Do akého veku dávate umelé mlieko?

girlviki
19. júl 2008

Ahojte, kojila som do 9 mesiaca, potom som bola nútená zo zdravotných dôvodov dcérku odstaviť, prešla som na UM, ale teraz vo veku 1 apol mi absolútne odmieta piť mlieko.. to je jedno z hocičoho... Tak už snad týžden a pol nemala mlieko.. Známi mi hovoria, že už je veľká a nepotrebuje UM, že už papá všetko čo obsahuje mlieko (omáčky, jogurty a pod.) no nadruhej strane, ževraj potrebuje.. Tak neviem..
Dakujem za vaše názory a rady...

martinka16
21. júl 2008

psyxooo moze sa stat ze dostane alergiu aj na UM aj mojmu malemu ju zistili a bol este na UM mal vtedy stary dobry sunar kt.aj pekne vonia aj dobre chuti,,,,mamicky ktorym deti nechcu mliecko skuste len zmenit znacku u nas to fungovalo zarucene kym mu neprisli na alergiu,,,,kazdeho pol roka zacal mlieko odmietat tak sme zmenili zakazdym znacku a isli sme s mliekom pekne dalej....prva bola HA beba potom dlho papal AR nutrilon asi po roku si vyziadal Sunar a ten pil len kratko ked zacal zvracat po pribinacikoch a z krvi mu zistili alergiu na BKM...

martinka16
21. júl 2008

sirinka o to setrenie ani nejde lebo deti po 1 roku zivota toho mleka az tak vela nevypiju a ked sa to prerata ci UM alebo KM vynde to takmer rovnako,,,,aspon z vlastnych skusenosti-... 😉

sasenka
22. júl 2008

Pribináčky aj ked sa predávajú ako detské jogurtíky velmi vhodné nie sú... je to totiž dosť koncentrovaná smotana, my davame radšej jogurty, uplne klasické biele, 3%-né, a nikdy sme problémy nemali. Davame od 8.mes. - maly nebol kojený, tak preto skor.
Ja som sa vždy radila aj s lekárkou, len tak na vlastne triko by som malému mlieko nezmenila.
Martinka, ta alrgia by sa prejavila tak či tak, tak je dosbré, že ste na to prišli dosť skoro 😉

mirrinka
22. júl 2008

Ahojte.Moja dcérka pila UM do roka a desiatich mesiacov,potom sme prešli na krabičkové polotučné a veľmi jej chutí.niekedy vypije za 24 hod.aj liter 🙂 ...ale švagriná dáva svojej malej krabičkové od troch mesiacov a myslím si,že je to dosť nezodpovedné.a dosť často sa sťažovala,že malá je strašne chudučká,že sa jej podlamujú nôžky a tak - ani sa nečudujem,pretože v krabicovom mlieku nie je dostatok vitamínov pre takéto malé deti.Teraz má rok a dva mesiace a ani náznak toho,žeby začínala chodiť - takže je to dosť smutné a podľa môjho názoru to má sčasti nasvedomí aj to mlieko.

titkovamiriam
22. júl 2008

ja som kojila do 18 m a potom sme presli na plnotucne tatranske mlieko 🙂 a vsetko je zatial o.k.

lilu18
22. júl 2008

kojila som len do 12m-skoda chcela som dlhsie,ale nemala som dost mliecka.
davavala som Nutrilon,teraz Bebu a vyzera ,ze malej chuti.Chcela by som ,aby jej chutilo do 3r. ,takze pokial mala sus. mlieko neodmietne budem davat do 3r 🙂 popritom biele jog. a plnotuc.tvaroh

xena22
22. júl 2008

Do roka som davala vylucne UM po roku tiez UM ale varila som jedla uz z kravskeho plnotucneho (omacky,kasicky,polievky),,,,ale do flase dostaval UM,je tam vela vitaminov a bolo to jednoduchsie na pripravu,pre mne 😉 ako sa vlacit s kartonami mlieka a sledovat,ci sa mlieko neminulo a este ho aj prevarat,,,ked prestal pit z flasky,tak okolo 2-2,5roka prestal pit mlieko uplne,obcas si vypytal kakao,ale postupne mlieko vynechal uplne,nahradzujeme jogurtami,jogurtovymi napojmi ,syrmi...pravda je,ze kravske mlieko je chudobne na vitaminy a UM je vitaminovo vyvazene,tak som nemala o com rozhodovat,viem,ze to je draha vec,ale akosi prirodzene to bola moja priorita,zaplatit najom,seky,kupit mlieko a potom to ostatne 🙂

eros
22. júl 2008

mne hovorila dr dokym mam na mlieko financie pre malu mam davat aj do 3r UM a pri malom som nemusela bo som kojila 3roky 😀 😀 😀
je to na Vas a krabickove by som pockala este i ked kasu robim je tam,ale este si pockam aj ked som davala okolo 8mes ci jej chuti a chutilo.

sirinka
22. júl 2008

martinka16 tak potom neviem, na co tato dilema...je jasne, ze pre batolata je UM lepsie ako KM.

lilu18
22. júl 2008

jasne,ze UM lepsie ako KM,len niektore maminy si UM nemozu dovolit davat az do 3r.bohuzial

milhaus
22. júl 2008

ja som davala do roka a mesiaca ale poznam jednu babu ktora davala len do 11 mesiacov lebo jej ho syn začal odmietat

lucqa
22. júl 2008

ahojte, ja davam malemu UM a MM a chystam sa davat UM minimalne do 2 r. kym sa vyvijaju oblicky. Nasa doktorka vravela, ze nadmerne mnozstvo bielkovin v kravskom mlieku prilis zatazuje oblicky. Takze tam ani nejde o alergiu, ale o zdrave oblicky. Preto sa nema ani tvaroh do roka davat.

erikasadek
22. júl 2008

dakujem ze nie som sama co to tvrdim prilis velke mnozstvo skodi na ladviny tak ako aj velke mnozstvo masa

martinka16
22. júl 2008

susenka to je jasne ze by sa prejavila ci by som mu pribinacikov davala alebo nie...len mozno neskr.teraz mame Nutrilon Pepti a sme na to ok minule som mu kupila pribinacika asi po 5tich mes a nic mu z neho nebolo a taktiez moze aj probio jogurty nic mu nerobia ani nema bolasti bruska....ako ma upozornovala dr.

liliandax
22. júl 2008

my sme davali UM do 1,5 roka, teraz je na Rajo plnotucnom a maly som ho nevie nabazit.. mlieko by pil hadam v jednom kuse, ani jest poriadne nechce 😖
my vypijeme denne cca 6 dcl mlieka, niekedy aj 8 dcl.. mne sa to zda vela, ale ked si pyta, nemam mu dat??? ☹

kolko kravskeho mlieka sa odporuca davat ako maximum denne? poradite mi? 😅

tretulka
22. júl 2008

ja som kojila maleho 20 mesiacov, teraz je na Nutrilone, chuti mu...tiez som rozmyslala, ze dokedy bude na UM, ale kedze je alergik, nechcem ho "drazdit" KM, hoci alergiu ma KM nema...

marorlinko
22. júl 2008

vcera na noc mi vypil mlieko,ja,ze uz vobec nechce pit bo strajkoval par dni, dnes rano zase nic, kravske nechce vobec, keby moj mal pit este teraz 4x denne mlieko, tak nic ine ani potom neje,lebo jeho mlieko nasyti,tak pijaval 2x denne a mimo mlieko je 4xdenne ine jedlo. skusala som mu kupit aj inu znacku mliecko co je od roka,ale malemu nechuti, on je zvyknuty na to,co mal od malicka,aj ked uz aj to mu lezie hore krkom.

slaviks
31. júl 2008

ja som za UM aspoň do dvoch rokov. Kamoška začala hneď po roku dávať kravské a malá je jej teraz stále chorá a dokonca má alergiu na mliečnu bielkovinu. A to sa zo mňa smiala že dokedy ja budem kupovať také drahé mlieko-Nutrilon a robiť jej kašičky z lekárne. Chcela som už aj pomaly prejsť na KM, ale malá ho odmieta, takže u nás je Nutrillon jasný víťaz.Teraz máme dva roky a tri mesiace a budem jej dávať UM dokedy bude chcieť.

sasenka
31. júl 2008

naš ma 17 mes a od roka je tak napoliyna KM a UM. Su dni, že nemám UM, tak dostane kravské, nevadí mu to vobec, chorý nebýva, alergie nemáme. To UM vlastne teraz už kupujem len tak na prilepšenie, a hlavne ked cestujeme, aby sa mi mlieko nepokazilo.
Dcera bola na KM od roka a nevidím vobec žiaden rozdiel proti kojeným deťom, alebo deťom, čo ich maminy do 3 rokov kupovali drahe Nutrilony... Ja myslím že to su hlavne reklamné ťahy a nahaňanie kšeftov.

sasenka
31. júl 2008

No ale kašu jednoznačne z lekárne, pohodlnejšie ako vyvárať krupicu, malemu aj viac chutí 😉

filipa
1. aug 2008

UM som davala este asi mesiac po 3. roku. bez problemov sme potom presli na kravske, do ktoreho stale davam kasu nestle ryzovu (teraz mal trochu hnacky, tak sme mali kasu mrkva-ryza), na ochutenie. a bez mlieka ani jeden den nevydrzi...

sasenka
1. aug 2008

ja kupujem Nestlé, alebo Sunarku, mali sme aj Hami... kljedine sa mi nepáčila Babylove z DM-ky 😖 úplne práškové, fuj

lubina
1. aug 2008

JA som v zahranici a tu sa umele mlieko dava do jedneho roka dietata.Potom uz odporucaju prejst na normalne,ale polotucne, pretoze podla nich plnotucne zatazuje detske travenie. A aj som naozaj nasu dceru od jedneho roka dala na normalne polotucne a bola v poriadku,ziadny problem. ...firmy co robia umele mlieka odporucaju do 3 rokov,ale to je len preich zisk. Ak dieta je vsetko co dospeli od jedneho roka,tak moze aj to mlieko....

sasenka
1. aug 2008

ved práve že na 90% je to len reklamný ťah, aj doktori za to berú prachy a darčeky od tých firiem, že to odporúčajú a vyvesia si tam plagátiky... 😖
Naša Dr. mi pri dcere normálne povedala, že ak jej z jogurtu nič nie je, od roka može normálne mlieko, plnotučné s čo najkratšou zárukou, teda nie z tetrapakovej krabice. Pre mna by bolo osbne jednoduchšie kupiť prášok a zarobiť mlieko, ako toto každy/každy druhý den kupovať, prevárať... No ale bolo to nepomerne lacnejšie. No a pri synovi som sa ani nejako priamo nepýtala, ale teraz na 16-mes. poradni som jej vravela, že už je skoro komplet na KM a nepovedala nič, len to zaznačila do karty.
Inak dcera mala z UM stále tuhú stolicu, problem sa vobec vykakať a ako začala piť normálne KM, sa to upravilo

maja22
1. aug 2008

Odkedy môže dieťa papať sójové mlieko - obyčajné, nie z lekárne, ale také, čo sa aj do kávy dáva a pod.

maja22
1. aug 2008

To mala byť otázka, zabudla som na otáznik.. 🙂

adetka
1. aug 2008

to mate este vsetky dobre... moja dcerka odmieta mlieko uz pat mesiacov.. zo dna na den prestala pit umele... skusali sme rozne znacky, chute, osladzovali sme... ani kakauko nechcela... ani KM... akurat si trosku cucne acidka (ktore obcas pije moj muz).. ale ani tomu velmi neublizi... nechcem ju vsak nutit... maminu sestru nutili... a ma teraz alergiu na mlieko

sasenka
1. aug 2008

Majka a prečo sójové? mate alergiu? to už potom asi lepšie mlieko mínusL

maja22
1. aug 2008

alergiu nie, len intoleranciu laktózy...

sasenka
1. aug 2008

tak to potom to mlieko Minus L (bez laktozy), videla som ho napr. v TESCO, v BILLA a stojí okolo 35,-, dokonca sa robia aj také jogurty