Dokedy vám lekári predpisovali Nutrilon HA?

tinkaaa
8. júl 2009

Ahojte kočky viem,že tém o nutrilone a bebe je tu žu milion ale zaujímalo by ma,či vám vaši dr. bez problémov predpisujú krabice,ak hej,tak koľko a ako často a dokedy vám povedali
My papáme nutrilon Ha - keďže som alergik tak ho máme na predpis,ale len 6krabíc do mesiaca a vraj len do pol roka
Vy ste natom ako? 😕

matula1981
2. feb 2011

@evuliatko74 u nas je alergik manzel a ten jej priniesol lekarsku spravu a na nej bolo napisene na co konkretne je alergicky a ake lieky uziva. Dokonca na konci tej lekarskej spravy alergologicka uviedla, ze tento doklad je pre pediatra. Je to fakt sila s tymi nasimi doktormi, 10.2 idem na ockovanie s malou a som velmi zvedava ako dopadnem s tym nutrilonom, dam Vam vediet.

evuliatko74
3. feb 2011

Mne tam praveze alergologicky napisala len, ze mam alergicku nadchu a ake lieky uzivam a ze odporuca pre dieta HA-mlieko. Tak snad to bude stacit...

haslerkaaa
10. jún 2011

Ahojte,
vidim ze ste tu doskutovali o proleme ako mam ja - ze Vam Dr. prepisovali malo mliek na mesiac.
Ako ste nakoniec zabojovali ? Predpisuju Vam uz plne mnozstvo ? Dokladali ste im nejake stanovisko z poistovne ? (My mame VSZP) Mate kontakt kam ste sa pre taketo stanovisko obratili ?
Dakujem

matula1981
21. jún 2011

@haslerkaaa ahoj, ja som volala do VSZP a tam mi revizny lekar potvrdil, ze mame narok na HA mlieko v plnom mnozstve. Nasa pediatricka ma potvrdenie, ze manzel je alergik, tak som jej pri najblizsej navsteve povedala, ze som volala do poistovne, kde mi potvrdili, ze mame narok na plne mnozstvo HA mlieka. Odvtedy s tym nemame problem.

akatka
3. dec 2011

@beboo
Ahoj, citam o tych predpisovanych mliekach a mne lekar povedal, ze predpisovat Nutrilon moze len do 4mesiacov dietata. A teraz citam uplne nieco ine. Dcerka ma 5mesiacov a moje mlieko jej uz nestaci, tak musim dokrmovat Nutrilonom. Tiez sme s manzelom alergici, ale chcem sa spytat, o ake alergie ide. Mame bezne alergie: prach, pel, perie, plesne, roztoce... Ja som mala aj nabeh na astmu, ale uspesne ma liecili, takze neprepukla. A poistovnu mame Apolo. Ak mi vies poradit, budem rada 🙂 Dakujem

beboo
3. dec 2011

@akatka ked som to zistovala ja, bolo to do 10. mesiaca veku. jedine ze by sa nieco zmenilo odvtedy ale pochybujem.. skus kontaktovat aj svoju poistovnu nech ti daju stanovisko. my sme vo VsZP. alergiu mam na pele, potraviny, plesne a vselico ine ale nemyslim si ze sa to nejak zvlast specifikuje podstatne je ze ti alergolog vystavi potvrdenie.. na zaklade vyjadrenia poistovne a potvrdenia od alergologa budes moct argumentovat u pediatra.

akatka
5. dec 2011

@beboo Dakujem 🙂
Alergolog mi potvrdenie vystavi, to uz mam zistene. Poistovna sa zatial nevyjadrila, uvidime... A este mam otazocku, ci su na predpis len mlieka HA alebo aj klasicky Nutrilon 😕 My mame teraz prejst na beznu jednicku, tak neviem, ci aj tu mi moze lekar predpisat. Alebo ked budem mat potvrdenie od alergologa, ci sa vratime naspat k HA az do toho desiateho mesiaca 😅

beboo
5. dec 2011

@akatka na predpis su len specialne mlieka, klasicky Nutrilon nie je. drzim palce nech dobre vybavis 😉

akatka
5. dec 2011

@beboo dakujem, myslela som si, ze to tak bude...

Tu je stanovisko z poistovne Dovera:
Hypoalergéne mliečne prípravky sa uhrádzajú z verejného zdravotného poistenia pri prevencii rizika senzibilizácie bielkovinou kravského mlieka u atopických alebo inak alergicky predisponovaných jedincov (s výskytom zdokumentovanej alergie u prvostupňových príbuzných). Hradená liečba sa poskytuje do dovŕšenia desiatich mesiacov veku dieťaťa. Pokiaľ dieťa spĺňa tieto podmienky môže ošetrujúci lekár predpísať príslušný prípravok, množstvový limit na poistenca nie je obmedzený, závisí od potreby dieťaťa a zdravotného stavu.

beboo
5. dec 2011

@akatka super tak snad uz lekar nebude robit problemy ked mu toto ukazes. inak je nehorazne ako si dokazu vymyslat ked nechcu predpisovat.

akatka
6. dec 2011

@beboo ved toto... nerozumiem tomu, staci len natukat pismenka do PC a stlacit PRINT. No spytam sa alergologicky, ci mam narok na HA mlieko pre malu a ak ano, jednoznacne prasim k pediatrovi pre recept. 5rokov som sa liecila na alergologii a mala som aj nabeh na astmu, ktoru mi potlacili. Ked tak sa ozvem, ale najskor az o tyzden. Alergologicka ma tyzden dovolenku.

renattka24
20. dec 2011

Ahojte.Mozem sa spytat mamiciek co mate skuseosti s Nutrilonom Ha 1....
Vcera sme prisli z porodnice domov.Kedze este poriadne nekojim tak dokrmujem a niekedy musim aj nakrmit Nutrilonom.Len problem je v tom,ze ked si malinka vytiahne mliecko tak hned pocujem ako kaka do plienky.V noci som ju asi 5x prebalovala.Stolicu ma riedku a zelenej farby. Mate niekto s tymto skusenosti? Co mam robit? Celu noc som nespala,ved ani malinka...............Dakujem za radu.

delicia
19. jan 2012

Ahojte babenky,ja mam 3 deti z toho 2 predčasniatka.Pri druhom nam lekerka predpisovala Nutrilon nenatal do troch mesiacov -jedna 400g krabica stoji 18eur,potom sme prešli na Bebu. No a pri treťom mojom dieťati sme najpr davali nenatal 0 a 1,teraz nam doktorka predpisuje Nutrilon 1 HA-aj ked niesme alergici,zatial nam dala dva recepty a na každom po tri krabice.Renattka 24 moj maly ma dva mesiace a tak isto ma taku stolicu ako tvoja malinka-prebalujem každu chvilu a najlepšie na tom je to že maly nevypije viac ako 130ml a po dvoch hodinach je z toho nutrilonu hladny-polovicu noci preplače.Tak sme sa rozhodli že to budeme stridať s bebou,ta viac zasíti

katrenka111
15. apr 2012

baby neviete mi povedat, staci mi nejake potvrdenie aj od kožnej, kedže k alergologovi nechodím a mam atopický ekzem a tiež mam davat HA mlieko...

katmi
15. apr 2012

Do 1roka veku dietata..

katmi
15. apr 2012

@renattka24 zelenu stolicu moze mat z Nuntrilon HA.. my sme mali ten isty problem.. velmi rychlo jej to mlieko prejde traviacim traktom, treba tiez ho mozno neznesie.. preto hned aj kaka.. zmen jej mliecko... HA mliecok je uz viac..

radlinka
15. apr 2012

Ahojte, neviete ci sa predpisuje aj Nutrilon 3 HA pripadne 1 plus ? 🙂

cinnamon111
15. apr 2012

@katrenka111 my sme nepotrebovali žiadne potvrdenie, doktorka sa pýtala na alergia apod. , žiadne potvrdenie nepýtala a predpisuje nám Nutrilon HA.

renattka24
16. apr 2012

@katmi Praveze som jej zmenila mliecko a nepomohlo.....no necham to tak.Ked zacnem prikrmovat tak sa to snad zmeni......

katmi
16. apr 2012

@renattka24 ak si zmenila mlieko a je to stale rovnake, tak by som urcite zavolala pediatricke.. moze byt problem aj inde.. nieje normalne aby dieta hned po najedeni vykakalo vsetko co zjedlo a este aj plakalo od hladu.. taketo veci netreba nechat len tak nepovsimnute..

maja21041989
24. apr 2012

Takže nutrilon ha1 môže doktorka predpísať 6 krabíc 400g na mesiac??? Mne sa doktorka dušovala že viac ako 4 krabice napísať nemôže. 😠 A to malý vypije 6 krabíc mesačne a dávam mu aj svoje mlieko. Čo bude potom ked prejde len na Nutrilon? Nedoplatím sa ☹ A ešte...kto používa nutrilon ha1,nezdá sa vám že je bábo stále hladné?Malý papá každú hodinu!Keď mal 2 mesiace tak bolo všetko ok,ale čím je väčší tak mu to asi nestačí.Má ukončené 4m tak som mu prisypala do nutrilonu na noc troška ryžovej kaše.Nezrobila som blbosť?

wawrita
6. nov 2012

Chcem sa spýtat či neviete ci doktorka predpíše Nutrilon aj ked niesom alergicka ja ako matka, ale otec (manzel) ?

cherry1981
7. nov 2012

@wawrita Nam predpisuje 🙂

monika2012
5. dec 2012

@wawrita Samozrejme, predpíše, aj keď je otec alergik. Ale musíš doložiť potvrdenie od alergológa.

zuzana17
5. dec 2012

@wawrita áno predpíše 😉

zuzka1404
5. dec 2012

predpisuje sa do 10mesiaca potom uz nie

wawrita
5. dec 2012

@zuzana17 uz viem, uz mame predpisany

ladydka
25. feb 2014

ahojte, daval niekto babatku nutrilon nenatal 0?? ako sa rozraba?lebo by som mala davat 30 gramov pred kazdym kojenim.neviete kolko odmeriiek a kolko vody??dakujem

teodorko2013
5. mar 2014

@tinkaaa Zaleží od poisťovne VŠZP prepláca do 10 mesiaca veku dieťaťa iba 6 balení na mesiac.

monhla
5. mar 2014

@teodorko2013 Už to zmenili? Lebo počet nebol obmedzený - len lekári to tvrdili 😝 , poisťovne nie . Ak potrebuješ viac a lekára Ti nechce predpísať, skús sa informovať priamo vo VŠZP.