• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dokedy potrebuje dieťa na umelom mlieku v noci jesť?

6. júla 2016 
mam skoro rocneho synceka, ktory sa stale v noci budi tak 2-3krat a chce jest.........
uz som sa dost napocuvala, ze by mal prespat celu noc a ze mu nemam davat mlieko ale len caj, potom mi radili aby som mu nedavala caj ale len vodu, a uz bola aj rada nedavat mu nic len cumel..
lenze on nezaspi dokial nedostane to mliecko......
aj vecerzvykne zaspat s flasou v ruke a ked nezaspi tak sa stale len prehadzuje lozi po postielke az do uplneho vycerpania.....
je dost aktivny a cez den tiez vela nenaspi, tak hodinu predpoludnim a popoludni niekedy ani nespi..
zaspava okolo osmej..............
dokedy vase nekojene deturence v noci jedavali????? a ako sa vam podarilo ,odnaucit, ich to???
vdaka :slight_smile:
4. sep 2008 o 20:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj, my sme prestali kojit len pred tyzdnom, mala zaspava s UM v ruke v postielke a v noci jej 1x davam este UM, budi sa vsak castejsie, tak 4-5x za noci, potom jej davam cajik.
Oducali sme sa straaasne dlho od kojenia aj od spania na manzelskej posteli, to je na napisanie romanu :grinning:
4. sep 2008 o 20:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Moja prestala jest v noci presne v polroku... Odnaucila sa sama, to uz bola na UM... zasadne nedavam mlieko do postele, iba mimo a potom napapanu ju dam do postielky, kde ma Avent hrncek a napije sa vtedy, kedy potrebuje, bez toho, aby budila nas, tiez tam ma 2 dudle, keby jeden vypadol z postielky... V noci sa obsluhuje sama... Ale nikdy som ju nemusela odnaucat, nejak to zvladla vsetko sama...
4. sep 2008 o 20:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
dadulik nechces napisat sem ten roman? máme podobný problém, len ten že mi sme na MM a poslednu dobu už spava viac v našej posteli ako vo svojej? Ako ste to riešili?
4. sep 2008 o 21:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mipako..aisha prestala v troch mesiacoch..ale maly doteraz dva krat v noci potrebuje svoje mliecko... :grinning:
4. sep 2008 o 21:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
mipako ja mam 14 mesacnu dceru a este stale potrebuje 1x v noci mliecko, a tiez pocuvam ze by uz mala prespat celu noc,. Proste su take deticky ktore potrebuju este mlieko s tym nic nenarobis, jedine skusat ci ho "neoklames" vodou-cajikom) postupne a ak nie tak dat mlieko, niektore prespia celu noc niektore sa budia aj 2x. Nemozme im predsa povedat v noci mas prespat uz celu noc nedam ti mlieko :wink:
4. sep 2008 o 22:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Podla mna je to velmi individualne...Myslim,ze do 7=8 mes je to asi hlad,ale potom uz asi len zvyk..Ale ked to dieta ziada, asi mu to treba dopriat.
Napr nas syn nepapa v noci od 5 mes...asi mame stastie :wink: Stacilo mu podat cumel
4. sep 2008 o 22:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte! aj my máme podobný problém máme pomaly 2 roky a stále v noci ešte pijeme mliečko. Skúšali sme aj čajím ale neuspokojí sa s ním v noci potrebuje mlieko.
4. sep 2008 o 22:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
ja sa tiez pridam moje obe prestali ked mali 2 mesiace a mladsi v 3 mesiacoch, kazde dieta je ine.
4. sep 2008 o 22:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
nuz uz som skusala ci ho neobalamutim cajom ale on v klude vypil flasu caju a o pol hodinu sa zobudil a vypil flasu mlieka.......strasne sa v noci mece, putuje v spanku po postielke..............to len pocuvame ako si bucha hlavicku...neviem co ma taky nekludny spanok :confounded:
5. sep 2008 o 07:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
moja dcéra ma 2roky a 2 mesiace a ešte ani jednu noc neprespala celú.UM pila do roka a 10tich mesiacov,potom sme prešli na čajík.ten pije v noci aj 5 krát asi po 100 ml.a takisto spí v našej posteli,takže tiež by som o tomto vedela napísať román :grinning:
5. sep 2008 o 07:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
mipako,my sme riesili podobny problem v 13mesiacoch,ja som sice kojila,ale 11x za noc.uz som bola ako chodiaca mrtvola,tak som sa odhodlala a proste malu 3 dni uspaval tatino,dostala mliecko pred kupanim a potom ju vzal tato do postele a uspieval ju k spanku.povodny plan bol kojit az po polnoci,ked sa zobudila,manzel jej dal z pohara vodicku,co vsak nechcela,myslim ze detom ide o to cuckanie,tak jej zase spieval kym nezaspala.prvu noc sme normalne kojili po polnoci,druhu sa zobudila az okolo 4 a tretiu uz som bola v posteli pred polnocou,to sa zobudila okolo 11,tak som jej ponukala vodicku a spievala,no poplackala si,ale zaspala a odvtedy mame pokoj,spi celu noc.od stvrteho dna som ju uz uspavala ja a ani ju nenapadlo pytat mliecko.myslim ze ide o to,nenahradit flasu s mliekom za flasu s niecim inym,alebo ńosenim na rukach po byte,alebo proste nicim,co by ta potom tiez obtazovalo.ja som si malu vzala na ruky sediac v posteli a sme sa kolisali,prislo mi to ako najmensie zlo,ale chvalabohu to nevyzaduje
5. sep 2008 o 08:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj,my asi tak od styroch mesiacov2krat.a potom iba raz za noc do siedmich m. :slight_smile:
5. sep 2008 o 08:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
no u nas je problem v tom ze on nechce zaspat ked nedostane to mliecko.........
uz som ho skusala uspavat v posteli, aj na rukach ale vzdy sa uplne preberie a chce sa hrat :grinning:
5. sep 2008 o 09:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mipako, vsak mu daj, ked ide spat a potom uz len vodu a cumel... U rocneho dietata je nocne jedenie (podla mna) o navyku... Bude chvilku protestovat, kedze je tak zvyknuty, ale ked vydrzis, tak prestane a zmieri sa s tym, ze dostane vodu a cumel... Sem tam sa aj mojej stane, ze sa vnoci zobudi (chvalabohu, ze to nieje casto) a to jej dam len Avent hrncek s cistou vodou (caje nedama ani cez den, len vodu) a potom cumel... Hned zaspi...
5. sep 2008 o 09:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no a nasa myslis ze to mliecko nechcela? :slight_smile: preto sme museli zmenit ritual a isiel ju tie prve dni uspavat manzel
5. sep 2008 o 11:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
po roku je to fakt uz len zvyk,ja som tiez krmila v noci do 17 mesiacov,potom som to razne zatrhla,jednu noc sa pojedoval a odvtedy pohoda,akurat ze som mohla aj skor,aspon sa vyspim konecne :slight_smile:

a vcera som prave citala ze dieta "potrebuje" jest v noci minimalne do 6 mesiacov-ale ak si same prestane pytat aj skor je to plus pre maminu :wink:
5. sep 2008 o 15:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja som to robila postupne, zmensovala som mlieko az na urcitu hranicu a potom som malu navykla na vodu a teraz vypije asi 2 dcl vody v noci, co sa mi aj tak zda dost, ale mlieko jej nedavam. Robila som to tak, ze jeden tyzden som dala 180 ml mlieka, potom o 20 menej, az som prisla k 100 ml a potom zmenila na vodu, nasa je n a vodu zvyknuta, nie na caje, takze tak. Vela zdaru
5. sep 2008 o 22:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tak baby ja mam 3 mesacnu bambulu, ktora prespi OD NARODENIA 12 - 14 hodin a nezobudi sa ani keby bomba vybuchla, nikdy nepyta papat, prve kojenie mame okolo 7 - 8 hodiny. :sweat_smile:

A chlapec bude mat o tyzden 2 roky a ten sa budi v noci raz na mliecko, a najmenej stokrat na cajik :confounded:
Uz by som to mliecko aj vytrhla ale ked on cez den nema "cas" sa najest, som rada ze aspon v noci sa napapa :confounded:
5. sep 2008 o 22:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte...pridam sa do klubu budiacich sa deticiek :sweat_smile: ...moj drobec ma 18m, cca rok bol kojeny a potom sme presli na UM, ktore pije vecer pred spanim a nad ranom medzi 4.30-5.30 ...niekedy sa zobudi aj v noci ale najde si dudlik a spi dalej...par krat som skusila nedat mu mliecko ale potom sme mali budicek uz pred siestou, ak sa napapa, tak pospi aj do osmej...takze zatial to neriesim :sweat_smile: ...ale suhlasim s nazorom, ze ak sa ma dieta odnaucit od nocneho budenia, nesmie sa nahradzat mliecko cajom, vodou ani nicim inym...jedine tak dudlik, ak si ho dietatko vie najst aj samo... :slight_smile:
5. sep 2008 o 22:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
tak fajn este raz sa do toho pustim a uvidime :wink: dam vediet ako sme dopadli :grinning:
6. sep 2008 o 07:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja si myslim, ze pitie UM alebo cajiku pravidelne v noci je (zlo)zvyk. My sme dlho kojili, aj v noci 1-2x, ale raz som s tym sekla a bolo! Jasne, ked sli zubky, budil sa aj 6x a nesiel inak ukludnit, tak sme dali didu a bolo po probleme. Dlho trvalo aj odstavovanie, asi 2 mes, ale naucil sa 2x 250 ml a hotovo, nic v noci, hoci by aj plakal, urcite nepobezim do kuchyne pripravit mu UM. A neexist flasa s UM na zaspavanie. A takisto nemame nijaky cumlik, vyhodila som a koniec, zvykol si. Prajem vela trpezlivosti pri nocnom placi, ale neustupit. Daj mu zo zaciatku len 1xUM a potom neskor vynechaj aj to.
7. sep 2008 o 17:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
autor
nuz celkom to slo az na to ze nevypil svoju vecernu davku ale dal si ju az po dvoch hodinach ale v noci pil len 2x vodu ale dalo sa, snad to bude lepsie..
7. sep 2008 o 21:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Super, len tak dalej, neustup, on si zvykne a nauci sa viac vypit cez den.
8. sep 2008 o 11:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte.Suhlasim s Tini jedenie a pitie v noci je zvyk.Moj maly ties jedaval v noci UM bola som z toho nestastna.Nevedela som ako dalej.Stiahla som si z inter.clanky jak odnaucit dieta v noci jest.
Kazdu 2noc som mu davala menej o 10ml.Potom uz to bolo na mne nepovolit a vydrzat ten plac.
Sice caj pije no aspon nemusim vstavat z postele.Ten mam uz nachystany. :wink:
8. sep 2008 o 12:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
ahoj tak predvcerom pil len vodu, dnes v noci nechcel zaspat skoro dve hodiny a cucol si z mlieka tak 30tku :angry: ja viem asi som to mala vydrzat ale prerezava sa mu zubok................ :grinning:
ako ste to robili ked susen len krici a krici????ako mne vcera?? flasu s vodou odstrkoval tak aj dudel............na ruky hop moc ucit nechcem........ :wink: diky
9. sep 2008 o 07:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mipako, ked sa rezu zubky, to je ine, ale aj tak gratulujem, uz aj to je pokrok :wink:
9. sep 2008 o 07:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mipako,ja ju unudim spevom :grinning:
9. sep 2008 o 10:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
autor
to kebyze ja zacnem spievat tak asi nezaspi vobec, alebo sa zobudi drahy a da mi co proto :grinning: nemala som po kom zdedit hudobny sluch tak to moje spievanie znasa akurat len pes........krpcovy som na smiech tak mu spievam len ked sa nervaci :wink:
nevesta diky....... :slight_smile:
9. sep 2008 o 10:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aj moj muz ma take vyhovorky,ze on spievat nevie :slight_smile:
myslim ze drahy par dni vydrzi,kym sa nauci maly spinka,nie? :grinning:
9. sep 2008 o 13:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
no otazne je ze ci vobec zaspi ked na neho spustim :angry: ale teraz ho aj tak moc trapit po nociach nechcem ked mu ide ten zubok........on sa s rastom zubov dost trapi, je to des :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. sep 2008 o 16:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok