Dokedy potrebuje dieťa na umelom mlieku v noci jesť?

mipako
4. sep 2008

mam skoro rocneho synceka, ktory sa stale v noci budi tak 2-3krat a chce jest.........
uz som sa dost napocuvala, ze by mal prespat celu noc a ze mu nemam davat mlieko ale len caj, potom mi radili aby som mu nedavala caj ale len vodu, a uz bola aj rada nedavat mu nic len cumel..
lenze on nezaspi dokial nedostane to mliecko......
aj vecerzvykne zaspat s flasou v ruke a ked nezaspi tak sa stale len prehadzuje lozi po postielke az do uplneho vycerpania.....
je dost aktivny a cez den tiez vela nenaspi, tak hodinu predpoludnim a popoludni niekedy ani nespi..
zaspava okolo osmej..............
dokedy vase nekojene deturence v noci jedavali????? a ako sa vam podarilo ,odnaucit, ich to???
vdaka 🙂

dadulik
4. sep 2008

ahoj, my sme prestali kojit len pred tyzdnom, mala zaspava s UM v ruke v postielke a v noci jej 1x davam este UM, budi sa vsak castejsie, tak 4-5x za noci, potom jej davam cajik.
Oducali sme sa straaasne dlho od kojenia aj od spania na manzelskej posteli, to je na napisanie romanu 😀

nevesta
4. sep 2008

Moja prestala jest v noci presne v polroku... Odnaucila sa sama, to uz bola na UM... zasadne nedavam mlieko do postele, iba mimo a potom napapanu ju dam do postielky, kde ma Avent hrncek a napije sa vtedy, kedy potrebuje, bez toho, aby budila nas, tiez tam ma 2 dudle, keby jeden vypadol z postielky... V noci sa obsluhuje sama... Ale nikdy som ju nemusela odnaucat, nejak to zvladla vsetko sama...

katy1979
4. sep 2008

dadulik nechces napisat sem ten roman? máme podobný problém, len ten že mi sme na MM a poslednu dobu už spava viac v našej posteli ako vo svojej? Ako ste to riešili?

sisulik
4. sep 2008

mipako..aisha prestala v troch mesiacoch..ale maly doteraz dva krat v noci potrebuje svoje mliecko... 😀

danu
4. sep 2008

mipako ja mam 14 mesacnu dceru a este stale potrebuje 1x v noci mliecko, a tiez pocuvam ze by uz mala prespat celu noc,. Proste su take deticky ktore potrebuju este mlieko s tym nic nenarobis, jedine skusat ci ho "neoklames" vodou-cajikom) postupne a ak nie tak dat mlieko, niektore prespia celu noc niektore sa budia aj 2x. Nemozme im predsa povedat v noci mas prespat uz celu noc nedam ti mlieko 😉

lienka79
4. sep 2008

Podla mna je to velmi individualne...Myslim,ze do 7=8 mes je to asi hlad,ale potom uz asi len zvyk..Ale ked to dieta ziada, asi mu to treba dopriat.
Napr nas syn nepapa v noci od 5 mes...asi mame stastie 😉 Stacilo mu podat cumel

zabga88
4. sep 2008

Ahojte! aj my máme podobný problém máme pomaly 2 roky a stále v noci ešte pijeme mliečko. Skúšali sme aj čajím ale neuspokojí sa s ním v noci potrebuje mlieko.

erikasadek
4. sep 2008

ja sa tiez pridam moje obe prestali ked mali 2 mesiace a mladsi v 3 mesiacoch, kazde dieta je ine.

mipako
autor
5. sep 2008

nuz uz som skusala ci ho neobalamutim cajom ale on v klude vypil flasu caju a o pol hodinu sa zobudil a vypil flasu mlieka.......strasne sa v noci mece, putuje v spanku po postielke..............to len pocuvame ako si bucha hlavicku...neviem co ma taky nekludny spanok 😖

mirrinka
5. sep 2008

moja dcéra ma 2roky a 2 mesiace a ešte ani jednu noc neprespala celú.UM pila do roka a 10tich mesiacov,potom sme prešli na čajík.ten pije v noci aj 5 krát asi po 100 ml.a takisto spí v našej posteli,takže tiež by som o tomto vedela napísať román 😀

caruzo19
5. sep 2008

mipako,my sme riesili podobny problem v 13mesiacoch,ja som sice kojila,ale 11x za noc.uz som bola ako chodiaca mrtvola,tak som sa odhodlala a proste malu 3 dni uspaval tatino,dostala mliecko pred kupanim a potom ju vzal tato do postele a uspieval ju k spanku.povodny plan bol kojit az po polnoci,ked sa zobudila,manzel jej dal z pohara vodicku,co vsak nechcela,myslim ze detom ide o to cuckanie,tak jej zase spieval kym nezaspala.prvu noc sme normalne kojili po polnoci,druhu sa zobudila az okolo 4 a tretiu uz som bola v posteli pred polnocou,to sa zobudila okolo 11,tak som jej ponukala vodicku a spievala,no poplackala si,ale zaspala a odvtedy mame pokoj,spi celu noc.od stvrteho dna som ju uz uspavala ja a ani ju nenapadlo pytat mliecko.myslim ze ide o to,nenahradit flasu s mliekom za flasu s niecim inym,alebo ńosenim na rukach po byte,alebo proste nicim,co by ta potom tiez obtazovalo.ja som si malu vzala na ruky sediac v posteli a sme sa kolisali,prislo mi to ako najmensie zlo,ale chvalabohu to nevyzaduje

fejusa
5. sep 2008

ahoj,my asi tak od styroch mesiacov2krat.a potom iba raz za noc do siedmich m. 🙂

mipako
autor
5. sep 2008

no u nas je problem v tom ze on nechce zaspat ked nedostane to mliecko.........
uz som ho skusala uspavat v posteli, aj na rukach ale vzdy sa uplne preberie a chce sa hrat 😀

nevesta
5. sep 2008

Mipako, vsak mu daj, ked ide spat a potom uz len vodu a cumel... U rocneho dietata je nocne jedenie (podla mna) o navyku... Bude chvilku protestovat, kedze je tak zvyknuty, ale ked vydrzis, tak prestane a zmieri sa s tym, ze dostane vodu a cumel... Sem tam sa aj mojej stane, ze sa vnoci zobudi (chvalabohu, ze to nieje casto) a to jej dam len Avent hrncek s cistou vodou (caje nedama ani cez den, len vodu) a potom cumel... Hned zaspi...

caruzo19
5. sep 2008

no a nasa myslis ze to mliecko nechcela? 🙂 preto sme museli zmenit ritual a isiel ju tie prve dni uspavat manzel

sakura77
5. sep 2008

po roku je to fakt uz len zvyk,ja som tiez krmila v noci do 17 mesiacov,potom som to razne zatrhla,jednu noc sa pojedoval a odvtedy pohoda,akurat ze som mohla aj skor,aspon sa vyspim konecne 🙂

a vcera som prave citala ze dieta "potrebuje" jest v noci minimalne do 6 mesiacov-ale ak si same prestane pytat aj skor je to plus pre maminu 😉

redkvicka
5. sep 2008

Ja som to robila postupne, zmensovala som mlieko az na urcitu hranicu a potom som malu navykla na vodu a teraz vypije asi 2 dcl vody v noci, co sa mi aj tak zda dost, ale mlieko jej nedavam. Robila som to tak, ze jeden tyzden som dala 180 ml mlieka, potom o 20 menej, az som prisla k 100 ml a potom zmenila na vodu, nasa je n a vodu zvyknuta, nie na caje, takze tak. Vela zdaru

livka299
5. sep 2008

Tak baby ja mam 3 mesacnu bambulu, ktora prespi OD NARODENIA 12 - 14 hodin a nezobudi sa ani keby bomba vybuchla, nikdy nepyta papat, prve kojenie mame okolo 7 - 8 hodiny. 😅

A chlapec bude mat o tyzden 2 roky a ten sa budi v noci raz na mliecko, a najmenej stokrat na cajik 😖
Uz by som to mliecko aj vytrhla ale ked on cez den nema "cas" sa najest, som rada ze aspon v noci sa napapa 😖

yesno22
5. sep 2008

ahojte...pridam sa do klubu budiacich sa deticiek 😅 ...moj drobec ma 18m, cca rok bol kojeny a potom sme presli na UM, ktore pije vecer pred spanim a nad ranom medzi 4.30-5.30 ...niekedy sa zobudi aj v noci ale najde si dudlik a spi dalej...par krat som skusila nedat mu mliecko ale potom sme mali budicek uz pred siestou, ak sa napapa, tak pospi aj do osmej...takze zatial to neriesim 😅 ...ale suhlasim s nazorom, ze ak sa ma dieta odnaucit od nocneho budenia, nesmie sa nahradzat mliecko cajom, vodou ani nicim inym...jedine tak dudlik, ak si ho dietatko vie najst aj samo... 🙂

mipako
autor
6. sep 2008

tak fajn este raz sa do toho pustim a uvidime 😉 dam vediet ako sme dopadli 😀

tini
7. sep 2008

Ja si myslim, ze pitie UM alebo cajiku pravidelne v noci je (zlo)zvyk. My sme dlho kojili, aj v noci 1-2x, ale raz som s tym sekla a bolo! Jasne, ked sli zubky, budil sa aj 6x a nesiel inak ukludnit, tak sme dali didu a bolo po probleme. Dlho trvalo aj odstavovanie, asi 2 mes, ale naucil sa 2x 250 ml a hotovo, nic v noci, hoci by aj plakal, urcite nepobezim do kuchyne pripravit mu UM. A neexist flasa s UM na zaspavanie. A takisto nemame nijaky cumlik, vyhodila som a koniec, zvykol si. Prajem vela trpezlivosti pri nocnom placi, ale neustupit. Daj mu zo zaciatku len 1xUM a potom neskor vynechaj aj to.

mipako
autor
7. sep 2008

nuz celkom to slo az na to ze nevypil svoju vecernu davku ale dal si ju az po dvoch hodinach ale v noci pil len 2x vodu ale dalo sa, snad to bude lepsie..

tini
8. sep 2008

Super, len tak dalej, neustup, on si zvykne a nauci sa viac vypit cez den.

cifroska
8. sep 2008

Ahojte.Suhlasim s Tini jedenie a pitie v noci je zvyk.Moj maly ties jedaval v noci UM bola som z toho nestastna.Nevedela som ako dalej.Stiahla som si z inter.clanky jak odnaucit dieta v noci jest.
Kazdu 2noc som mu davala menej o 10ml.Potom uz to bolo na mne nepovolit a vydrzat ten plac.
Sice caj pije no aspon nemusim vstavat z postele.Ten mam uz nachystany. 😉

mipako
autor
9. sep 2008

ahoj tak predvcerom pil len vodu, dnes v noci nechcel zaspat skoro dve hodiny a cucol si z mlieka tak 30tku 😠 ja viem asi som to mala vydrzat ale prerezava sa mu zubok................ 😀
ako ste to robili ked susen len krici a krici????ako mne vcera?? flasu s vodou odstrkoval tak aj dudel............na ruky hop moc ucit nechcem........ 😉 diky

nevesta
9. sep 2008

Mipako, ked sa rezu zubky, to je ine, ale aj tak gratulujem, uz aj to je pokrok 😉

caruzo19
9. sep 2008

mipako,ja ju unudim spevom 😀

mipako
autor
9. sep 2008

to kebyze ja zacnem spievat tak asi nezaspi vobec, alebo sa zobudi drahy a da mi co proto 😀 nemala som po kom zdedit hudobny sluch tak to moje spievanie znasa akurat len pes........krpcovy som na smiech tak mu spievam len ked sa nervaci 😉
nevesta diky....... 🙂

caruzo19
9. sep 2008

aj moj muz ma take vyhovorky,ze on spievat nevie 🙂
myslim ze drahy par dni vydrzi,kym sa nauci maly spinka,nie? 😀

mipako
autor
9. sep 2008

no otazne je ze ci vobec zaspi ked na neho spustim 😠 ale teraz ho aj tak moc trapit po nociach nechcem ked mu ide ten zubok........on sa s rastom zubov dost trapi, je to des 😝