Dojčenské mlieko HIPP. Áno alebo nie?

effie81
3. máj 2008

Ahojte!
Zaujimalo by ma,aku mate mienku o UM HIPP. Moj maly ma 2 a pol mesiaca a nestaci mu uz MM. Spapa minimalne 5x180 ml odsavam mu mlieko,ale to mu staci iba maximalne na 4 papania. Zacala som mu davat najprv Bebu,ale to mu nestacilo,niekedy vypil aj 220 ml. Ten HIPP je hustejsi,ze vraj lepsie zasyti. Ma niektora z vas skusenost? Poradili by ste?

mataharyy
6. jan 2010

Ahojte,
taky jsem se rozhodla pro změnu na hipp 3 plus. Krpec je už dost velkej, tak můžeme zkoušet 😉 Nutrilon mu nejede a sunaru už se asi přejedl, tak ho taky už moc nebaští a ten hipp mi příjde celkem dobrej, uvidím co na to cvrček, ale abych se dostala k tomu co jsem chtěla říct, brouzdám po netu a hledám kde se dá objednat a narazila jsem na stránku kde ho mají za neuvěřitelnou cenu 1 Euro, tak jdu obědnat a doufat že tam není nějaká zrada (v té ceně). Nevím jestli sem můžu napsat odkaz, každopádně až dorazí první objednávka (a budu to mít ověřené) tak Vám dám vědět a případně pošlu link na stránku, protože jestli to bude tak jak tam píšou, tak by jste mohli dost ušetřit a dítku koupit třeba botky (ty jsou po stravě asi druhá největší položka 😖 ).

zuzana581
7. jan 2010

Ahojte. Odkedy dávam malému Hipp plus 2 tak kakáme každý deň. Nutrilon ho zapekal, sunar ešte viac a až Hipp pomohlo. Hrudky sa mi neurobili ešte ani raz.

zuzana581
25. jan 2010

Tak dávame hippku už vyše mesiaca, ale začal nám malý kakať zelené hovienka. Má aj príkrmy, už papá skoro všetko a výter zo zadočku bol v poriadku. Teraz nám zobrala lekárka hovienko na testovanie, či náhodou, ale ak tam nič nebude tak povedala, že asi z mlieka. Bola som už taká rada, že som našla mlieko, ktoré ho nezapeká a teraz toto. Mali ste niektorá podobný problém, že by z hiipky bolo zelené hovienko?

simaky
18. feb 2010

Ahoj holky moc prosím o radu...mám skoro 3 měsíční holčičku,která váží 4 kila.porodní váha byla 2,5 kg.Kojila jsem necelé 2 m a pak se mi přestalo dělat mlíčko,tak jsme přešli na nutrilon..ale vydržela mi jen 2 hodiny, hrozně blinkala,někdy to byly hrozný šavle.na vaše doporučení jsem přešla na HIPP PLUS 1 a velká spokojenost.malá blinká jen minimálně vydrží 3 hodinky i více když spinká.ale nevím si nák rady s dávkováním.nutrilon pila 100 ml.tak jsem začala dávat 120 ml HIPP.ale to odpovídá dle tabulky na zadní straně pro děti od 2-4 týdnu.podle tabulek byl měla pít 160 ml a za týden už jí bude 3 měsíce tak by měla pít 210ml.ale mě to příjde hrozně moc..abych jí nám nepřecpávala..je fakt,že malá mi po vypítí mlíčka začně vztekat,ale za chvilku se uklidní.prosím poradte mi.děkuji

momin
18. feb 2010

Tak muzu rict jedine : nerid se tabulkama!! Me sama doktorka rekla at dodrzuju jen davkovani 1odmerka na 30ml vody.... Jinak zalezi na mimcu kolik spapa... 😉
maly mi taky pil takhle malo a ted ma 10 kg 😉 takze urcite nestradal... 🙂

martina46
13. jún 2010

ahojte,
aku chut ma toto mlieko? da sa to?
napriklad v porovnani so sunarom, ten mi chuti 🙂
no a este , ako je to s tymi hrckami, niektorej sa robia, inej nie, zalezi teda asi na miesani, rozpusti sa vam dobre aj vo vode uz vyslednej teploty a plnej davky?

haanhobe
14. jún 2010

Pokud je problém s rozpouštěním, není problém vzít třeba vidličku, trochu zakvedlat a je po problému. Hlavně se to stává až když se vaří větší dávky.

strouzek
14. jún 2010

nám HiPP vůbec neseděl, ani chutově malé moc nechutnal takže jsme se vrátili k sunaru.i mě osobně HIpp smrděl a nechutnal když jsem ho zkusila 😅

lin18
14. jún 2010

My jsme na Hippu 2 Probiotik...poté co po Nutrilonu blinkal, pa Hami blinkal, Beba ho ucpávala tak konečně HIPP mu sedí. Dávkování dávám stejně jako u ostatních...tedy 1 odměrka na 30 ml vody...i tak mi ta odměrka přijde větší. Hrudky se mi dělají když je voda moc teplá...takže rozmíchám ve vlažné a pak ještě přihřeju

martina46
14. jún 2010

uz ho pijeme, zatial neviem ako, teraz vecer plakla hodne, ako keby brusko, ale poobede uplna spokojnost, takze neviem. no a prestala vrackat, ale kedze sme 1. den. tak to sa este uvidi.
hrudky sa mi nerobili... a to ma prekvapuje, ze sa robia prave v teplejsej vode, vacsinou pri takychto rozpustnych napojoch to byva naopak 😕

a citim v nom trosku rybacinu 😀

martina46
14. jún 2010

ozaj a kde hodostanem lacnjesie? neviete poradit? kupila som v dm, na nete som videla za cenu o kus nizsiu, no objednavat odtial sa neoplati kvoli postovnemu, 5,20€ 😝

lin18
14. jún 2010

Mně se zdá v DM nejlevnější...u nás v Kauflandu ho mají o 30 Kč dražší!
Ty hrudky mě taky překvapily...byla jsem zvyklá od ostatních UM dělat skoro horkou vodu a pak chladit....
Mně se zdálo, že v něm cítím ořechy...ale malej si nestěžuje a hlavně kaká pravidelně a prdí bez problémů 😀

strouzek
14. jún 2010

marti mě to taky trošku smrdělo rybičkama 😀 jinak já jsem ho kupovala v rosmanu tam měli na něho dost velkou slevu tak mě to zaujalo a proto jsem ho chtěla zkusit ale jak jsem viděla že nesedí šel do koše 😝

euro
14. sep 2010

Ahojte! Ja som po roku dojčenia prešla na HIPP bio je to novinka a malá je spokojná. je drahšie ale vyzerá že je aj dobré....asi pri ňom aj zostaneme nejdem meniť pokiaľ jej chutí.

misulee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina46
28. sep 2010

nedavno sme presli z hipp1 na dvojku, no ked sme minuli nejake 2 - 3 skatule, v obchode sa objavila dvojka nie len s probiotik ale aj s praebiotik. no je tam ine davkovanie a ina odmerka, neviem, ci toto je uz ako nove mlieko a to s iba probiotikami uz sa nevyraba?

frisca22
30. sep 2010

@lin18 Čauky, musím napsat, že nám Beba sedla výborně. Na doporučení Mudry jsme na koliky a prdíky papali Bebu Sensitive a všechno bylo v pořádku a jak má být 😉

saksina
12. nov 2010

ahojte, skúsim obnoviť tému...

Ja som malej dávala Nutrilon 1, stolica bola ok, každý deň, niekedy aj 2x. Ale mali sme problém s vetrami, nad ránom sa mi vždy zobudí (aj keď už jej stačí jesť len raz za noc) a tlačí a nič neprdká, alebo len trošku a potom plače a toto trvá tak 1-1,5 hodiny vždy okolo 3.00 alebo 5.00 .... Tak som si prečítala túto tému a kúpila Hipp Plus 1, dávam jej ho len druhý deň, ale zhustilo jej to stolicu, dnes sme museli použiť rek.rúrku, najskôr išlo také ako pasta, potom už redšie.. . Tak neviem, či to je len z toho prechodu na iné mlieko alebo nám proste tento Hipp nezaberá tak ako väčšine z vás tu... Nechcem teraz skákať z mlieka na mlieko, tak ešte vydržíme aspoň týždeň, či sa to nezlepší a ak nie, tak pôjdeme späť k tomu Nutrilonu....
VY keď ste začali dávať deťom Hipp, tak bola zmena viditeľná ihneď alebo ste tiež mali podobné ťažkosti ako my???

prahaxx
14. dec 2010

@martina46 mozem sa opytat ako Vam sedi HIPP mliecko?

martina46
14. dec 2010

@prahaxx velmi dobre, mala po nom v pohode, nikdy ju nebolelo brusko, kaka super, niekolkokrat denne, no my uz papame aj vselico, no aj ked sme boli na samom mlieku, dobre. odporucam. no chut nic moc, proste tie ryby tam su 😀 😝 ale mala ho pije s chutou 🙂

prahaxx
14. dec 2010

@martina46 no u nas to asi nie je mliekom, ale za pokus by to mozno stalo, dakujem 😵

bubinko83
14. dec 2010

@prahaxx ,ja som davala toto mlieko od 8 mesiaca až do 2 rokov a pre nas bolo velmi dobre a aj cena je prijatelna.Ale každe dietatko je ine a ja som vyskušala viac druhov mlieka od nutrilonu až po francuzske.Od francuzkeho nas strašne zapekalo a od nutrilonu mi maly prišiel hladny.Hipp bolo super aj pekne spinkal aj kakal aj všetko 🙂

miona
16. dec 2010

@prahaxx teď je prťavka na Hippu asi tak 6tý den ..přecházeli jsme na něj z Beba HA. A tohle jí zatím šmakuje a vyhovuje mnohem líp 🙂 Snad to tak zůstane.

bumbuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
handm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radlinka
11. jún 2011

Prosim vas, je HIPP silnejsi ako Nutrilon HA ? my sme zacali s dokrmovanim, lebo moje materske mlieko malemu nestaci, stale je hladny a v noci nekludny, nestaci mu moje mliecko a mam ho uz menej. S Nutrillonom sa celkom uspokojil, ale mam pocit ze potrebuje nieco lepsie, z coho bude viac plny a co ho zasyti. Dnes v noci bol stale hladny a stale si pytal viac a viac mlieka. Obycajne mu davam len tolko kolko je v navode napisane.
Tak mam pocit, ze budeme musiet najst nieco co mu bude aj velmi chutit, ale bude mat zaroven aj plne brusko.

Aky typ HIPPu davate ? davate medzi mliekom aj cajiky ? dakujem

8petule8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radlinka
22. jún 2011

@8petule8 diky moc...maly ma 1 mesiac a smena nutrilone 1 HA...tak by sme radi presli na HIPP 1 HA alebo normalny pre kojencov, lebo mimo nasej lkrajiny nutrilon nie je dostupny v tescu, videla som hipp a aptamil. kedy je mozne zmenit mlieko? aj tak mam pocit, ze maly je viac hladnejsi a lekarka hovorila,aby som mu dala vyssiu davku nutrilonu. 😕 Radi by sme skusili nutrilon forte na noc, ten viac zasyti a dieta nie je v noci take hladne 🙂 🙂

8petule8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
novamaminka
4. sep 2011

ahojte dievcata,prosim poradte mi..sme na dovolenke a minula sa nam beba,jedine co tu maju je hipp..myslite ze tym nieco pokazim ak kupim hipp?dakujeeem