Intolerancia na laktózu a prechod na umelé mlieko

igabi
14. aug 2018

Ahojte, chcela by som sa poradiť. Môjmu malinkými zistili intoleranciu na laktozu. Má 8 týždňov a od 3 týždňa mal hnacky a bolesti. Teraz asi 10 dni som mu odstriekavala mlieko a dávala coliprev ale s mojim mliekom je to horsie budeme musieť prejsť na umele tak sme mu začali pridávať do mliečka tretinu nutrilonu low lactose. Pri papani mal predtým krce, teraz sa mu hovienka zlepšili ale čo má trápi že stále tlači a nevie sa vykakat. V noci som ho nechala asi pól hodinku rozbaleneho a vykakal sa ale dnes od rana plakal a tlačil. Pomohla som mu rektalnou. Myslite že je to normálna reakcia na zmení mlieka alebo to môže byt tým nutrilonom pripadne tým že nebol zvyknutý na hustejšie hovienka a nevie si s nimi poradiť? Mali ste aj vy takúto skusenost? Za kazdu radu dalukujem krasne

evitka83
14. aug 2018

@igabi je to nutrilonom. Niektore deti nesadnu niektore UM. Vymenila by som. Teda vlastna skusenost...u dcery sa stolica upravila prakticky okamzite este v dany den.

igabi
autor
14. aug 2018

@evitka83 ale práveže nemal hovienko veľmi husté. A hneď ako som dala rúrku to islo samé. Ty si prechádzala na umele? A aké dávaš? Lebo tých bezlaktozovycj je malo

evitka83
14. aug 2018

@igabi moja dcera uz ma 4 roky. Ale davala som Hipp

igabi
autor
14. aug 2018

@evitka83 a existuje bezlaktozovy hipp?

janickacrazy
14. aug 2018

@igabi Umelé mlieka so zníženým obsahom laktózy:
Nutrilon 1 Low Lactose
HiPP Comfort

Umelé mlieka bez laktózy:
France Lait LF
Nestlé AL 110
BEBA AL 110
Töpfer Lactopriv

igabi
autor
14. aug 2018

super, mlieko som na obed vysadila je vecer a uz je dobre.., gastro odporucil vymenit

maxinela
3. dec 2018

@igabi ahoj, ake mliecko ste nakoniec dali babatku? Riesime rovnaky problem.. dakujem

igabi
autor
19. dec 2018

@maxinela ahoj prepáč že tak neskoro nechodím sem moc teraz. Najprv sme skúsili FranceLait ale toez nevedel kakat a potom bebu a z toho sa hneď krasne vykakal. Na FL sme boli mesiac vraj si musí telo zvyknúť. Blbosť mesiac sme ho museli rurkovat strane nespokojne babo. Po bebe úplne super začal prosperovaz

maxinela
19. dec 2018

@igabi dakujem ti, u nas sa potvrdila alergia na bkm tak uplne ine mlieko nakoniec dostal na predpis 😒

maxinela
19. dec 2018

@igabi dakujem ti, u nas sa potvrdila alergia na bkm tak uplne ine mlieko nakoniec dostal na predpis 😒

ligyakovak_gmail
20. feb 2022

@igabi presne bebu mame aj my a tiez top 🙂 len neviem co po 6m :D nie su pokracovacie.