Do akého veku dávate umelé mlieko?

girlviki
19. júl 2008

Ahojte, kojila som do 9 mesiaca, potom som bola nútená zo zdravotných dôvodov dcérku odstaviť, prešla som na UM, ale teraz vo veku 1 apol mi absolútne odmieta piť mlieko.. to je jedno z hocičoho... Tak už snad týžden a pol nemala mlieko.. Známi mi hovoria, že už je veľká a nepotrebuje UM, že už papá všetko čo obsahuje mlieko (omáčky, jogurty a pod.) no nadruhej strane, ževraj potrebuje.. Tak neviem..
Dakujem za vaše názory a rady...

bzuco
19. júl 2008

vraj do roka stačí UM a od roka sa môže dávať kravské....vraj do 3 rokov UM je len marketingový ťah...ale neviem, čo je na tom pravdy

maca793
19. júl 2008

mne malá prestala piťUM asi v 10 mesiacov, kedy prišla z nemocnice, pila jedine obyčajné mlieko-kravské ale aj to už nechce. nie si jediná, komu odmieta dieťatko piť mlieko. poznám strašne veľa žien, čo sú zúfalé, že im dieťa prestalo piť mlieko. mne malá vypije teraz asi 2dcl mlieka denne, je to žalostne málo, ale zato zje aj 5 jogurtov, syry.

maca793
19. júl 2008

mne dvojčatá pili kravské od 8 mesiaca ale originál od kravy a za mesiac pribrali 1,5kg každá jedna. 😀

zuzula28
19. júl 2008

girli, ak by ti chcela piť aj mliečko, tak aspoň do dvoch rokov rozhodne UM 😉 Ale potrebné látky krásne vykryjú aj ostatné mliečne výrobky, hlavne jogurty a kvalitné tvrdé syry aj bez pitia mlieka... 😵

bzuco
19. júl 2008

no ja sa isto nechystám do 3 rokov kupovať UM 😎

zuzula28
19. júl 2008

maca, tak pri 5 jogurtoch denne má kalcia habadéj, to veru vôbec mlieko chýbať nebude 😉

maca793
19. júl 2008

mne Karolínka ani keď mala 1 rok nechcela UM keď som jej spravila, len kravské. aj keĎ som jej dala do neho kakavko, tak zistila, že niečo nie je v poriadku.
zuzla má pravdu ak nechce mlieko, ostatné mliečne výrobky dennú dávku D vitanímu a dôležitých látok a vitamínov to doplnia.

zuzula28
19. júl 2008

bzuco, tvoje rozhodnutie 😉

zuzula28
19. júl 2008

náš malý vyzerá tiež skôr na "jogurtistu" 😀

maca793
19. júl 2008

ale ja by som bola veľi rada, aby pila mlieko, dvojčatá ho pili aj5x denne po celej fľaši. k tomu mali jogurty a syry. za mesiac deti vypili aj 60l mlieka a teraz je to ledva 6krabíc mlieka mesačne. ☹

katia7
20. júl 2008

ja budem urcite davat do 18 mesiacov koli oblickam a potom uvidim ako budem na tom s prachmi 😀

erikasadek
20. júl 2008

umele mlieko nie je marketingovy tah omele je chudobnejsie ne proteiny a 10 krat bohatsie na zelezo a vitaminy a mineralne latky vsetko co dieta potrebuje viac do 3 roku kravske ma prilis vela proteinov co nie je dobre pre dieta a chudobne n a ostatne latky

moj syn pil do 3 rokov specialne detske mlieko az teraz pije len obycajne

nelutujem to rozdiel je velky a cenove az tak draho to nevyjde hlavne ze ma vsetko co mu treba pre zdravy vyvoj a deti toho potrebuju vela

melory
20. júl 2008

rozhodnuta som do dvoch rokov, ale urcite si dam poradit od pediatricky. este som tuto temu neotvorila, ale pri najblizsej poradni budem musiet. vidim, ze vase nazory sa rozchadzaju...kam sa pridat?

ena
20. júl 2008

nas starsi syn bude mat 2,5 roka a stale ma rano a vecer nutrilon.

certica
20. júl 2008

starsi bol na UM (nutrilon) do 2r., potom akoby utalo, prestal mat zaujem o mlieko, takze sme boli len na syroch a jogurtoch az teraz, takmer ako 3,5r. si sem tam vypyta poharik kravskeho mlieka, ale velmi sporadicky, vacsinou k babovke 😀 . a ja mu ho pravdupovediac ani nestrkam...

janna1830
20. júl 2008

ahojte, tak v USA povedia snad vsetci lekari a vsade sa tak pise, ze do 12 mes formula- teda UM ( ked zena koji, tak koji, to je ina vec a mlieko sa neriesi,jasne ), ale po prvom roku vraj kravske- najprv do 2 rokov plnotucne a od 2 rokov nizkotucne alebo fat free. To nemam z hlavy, ale proste od lekara. Preto ma prekvapovalo, ze doma radia pediatri UM az do 3 rokov. Starsia presla na kupovane kravske od roka presne podla rad, pri druhej som rozhodnuta aj po roku pokracovat formulou.

kasis
20. júl 2008

Girlviki ahoj,sme na tom podobne, maly sa odstavil sam v 10mesiacoch,nejak sa mi ho podarilo presvedcit na Sunar, po mesiaci skusania UM a flias a od 14mesiacov o mlieku ani pocut, skusali sme aj kravske krabicove, ktore pil 2tyzdne a potom uz nie. Skusam ho osalit sem tam bananovym koktailom,to vypije,ale tak raz za tyzden, kase nechce, jogurty a mliecne vyrobky ma rad,robim mliecne polievky,privarky, strukoviny, brokolica,soja,fazula obsahuju tiez vela vapnika.Mak obsahuje ovela viac vapnika ako mlieko, tak to ma rad makovnik s maslom 😉 .
http://www.rozhlas.sk/inetportal/2007/index.php...

junovka
20. júl 2008

ja by som chcela spon minimalne do roka a pol a maximalne do 2 rokoch, uz len preto, ze Timeika mi mala alergiu na krav.mlieko, takze prevencia 😉

sirinka
20. júl 2008

UM do dvoch rokov, ak ma dietatko alergiu alebo predispoziciu, davala by som az do troch rokov. kyslomliecne vyrobky a varene v jedle je mozne podavat skor.

erikasadek
20. júl 2008

ja som tym nemyslela mlieko ktore sa pije do jedneho roka ja neviem ako je to na slovensku ale od 1 roka su mlieka detske vo flasiach adaptovane na kazdu etapu to je 12 msiacov Do 18 mesiacov 18 36 mesiacov . tak je to vo francuzku ziaden pediatr vas do toho nebude nutit to nie ani ziadna reklama len fakty ktore vam daju a ktore si precitate aj na flasi kravske mlieko je chudobne nea potrebne ziviny a bohate na bielkoviny a tie su skodlive vo velkom mnozstvo mlieko detske je ochudobnene o bielkovinu a obohatene o zelezo a vitaminy .
je normalne ze derti nechcu mlieko v pudry ani moje nechceli od 11 mesiaca bolo vidno ze nechce takze som bola rada ked sme presli na to detske mlieko a to pil bez problemov a ja ked som ho ochutnala tak som zistila ze je sladke a naozaj chutne.

ked mozem dat prirovnanie ktore nedavno hovoril jeden lekar co sa tyka mlieka tak jedna detska flasa = 4 kg ementalu alebo 20 litrov kravskeho mlieka co sa tyka vitaminov a mineralov.
ostatne je uz na matke co uzna co je vhodne pre svoje dieta

martinka16
21. júl 2008

Ako citam kazde dieta je ine...my mame alergiu na BKM takze sme nuteni pit vysokohydralizovany napoj namiesto mlieka...v preklade-susena srvatka takze dokedy nam ho dr,bude odporucat , dovtedy ho budeme pit kym sa alergia nastrati....ale je pravda ze pre deti je vhodnejsie UM aspon do troch rokov no ked toleruje a pije ine myslim ze je to na matke....

cat
21. júl 2008

do 2 rokov a odvtedy plnotucne.

marorlinko
21. júl 2008

aj ja som pocula,ze do do 3rokoch by malo pit, aspon jednu flasu za den,ale ja si mysli,ze, aj kravske ci kozie pit sa da tiez doplna vitaminy, ja mam to iste, maly ma tiez rok a pol a uz takmer 3den nechce mlieko co predtym sa siel zblaznit za nim , pil rano,ked vstal a ked siel spat, teraz ani jedno ani druhe, lenze moj maly nechce ziadne mlieko, tak neviem, davam mu jogurty a syry, aspon daco mliecne.takze sa neboj, dieta rastie a chute sa menia

sstefi
21. júl 2008

no priznám sa, ja by som to UM mlieko nepila ani za svet(myslím kvoli chuti a "vôni"), tak sa ani niekorým vačším deťom nečudujem, že ho odmietaju. 😅 😝 😀
ja do 2 rokov planujem určite davať UM, potom uvidime. 🙂

marorlinko
21. júl 2008

sak aj ja by som chcela aby pil este um,ale ked nechce tak co naliat donho? rovnako aj ine maicky co maju podobny problem.

sasenka
21. júl 2008

Dcera to pila do roka, a syn ešte teraz (17 mes) ale iba ak doma nemáme plnotučné, alebo ked cestujeme, aby nam neskyslo.
Naša Dr. to berie tak reálne, povedala, že je dobré aj do 3 rokov, ale vie že je to dosť drahé, takže ak malý inak všetko pekne papá a nemá ani alergie, tak aby sme prešli na kravské, nemala velmi výhrady. Ale prešla som postupne, najskor nahradila 1 dávku a potom postupne všetky 4 flašky za den.
Chcem sa spýtať, kolko vam pijú deti po roku mlieka za den, lebo naš "papkáčik" veru 4x 150-180ml , to je dosť, isto viac ako odporúčaný polliter.

lyongirl
21. júl 2008

bude ho piť dovtedy, dokým bude pýtať, resp. papať v noci, tým ale nemám na mysli do 5 rokov..... 😀
ale ak bude chcieť do 3rokov, tak ho bude piť do 3rokov a potom sa uvidí, ale dúfam, že dovtedy papať v noci už nebude, čiže aj mlieko piť prestane a bude sa to vykrývať inými mliečnymi výrobkami cez deń 😉

lilu18
21. júl 2008

sasenka-nie ste sami 😅 ,moja pije mliecko 150ml kazde 3h okrem obeda a noci,Mala je schopna aj ovocie zapijat mlieckom a ta krabica sus.mlieka 800 nam vydrzi tak na tyz. 😀

psyxooo
21. júl 2008

neviem ci je to mark.tah alebo nie, ale ja mam alergiu na BKM, sice syn nie, ale zatial mu davam Hypoalergennu Bebu, mam este asi 5 krabic, ked sa minu, tak prejdem asi na klasicku Bebu, ale na kravske mlieko urcite do 3 rokov nie, nerada by som aby mal syn alergiu po mne len kvoli tomu, aj ked stat sa moze cokolvek, ale kym som neni vo fin.tiesni, tak zostanem pri UM

sirinka
21. júl 2008

inac pri piti mlieka nejde ani tak o vitaminy a mineraly ale o tuky a bielkoviny. darmo bude v kravskom mlieku dost vapnika, ked neobsahuje vhodnu bielkovinu, ktora ho v organizme dokaze naviazat...pouzit! takisto vyuzitie tukov je ovela uccinejsie s MM resp. UM ako s KM, ktore su velmi dolezite na vyvoj centralnej nervovej sustavy...tak kazda matka sa musi rozhodnut, ci chce na vlastnom dietati setrit.