Dojčím ráno, večer a v noci. Treba mu dať cez deň UM?

ekia
17. jan 2009

Neviem či tu take niečo nieje ale nič som nenašla.

Potrebujem radu. Malého kojím už len ráno, večer a v noci. Je potrebné mu počas dňa dať umele mlieko? Inak pije vodičku a čajík a samozrejme príkrmy

basado
17. jan 2009

prečo ho kojíš len v tedy a cez den nie? ja si myslím že ked ma už stravu tak mu nemusíš dava UM. ja som kojila staršieho vyše 2 rokov a mladšieho 20 mesiacov. ked sa napapali stravy tak som im dala ešte trošku potiahnut 😉 ale zase každeho to je osobna vec ako si spraví 🙂

ekia
autor
17. jan 2009

Sú to ešte len dva dni. Maleho o mesiac čakajú jasličky a mňa práca tak sa ho snažim na to pripraviť.

arieska
17. jan 2009

ekia, ja nášmu dávam takto:
ráno cca o 7,00 kojím
cca o 9,00 presnidávka
o 10,00 - 150 ml Nutrilonu - potom spí
o 12,00 - polievočka
o 13,00 - druhý chod
o 14,00 - cca 60-120 ml Nutrilonu - záleží od toho koľko zje z obeda a kedy jedol
o 15,30-16,00 jogurt
o 18,00 večera (kaša alebo chlebík alebo jogurt ak nejedol poobede)
o 19,00 - 150 ml Nutrilonu

v noci kojím cca 2-3x ako kedy

neviem, či to robím správne, ale takto to máme zaužívané a vyhovuje to mne i malému

sirinka
17. jan 2009

ekia myslim, ze je potrebne mu davat este viac mliecka. ale tazko posudit, podla toho kolko kojis v noci a a kolko ti maly na jeden raz vypije. najlepsie by bolo, keby si si mohla odstriekavat.

annag
17. jan 2009

ekia, ako vraví sirinka, ak nedojčíš v noci, tak by mal vypiť viac mliečka - teda buď odsávať, alebo, keďže je už dosť veľký a ak nie je alergický, nie ste ani ako rodičia alergici, podávať aj mliečne výrobky - jogurt, syr ... , potom by stačilo dojčenie ráno, večer plus aspoň 2 x čosi mliečne mliečna kaša, jogurt ...

anavila
17. jan 2009

arieska, ja to robim presne tak, tiez kojim len rano a vecer aj v noci 2-3 krat. a cez den obcas aj sunar obcas...papa uz takmer vsetko. Ja ked ju kojim, tak to je take ze to trva asi 30 sekund, preto nemam pocit ze sa naje. A preto davam ten sunar. Ona ma tu moju cicu asi len na maznanie a ako taku pochutku. Ja neviem.

bambusko
17. jan 2009

kojim tiez len rano a vecer a drobec zje kazdy den 1 biely jogurt, dr. povedala, ze je to ok. nemyslim, ze treba odstriekavat alebo pridavat um.

sirinka
17. jan 2009

bambusko medzi vasimi detmi je rozdiel skoro 4 mesiace a to je v tomto veku dost vela 😉 tvoje dieta ma zrejme uz aj pestrejsiu stravu.

bambusko
17. jan 2009

hm, ani nie - s tou pestrostou. ale mas pravdu, jogurt davam az od ikonceneho 10m. 😒 tak v tom pripade mliecnu kasu by som zaradila, to by malo stacit. ale nas ju nechcel, ani doteraz nechce

ekia
autor
19. jan 2009

Dievčata, ďakujem za rady 😉

michalienka
19. jan 2009

Ja tiez kojim rano a vecer. Od minuleho pondelka som zacala davat aj UM raz za den 130 ml. Zatial si len zvyka.Zacala som davat preto, lebo som pocuvala, ze je to malo a dieta by malo vypit 500-600 ml za den a ja kojim uz len kratko a vobec neviem kolko si zoberie. Davam aj jogurty a na veceru kasu. Dnes idem do poradne tak som zvedava co povie MUDr.

ekia
autor
19. jan 2009

Michalienka od kedy si začala dávať jogurty? Lebo názory sa rozchádzajú. Na večer tiež dávam kašu a práve dnes som sa chustala že mu kúpim biely jogurt a vyskúšam mu ho dať

ekia
autor
19. jan 2009

A tiež mu asi budem dávať aspoň 1x denne UM lebo mám pocit že toho môjho je pomenej. Aké UM dávaš? Mám doma Hami2 to mi prišlo poštou ako vzorka tak skúsim najprv asi to ale vraj je najlepší Nutrilon 😒

michalienka
19. jan 2009

Jogurty som zacala davat od 9 mesiaca a tiez viem ze nazory su rozne. Asi zalezi aj do lekarky. Mne doporucila zacat az od 9 mesiaca. Ale poznam vela mamiciek co zacali od 6 mesiaca. Ja davam uz vsetky. Zacinala som bielou activiou. A co sa tyka toho UM tak som zacala davat sunar, ale nesmakuje mu.Mne dokonca lekarka povedala, ze mozem zacat od roka davat kravske mlieko prevarene. Tak uvidim co mi povie dnes na rocnej prehliadke.

sirinka
19. jan 2009

jogurtu u dojceneho dietata od 10. mesiac.... vo vasom pripade by som zacala od deviateho. najlepsie su klasicke smotanove.

mimakro
19. jan 2009

Ja som asi od 10 mesiacov Hanku kojila ráno a večer. V noci prespala. Mliečne výrobky som zaradila až od roka (som atopik + senná nádcha, alergie na potraviny a pod). Od roka pije Sunar(Nutrilon jej nechutil) a pije ho dodnes, má denne jogurt + chlieb s maslom, alebo syr, alebo niečo tvarohové a pod. Kravské mlieko som začala asi pred mesiacom - na raňajky s ovsenými vločkami. Ale väčšinou aj tam dám sunar. Iba keď vidí Ondrejka, tak aj ona chce také. V zavádzaní pevnej stravy má každý svoj názor. Ja som sa v tomto smere nikdy nikam neponáhľala. Nemusela som sa pred nikým chváliť, že moje niekoľko mesačné dieťa je už všetko. Moja lekárka mi kázala prikrmovať už od 5 mesiaca, pritom vedela, že kojím. Ale ja som začala až od pol roka.

anavila
19. jan 2009

no viem ze to tu teraz nepatri ale dnes moja mala normlane si zobrala rezen a ani za svet ho nedala prec z ruky, chapete to???normlane zjedla sama pol rezna... taka bola zmastena 🙂 🙂 🙂
Viem zeby sa to nemalo ale co som jej mala zobrat?? tiez kojim rano aj vecer a aj v noci.a dost pribera..je to mlyncek na jedlo vsetkeho druhu , chce vsetko co vidi.... lepsie ako by nechcela papat.no nie???

to len tak ohladom tych prikrmov a pestrej stravy...

annag
19. jan 2009

anavila 😀

skolara
20. jan 2009

sranda anavila ani ja by som nemala srdce jej ho rozbrat 😀

kisska
20. jan 2009

babule tak ako je to? maly mi uz dva dni prespi celu noc, doteraz papal 1-2x. Rano vyprazdni oba prsniky, na desiatu si dava biely jogurt s vlockami (papame ho asi od 8,5 mesiaca), ale posledne dva dni ho ma asi plne zuby, tak sme mali chlebik, na obed papa zeleninku, masko, zemiaky/ryzu/cestoviny/obilniny, na olovrant ovocie, prva vecera kasa, druha vecera kojenie, ale len z jedneho prsnika. Tiez mam pocit, ze by toho mlieka mohlo byt malo, ale vobec nemam predstavu, kolko vypije. OKrem toho vypije cez den asi 1,5-2dl vody. Odsavat som nikdy neodsavala, ani maly doteraz nepil z kojeneckej flase (ked sme skusali, nevie potiahnut). Keby som mala zaradit UM, tak kedy(cez den)?

ekia
autor
21. jan 2009

Ahoj kisska aj ja som s toho magor, čo môže a čo nie a či je toho dosť alebo či niečoho nieje veľa.
Tiež neviem koľko si z prsníkov potiahne a mám pocit že toho mlečka nieje bohvie koľko - nemám ich také plné.
V noci si potiahne 1-2x ale len tak minútku. Tak som mu už dva dni dala ako olovrant 200ml UM a vypil až sa za tym zaprášilo 😀 Z fľaše sa naučil piť pred cca 2týždňami a to sme vyskúšali 3 značky.Nakoniec mu vyhovuje obyčajna od babynovy za 100sk 🙂 Už som mu chcela dať aj jogurt ale som sa dočítala že od 10mes a tu na koníkovi som sa dočítala že od 9m, niekde dokonca písali že kojené deti mliečne výrobky až po roku 😨 Tak fakt neviem...

bambusko
21. jan 2009

kisska, od 10.m do 3 rokov by malo dieta prijimat 500ml mliek adenne alebo adekavtane mliecn evyrobky, pozri tu

http://www.provita.sk/Vyziva2005-3.htm

ekia, pocit plnych prsnikov uz v tejto faze nebyva, myslim, ze ked sa maly napije vecer a spi do rana, tak asi vytiahne dost. ale aj tak by ma zaujimalo, annag by mohla vediet 😉 kolko moze vecsie dieta vypit na jeden raz, tipujem ze 200-250 ml to moze byt. a asi po navyku na flasu sa ti odstavi sam

kisska
21. jan 2009

bambusko dakujem, skvely link. No ked pocitam, ze rano vypije aspon 150ml MM+ 75ml(1/2) jogurtu + 150ml kase (stale zarabam davku pre 4.mesacne deti a obcas aj z toho necha) + 100ml MM vecer, tak sa mi to zda malo(jedine, ze by toho MM bolo prekvapive mnozstvo 😉 ). Ale naozaj neviem, kedy by som mu mala davat dalsie mlieko. Dnes si napriklad velmi nezvycajne vypytal pred spanim okolo obeda. Podla posledneho vazenia pribera cca 500g za mesiac, co sa mi zda tak akurat(pripadne by mohol aj menej, vazi sice 8800g, ale ma len cca 74cm). Hlavne ked takmer vobec nejedava sladkosti, susienky je veeelmi vynimocne 2-3 kusky. Obcas mam problem dostat do neho aj vodu, aby mal tekutiny. Jedine, ze by som mu poobednajsie ovocie este miesala a jogurtom...alebo ovocny sejk?

sirinka
21. jan 2009

kisska ak sa ti zda malo mliecka, skus mu ponuknut prsnik este poobede, nie hned, ale tak po 30-40min. ak uz nechces kojit viac cez den, hlavne nedavaj UM, to je vo vasom veku zbytocne zavadzat, skus mu radsej dat acidofilne mliecko z normalneho pohara. dojcene deti nemusia nikdy pit z klasickej cumlikovej flasky 😉

kisska
21. jan 2009

siri to znie ako dobry napad. Z poharika sa sice len ucime, tak nevypije viac ako 2-3 hlty a potom len preplachuje usta, ale aspon nieco. Acidko ma celkom rad, aj ked uz sme ho davno nemali (straaaaasne ho je citit v stolici 🙄 ). Kojenie cez den mi nevadi, hlavne, ze malemu nechyba v noci 😉

sirinka
21. jan 2009

kisska ja davam malej skoro kazdy den acidko, alebo cmar, zakysanku a pod.
nevadi, ze este nevie celkom z poharika pit, ked budete pravidelne trenovat, rychlo sa nauci, lebo nema zafixovany zlozvyk tahat z cumlika...
nasa uz dokaze napr. pit aj priamo z klasickej flasky... 😎

kisska
21. jan 2009

Aj Adam pije z malej PET flase, ale ma tam ten "sportovy" sosak, ten ho velmi bavi, lebo potom vydava smiesne zvuky 😀 , takze najprv trenujeme pohar, ale ten len odbije, lebo vie, ze naozaj dostane napit z flase....

sirinka
21. jan 2009

kisska aj to je lepsie ako cumel 😉

angellinka
21. jan 2009

bambusko-perfektny link,dakujem!!Aj ja uz som bezradna,a neviem co a ako pri straovani a nechcem aby som neico zanedbala 😉

monusska
21. jan 2009

caute baby. mozem sa spytat kedy ste zacali davat detom len tak "malo" mlieka. moj maly bude mat osem mes. a neviem ho zatial naucit sa poriadne napapat,takze po "normalnom" jedle dostane za hodinu-dve mliecko. ale mne sa zda ze potom stale je. dam prik.: 7.30-mlieko
9.00-desiata-ovocie(to zbasti)
10.30-mlieko
12.00-obed-kura+zelenina(zjedol 4 lyzicky)
13.00-obed 2.pokus (zjedol zase len asi 8 l.)
13.45-mlieko
16.00-olovrant-kasa(to bolo zase len par lyziciek)
17.00-mlieko
19.00-mlieko (ako uspavadlo)
a v noci este 2 kojenia 😖