Do kedy musíme spotrebovať otvorené umelé mlieko?

adelsa
28. okt 2013

mam otazku, na krabici je napisane, ze po otvoreni spotrebovat do 2 tyzdnou. ja dieta kojim a kupila som si krabicu UM baby love, keby nahodou mu bolo malo a trebalo dokrmit. ja som ten sacok otvorila ale do dvoch tyzdnou to urcite nespotrebujeme. mozem to podavat aj dlhsie? pokazi sa to? ten prasok.dakujem

nanulik
28. okt 2013

no neviem, my sme raz dali malému nutrilon ktorý som mala doma len na dokrmovanie a leteli sme potom na pohotovosť 😝 lebo malý mal citlivé bruško... asi bude lepšie kupovať mlieko ktoré je v menšom balení.

7katka
28. okt 2013

no ja som davala do mesiaca, potom aj tak stvrdol

sissy27
28. okt 2013

samozrejme, že môžeš...veď je len na tebe, či riskneš hnačky alebo nejaké tráviace problémy u svojho dieťaťa... neviem, či by si ty sama pila mlieko po dátume spotreby, ja osobne nie... a dieťaťu by som celkom určite nedávala nič expirované, ale to si musí každý sám rozhodnúť...

ivuska027
28. okt 2013

no moja skusenost je, ze mliecko mi "zasmradlo, zatuchlo". Mala som tak otovrene asi dva mesiace, tiez som kojila, a mala som zasobu, "co keby nahodou" a musela som ho vyhodit, lebo to strasne smrdelo 😖 😝 😉

martini
28. okt 2013

ťažko povedať, podľa mňa sa nepokazí, ak ho budeš skladovať v suchom a relatívne chladnom prostredí (izbová teplota je podľa mňa OK). Ale záleží len na tebe aká si precitlivelá na tieto lehoty "dátum minimálne spotreby", "dátum spotreby po otvorení" ...sama neviem, či by som to svojmu dieťaťu dala...snáď ho už nebudete vôbec potrebovať... Ale vlastná, aj ked nepriama skúsenosť: mne osobne sa stalo to, že sme tiež mali doma otvorený nutrilon 1 - 800g a laktácia sa nakoniec rozbehla, bolo mi luto to mlieko vyhodiť a tak som dala inzerat, že darujem 15 dní otvorenú krabicu nutrilonu..., skladovanú na suchom a chladnom mieste (špajza)...a mala som kopec záujemcov a jedna mamička ho aj dostala a neozvala sa s nadávkami, tak hádam bolo všetko ok.

zipsy
28. okt 2013

podla mna zalezi aj na tom, ake stare je dieta, ja mam 2 rocneho a davam mu uz len rano a vecer obcas UM, tiez babylove, a trva to kym ho spotreujeme asi 3-4 tyzdne. ku koncu sa mi zda, ze take nejake ine, menej sypke a neskor uz aj smrdelo ...takze urcite nie dlhsie ako mesiac. a malickemu babetku urcite nedavaj.

lenyy
28. okt 2013

isto nie viac ako mesiac po otvoreni.btw pisu to aj na krabici od mliek um.

m_ij_ka
28. okt 2013

no neviem, ja osobne by som malým deťom nedávala nič čo je po dátume spotreby, nikdy nevieš aké môže mať problémy - bolesti brucha, krče, hnačky, môže aj zvracať a pod. Ja som stihla tak do troch týždňov vždy spotrebovať UM.