Dojčenské mlieko HIPP. Áno alebo nie?

effie81
3. máj 2008

Ahojte!
Zaujimalo by ma,aku mate mienku o UM HIPP. Moj maly ma 2 a pol mesiaca a nestaci mu uz MM. Spapa minimalne 5x180 ml odsavam mu mlieko,ale to mu staci iba maximalne na 4 papania. Zacala som mu davat najprv Bebu,ale to mu nestacilo,niekedy vypil aj 220 ml. Ten HIPP je hustejsi,ze vraj lepsie zasyti. Ma niektora z vas skusenost? Poradili by ste?

crawler
4. sep 2011

@novamaminka my pijeme Hipp mocinky rádi od šestinedělí🙂

silmol
29. sep 2011

ahojte, chcela by som sa opýtať či mal niekto taký istý problém ako my.Náš malý má 1 mesiac a keď pil HIPP tak po papaní 1 denne vracal.Tak sme ho vysadili a prešli sme na sunar.Aj by som sa vrátila k Hippu keby som vedela, že to prejde, lebo som počula, že je veľmi dobré.

miskadusko
30. sep 2011

@silmol ahoj, my máme tri mesiace nejako mi dochádza moje mliečko tak sme kúpili nutrilon tak ju prikrmujem tým, ale čítala som na nete o hippe a chcela by som ho vyskúšať. vy ste s ním spkoojné,hej ? ešte som ani nebola ho kúpiť tak neviem kolko stojí, ale určite bude lacnejšie ako nutrilon 😢 . len ešte neviem či ho Nelinka bude chcieť papať. a ty si ho za kolko kúpila ?

bbtina
17. okt 2011

dievčatá, tak pridávame sa k spokojným jedákom mliečka Hipp. Najskôr sme mali Nutrilon Nenatal keďže sme predčasne narodený, ale ten nám robil veľké problémy s kakaním aj s bruškom, bez rúrky sme sa nevykakali. Celý deň sa malý pučil a tlačil až sa to nedalo počúvať, tak som zhodnotila, že Dominikovi Nutrilon v žiadnom prípade, prešli sme na Sunar, v celku fajn, cena nízka, len zloženie klasické. Podľa novej legislatívy postačujúce aj obohatené ale chcela som niečo lepšie a aj stolica bola strašne zelená a smradľavá a sám sa vykakal len 1x, tak sme po týždni od Sunaru prešli na Hipp, keďže boli celkom dobré referencie, po 2 papaniach mi začal strašne plakať a vyplúvať mliečko ale to bol len taký pokus dieťatka nad zmenou chuti a to som sa chcela vrátiť k Nutrilonu, lebo zložením sa mi fakt zdá najlepšie. Po 1 dni od zavedenia Hippu sa Dominik sám vykakal a po 2 dňoch mal už aj krásnu žltú stolicu, síce hustejšiu ale nádhernú, takú akú má mať bábätko, toto mliečko Hipp je oproti Nutrinolu aj Sunaru hutnejšie a také mastnejšie, zrejme množstvom LCP tukov, o ktorých som ani nevedela, že má a nevedela som dokonca ani že obsahuje GOS tak isto ako Nutrilon+prebiotiká robia svoja. U nás zatiaľ fakt jednička

bbtina
27. okt 2011

Tak a len co sme nasli super mliecko firma hip ho vylepsi a uz neni take huste ako bolo. Sice nadalej super kakame ale tym ze uz neni take huste tak ho skaredo pujeme a rychlo preglgame,co sa maminke nepaci:$. Joj skoda,niekedy su vylepsenia na 2 veci

anjelicek26
27. okt 2011

@miskadusko - u nas je hipp trojka lacna, stoji 6,45 libry na 600g, jedine mliecko, po ktorom drobceka neboli brusko, neni huste, krasne rozpustne a ziadne vlocky.

@bbtina - tak kup mensi cumel, ked im to ide prirychlo 😕 Nevidim v tom problem.

m.i.r.i
27. okt 2011

@bbtina mala som presne tie iste skusenosti ako ty...my sme zacali s Bebou a hroza, strasne plakal, Sunar bol presne to iste co pises, ovela lepsie ako Beba, aj lepsie vonal a chutil, ale neskutocna zelena kaka a aj tak brusko bolelo..My sme Hipp objavili az ked mal drobec asi 4 mesiace a to bola neskutocna zmena..krasne kakal a super spinkal, ziadne nafukovania, nebolo treba ziadne ine probiotika, kedze to mliecko samo obsahuje...pijeme ho dodnes..a to mame skoro 21 mesiacov. Nedam dopustit a lutujem, ze sme ho neobjavili skor, mozno by sme sa s bruskom neboli tolko trapili..
To nove co vymysleli- tiez sme uz nakupili, ale neskusali sme este. Ale veru, mensia dierka na flasi ako pise anjelicek26 by ti mohla pomoct...

miskadis
27. okt 2011

Sárinka je na HIPPu od té doby, co jsem přestala kojit, což je cca od 2. měsíce. Nikdy neměla žádnej problém, např. s kaděním nebo tak. Moc jí chutná, teď ho sice pije už jenom k večeři a pak když se k ránu vzbudí, ale dokud jí bude šmakovat, tak jí ho budu dávat 🙂

bbtina
27. okt 2011

@anjelicek26
@m.i.r.i. Jaj kocky uz aj tak pije menej ako ma,mame cumliky avent a z toho novorodeneckeho sa mi rychlo unavil a vypil este menej ako teraz,nuz budeme sa musiet potrapit trochu. MIRI a kde kupujes a v akej cene?

anjelicek26
27. okt 2011

@bbtina - my mame dr.brown flasu, nedam na nu dopustit, je to 100 a 1 k avent flaske, skus objednat tu s jednotkou cumlikom a dvojku do zalohy (ta je od 3 mesiacov) a uvidis, ako bude.

bbtina
27. okt 2011

@anjelicek26 dakujem pozriem ich. Inac nasla som nememcke mliecko Milusan,ktore je zrejme povodne hipp plus probio

anjelicek26
27. okt 2011

@bbtina - ja ani neviem, ze je nejake nove, len to hipp od roku menili nedavno, ale babatkovske neviem, my sme sa do roka kojili. Milasan pokial viem robi praveze nutrilon/aptamil, nezda sa mi, ze by to bol hipp 😕

bbtina
27. okt 2011

@anjelicek26 no teraz sa hipp plus zmenil na hipp bio combiotic

peliroja
11. nov 2011

@miskadusko ahoj, u nas to bolo podobne, malinka bola najskor plne kojena, ku koncu 4.mesiaca ciastocne dokrmovana nutrilonom. vsetko bolo ok, no ked sme presli uplne na nutrilon tak mala sice kakala, ale tak sa pritom narobila chuda, az mi jej luto bolo. okrem toho bola v noci hore kazde 3 hodky co predtym nebolo. tak sme na radu lekarky presli na Hipp Bio Combiotic, mame ho treti den, ale rozdiel velky. dva krat kakala ako ked bola kojena, v noci spala od osmej do druhej a potom az do rana 😉

miskadusko
11. nov 2011

@peliroja ty si z trenčína, alebo teda z okolia? aj ja 🙂 My sme nakoniec skončili na mlieku z DM-ky a sme nad mieru spokojní ... aj s kakaním aj so všetkým...(aj s cenou 😀 ). a máme skoro narovnako narodeneé dievčatká. my sme presne 24.6 a vy kedy?

peliroja
13. nov 2011

@miskadusko jaaaaj, no pekne, tak ak si rodila v tn, tak sme sa isto stretli, mne sa mala narodila tiez 24.06 🙂
tiez som nad nim uvazovala, ale doki mi odporucila toto, tak si vravim, ze skusime a zatial spokojnost. inak uplne prvotne sme mali sunar nutra defense a to bolo ze fuj 😀

bumbuska
15. dec 2011

mile maminky, pozrite si zaujimavu stranku, kde najdete kasicky a mliecka a vselico ine pre drobcov a nemusite nikam chodit. je to www.detskastrava.sk

zipsy
17. dec 2011

ahojte, my sme na Hippe uz dlhooo. skusali sme najprv Nutrilon, potom sunar (celkom fajn) ale potom zas Nutrilon ale AR, a to bola katastrofa, vtedy nam poradili Hipp a super. Ak ste nahodou blizko hranic s Rakuskom, maju ho tam lacnejsie o cca 5 euro, a vacsie balenie o 100g 😉 sila nie?

lucinta21
16. feb 2012

@bbtina hip neobsahuje gos ako nutrilon pozor...
samotny gos pomoze iba narast bakteriam v brusku ( tým spravnym)
ale iba GOS + Fos maju ucinky na imunitu, nizke ph v crevach ( co je dolezite), deti maju zdrave crievko a posilnenu obranyschopnost..

bbtina
16. feb 2012

@lucinta21 pod názvom galaktooligosacharidy a fruktooligosacharidy sú skryté zložky, ktoré má predsa aj hipp, dokonca ja obyčajný sunar ich má. Koniec kncov, hipp už nepijeme, sme na Bebe

lucinta21
17. feb 2012

nie nie... galaktooligosacharidy a fruktooligosacharidy ( skratka GOS a FOS) má iba nutrilon a to v pomere 9:1 a v množstve 0,8 g na 100 ml..
je to v suůlade s europskou direktivou a je to jedina odporucana prebioticka zmes ktorá ma priaznive ucinky na detsky organizmus..
Sunar a Hipp maju iba zložku GOS ( galaktooligosacharidy) a Hipp v množstve 0,4 g na 100 ml a sunar 0,6 g na 100 ml.. ani jedno toto mlieko nema tu druhu čast fos, ani to mat nemože, pretoze nutrilon to ma patentovane...
A tieto oligosacharidy ( GOS aj FOS) sú vlastne prebiotická vlaknina ktorá pomaha brusku 🙂 a ktorá sa aj prirodzene vyskytuje v materskom mlieku a to v priemere 10g na 100 ml...
a prečo ste prešli na bebu? nemyslim že je dobre striedat mlieka

torticka40
23. feb 2012

Aj my sme zacali davat 11 tyzdnovemu vnucikovi HIPP,lebo sa sam vobec nevykakal skoro 2 mesiace-papal Nutrilo Comfort .Kakal iba pomocou trubicky.Zacali sme postupne v sobotu prvu davku o 11hod a on sa nam poobede o 16hod uplne sam vykakal 🙂 a este jednu davku vecer sme dali. Na dalsi den mal 3 davky HIPPU za sebou a poobede sa uuuplne dosral 🙂 strasne sme sa tesili a vsetko aj pofotili 😀 . No a od vcera ma zasa problem s kakanim ☹ vobec nechapeme preco zrazu. Stolica je hustejsia,asi to nevie sam vytlacit. Ale mliecko urcite menit nebudeme. Akurat ,ked ho pije ,tak mu tecie pomimo z pusinky,lebo je redsie ,ako Nutrilon. 😒

bbtina
24. feb 2012

@lucinta21 ten FOS je tam proste skrytý pod inými zložkami, je to jednoduché. No ja po skúsenostiach s mliekom zase nemyslím, že je dobré ostať pri jednej značke mlieka keď to nie je všetko 100% dobré. A naozaj každé dieťa je iné a pasuje mu iné mlieko, takže rozhodne ak nie je čokoľvek v poriadku, treba hľadať to ktoré vyhovuje

lucinta21
26. feb 2012

žiadny fos tam nie je ani nemože byt skrytý.. mas neuplne informácie.. zložka fos je druh zložených sacharidov s prebiotickým účinkom ( prebiotický oligosacharid, resp prebiotická vlaknina) ved co iné by malo byt pod tým schované, to si pisala trosku mimo..Fos je iba v nutrilone a ma ju patentovanú takže asi tak..
a nikto nemože do dojčenskej výživy pridávat niečo a uvádzat to pod iným názvom.. neprešlo by to direktívou ani komisiami na schvalenie.. mlieka su prisne kontrolovane..

kaja73
26. feb 2012

@lucinta21 FOS a GOS je ozaj zriedkave najst spolu v UM,ale nielen nutrilon ich ma----nasla som na nete toto:

Výrobkov splňajúcich všetky kritéria nie je na trhu veľa. Môžem však doporučiť výrobok Hero Baby Lactum 2 (HBL 2) spoločnosti Hero, ktorý obsahuje zmes GOS a FOS a ako probiotikum Bifidobacterium bifidum a Bifidobacterium longum.

Prof. Ing. Vojtěch Rada, CSc.,
Fakulta agrobiologie potravinových a přírodních zdrojů, Česká zemědělská univerzita, Praha
odborný poradca spoločnosti Hero

A sa mi zda ze som prebiotika a probiotika spolu videla aj v inych znackach-nie som si tym vasak ista-moj mlieko nepije vobec.

kaja73
26. feb 2012

A aj HIP combiotik ich ma spolu http://www.hipp.cz/editor/image/_hipp_produkty2...
aj probiotika aj prebiotika.

kaja73
26. feb 2012

Teraz som si uvedomila ze fos aj gos su prebiotika-obe-takže neviem ci ich HIPP spolu ma.
No aspon ma kombinaciu prebiotik a probiotik. 😝

zuzanka102
9. mar 2012

Dobrý deň ja som mojej malej kupila Nutrilon s toho my viac krat grcala tak sme tiež kupili toho Hippa a som s nim strašne spokojna.Ja som kojila len 2 týždne a potom som prešla na sušene mliečko..Mala my v noci prespi aj 6 hodín v kuse...tak som rada

martinano
30. apr 2012

Dobry den, raa by som sa spytala ake mate skusenosti s Hipp combotic 2.my sme nan presli a zda sa mi masnejsie ako bola 1, ani tolko nepeni, neviem ci je to len moj pocit ci je fakt ine 😕

novi
10. máj 2012

Dáváme HIPP od 6 týdnů- nejprve 1 a ted již dáváme 2 Combiotic- jsme max. spokojený, malá neptrpí na zácpu jako po jiných mlíčkách, prdíky pro nás také nejsou problém, chutná , prospívá po něm, jen u té 2 mě trochu mrzí že se hůře rozpouští, občas mi tam zůstavají maličkaté hrudečky, ale rozhodně nechci přecházat - zkusili jsme bio mléko ( ale bez PRO A PREBIOTIK ) a okamžitě zácpa, bolest bříška - po návratu k HIPPu zlepšení během 3 dnů