Dojčenské mlieko HIPP. Áno alebo nie?

effie81
3. máj 2008

Ahojte!
Zaujimalo by ma,aku mate mienku o UM HIPP. Moj maly ma 2 a pol mesiaca a nestaci mu uz MM. Spapa minimalne 5x180 ml odsavam mu mlieko,ale to mu staci iba maximalne na 4 papania. Zacala som mu davat najprv Bebu,ale to mu nestacilo,niekedy vypil aj 220 ml. Ten HIPP je hustejsi,ze vraj lepsie zasyti. Ma niektora z vas skusenost? Poradili by ste?

gingerlady
20. jún 2009

lilusabub: Ahojky, tak my byli od 3 tydnu na Nutrilonu, v meisici a pul jsme presli na zasycujici, protoze toho spapal strasne moc, ale i tak papal ve 2,5 mesicich pres litr denne! Docetla jsem se tu na konikovi, ze maji maminky dobre zkusenosti s Hippem, tak jsem ho zkusila taky. Po tydnu jsme byli zpatky u Nutrilonu 😕 Malemu vubec neudelal dobre, bolelo ho brisko a ani Sab nezabiral ☹
Souhlasim s effie, ze pokud nejake mlicko prckovi nedela dobre, je lepsi vyzkouset jine 😉

casy30
9. júl 2009

noo my sme po osemmesačnom kojení prešli na nutrilon, z toho mi malý grckal, ostatné ho zapekali a tak sme skončili na mliečku hipp, už pijeme 3 ku a nemáme problémy,. malému chutí, keďže je probiotické krásne z neho kaká, a v rakúsku kupujem dokonca HIPP mliečko na dobrú noc, tiež probiotické a z neho spinká krásne celú noc. Nemožem na toto mliečko dopustiť...ale ako píšu kočky hore, niekomu vyhovuje,, inému robí zlle..je to individuálne...a my vlastne používame hipp všetko 🙂 od kozmetiky, po výživy a mliečka... 😉

lidus2
9. júl 2009

ahoj holky,chtela bych se zeptat,kdyz jste zkousely ruzna mlicka,ptaly jste se na to doktorky nebo jste si to zmenily samy??my jdeme do poradky az 28.7.a prijde mi,ze je matej hladovy,pred den vypije kolem 80,ted mi vypil jen 50ml a pres noc vypije 120 a to se za noc budi jen jednou treba 8hodin od posledniho jidla....nechapu

matilko
9. júl 2009

lidus, ja som sa teda nepýtala, podľa mňa je to celkom moja vec, nie? akurát teraz v poradni poviem, že nedávame sunar, ale hipp a to bude všetko, myslím, že mudra sa v tom šťárať vôbec nebude...
inak množstvo vypitého mliečka sa hodne mení, aj podľa počasia, nerobila by som z toho až takú vedu. ALe je fakt, že predtým sme boli na sunare a malá mi ho pila asi 120ml, pritom mala piť 210ml, Hippu pije v priemere 180-190 ml bez problémov. A už pije len 5x denne, spí celú noc.

kacenka25
10. júl 2009

ahoj holky, od narození jsme na Nutrilonu 1, ale malý hodně blinkal. Od jedné holčiny z koníka jsem se dozvěděla, že její synek po Hippu přestal blinkat a šla jsem ho koupit. Opravdu je super, dítě mi přestalo blinkat, je to i poměrně levné mlíčko, nemáme po něm žádné bolení, žádné problémy s kakáním. Je trochu hustší než Nutrilon, hůř se rozpouští, je třeba s ním hodně třepat než se zcela rozpustí. Ale asi tím je do bříška těžší a neblinká se tolik snadno. Už jsme na Hipp 2 a fakt velká velká spokojenost. Kubík ani nevypije tolik, kolik by měl, pije na noc 240 ml a přes den jen 160 ml.

krista
14. júl 2009

gabrianka • 2d • Dnes ve 14:39
mala ma dva mesice.od 14 dne je na UM.zacali jsme sunarem-zatvrzoval.pote nutrilon,taktez pak bebu-byla pro ni malo sytici ale kdyz jsem vyzkousela hipp,byla jsem uplne nadsena.obsahuje totiz probiotika takze stolice uplne super,zadna zatvrdla stolice a problemy pri kakani uplne vymizely.nekrouti se,je spokojena a zacala i pekne spinkat.navic toto mlicko je pomerne huste narozdil od jinych mlek(i jednicka) takze vice zasyti a take kakani supr.vydrzi mi spat v noci i sedm hod bez mlicka.o mleku hipp jsem ani nevedela ale jak jsem tak brouzdala na netu a videla,jak si ho nektere maminky pochvalovaly nevahala jsem ani chvilku.navic je za dobrou cenu.kdybych vedela ze existuje mleko hipp i u prvni dceri(dnes dva a pul roku) sla bych do toho hned.ta ale vyrostla na sunaru a problemy byly se stolici i se spanim a daleko vetsi nez ted u me druhe dcerky.

martina45 • 1d • Dnes ve 14:47
Můj syn musel přejít na UM stravu ze dne na den v 8 týdnu. Dávam mu Hami extra 1 a jsem taky velice spokojená. V noci spinká i 7hodin v kuse, a kakání nám taky celkem jde.

gabrianka • 2d • Dnes ve 14:54
no vidis hami jsem vynechala 🙂 to taky moje dcera mela a stejne jako u sunaru...takze nam nevyhovoval.vim sice ze znacky se tak menit nemaji ale jak by pak clovek zjistil co jeho miminku nejvic vyhovuje...

zuzik_p • 1d • Dnes v 15:02
gabrianka, uz to tohle tema je:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

gedgitka.a • 1d • Dnes v 17:26
teď jsem ho koupila malému místo Sunaru ten mu sice chutná, ale Hiip má probiotika, tak zkusím, uvidím a pak písnu 😉

lehna • 1d • Dnes v 18:11
my máme Hipp od druhého měsíce a taky veliká spokojenost🙂, malého přestalo bolet bříško, začal kakat jendou denně a je spokojený a najezený

andykov
14. júl 2009

A nemají vaše děti po hippu problém s ublinkáváním? Já jsem hotová, malý konečně něco jede a baští, ale začla ublinkávat, no jsem z toho na švestku. Snad to není tím hippem. Nerada bych dávala AR mlíčko, je hořčí a už jsme měli nutrilon comfort a ten vůbec nebaštila ☹

gabrianka
14. júl 2009

gedgitko,urcite pisni...ja nevim tohle mlicko u nas v CR neni opravdu moc rozsirene hodne ho davaji maminky v \Rakousku nebo Nemecku.ja o nem v podstate doted ani nevedela.ale jak pisu,byla jsem uplne nadsena z toho ze uz mala nemela zadne problemy spala klidne a dlouho.me tedy osobne tohle mleko vubec nechutna ale male moc.Andykov-jeste jsem neslysela...ale kazde dite je fakt jine jednomu svedci to a druhemu zas to.ale pokud jde jen o UBLINKAVANI a ne primo BLINKANI tak ti mozna bude ublinkavat po vsem,to uz pak neni treba ani mlickem ale spis treba tim ze se to mimco bud prepije nebo je to jeho styl odbrknuti.mala taky nekdy misto odbrknuti mirne ublinkne(no ted uz ne to ji byl jen mesic) ale opravdu nikdy jsem nebyla z mleka tak udivena i z te ceny.akorat doufam ze i co se tyce imunity je toto mleko dobre...protoze mala ted ve dvou mesicich byla poprve nemocna.ale zas mozna ze i kdyby pila tak propagovany drahy nutrilon stejne by onemocnela kdyz ta nemoc ma prijit je asi jedno jake mleko detatko pije...

lidus2
16. júl 2009

ahoj holky...tak jsme vcera najeli na hipp1 a zatim v pohode 😀 vypije mi 120ml behem chvilinky...koupila jsem mu novy dudliky na lahev Avent,tak to jde samo,vzala jsem mu 3ku i ten variabilni a ten zatim nezvlada,mlicko mu tece vsude kolem pusiny,ikdyz to nasteluju na ten nejmensi prutok 😀 pozdeji se budou hodit.
dnes koupim dalsi 2mlicka a kdyz mu bude porad chutnat,tak si nakoupim na cely mesic.Jsem fakt nechapu tu pripravu...ridite se podle toho???ja to delam podle svyho,tak snad se nic nestane 😅 naliju potrebne mnozstvi vody do lahvicky a pak pridam mlicko,ale na krabce to pisou uplne zbytecne slozite 🙂
joo a doufam,ze se nekdy nespletu v davkovani 😨 u sunaru jsem davala 4odmerky na 120ml vody a u hippu se davaji 3odmer.na 110ml,tak aby nemel kvuli me boleni briska 😅

matilko
16. júl 2009

lidus, ja to robím tak, že vodu (celú, nie 2/3) nalejem do flašky s práškom, lejem ju tam pomerne horkú, aby sa to krásne rozpustilo, zatrepem a schladím 🙂

gedgitka.a
16. júl 2009

gabrianka: ahojky, tak jsem koupila HA2 Hipp mlíčko místo Sunaru sice jen do kaše malej v noci, už mlíčko nechce cucne si kojenky s trošičkou šťávy od Hippu a usne, ale i Hipp mlíčko mu v kaši chutná a nemá ani žádné problémy kaká pořád pěkně a neblinká ani se na něj neksychtí, takže jsem ráda oproti Sunaru má Hipp probiotika, což si myslím je fajn pro miminko 😉 😉 , takže já pr Hipp jsem jojo 😉 😉

gabrianka
17. júl 2009

gedgitka:tak to je super jojo kdyby vic maminek zkusilo pro sva ditka hipp mleko myslim ze by nebylo tolik bolavych brisek a problemy se stolici...akorat ze fakt u nas neni tak propagacni.a ja to delam tak s tim davkovanim ze kdyz je na 130-4odmerky prasku(davame dvojku tam je to zase jinak)tak to vychazi na10ml-32.5 odmerky,vydelim mnozstvi vody 32.5 a dozvim se kolik mam dat treba na 100ml vody protoze male toto mnozstvi zatim staci...

suziad
20. júl 2009

Chcela by som prejst s France Lait na ine mliecko Premyslam nad Hami 2 alebo Hipp 2. Hipp s mi zda energeticky vyzivnejsie, znamena to ze sa moze s toho viac priberat 😅 Hami obsahuje prebio a Hipp probio, co je lepsie!

gabrianka
20. júl 2009

prebio ted si nevzpomenu najdi si to na netu 😉 ale probio je pro dobre zazivani dobrou stolici jako ze mimco nebude mit zatvrdlou stolicku bude pekne kakat a nebude mit boleni briska.hipp je dobry i na koliky.s hami jsme vubec nebyli spokojeni.to byly neustale boje s briskem a kakanim 😖

zuzana030
20. júl 2009

my sme na bebe premium 1 od začiatku, ale stále mi je trochu grckavá, tak som tiež uvažovala prejsť na hipp, myslíte, že môžem skúsiť? máme ukončený 4 mesiac a 4dni..
bolelo ju aj bruško..koliky, ale inak nič,super kakanie, len tie grcky sa mi nepáčia veľmi, chodíme stále vyplienkované a s náhradným oblečkom keby niečo.. 🙂 🙂 🙂
lebo zase nechcem experimentovať, aby som malinkej neublížila

zuzana030
20. júl 2009

maminy, no neviete poradiť?

matilko
20. júl 2009

zuzana, my sme dávali malej sunar asi mesiac, negrckala mi, zato mala tuhú stolicu a to som ju ešte aj kojila ☹ no čím som menej kojila, tým menej kakala a hustejšie, tak sme skúsili Hipp, už je len na ňom a nedám naňho dopustiť, fakt výborné mliečko. Malá po ňom pravidelne kaká, je pravda, že trošku grcká, ale ona je furt na brušku potvorka nezbedná, tak to je aj tým. Teraz pije o dosť menej a negrcká. Plnú dávku podľa tabuľky stopro nevypije.

zuzana030
20. júl 2009

aj my sme väčšinou na brušku, a strááášne kopká nožičkami a vtedy zvykne grckať, tak myslím, ž e je to skôr od toho, doobeda všetko tiež nevypije, doteraz však ano, a teraz..veľmi nechce vypije len 150ml zo 180ml, ale napreduje, tak poho..a kakáme aj my super práveže..len to grckanie, niekedy hne´d keď sa napapá a niekedy taký tvaroh trošku-zrazené neskôr, možno nedobre strávilo alebo čo,
tak neviem, či by som mohla meniť, ke´d som doteraz dávala len tú bebu,
no bojím sa, nechcem malej nejak uškodiť, a vlasnte ani neviem, či je to vhodné alebo nie meniť mliečko po toľkých mesiacoch,
no niektoré maminy menili aj 4značky, ja sa však obávam trošku

matilko
20. júl 2009

zuzana, mne malá teraz pije o dosť menej, pila okolo 190ml a teraz kľudne 100ml a stačí jej, no nebudem ju nútiť, asi nemá potrebu proste... a aspoň mi negrcká.
Podľa mňa to moc riešiť nemusíš, pokiaľ negrcká oblúkom, tak je také odgrckávanie v pohode. Ja to ani neriešim, horšie sú problémy so stolicou. A ešte mám skúsenosť, že napr. jeden deň hodne grcká a druhý deň vôbec. Neviem, čím to je proste...

zuzana030
20. júl 2009

no negrckáme oblúkom našťastie 😀 😀 😀
a tiež tak ako ty..nenútim, pokiaľ je spokojná a vysmiata, tak som aj ja happy, iné nepotrebujem k šťastíčku
kakušká dobre, no dnes nejak výnimočne vynechala, tak uvidíme čo bude..
a zajtra chcem isť do mesta, tak dúfam, že sa mi doserká niekde v obchode, ako minule, tak ma klepne..
no ale navyberáš si? 😀 😀 😀

ika8
22. júl 2009

ika má už 8mesiacov a v 2a pol mesiaci sme prešli z BEBY HA1 na HIPP HA1 a to všetko kvôli tomu, že veľmi začala grcať, niekedy fakt potoky 😢 Prešli sme zo dňa na deň bez doktorky a grcanie sa okamžite skončilo 😉 občas iba trošičku vygrcla ale to nič. Keď mala ika 5 mesiacov prešli sme na HA2 a keď mala 6 mesiacov prešli sme na HIPP 2 (už nie HA) a všetko v pohode. NIekedy spapá podľa tabuľky, ale niekedy ani nie polovicu 😖 ale ani dospelým nechutí stale rovnako 😕 Dnes papá cca 3x za deň mliečko
Ak jej bude chutiť, určite budeme pokračovať minimálne až do 2rokov 🙂 aj keď to ide dosť do peňazí. Ale čo dnes nejde do peňazí ?

pajinka23
30. júl 2009

babule a viete mipovedat kolko dni asi tak trvalo kym zacali vase deti sami kakat ked ste prechadzali z jedneho Um na ine??? 😉 😉

gabrianka
30. júl 2009

pajinka obavam se ze kakani miminek nemaji z prechodem UM co delat...to kakani by se melo upravit okolo 3-4 mesice...

kacenka25
31. júl 2009

ahojka

pajinka23: my přešli z Nutrilonu 1 na Hipp 1 a vůbec žádný problém jsme nezaznamenali. Malý kaká krásně tak 3 - 4x za den a bříško nebolí. O Hippu jsem nikdy neslyšela (krom reklam v časopisech pro maminky).

Zuzana030: jen to zkus, nemáš co ztratit. Kubík taky ublinkával, pořád jsem chodila s náhradním oblečením a fakt se to perfektně zklidnilo! Navíc je to mlíčko i levné 😅

pajinka23
1. aug 2009

baby moj drobec ma sice po tom hipe krasne zltu stolicu no aj tak sam nekaka lebo ju ma taku dost hustu...Co mam robit??zase zmenit mliecko?,Ci je to do troch mesiacou normalne ked hadickujeme kazdy den??? 😲 😲

gabrianka
1. aug 2009

pajinka ja byt tebou nemenila bych...vsechny mlicka jsou narozdil od hippu dost agresivnejsi..sice je pravda ze kazdemu mimi vyhovuje neco jineho ale s hippem co znam maminky fakt akorat jsou stastne jak se jim po hippu mimi krasne vyprazdnuje 🙂 a kolik ma tve ditko mesicu a do kdy si kojila?jak dlouho jste na UM?to taky muze s tim co souviset...

pajinka23
1. aug 2009

moj mali ma dva mesiace aj tyzden kojili sme scca do jedneho mes. a potom sme uz davali aj um...ono ja som s tym hippomspokojna malemu chuti velmi ale to ma stve ze mi s neho nekakasam musim robit rek.rurku a dost sa bojim ze si mali nanu zvykne tak ze sa uz sam nebude vediet vykakat ☹ ☹

pajinka23
2. aug 2009

baby tan ten hipp mliecko je naozaj super 🙂 🙂 🙂 mali sa mi po mesiaci vykakal sam a mal krasne zltu stolicu tak dufam ze bude uz dobre 🙂 🙂 juuuj taka som rada

gabrianka
2. aug 2009

pajinka to potom neni hippem ale proste tim ze je velmi jeste malicky...i kdybys zkusila sunar,hami nebo nutrilon,stolice by byla stejna neli horsi,ver mi,take jsem to tak mela...vyzkousela jsem tohle vsechno a male nejlepe sedl hipp i kdyz take pravda ze zacatku byla potreba i rekt.rourka...stolicka by se mela zacit spravovat po tom tretim mesici.moje mala ma presne tri mesice a uz problemy nema(vyjimecne jednou za tyden)lale do4mesice by se stolice mela spravit uplne...samozrejme kazde dite je jine nekomu to trva dele ale me osobne to vzdy zkoncilo u obou holek po tom 3mesici...rourka neuskodi kdyz to delas opatrne akorat mimin ku ulevis,a to ze rourku nemas pouziovat porad ze si na ni dite zvykne,to jsou jen famy neni to tak.ja malou trubickovala cely prvni a druhy mesic a ted to zvlada sama a krasne....jenom zcervena zacne tlacit a jeto 😀 spokojena...opravdu bych tomu hippu dala sanci a uvidis ze se to spravi...ja to jeste delala tak ze kdyz jsem na ni videla ze se trapi(treba nadymani prdiky)dala jsem ji kdykoli behem dne na lzicku deset kapek baby calmu...jsou super.ten hipp je totiz na to zazivani jeden z nejlepsich s temi probiotiky co obsahuje a take je jeste hodne dobry na koliky...a cena suprova!

pajinka23
3. aug 2009

gabrianka taka som rada ze niesom sama co pouzivam rek.rurku 😕 😕 😕 moj drobcek sa sice vcera sam vykakal ale len raza zase hadickujeme ☹ ☹ ☹ Hipp je podla mna ovela lepsi nez sunar co sme davali predtym a malemu velmi zacal chutit a ked je on spokojny tak je vsetko ok 🙂 🙂 a este sa mi aj zda ze po tom mliecku od hipp al lepsie spinka a dlhsie 🙂 🙂 Urcite pri tejto znacke ostanem 😉 aj mne doktorka povedala toto iste co tu spominas,ze malemu sa to po tretom mesiaci upravi 🙂 tak to chce trpezlivost a nakupenych vela rek.rurok 😀 😀 😀 😀 hi hi hi,,lebo jamu kupim novu vzdy ked uz je taka tvrdsia ona totiz ta rurka ked ju v kuse umyvas a vyvaras tvrdne 😒 😒