France lait Ar - skúsenosti

ivkada
27. máj 2017

Ahojte mamicky. Prosim vas tie ktorych deticky boli na france lait AR alebo inom AR mliecku ppradte mi.
Mam 3 tyzdnoveho synceka (plne kojeny cca 12 dni) mliecko som potom stratila 😢 a maly mi zacal sialene grckat. Tak nam pani doktorka dala france lait AR (kedze s nim mame najlepsie skusenosti uz pri dcere tak sme skusili aj synovi ho dat no dcera mala obycajne) vyzera ze nam sadlo avsak uz zacinam byt nervozna ci to tak aj je. Ide o to ze nas maly ma stolicu v podstate zakazdym ked sa zobudi cca (5krat denne) je krasna zlta trosicku prazenickova a potom z neho ide akoby toooo bolo take napenene...mate s tym prosim niekto skusenosti? Co vam na to povedali lekari? Neviem ze ci mam skusit zmenit mliecko alebo co..pijeme ho odkedy mi mliecko odislo..inak je maly spokojny prospieva neni placlivy proste spokojne babo akurat ta stolica ma zaujima ci je ok alebo to mam riesit.. Dakujem za kazdu radu ;)

pieksamaki
29. máj 2017

stolica 5X denne U takého malého je V pohode, aj do pár mesiacov....ja mam uz 9 mesačného....Keď mal 2 mesiace, mal chvíľu obdobie že mi chrádolen, 12 X stolicu cez deň, V noci 8x stolicu..., to ja tak hovorím....vtedy som koJila, ale už som mala pri krmivát,lebo som asi strácala mlieko, A nestačilo mu...ono sú aj tie laktácne krízy, nechcela som hneď, ale zase vo 4 mesiaci mal obdobie že na môj vkus priberal menej, tak som úplne do krmivá la, keď raz potiahol celú fľašu, tak už som vedela, že nebudem stačiť S tvorbou, aj tak bolo....
Podľa mojich skúseností, aj keby bol plne kojeny, aj na umelom mlieku, je to stále V norme 5X denne stolica....skôr je dôležité koľko ti priberá týždenne,...koľko gramov

ivkada
autor
29. máj 2017

@pieksamaki ahoj podla doktorov ako sa vravi tabulkove dieta. Pribera dobre aj sa tvari ze je spokojny. En aj doktorks mi vravela ze je prekvapena ze tak kaka ze to je mlieko s ktorym deti maju skor problemy

pieksamaki
29. máj 2017

OK, veď si prípadne sleduj tekutiny, aby nebol dehydrovany, ale kym je stolica ako zlta, je ok, vkuse som mu dávala fľašu, ja to mam už totiž ako taký relax, že hneď vpochat fľašu do úst, aby som nemusela riesit....musím sa venovať iným činnostiam, ten čas ubehne...ale ja som bola splasena,keď mi priberal len 700g mesačne, porovnávala som ho so súrodencami,ktorí boli aj kojenI,nekojeni (iba jedneho zo 4 som kojila) priberali 1000g mesačne, tak som bola celá vyplasena, že prečo tak málo, ale dajme tomu, neviem koľko je spodná hranica, asi 400-500g mesačne. tak držím palce, čas ti rýchlo ubehne pri 2 deťoch....

vanesanova
20. júl 2017

Predam france lait 1 (0-6 mes.) Neotvorena krabicka expiracia 20/09/2018 cena dohodou.

ivkada
autor
24. júl 2017

@vanesanova prepacte ale toto neni tema na predaj ja som sa pytala na konkretny problem resp.situaciu ak chcete predat dajte to do bazaru..viem na toto su tu adminky ale verim ze mi daju za pravdu. Navyse my aj tak pijeme AR 😁

waldosinka
2. jún 2019

Ahojte
Mám dotaz
Prešli sme na france lait 2 ... môže mať ž nového mlieka tbrdsiu stolicu? Aký caj odporicate?

ivkada
autor
2. jún 2019

@waldosinka ano kludne a z arkovych mliecok urcite lebo su hustejsie..fenyklovy (na prdiky)cajik je fajn alebo slabulinky harmancekovy (na riedenie stolice)