,já na to,že by měla používat ještě UM,ale prý druhá její dcera byla také takhle na tom a je zdravá.....tak může mi někdo tady napsat,proč se doporučuje používat do 3.let UM.?? 😕

kalo
25. jan 2009

To, že se do 3 let nesmí kravské mléko, bych brala z rezervou zrovna tak, jako že rybu ne do roka 🙂 Mě naše doktorka řekla, že od roku už UM dávat nemusíme /přesto dáváme, páč jsme hubeňouři a moc toho nesníme/.

A moje kamarádka, už malého v roce záměrně přeučovala z UM na normální, kravské (také na radu doktorky)

Takže...každý ať dělá, co uzná za vhodné.... 😉 😉 😉 Mmmmm???

pipisek
25. jan 2009

malé je 1,5 roku za týden a dávám ráno 180ml a odpoledne 180ml..a 2-3 jogurty denně

zdenka821
25. jan 2009

Petko má 20 mesiacov a spapá ráno 210ml UM, sem-tam jogurt, pred obednajsím spaním ho kojím, pred večerným spaním 210ml UM a kojím...

sassi
25. jan 2009

naš ma 23 mesiacov a pije UM 3x denne, rano, naobed a večer vždy 150 - 180 ml
ak nemám UM, dam aj kravske, ale to je malokedy
alergiu nemá, ale aj tak, na kravske prejdeme až po 2. narodeninách, neviem presne kedy, ale kym mu chutí SUNAR, tak mu ho budem kupoavť

hancas
25. jan 2009

mi máme rok a dvam ríno 210ml a večer 120ml,protože mají před tém kaši,přes den jogurt,krémák.myslím si že je to dostatečné množství

lena27
26. jan 2009

my máme 18 měsíců a pijeme Sunar ráno a večer vždy 250ml

sasiki
26. jan 2009

moja dcérka má 23 mesiacov a UM pije 1-2krát denne, odrem toho papá jogurty a má rada aj syry 😉