Dávate UM v 1,5 roku aj poobede, či len ráno?

julie6
20. jan 2009

Ahojte mame 15 mesiacov a na minulej priehliadke sa pytala dok. na dostatok mliecnej davky v strave,tak som vymenovala rano 240mlUM z flase,ranajky na chlebik KIRI syr,aleb maslo s tvrdym syrom poobede jogurt, ci puding z UM, a vecer mliecna kasa 200ml. Cudovala sa preco nedavam UM vo flasi aj poobede,vraj lepsie ako puding a ze potom uz nemusim vecer mliecnu kasu len zeleninka maso,co zvysilo z obeda....Co Vy na to???VEd 500 ml mliecnej davky urcite ma aj viac, tak to nie je jedno akym sposobom??? Je v jeho veku naozaj lepsie viac UM ako mliecnych vyrobkov???

jakoubka
20. jan 2009

julie-já dávám Um jen ráno a večer.Jinak jogurty,sýry 🙂

kejka
20. jan 2009

Malýmu budou 4roky a každé ráno pije UM k snídani.Je prý lepší,než normoš mlíko,tak dokud mu chutná,tak mu ho dopřeju. 🙂
Ráno a večer je určitě v pohodě. 😉

sorscha
20. jan 2009

Ahojte ja dávam UM ráno 250ml, večer kašu 200ml a niekedy na olovrant ked nemal jogurt tak ku chlebíku so syrom ešte 60ml UM. 😉

monkap
20. jan 2009

ked mal nas drobec 15mesiacov boli sme na gastre ... tam sa ma dr. pytala na mliecko - pil vtedy rano a vecer ... tak ma sfukla, ze on je este malicky a potrebuje pit mlieko aj cez den ... ze mu mam davat aj cez den ... tak pije rano, pred spanim poobede, a vecer pred spanim ...

danu
20. jan 2009

my mame 18 mesiacov a mliecko pijeme naobed a v noci

kubaka
20. jan 2009

Náš dvouletý pije od roka mléko jen ráno a pak jako vy jogurt, pacholík, večer kaše. S tou doktorkou je to trochu legrační. Zrovna tak by se mohla divit, proč nedáváš večer kaši, ale jen zbytky od oběda. 😝 Moc bych to nebrala. Odpoledne už mléko mít nemusí, ale jen tyhle tuhé mléčné výrobky a kašička večer je dobrá. 😵 Děti mají po 1 roce teoreticky vypít 500 ml mléka denně, což kaše, jogurty plus UM bohatě pokryje. Nevím, jak u vás, ale u nás se normálně propaguje především tuhá strava po první roce.

vocko3
20. jan 2009

ja som davala uz len rano a vecer ale posledne dni jej este davam aj po obede ked ide spinkat.

julie6
autor
20. jan 2009

vidim ze vela z Vas dava UM vecer pred spani, ja teda po kasi uz nedavam len vodu od smadu po kupani,ci cajik, pokial som kojila tak zaspaval na prsniku, a kedze mal aj GER a neodgrgol si, potom sa do 3 hodin po zaspati stale budil,takmer kazdu polhodinku aj hodinku. PO odstaveni som skusila dat flasu s UM,no jednak nechcel a aj ked nasilu vypil polovicu tak rovnako sa budil, akoby mu nestacila ta polhodinka pred zaspatim aby mu pretravilo,preto mu uz po veceri pred spanim mlieko nedavam,dufam ze to nie je chyba????

ivusa82
20. jan 2009

ahoj,, my pijeme mliecko na ranajky,, pred spanim cez obed,, a pred spanim poobede...takze 3x za den,, medzi tym samozrejme syry,,mliecne polievky obcas,, jogurt, a vecer uz len kasicku,,

sylvar
20. jan 2009

ahoj, moje malá je ,,mlíčňák,, pije 150ml UM ráno,pak snídá jablíčko, sýr, chleba nebo jogurt, v půl 12 jde spinkat a chce mlíčko, tak jí ho dám, když chce.někdy málo obědvá,tak dostane mlíko, pak jí kolem 23hod mlíko-na to se vždycky vzbudí
kdyby bylo na ní, jí jen UM a bílé jogurty

sirinka
20. jan 2009

my pijeme mliecko tiez 3xdenne, ale dojcime, takze neviem ake mnozstvo.

lyongirl
20. jan 2009

náš malý pije mlieko o 12tej na obed keď ide spať a večer pred spaním, čiže 2x. Ráno už nie, to papá chlebík, medzitým má samozrejme syry, maslo, jogurty. Výnimočne sa stane, tak ako dnes, že sme boli dohodnutí s kamoškou von a on z chlebíka skoro nič nezjedol, tak aby vydržal, dala som mu mlieko. A pije 180 - 210 ml.

davidko7
20. jan 2009

moj maly mlieko nepije,lebo ho nechce,ani kvapku.Ja mlieko pridavam do jedla,davam jogurty,mliečne kaše,syry

bramburka
20. jan 2009

každá Dr. je jiná, mě rikala, že uz UM nemusime davat vubec, no, ze stačí mléčné výrobky, ale malá si ho ráda da k snídani, někdy taky večer, ale nejak se ji po nem spatne spí. KAši nejí. Jen maly jogurt, sýry.

ivca82
20. jan 2009

My papáme ráno a večer UM, cez deň skôr syry, jogurty a termix nechce, len tak pár lyžičiek a dosť. Donedávna som jej dávala 120ml pred obednajším spaním keď nechcela obed alebo po prebudení. Kašu tiež nechce.

elly
20. jan 2009

Ja taky davam rano a vecer..asi tak 230ml...nebo rano kasi z UM. Jinak skoro denne jogurt a obden chleba se syrem.

lyziarka
20. jan 2009

tak podla toho, co vas tu citam, s hrozou zistujem, ze moj maly asi nepije dost mlieka. Este kojim, takze pred spanim rano aj vecer MM (ale to je urcite malo), 2-3x v noci, to tiez nie je papanie, iba cuckanie. No a rano vypije tak 100 ml UM. Mliecne kase nechce. Biely jogurt tak kazdy druhy den, syr skoro vobec. To bude asi malo, vsak? Ale je na svoj vek normalne velky, da sa nedostatok mlieka nejako spozorovat navonok?

Tak mi poradte prosimi, ake syry davate? Tvrde ci mäkke? Lebo mne vsetky tvrde pripadaju neskutocne slane, tak mu ich skoro vobec nedavam a robim asi chybu..

renda71
20. jan 2009

malá od 15 měsíců pije mléko a to 180ml jen ráno,večer ho odmítla a ani nechce kaši,takže pouze ráno plus jogurtíky,sýry,pudinky...

dadulka19
20. jan 2009

ja dávam mliečko ráno a večer 🙂 .Cez deň jogurty a syr 🙂

natalien
20. jan 2009

Nella teda mlíko nechce vůbec, tak ho má tak jednou za dva týdny a to si jen cucne, takže efekt žádný 😝 Kaše nechce, mléčný polévky taky ne, prostě co je cítit mlékem neee. Jen jogurty - to ano, proto sní někdy i dva denně a na chleba ji každé ráno střídám žervé, lučinu a máslo. To sní v poho. I kravské plnotuč. ml. s kakaem neměl úspěch.
Dle dr. prospívá velmi dobře, je zdravá, byla kojená 13měs. a UM pila do 15ti měsíců pocitvě (ale pouze jednu dávku 180ml na noc)

Lyziarka - zkus co nejvíce tučné sýry Eidam (45%), Lučinu, žervé. Tavené určitě nee, nejsou dobré pro malé děti - (jsou dělané ze zbytků tvrdých 😝 😔 )

jahodka11
20. jan 2009

julie, my sice este nemame 1,5roka, ale mliecko davam rano, na obed a vecer...takto sme si zvykli a zatial to nebudem menit....dr sa to pozdavalo a kedze mame nemliecnu dietu, asi je to aj dobre, ze vypije tak vela mliecka 🙂

strociatka
20. jan 2009

ahoj, mne rano vypije jedine nliecnu kasu tak cca 200ml, potom poobede horko tazko ju presvedcim na UM cca 200ml a vecer uz zasa len mliecnu kasu. Ceu den spapka jeden, obcas dva jogurty. Myslite, ze je to takto vporiadku? 😒

poupe
20. jan 2009

my to mame stejny jak natalien,u nas se taky nepije mliko,do 13m jsem kojila a pak zadny mliko nechtela,ted vypije tak 3 tydne 200ml kakaovy od bobika a to vse,jinak ji syry,jogurty atd,

kubaka
20. jan 2009

strociatka - má moc mléčných výrobků - po obědě bych to UM zrušila - je to už moc - spíš více ovoce a zeleniny a masa.

strociatka
20. jan 2009

vela mliecnych? fiiiha, som si stale myslela, ze malo? vdaka za radu

mipako
20. jan 2009

my uz um sice nedavame ale mlie¨cko pije poobede, vecer a niekedy este aj v noci 😉

bobulka34
20. jan 2009

ja davam len rano a vecer cca po 150 ml vypije 2 x denne , cize za den 300 ml nutrilonu3
cez den ma jogur, krajec chlebika s niecim, hl. chod a ovocko

bobulka34
20. jan 2009

ja si tiez myslim , ze ce z den by uz nemuseli mlieko, ved jogurty, syr a ine ml. vyrobky nahradia dennu davku mliecneho.

pucik
20. jan 2009

ahojky, tak my dáváme ráno 1820 ml nutrilon ha 3, pak přes den jogurt, sýr a večer kaši a potom ještě Um 150-180 ml, po obědě dáváme čajík

kalo
20. jan 2009

My k snídani 150 ml. A někdy i přes den mezi svačinou a večeří, protože jsme hodně hubeňouři. Ale někdy nechce. Zato jogurty nehrozí... 😒