Intolerancia na mlieko

bcslavka
13. mar 2013

Ahojte mamicky. Potrebujem radu. Moja rocna dcera ma intoleranciu na kravske mlieko, maslo, syry.... Prave prechadzam z nutrilonu na obycajne mlieko... Na ake mam prejst? Samozrejme mi ide o lacnejsiu verziu. Dakujem Slavka

usiko
13. mar 2013

@bcslavka myslis intoleranciu na bielkovinu kravskeho mlieka? my to mame tiez....tak isto nic: kravske, ja by som vylucila aj ovcie, kozie, aj sojove veci..tak ako sme spravili my...pije ovseny, ryzovy, mandlovy napoj......jaj, a najlacnejsia verzia su asi susene mlieka..my kupujeme hotove v krabici z DM a stoja 1,70-skoro 3 e za liter......nie je to lacna dieta...lebo ak nemoze mliecne vyrobky tak treba bielkoviny a aj vapnik riesit inak: orechy, semienka, mak a ine kvalitne potraviny a to ide do penzazi.....

bcslavka
autor
13. mar 2013

:(

mimi21mimi
13. mar 2013

Najlacnejsie je robit si rastlinne mlieka doma...

kkurcikova
14. mar 2013

maminy ako sa vam to zacalo prejavovat? lebo my mame 16 tyzdnov, sme na UM (Beba HA), doteraz bolo vsetko ok, kakala tak 1x za den, ale tak pred tyzdnom zacala mat mala hlien v stolici a kakala aj 6x a zmenila sa aj farba (z tmavozelenej hustej konzistencii, na svetlozelenu, az zltu - ako prazenica nedorobena, dokonca mala aj take biele hrudky v nej) boli sme u dr. brali jej vzorku - rotavirusy aj salmonela vysli negativne, dr.nas poslala na sono - tam bolo tiez vsetko ok, tak dr. malej dala bezlaktozove mlieko (ta ista znacka) AL 110 no a teraz ma stolicu zltu s bielymy kuskami ako žuvačka a pachne mi to po vajciach...negrcka, nema teplotu ani ziadne bolesti. davam jej aj biogaiu.neviete co to moze byt? ja uz som z toho zufala...

usiko
14. mar 2013

@kkurcikova nam sa to neprejavovalo nijak...vraj.....mala stolicu 1x-2x denne, akurat ze ju mala taku akoby kasovitu....zacala tvarovanou a skoncila kasickou v jednomkakani, ale pripisovala som to vlaknine v strave......no a potom, mala nadchu a odmietlapocas nadchy pit mlieko.....tak leksrku napadlo,ze ci nema intoleranciu BKM..vzala jej krv a naozaj, bolo to tam....a este asi mala castejsie nadchy ako by mala mat.....odkedy neje nic mliecne, tak nemava ani len nadchy......

usiko
14. mar 2013

@kkurcikova no, ak mate problemy aj pri bezlaktozovom, mozno je to BKM....neviem......my laktozu mozeme, ale nemozeme BKM...