Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hladné mesačné dieťa a umelé mliečko

barbara088
11. jan 2014

prosim vas o radu,uz som zufala.nasa malinka ma skoro mesiac.bola kojena tyzden potom uz sa mi nedalo tak sme presli na sunar strasne nam grcala po nom ,tak sme jej na radu lekarky kupili nutrilon a nato grcanie nam dala este nutriton.ten som po tzydni prestala davat lebo mi to vôbec nechcela.grca málokedy.zje podla mna malo max90ml.ked zje viac dovraca sa.ale pribera velmi pekne.problem je podla mna v tom ze je hladna.pyta jest kazde dve hod. a v noci aj skor.je to strasne.snazim sa aj cajik dat aby sa utisila.nosime na rukach,v baby satke no nic nepomaha ....prosim o radu mam zmenit mliecko..nejake sytejsie....z manzelom sme zniceny.malinka ma uz z tolkeho placu hlas zachripnuty....

luba28
11. jan 2014

@barbara088 a brusko????skuste masirovat olejom v okoli pupka,teply zabal na brusko,......

ushuaia
11. jan 2014

@barbara088 moja mala je od narodenia na France Lait AR, ( nemala som mliecko), tiez mala reflux...teraz ma 3 mesiace...krasne pribera a najma papa od 180 ml- do 210 ml...nemozem sa stazovat... 🙂

luba28
11. jan 2014

@ushuaia riadna bambulka,...🙂 moj az teraz pije 210-240ml mlieka,.....🙂

lusinda1989
11. jan 2014

@barbara088 nam zachutilo jedine dmkove mliecko ine mi pit nechcela

barbara088
autor
11. jan 2014

no robime vsetko teply kupel,vykaka sa pekne,popripade skusime rektalnu rurku.brusko ma uvolnene.ona v noci aj kazdu hod.pyta a skor.utisi sa len na mliecko,lenze potom vypije vela a vsetko vygrca.zaspi a za pol hod.na novo.

renca55
11. jan 2014

@barbara088 tak to je problém, ze papá a vygrcká z toho a znova je hladná a place?

barbara088
autor
11. jan 2014

a cenovo to kolko vychadza.

luba28
11. jan 2014

@barbara088 ma reflux,treba prejst na anti-refluxne mlieko+antirefluxna flasa,....

barbara088
autor
11. jan 2014

@renca55 no ona vypije normalne max 90.aj to jej davame na 2-3krat.a potom sa stane ze vypije moc a vygrca alebo nevygrca.ale aj tak za chvilu pyta zase.takze problem asi nebe ci to vygrca alebo nie.

barbara088
autor
11. jan 2014

@luba28 no este nas vôbec neposlala na sono ci ma reflux.ale lekarka si mysli ze hej...neviem preco nas este nikam neposlala.a nenapisala nam ar-mlieko

sense
11. jan 2014

no to sme mali aj my, a ked sme presli na hipp sice grcat neprestala ale nebola hladna kazde dve hodiny,

luba28
11. jan 2014

@barbara088 pytajte sa sami,ze chcete ist,...ved sa trapite vsetci,.....mooojko malee,... 🙂 isla by som teraz jedno kupit,to francuzske AR cca 7 eur a dala by som ,......lekarne su otvorene este,alebo tesco,..... 🙂

meggi23
11. jan 2014

Ja som mala podobný problém že malinký mi všetko vygrckal prešli sme na Hami a fajn 🙂

daanuska
11. jan 2014

tak ma napadlo nepotrebuje si len odgrgnut? deticky ktore zvrackaju si potrebuju casto odgrgavat aj po papani v noci ja som s malou stale cca 10 min. po nakrmeni chodila inak nam maximalne vyhovovala beba AR tu mala pila az do 1 roka 😉 vyborne mliecko 😉

barbara088
autor
11. jan 2014

@luba28 a to je kolko gramova krabica

zuzkapeto
11. jan 2014

My sme mali tiež tento problém.Kedže mliečka bolo velmi malo v nemocnici nam začali davat bebu.Vždy po napapaní strašne plakal.Doktorka nam predpísala nutrilon to bolo ešte horšie.Tak som kupila sunar complex a je pokoj.

luba28
11. jan 2014
barbara088
autor
11. jan 2014

@daanuska pocas pitia ju davame aj 3krat odrgnut.nemam prve dieta,ale s tymto skusenosti nemam.som znicena o manzelovi ani nehovorim.

renca55
11. jan 2014

@barbara088 asi my máme taky isty problém. Papali sme Babylove a malá stále bola hladná, takze papala, odgrgla a zacala plac a bol taky prípad ze po hodinách znova sme jej museli dat a potom dost vygrckala. Dneska sme presli na Sunar, ale asi ani to nebude dobré, ked tu písu ze to je reflux. Volala som lekárku a ona sa len smiala ze ako ze stále by papala a nech máme ju oklamat s cumlíkom. No vtedy ked má hystericky plac a dám jej cumlík, tak samozrejme ze neprosí. Takze nevieme ju utísit, len ked jej dáme mliecko.

martuska75
11. jan 2014

U nás pomáhalo pitie len po troške max 100-120 a po vypití nosiť (hlavička hore) - niekedy aj hodinku.

barbara088
autor
11. jan 2014

no aj nam ze mame utisit dudlikom.no sem tam pomoze.inak ho nechce.skusam ju oklamat cajikom...nam doma predskolaka a skoro 3rocnu dcerku musim sa aj im venovat+domacnost a varenie...aj s manzelom by sme chceli mat aspon chvilku pre seba.aspon jeden druhého objat no neda sa ona tak reve,ze normalne je ako maly psycho.hlas ma ako kedy spievala v opere.a ku vsetkemu mi tiez chodi za zadkom mudry svokor,ze co jej mam dat a podobne...a nadava mi ze nemame malu nosit v satke a kolisat aby sa utisila lebo ju rozmaznavame a mame ju nechat vyrevat..este ze mam muza dobrého.....moje nervy su ako sa vravi v riti.

daanuska
11. jan 2014

@barbara088 hej ja som si az potom vsimla ze uz mas deticky 3 😉 takze si isto skusena mamina ale podla mna by si mohla skusit zmenit to mliecko a ta AR formula je sytejsia moja najskor mala humanu po ktorej strasne zvrackala, potom humanu AR a nakoniec sme sa dostali do nemocnice lebo zvracanie neprestavalo a zacala chudnut tak tam nam dali bebu AR-vraj teda s bebou maju najlepsie skusenosti a za to som vdacna lebo naozaj na nej bola dcerka do 1 roka ziadne pokracovacie mlieko a vysledky krvi doteraz vzdy velmi dobre - drzim Vam palce 😉

luba28
11. jan 2014

@barbara088 mne jedna babka povedala,ze strc nervy do konzervy a ries,....sice v inej suvislosti,ale urob tak,aby bolo dobre,....vysli manzela a nech kupi mlieko s AR,..... 🙂

awalancha3
11. jan 2014

treba skusat rozne mlieka.... klasika: sunar, nutrilon, beba, babylove, Fr. L, a podobne.... my sme po 6 mesiacoch, kedy som stratila mlieko davali Bebu, a pila, tak sme ine neskusali, len ked som jej dala na noc raz tu sytejsiu bebu tak to cele vygrcala.... a potom asi ked mala 7-8 mesiacov prestala bebu pit a nechcela ziadne ine, co som jej nazvlacala, ziadne umele mlieko, bola som taka zufala, lebo plakala od hladu a Um nechcela..a prikrmy ju este nezasytili, tak som od zufalstva vytiahla plnotucne kravske z chladnicky a cuduj sa svete.... pila az sa jej pot na cele perlil...a potom sme jej uz davali len nepasterizovane surove kozie mlieko z biofarmy cerstvo rano nadojene...... na tom je v podstate doteraz, len v zime, ked maju mlade, davame kravske plnotucne.....
Povedzme si otvorene, umele mlieka su 90% susina z kravskeho mlieka plus umele chemicke sajrajty a tak sa nemozno cudovat, ze citlivejsie deti maju reflux, bolenia brucha a podobne....Viem, ze by bolo priam kacirske dat ako napad kravske alebo plnotucne pasterizovane namiesto UM........Ja osobne by som to urobila a aj som urobila. Takze treba len najst tu spravnu umelinu a trpezlivo masirovat brusko, zistit toleranciu na laktozu, reflux a podobne....Chvalabohu, ze ti nechudne, ale pribera...

barbara088
autor
11. jan 2014

asi budem muset.dakujem 🙂

luba28
11. jan 2014

@awalancha3 len u tak maleho polotucne,..... 🙂

ushuaia
11. jan 2014

@barbara088 na reflux pomoze dobre nechat odgrcnut, a zvyste nohy postielky pri hlavicke napr. knihami... 🙂

ushuaia
11. jan 2014

@luba28 to teda je... 🙂 , ale skor sa taha do dlzky, preto veci su jej dobre vel. 68 na dlzku ale je v nich trosku stratena lebo neni buclata... 😀

hoblinka13
11. jan 2014

Odporucila by som ti baby love z dm drogerie.vela mamiciek si chvali,ktore mali take iste problemy s nutrilonom

barbara088
autor
11. jan 2014

@ushuaia mame pri hlavicke vyssie matrac

Tu začni písať odpoveď...

Odošli