Do kedy má zmysel dávať nutrilon HA?

susik77
2. apr 2008

Ahojte, sme s manzelom alergici, malej davam nutrilon HA od 5 mes. na doporuc. od Dr., predtym som jej davala obyc. nutrilon od 6.tyzdna. Mala uz papala kopec potencialne alergennych potravin: jahody, paradajky, citrusy a pod. a na nic nemala reakciu. Rozmyslam, ci by slo-samozrejme po dohode s Dr. prejst na obyc. nutriolon-hlavne kvoli cene. A este nie som uplne presvedcena o zmysle uzivania HA. Myslim, ze ked ma dostat alergiu, dostane ju aj tak-hocikedy v priebehu zivota.
Mam pocit, ze to HA ma podobny zmysel ako davat Bio vyrobky-tiez este nikto nedokazal ze by nejak extra pomahali, co myslite?

glorita
2. apr 2008

co najdlhsie-ja by som na tvojom mieste asi do 3 rokov 🙂 tak aspon davali moji znami... 😵

susik77
autor
2. apr 2008

glorita: to fakt???

pietra
2. apr 2008

susik, aspon do toho roka potiahni HA, do roka ti ho da aj dr. na predpis, ked ste obaja alergici a potom to az take drahe nie je

susik77
autor
2. apr 2008

pietra: tu v cr sa to neda napisat. Ale ok, uz mala papa aj ine ako nutrilon

wienika
2. apr 2008

susik, ja som pocula, ze len do pol roka, potom uz normalny. takisto som to urobila pri mojej dcere a zatial nevidim nijaky problem. a mas pravdu, alergiu moze clovek dostat aj v dospelosti len tak.....

elinka27
3. apr 2008

aj my berieme Ntrilon HA,ale na predpis dostanem len 3 kusy, a to nam na mesiac nestaci.Ale striedam mu to s Nutrilon Comfort lebo ma problem s bruskom, a ten HA ho naduva a zapeka 😒 Skoda ze nieje spojenie tychto dvoch Nutrilonov v jednom.A ja tiez planujem do roka mu ho ponechat, ved po roku uz dieta moze aj niektore potraviny ktore do roka nesmie,a tam uz je to riziko alergii vacsie,ale aj tak si myslim,ze ak ju ma dostat nezabranim tomu inak.To Ha mlieko neda 100% zaruku,ale vraj iba znizuje to riziko

petrahy
3. apr 2008

ahojte ja som davala pri malej do pol roka a potom sme presli na nutrilon flover alebo tak nejak sa to volalo ale to bolo pred šiestimi rokmi / alergiu má resp. kožné problémy ale nie je to nič závažné/ používam olej do kúpela raz za týžden a pravidelne ju krémujem. Jeme všetky potraviny dávame si pozor len na čokoládu.

Pri malom som dávala tiež do polroka nutrilon HA a potom som prešla tuším na BEBU proste niečo čo vychádzalo relatívne lacnejšie a on nemá žiadnu alergiu.

Teraz pri tretom kojim a prikrmujem nutrilonom HA a doktorka vravela,že mám nárok na štyri nutrilony za mesiac tak neviem prečo teba dala len tri 😒

susik77
autor
3. apr 2008

petra: premyslam tiez o tej bebe.nerobil prechod malemu problem? moja este k tomu papa len hippky, normal. jedlo nechce, tak sa nam to vsetko este predrazi 😒

nevesta
3. apr 2008

Petrahy, to je hlupost, ze 4 mesacne, my mame tiez HA (ja som alergik, tak pre istotu) a mame predpis na cely mesiac, vdy mi Dr. da jeden, co vyberiem hned a druhy bez datumu... Ked spotrebujem, len si zajdem pre recept...

susik77
autor
3. apr 2008

nevesta: to tam musis chodit kazdy tyzden?aspon my sme spotrebovavali 2 tyzdenne predtym nez mala jedla prikrmy...

ivca82
3. apr 2008

Ja som sa pýtala dr. do kedy mám dávať HA, povedala, že ak máme v rodine alergiu, 😉 tak by odporúčala do roka dávať.

fabiana
3. apr 2008

Hm, naša malinká bude mať onedlho 3 rôčky a stále dávame Nutrilon HA... skúšali sme aj normálne kravské mlieko, keď mala 2 roky aj niečo, ale nevyplatilo sa... začala mať hnačky, na nožičkách sa objavili ekzémy, mala podráždené bruško a odkedy sme sa vrátili späť k Nutrilonu, tak problémy s bruškom zmizli... No tiež neviem, dokedy bude potrebné dávať Nutrilon, uvidíme, čo povie pani doktorka pri 3-ročnej kontrole. Tie problémy s bruškom boli vážne, skončili sme na chirurgii s podozrením na slepé črievko, tak radšej dávať HA ako experimentovať s niečim novým... ja som sa poučila.

pietra
3. apr 2008

s tym obmedzenym mnozstvom je to hlupost 😠 uz tu raz bola podobna tema a vtedy som nasla na stranke ministersta zdravotnictva kategorizaciu dojcenskych mliek a jasne tam bolo napisane, ze nutrilon nie je mnozstevne limitovany 😠 jedine obmedzenie je, ze na jeden recept dostanes max 5ks

nevesta
3. apr 2008

Susik nie, on mi da na jeden recept 3 + jeden recept bez datumu, to znamena na jednu navstevu Dr. dostanem predpis na 6 baleni 😉

tribitka
3. apr 2008

mne vydrží jedo balenie Nutrilon HA maximálne 4 - 5 dni..... 😠
ešteže ho vie lekárka predpísať....

fabiana
3. apr 2008

Nám ho lekárka nepredpisovala, takže sme si poriadne zacvakali... keď malá vypila min. 10 mliek za mesiac, to bolo cca. 3000 Sk. 😠

junovka
3. apr 2008

moj manzel je tiez alergik, aj prva dcerka ale pri Nelke som vobec HA nedavala, lebo zatial prejavy ziadne nemala/klop-klop/, a tak isto Timkina alergologicka vravela, ze ona s tym nesuhlasi, aby sa dopredu davalo dietatu HA, ked este vobec nema ziadnu alergiu, lebo, keby zacala mat, tak potom uz ani to mlieko HA by jej nepomohlo, lebo uz by bola voci nemu imunna.Ja si myslim, ze ma to logiku....a uz viackrat sa tato tema tu preberala. 😉

janina77
3. apr 2008

susik - to myslis vazne? vy ste alergici a mala ma 7 mesiacov aj cosi a to uz jedla citrusy, jahody, paradajky? 😕 😕 😕 Tak my teda alergiu v rodine nemame, ale to by som dietatu do roka urcite nedavala...

susik77
autor
3. apr 2008

papa lwen hippky, ine nechce a tam su rajciny skoro vo vsetkom. inak, zatial nemala ziadne problemy-ani kozne, ani traviace-okrem probl. v 5 mesiacoch ked este len pila nutrilon, tak si myslim ze nebude alergicka. s tymi jahodami a citrusami to neprehanam, len raz som vyskusala a bola v pohode.
do hippiek to davaju uz od zac. 7.mesiaca

susik77
autor
3. apr 2008

junovka: ja si myslim, ze to je nej. blbost, aby bolo dieta imunne na mlieko-vsak mlieko nie je navykova latka 😎
ja som farmaceutka a nikdy som to nepocula 😀

junovka
3. apr 2008

ona mala na mysli tu urcitu latku, ktoru obsahuje len mlieko HA.Ja ani sama neviem, aku? 😀 😉

susik77
autor
3. apr 2008

junovka: myslim ze tam nic extra nie je a rozdiel je len v tom, ze v tom ha mlieku su tie bielk. kravskeho mlieka len viac nastiepene-takze ziadny navyk nehrozi 😉

junovka
3. apr 2008

😒 😉 🙂
My sme nepapali a ni nepapame HA. 😉 Ono, ked sa tak clovek nadtym zamysli, tak potom preco sa nedava preventivne aj AR mlieko?Ved, skoro kazde dietatko mava reflux,nie? 😒 😕 😉

susik77
autor
3. apr 2008

junovka: mne pride prave to ha taka moderna zalezitost-nieco ako bio-aby sa to lepsie predavalo 😒

susik77
autor
3. apr 2008

ked tam daju, ze znizuje rizko vzniku alergie a dieta dostane alergiu, tak im nic nehrozi... 😎

junovka
3. apr 2008

aj ja si myslim.Lekari to ponukaju a urcite za to beru provizie 😉 😀

fabiana
3. apr 2008

Susik, ak si farmaceutka, prečo sa pýtaš na HA mlieko? To je fajn, že ti malá papá aj potraviny, ktoré alergizujú, ale nám doktorka vysvetľovala, že alergia sa neprejaví hneď po spapaní alebo kontakte niečoho alergizujúceho, môže to trvať dlhšie a prejaviť sa neskôr. Ja som bola "múdra" a vysadila som dcérke HA mlieko a nestálo to za to, lebo sme sa dostali až do nemocnice a verím, že to bolo práve tým kravským mliekom, ktoré jej bruško nebralo...

deina
3. apr 2008

Aj my mame HA, ale fakt neviem, ze preco, lebo alergie v rodine nemame. Ani ja, ani manzel. Ale maly je predcasne narodeny - zeby preto? Uz som aj rozmyslala nad tym, ci naozaj potrebuje HA, ci mu nestaci obycajny Nutrilon...

adetka
3. apr 2008

Mirka pila Bebu HA az do nedavna... ked mala rok... som skusila prejst na obycajnu Bebu.. a nechcela mi ju pit... radsej dva dni mlieko nepila... a tak sme sa vratili k HA... Beba ma nastastie HA aj trojku... ale uz vyse dvoch mesiacov nechce mliecko vobec... ziadne... a preco sme ho davali?... mala som poci, ze je to to najlepsie, co som jej mohla dat... kedze som nedokazala kojit...

junovka
3. apr 2008

akoze, ako som pisala vyssie, alergologicka sa az za hlavu chyta, ked niekto jej spomenie HA mlieko, a hlavne ked nie je dieta alergik a pije HA mlieko 😉
Asi je to fakt len taka "moda" a vytahovanie penazi z penazeniek, ked ozaj neni potrebne to HA. 😉