Do akého veku dávate umelé mlieko?

girlviki
19. júl 2008

Ahojte, kojila som do 9 mesiaca, potom som bola nútená zo zdravotných dôvodov dcérku odstaviť, prešla som na UM, ale teraz vo veku 1 apol mi absolútne odmieta piť mlieko.. to je jedno z hocičoho... Tak už snad týžden a pol nemala mlieko.. Známi mi hovoria, že už je veľká a nepotrebuje UM, že už papá všetko čo obsahuje mlieko (omáčky, jogurty a pod.) no nadruhej strane, ževraj potrebuje.. Tak neviem..
Dakujem za vaše názory a rady...

vroni
1. aug 2008

Ja dávam KM od roka, tu doktori odporúčajú prejsť od 12 mesiacov na kravské plnotučné 🙂 Malá nie je nejako divoko mlieková, od roka a pol mi vypije (občas) šálku mlieka na raňajky alebo jeden actimel a dosť. Jogurty odmieta, syr pľuje a pudingy jej nechutia. Nech žijú mliečne výrobky 😠 Zato maslo by vedela pohltať na kilá. Keď nedám pozor, vyloví maslo z chladničky a odhrýza si z neho ako z chleba. Brrrrrrrr
Maja, nie je lepšie bezlaktózové mlieko než sójové? Sója je ideálny spúšťač alergií všetkého možného druhu (až 60 druhov alergií sa može vyvinúť práve vďaka sóji), ja by som sójové mlieko dieťaťu veru nedala (ani sebe)

sirinka
1. aug 2008

maja22 poslala som ti v prikrmoch link, udajne, ked ma problem z KM je dost mozne, ze bude rovnako neznasat aj sojove 😒
inac ja by som rozhodne nedavala svojmu dietatu pit KM skor ako bude mat dva roky. ale ja ju stale dojcim, takze financie ma neobmedzuju a je to pre mna aj pohodlnejsie. ale ak by som nemohla, urcite by som davala UM. viete, ono tie problemy, ktore tym dietatko ziska, sa vacsinou ukazu az v neskorsom veku, zle a pomale travenie, problemy s priberanim, prip. vychudnutost a clovek sa len divi, ze z coho to moze mat... ☹ nespravne nastartovanie zazivania je prinasa so sebou mnoho problemov a komplikacii v dospelom veku... tak na to myslite mamicky...

sasenka
1. aug 2008

Sirinka, vidím, že na teba tie reklamné plagátiky asi zaberajú. Dieťa vyše roka má začať normálne jesť to čo dospelí - upravené, menej slané, nie moc mastné, ale držať ho do 3 rokov na umelohmotnom mlieku a zaváraných pohárikoch s travnlivosťou 2 roky? Uvidíme čo začnú Dr. zasa rozprávať o 5-10 rokov...

sirinka
1. aug 2008

sasenka...umelohmotne mlieko??? UM - je mlieko kravske, upravene...bielkovina v nom je nastiepena a je tam upraveny pomer tukov, cukrov a pod. aby sa co najviac podobalo MM. pretoze nic nie je pre dieta prirodzenejsie, ako mlieko od jeho matky. keby bolo po mojom a mala som carovny prutik, tak kazda matka na svete by dojcila min. do dvoch rokov 😉 mna UM plagatiky nezaujimaju. ale ked uz z nejakeho dovodu nemoze alebo nechce zena kojit, UM je v tomto veku ovela vhodnejsia alternativa ako KM. a ked niektore maminky davaju polotucne, pripadne nizkotucne, velmi sa zahravaju so zdravim svojich deti, kedze tie nedostavaju dost tukov a nema sa im z coho budovat nervovy system...
no a zavarane pohariky nie su nutnost, myslim, ze kazda maminka dokaze zakladne veci uvarit a od jedneho roka babatko moze pomalicky prisposobovat na dospelacku stravu...ked niekto krmi svoje dieta iba kupenskymi flastickami, je podla mna pohodlny...
mimochodom vo vyspelej europe a amerike je najvacsou hrozbou a najcastejsim ochorenim u deti obezita...u nas sa to tiez stupnuje a nie zrovna pomaly...takze ja si v tomto zo zahranicia istotne nebudem brat priklad
a to, ze sa vyskyt alergii kazdorocne rapidne zvysuje ma tiez niekde svoj zaklad...
takze ako som uz pisala...ja ostavam pri MM a nedajboze by som nemohla, urcite do troch rokov bude pit moja dcera UM... 😵

sasenka
2. aug 2008

Sirinka ja som to tých plagátikoch napísala preto, že to čo píšeš, je ako presne odcitované z tých palgatikov, prípadne z nejakého reklamného článku v časopise pre maminky.
ja som tiež nejako lahkovážne a z pohodlnosti neprešla na KM, ale s odporúčaním našej Dr. navyše som sa aj radila v poradni u dalšej Dr a ta mi moj postup tiež odobrila. naš malý stale dostáva aj UM, ale nie výlučne len to - teda bvypije denne 200-400ml (1-2 flašky) UM + Kašika Sunarka (v tej je tiež UM, teda má odporúčaný polliter Um a zvyšok pije kravské, ved aj do varenia sa normálne všade odporúča kravské. Ako rastie, ten pomer sa trocha mení, teraz som asi 2 týždne nemala na UM, tak sme pili kravské plnotučné, jogutry tiež plnotučné (príp smotanové, ak nie su iné) nejaké odtučnené mu nedávame.

sirinka
2. aug 2008

sasenka no asi to bude tym, ze som bola na kurze pre poradkyne v dojceni... 😕 tak mi niektore informacie o tych mliekach ostali v hlave...

sasenka
2. aug 2008

ty by si sa mi išla, tak prvé 3 mesiace, ked sme s a trápili, plakali, chudli, odstriekavali... a aj tak to bolo celé k ničomu ☹

marianne
2. aug 2008

Caute, tak ja som bola tiez poucena a veru KM do troch rokov urcite nie.Ako vravi sirinka ovela lepsie je to UM, ked uz nie je materske.

sirinka
2. aug 2008

sasenka inac ja sa nedivim, ze ked mamicky kupuju rok UM, tak potom sa snazia cim skor prejst na Km, lebo tie ceny su nehorazne...ale zase je to investicia na cely zivot...

zuzidr
2. aug 2008

ahojte,my sme dojčili do 12mes. a odvtedy sme na UM,pije mi ho malá 3-4x denne(ráno,večer 2flaše,a niekedy a aj v noci(ale už málokedy 😅 )teraz v stredu som sa dr.pýtala informatívne dokedy máme dávať UM a tá mi prísne kázala do 3rokov!kedže máme náchylnosť na niektoré alergie,tak že je to najlepšie,je tam naviac vitamínov a pod. tak teraz neviem,myslela som,že od 1,5roka prejdeme na plnotučné,ale asi ešte počkáme 😅 😕 🤐 😀

sasenka
2. aug 2008

no čo dr, to iný názor... Pri dcerke mi dokonca sama od seba navrhla že po 12 mes. možeme prejsť na KM.

No a o cenách mi ani nehovorte, do roka sme mali Nutrilon, lenže potom začali nanovo baliť do menšej krabice o 50g a zdražel z cca. 360,- na 420,- tak od roka kupujem Sunar a rozdiel ani nespoznáme. Len BEBA a Babylove nam absolútne nesedeli, malý u nich nejako tuho kakal ... oni aj tie UM maju rozne zloženie, či spracovanie, ked ich deti tak rozne znášajú 😖
Dcerka napr. z UM po celý čas kakla s plačom a ako sme prešli na KM bol pokoj.

sasenka
2. aug 2008

Inak malý pije 800ml denne (je velký jedák), keby sme to všetko mali pokryť len s UM tak robíme asi robíme len na mlieko 🤐

mimakro
5. aug 2008

Ondrejko bol do roka dojčený, potom do 2 rokov a 9 mesiacov pil Nutrilon, potom už len kravské. Teraz vypije dve šálky denne, k tomu nejaký jogurt, tvrdý syr. Hanka bola do roka dojčená, teraz pije Sunar ( ráno a večer z pohárika - 150ml vody + 5 odmeriek Sunaru). Denne zje jeden jogurt a niekedy na večeru mliečnu kašu. Do troch rokov jej ho budem ponúkať, ak jej bude chutiť. Ja mám atopický ekzém, tak obyčajné kravské mlieko nepovažujem za dobrú voľbu.

grofka
7. aug 2008

Dcerka ma teraz 26 mes. Kojili sme sa do 21 mes. a doktorka mi odporucila do 2,5 - 3 r. davat UM. Kravske az od 3r.!!! Boli sme nauceni na Hami mliecne kase, tak som skusila aj UM od Hami 3. Najskor sme pridavali aj bananikove granko, teraz uz fungujeme bez. Malickej to chuti, obsahuje to vsetko, co potrebuje... Pijeme rano aj vecer 1 salku. Do 3 r. by dietatko malo vypit cca 0,5 l mlieka / denne. Raz nam Hami doslo a kamaratka nam "pozicala" balenie Hipp. Terezka sa na mna pozrela velkymi ockami s otazkou: "Maminka, co to je???" Pridala som jej aj bananove granko... nic! Tie chute su asi fakt odlisne... Na druhej strane, ked jej varim, do jedla jej od jej 21 mes. pridavam plnotucne mlieko... Alergicka nie je, tak ju pomaly zvykam. Snad po Novom roku - od 2,5 r. skusime prejst aspon na ranajky k plnotucnemu mliecku.

sasenka
7. aug 2008

objavila som v Polsku ich Nutrilon, vola sa Babylon, vyrobca Nutricia, inak identický a cena 360,-, kaše po 60,- tiež od Nutricie, tak som nakúpila, mame na čas zasobu.
Ale aj tak dodržiavam 2 flaše UM zvyšok kravské, tiež som si doviezla po 19,-
kyby pil len 2x denne, tiež davam UM, lenže toto sa nedá... a ked mu nedam mlieko, je z neho nervák, chýba mu to 😖 Potom sa tlačí piškotami, stale niečo pýta ... skúšala som 😖

mimakro
8. aug 2008

sasenka. Keď sme u Ondrejka prešli na kravské mlieko, bol schopný vypiť aj liter denne. Za týždeň mal na ľavom viečku ekzém. Tak som musela dávku znížiť, ale s menšími deťmi je to horšie. Tým, keď nedáš, tak beda. Aj Hanka je taká. Musí aspoň ochutnať, inak sa hodí o zem, alebo začne revať, akoby ju rezali.

mayap
8. aug 2008

Prepáčte, že vám sem leziem . Ale podľa vlastnej skúsenosti s dvomi adoptovanými deťmi ktoré vôbec neboli dojčené môžem napísať len to, že UM je určite lepšie. Staršieho sme si priniesli z detského domova v 13 mesiacoch a už pil obyčajné kravské mlieko. O atopickom ekzéme a potravinovej alergii by som vedela písať hodiny... 😖
Druhého syna sme si priniesli 11 dňového a v troch týždňoch bol operovaný. Mal zúžený vrátnik (pylorostenóza) a odvtedy ho trápi reflux. Takže pije Humanu AR a to má už 2a pol roka. A hoci mesačne za mlieko minieme 1 500,- a viac 😝 budem mu ho kupovať kým ho bude chcieť.

daducha
17. aug 2008

Nas maly ma 2r a 8mes.a do 3 rokov bude dostavat urcite iba UM.Pije Nutrilon 4 ale iba nad ranom 250 ml,okrem toho zje mnozstvo jogurtov a hlavne syrov-tvrdych.Dokonca som mu donedavna este robili vsetky privarky a mliecne polievky z Nutrilonu.Az posledny mesiac,ak robim mliecnu polievku,alebo palacinky,tak to zje s normalnym mliekom.
Co sa tyka UM mlieka,tak to urcite ziadny marketingovy tah nie je,je mnozstvo naozaj overenych studii,ze kravske mlieko nie je idealna potravina nielen pre deti, ale ani pre dospelych.
Ale samozrejme rozhodnut sa musi kazda mamina sama.
Ja mlieko nepijem v ziadnej forme od roka a nikdy som nedostatkom Ca ani inych vit.a mineralov netrpela.Z jogurtov a inych kyslomliecnych produktov ziska tvoj drobec vsetko co potrebuje,aj ked mliecko nechce.

sasenka
17. aug 2008

to je pravda ťže mleko sa da kyslomliečnymi výrobkami dobre nahradiť.
My v rodine problem y s alergiami nemáme, ani malý nemá žiedne problemy. Ja myslím, že volím zlatú strednú cestu, ved aj 2 Dr. mi to odobrili - to čo som písala 500ml UM, a zvyšok a do varenia kravské.
Snažím sa aby nevypil tolko mlieka, ale znižovať to ide len pomaly, je to závislák. Inak aj moj manžel vraj takto velmi lúbil mlieko a od 11 mes. pil mlieko domáce priamo od kravy, dovtedy bol kojený 😉
Čo sa týka milieka ako potraviny pre dospelých, tiež som si kedysi prečítala jednu knižku a mleiko som skoro 2 roky nepila, ale pijem ho teraz len tak do kávy a pri varení, málokedy si dam k niečomu mlieko, a jeme jogurty a syry.

adetka
18. aug 2008

budte rady, ze vam piju... uz akekolvek... Mirka pila UM - Bebu HA - do 15. mesiacov... potom zo dna na den prestala... a odmieta akekolvek... vyskusali sme a skusame rozne znacky UM... ochucovali sme ich, sladili... nic... aj z normalneho ochuteneho, alebo manzelovho acidka si da maximalne pol deci... a to iba obcas... jogurtikom od 18. mesiaca... od kedy odmietla sa nechat krmit (vsetko iba "sama")... tiez velmI neublizi... som rada ak spapa 60 ml tvaroh... syrcek tak raz za dva dni... a nutit ju nemozem...

uvidime, co bude do buducna

ikke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz