Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dokedy ste deťom dávali UM?

Umelé mlieko
misi_sisi
20. aug 2019

Ahojte, chcela by som sa spýtať, do akého veku dieťaťa ste dávali UM? Čím ste nahradili raňajky a posledné jedlo pred spánkom? Ďakujem

renca81
20. aug 2019

@misi_sisi ja som do roka ,potom som presla na klasicke kravske mlieko a vsetko ok ,mala ma rok a pol a zatial v pohode.ranajky uz papame klasika vianocka s maslom alebo rozok atd...a nase posledne jedlo je mlieko 😉

ludkka0407
20. aug 2019

Do jedneho roka (ukamenuju ma tu☺),na ranajky dostavala chlebik s niecim,ovsenu kasu, caj alebo mlieko.a vecer mala prvu veceru cokolvek,polievku,maso s ryzou,chlebik so zeleninou a pred spanim si zvykla dat este kravske mlieko

myj
20. aug 2019

Tak od 7mesiaca cerstve prevarene mlieko.Mala skoro zuby aj syn tak ranajky piskoty,chleba zuzlat,s dzemom,a na veceru kase rozne.Vyzivy,puding,karfiol,zemiaky,brokolica,ryza,cuketa vsetko zmixovane a na vode varene.Mäso zajacie,kuracie,tiez rozmixovane.

myj
20. aug 2019

Ano rozne polievky,mrkva,petrzlen...Co pise holka hore a caj davam of narodenia ako davali is v nemocnici.

saskia_98
20. aug 2019

Ja mam v plane tak do 2 rokov. Ak bude samozrejme drobec chciet.

deti95060810
20. aug 2019

UM mlieko max do 15 mesiacov, potom na večeru kašu ....

zeytin
20. aug 2019

UM som nedavala. Do roka som kojila, od roka sme presli na acidofilne mlieko a normalne mlieko atd.

minimilan
20. aug 2019

Ja som síce dojčila, ale presne od 10.mesiaca som s tým sekla. Odvtedy je syn výhradne na tuhej strave. Teraz má 13 mesiacov. Na raňajky a večeru som mu robievala ovsenú/pšenovú/pohánkovú/kukuričnú/ryžovú kašu s ovocím/jogurtom/domácou výživkou. Všelijaké mixy čo mi napadli. 😊 Potom som začala dávať normálne pečivo/zeleninu/neslané syry. A teraz už je takmer všetko. Kravské mlieko nedávam a ani nebudem.

monikabbb
20. aug 2019

@misi_sisi do 12m...aj pediater tak odporucal... kravske mlieko nedavam, uprednostnujem biele jogurty na olovrant

nikpa
20. aug 2019

@misi_sisi syn sám zo dňa na deň začal odmietať asi v 17-18 mesiacoch, dovtedy pil ráno a večer. Teraz nechce z fľaše nič, cize mu dávam len biele jogurty, tvaroh, sem tam puding z kravského mlieka. Inak jedáva na raňajky to čo my, chlieb, maslo, džem, syr Lúčinu, vajíčková pomazánka, praženica, ovsena kaša, koláč ak volaky urobím 😁 ... No a na večeru buď čo zostane z obeda alebo niečo podobné ako na raňajky.

veronikaszabova
20. aug 2019

Obom chalanom do 1roka

monikabbb
20. aug 2019

ranajky zasadne kase a vecera zvycajne tiez kasa. zatial to funguje 🙂

nika3136
20. aug 2019

Naša má 15m ešte pije UM.
Kravské vôbec neplánujem dávať.

fidka79
20. aug 2019

@misi_sisi do 2r, oboch

ave17
20. aug 2019

Do troch rokov prvej, druhej tiež tak plánujem, teraz ma dva

fidka79
20. aug 2019

@misi_sisi kojila som 6 a 8m,po 2r kozie mlieko rok, po tom kravske..

siska25
20. aug 2019

@misi_sisi tak mna tu asi ukamenujete. Moje deti boli na UM velmi, velmi dlho. Dcera do 3,5 roka. Stredny syn do 2,5 roka a najmensi ma 2 roky a mlieko este zarabame. Dcera prestala pit UM sama po pobyte v nemocnici, ked jej zakazali laktozu. Syn sa "odstavil" sam.

janynyna
20. aug 2019

Maly bude mať budúci mesiac rok. A uz dva týždne mu dávam kravske mlieko. Na večer ešte krupicu do fľaše.

zuzula507
20. aug 2019

Syn ma 3,5 roka a este si pyta hlavne vecer , obcas rano. My mu zatial kupujeme 1 krabicu hipp ale vydrzi nam dlhoo kedze UM nepije pravidelne. Cena je v pohode a vieme ze z tohto mlieka nemal nikdy ziadne bolesti,krce a podla nas je urcite kvalitnejsie ako to nase klasicke v krabiciach..Niekedy vyse tyzdna nepije vobec ,ked ma hlieny alebo zlu stolicu tiez vobec , ani si nepyta, pripadne sam povie ze nechce..vie ze mu to moze vtedy uskodit. My sme uz boli na tom tak ze ho uz dlhsiu dobu takmer vobec nepil pripadne len napr.k vianocke pri ranajkach , ale bol v nemocnici a tam sestricky rozdavali detom mliecko a odvtedy ,ako sa vratil domov si ho pyta hlavne vecer tak mu zatial doprajeme ved snad ho aj to casom opat prejde

vendulka80
20. aug 2019

Najstaršia pila UM od narodenia do 3 rokov, syn ma 16 mesiacov a plánujem tiez tak. On pije hlavne v noci, budí sa aj 2x na mliecko. Stravu ma pestrú, uz papa vsetko, syr Lucinu, je jogurty hlavne biele, smotanove mu este nedávam. Bud rano alebo na veceru, pripadne kasu ale mlieko v noci zatial musi byt. Kravské mlieko pre male deti neuznávam ale kazdy si robi ako vie.

malinajahoda
20. aug 2019

Dcérka bude mať rok a pol. UM jej dávam stále. Pokiaľ jej bude chutiť. Vypije mi mlieko, ale len nad ránom takých 180ml. Kravské vôbec nemám v pláne jej dať.

hettinka
21. aug 2019

@misi_sisi dcére do 1 roka, synovi do 6 rokov som dávala UM. Syn mal tráviace problémy z kravského a zhoršoval sa mu stav kože.
Takže skús ako ti na kravské zareaguje a rozhodneš sa. Ja po mojich skúsenostiach by som do 3 rokov kravské piť nedávala, ale do varenia od roka asi áno, ak by dieťa nemalo reakciu. A začala by som najskôr kyslomliečnymi výrobkami z KM.

tatinka
21. aug 2019

Syn ma 13 mesiacov,Um som planovala davat tak do cca roka a pol ale rozhodla som sa davat do miNimalne do dvoch rokov a potom uvidim,pedina hovorila,ze uz sa kravske prevarene moze davat od 10 mesiacov, ale teda zatial nedavam,i ked uz ho papal v ramci polievky spenatovej alebo zemiakovej ,ale inak nie .....miluje biele zive jogurty,to je v podstate jeho vecera,zje cely jogurt okolo 18tej a mlieko uz neskor vecer nechce,okolo 20tej zaspinka....ale ranajky su zatial 210 ml Um,....

kasokri
21. aug 2019

Do 3 rokov.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli