Do koľko hodín sa musí spotrebovať zarobené mlieko?

kaselka
4. mar 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať na názor, ako dlho po zarobení UM ho ešte detičkám podávate. Zaujímal by ma najneskorší čas od jeho prípravy. Výrobca (u mňa konkrétne Nutrilon) uvádza, že by nemalo byť zarobené dlhšie ako 2 hodiny! Dodržujete toto odporúčanie a v príp. ak dieťa nevypije celú zarobenú dávku a napr. zaspí vylejete ho, alebo ho necháte v chladničke na neskoršie použitie a potom ho ohrejete a zasa podávate? Za všetky ohlasy vopred ďakujem 🙂

blumka
4. mar 2011

tak ako pise vyrobca, max. 2 hodiny, potom vylievam 😉

anjelicek26
4. mar 2011

My vylievame hned. Flasu ma rano o osmej, potom o stvrtej poobede, osmej vecer a o jedenastej vecer... tie dve hodiny medzi tym by boli aj tak nerealizovatelne...

kralicica
4. mar 2011

my mame 11 mesiacov a pijeme len rano vecer a v noci a niekedy necha tak 50-100 ml a vylievam. ale ak necha rano, tak na desiatu mu este dam mliecko izbovej teploty...

benne
4. mar 2011

ochutnala som mlieko čerstvo zarobené a mlieko odstaté po 2 hodinách.. už nikdy viac som mlieko nenechávala ale radšej dostal čerstvé

sharmana
4. mar 2011

UM sa znovu nezohrieva a izbovej teploty je podla mna hnusné... ja ho vylievam 😉 do 2 hodín by sa malo spotrebovať...

ela2710
4. mar 2011

urcite ho treba vyliat...my to dodrziavame, hned ako maly dopije ( ale on zvacsa vypije vsetko 🙂 ) hned ideme oplachnut flasticku, a okrem toho mlecko - zarobene UM by sa uz nemalo zohrievat, ma sa to spravit na prvykrat a nie potom po hodinke ist znovu ohriat, a k tomu ked to znovu ohrejes chuti to hnusne, samozrejme aj ked je odstate chuti hnusne, takze radsej vylievaj 😉

vodnarky
5. mar 2011

do dvoch hodin by sa malo spotrebovat...zbytok vyliat... 🙂

gretkab
5. mar 2011

Moj maly pil izbovej teploty = vzdy odstate, teple mu potom vyslovene vadilo, nevypil. Mne nutrilon inak smrdi aj cerstvo zarobeny, presli sme na sunar 😉. Prezil a je ok 🙂.

ikke
5. mar 2011

ak z neho uz pil, malo by sa hned vyliat,
ak je iba zarobene a hned dane do chladnicky, moze tam par hodin stat (tusim az do 24h som niekde citala,v niektorych nemocniciach tiez zarabaju dopredu - som sa tu docitala...)
to do 2h plati pre cerstvo zarobene, nepite, uskladnene pri izbovej teplote.

teraz som pozerala krabicu UM a takto je to napisane aj na nasom nutrilone 😉

koniarova
6. mar 2011

Ďalšia hlúpa otázka. Samozrejme, že vyliať. Na vlastnom dieťati predsa nebudem šetriť a naozaj ma pár krát za týždeň nezabije, keď vylejem nedopité mlieko.

jolla600
18. mar 2011

niekto robi mliecko a da ho do thermoobalu a ked ma babo papat tak mu daju