Dávate umelé mlieko po treťom roku?

tigri
16. sep 2009

Zaujimalo by ma, ci niektora davate UM aj po ukoncenom 3.roku. Moja dcerka je na UM zvyknuta, chuti jej, kravske som jej este ani nedavala, je zvyknuta na Bebu alebo Junior Bifidus. Teraz som ostala prekvapena, ked som pozerala Sunar 24, ze ho odporucaju od 2 do 6 rokov. Ak opomenieme financnu stranku, je podla vas lepsie, resp. "zdravsie" cerstve kravske mlieko z obchodu alebo umele mlieko?

jahodka11
16. sep 2009

tigri-ja si myslim, ze UM je lepsie ako kravske....aj ked je financne narocnejsie, ale ja budem urcite este dlho kupovat UM 🙂 maju v nom vsetky vitaminy a ked im chuti? je to to najmenej, co mozeme pre ne urobit, nie 😉

dai
16. sep 2009

tigri ja zatial tiez davam UM - neviem este ci budem aj po 3-tom roku... mala uz teraz papa vela mliecnych vyrobkov, tvarohu, palacinky a tak - cize prisun kravskeho mlieka ma tak ci tak, do 3-och rokov budeme kupovat UM urcite, ci potom neviem. Malicka pije nutrilon, neviem ci aj ten sa odporuca aj po 3-tom roku zivota...

lyongirl
16. sep 2009

moja sestra dáva UM stále, jej dcérka mala vo februári 3 roky.
Môj malý postupne mlieko odmieta, bol zvyknutý na UM pred spaním, ale posledne už nechce, tak asi nevydrží ani do 3 rokov 😒 , čo ma mrzí, lebo on zas mliečne výrobky nechce, tak som bola rada, že aspoň v UM má všetko potrebné...

dai
16. sep 2009

lyongirl,
neskusala si mu davat to mliecko rano?
moja mala tiez uz moc mlieko nechce ( ona pritom bola nenormalne mliekova ) - ale je zvyknuta ze hned rano ako sa zobudi dostane svoje 2dc - malokedy mi vypije viac... zvysok fakt dostava uz len cez papu...

skus mu mozno dat trosku granka do neho - je to sice sladke, ale UM ako aj MM je sladke tiez... skus mu to predat ako nejaky super zazracny napoj, mozno to zaberie 😉

nechce papat ani pribinacik, palacinky a pod.? v tom je vela mliecka...

lyongirl
16. sep 2009

občas si dá na raňajky kakao, takže mu ho zarobím s UM a kakaa dávam len trochu, ale chce to len fakt občas, pritom ja pijem kakao každé ráno, tak ho lákam na to, že bude mať také ako mama 😀
dnes ho ani neochutnal a už ho zrazu nechcel, pritom si ho vypýtal, ale položila som mu ho vedľa chlebíka a zrazu pozriem a kakao vypité...
on moc na sladké nie je, teda koralku by zjedol, ale nelúbi ani Pribináčika, ani palacinky a jogurt si dá 1x za týždeń, niekedy ani to nie. Nechce ani jogurty, ani syry poriadne neje, neviem, čo by chcel, pritom ostatné papá pekne, nos neohŕňa, iba nad masom.

tigri
autor
18. sep 2009

este niekto?

ikke
18. sep 2009

ja poznam asi rekordera - moj 8-rocny krstny syn si este aj teraz rad cucne UM, donedavna to bolo jedine mlieko, ktore bol ochotny vziat do ust... 😅

vanish1
19. sep 2009

tigri, ja som plánovala malej dávať um do troch rokov, ale má atop. ekzém a konečne sme prišli na diétu, ktorá jej pomáha (nemá ho vôbec - pritom nemá žiadnu alergiu), takže my sme nutrilon vysadili (nechápem, ako sme to mohli piť - keby ste videli zlepšenie stavu pomaly zo dňa na deň, tiež by ste nechápali) a pijeme ryžové mlieko s vápnikom a ovsené mlieko. Z ml. výrobkov jeme biely jogurt s hnedým cukrom, príp. iné kyslé výrobky. Ja som si o Kr. mlieku myslela svoje a nechcela som ho zaradiť. Nie som presvedčená o jeho prínose pre dieťa. Nevidím v ňom žiadne plusy. Takže pri ďalšom dieťati (ak P. Boh dá) to budem riešiť v prípade nekojenía do 1 roka Nutrilonom HA (som alergička a astmatička) a po roku ryžovým a ovseným mliekom. Rada by som kojila čo najdlhšie.

vanish1
19. sep 2009

Takže ja ho neplánujem zaradiť vôbec (a mám to aj odobrené odborníkmi) 😉

elissa
19. sep 2009

no my budeme mať teraz v októbry 3 roky a naša dcéra pije Nutrilon 4,je od 24 mesiacov a pijeme ho už rok.práve teraz som ho už chcela vysadiť keď dosiahne 3 roky,ale teraz keď vás čítam tak váham.moja známa dávala UM až do 4 rokov a syna nemala vôbec chorého,akonáhle vysadila UM tak jej začal byť každé dva týždne chorý,neviem či nie kvoli UM,jeho telo si zvyklo na vitamíny a keď ho prestalo piť stratil aj imunitu...no kdovie čo natom bude,tiež sa neviem rozhodnúť 😒