Je 6 mesačné dieťa už zrelé na pokračovacie mliečko?

dellfi
23. jan 2015

Mam otazocku. Moju dcerku stale dojcim, ale uz jej to niekedy nestaci. Ma 6 mesiacov a prikrmy na plnej ciare ignoruje. Proste vsetko vypluva. Ale ja jej uz nestacim. Len teraz neviem ci mam pouzivat stale 1 alebo uz prejst na 2? Vsetko vypluvame a neprichadza do uvahy krmit mlieckom len 3x denne ako je to doporucrne na pokracovacom mlieku a na pociatocne mliecko sme uz velky. Pediater hovori, ze mam dojcit a dojcit, ale ona je hladna. Nechce sa potom dobre prisavat, ked je prdnik prazdny. Co by ste na mojom mieste davali alebo robili vy?

pribinak
23. jan 2015

Ja by som určite neprešla z dojčenia na UM, proste by som to viac skúšala s prikrmami, ak jej nechuti domáca strava, skús nejaku hipku a ked sa rozpapa, tak zas začneš variť svoje
Niekedy to detickam trosku trva, kým sa rozjedia, najmä tym dojčenym bábätkam, proste ked zje 2 lyžičky, tak 2, u nas zelenina velmi nešla, ale masko a ryža ci cestoviny to áno, to nam chutilo

To UM neporieši dobre vašu situáciu

darina1952
23. jan 2015

@dellfi snaž sa ju naučiť na príkrmy - v tomto veku už má mať rozmanitú stravu a nie len mliečko od teba - skús mliečne kaše akú sú Nutrilon, Nestlé, Babylove (z DMka) - uvidíš zachutia jej - stačí keď jej ich ponúkneš napríklad ako desiatu, na obed skús detskú výživu, na olovrant banán a po večernom nadojčení môžeš na dokŕmenie opäť kašu. Popri tom môžeš stále počas dňa dojčiť napr. 3x alebo ako jej to bude vyhovovať. Keď si zvykne na príkrmy ovocné tak môžeš pomaly prejsť na zeleninu - mrkva, sladký zemiak (klasický zemiak väčšine deťom nechutí). Uvidíš pôjde to, len treba trpezlivosť 😉 ....a mimochodom nepoznám človeka ktorý by jedol/pil len mlieko 😀 každý raz začal jesť "všetko" 😉

ichbinich
23. jan 2015

@dellfi
Pokial viem, tak "pre" mlieko sa najviac podoba zlozenim materskemu, takze ho moze pit kazde dieta. Potom tie pokracovacie mlieka maju trochu ine zlozenie, a aj iny cukor ako laktozu (ktora je aj v materskom mlieku), niekedy na zahustenie aj skroby.
Ak dojcis a chces dojcit dalej, tak jej UM nedavaj. Skor jej skus ponukat nadalej ine prikrmy. Moje deti zo zaciatku tiez iba olizali lyzicku a bolo vybavene. Syn zjedol jednu "tabulkovu" porciu, ked mal 10 alebo 11 mesiacov. Inak bolo po 2-3 lyzickach fajront. Dcera este "horsia", vsetko co sa tvarilo ako babatkovska strava, odmietala. Jenida vynimka boli mliecne kase.
Uz si skusala BLW (baby-lead weaning)? Nazov je zvadzajuci, ze babatkom riadene odstavovanie, ale ide v principe o to, ze babo dostane normalnmu stravu. Samozrejme, vhodnu, ze napriklad jej das kusok uvarenej mkrvy do ruky, kusok bananu do ruky atd. Bude to skusat, mackat, olizovat, proste sa s tym hrat, ale uzrcite to aj ochutna A mozno jej zachuti takto. Kedze pan Hipp u mojich deti vlastne nemal sancu, presla som na BLW. Solim aj tak ovela menej, a davala som samozrejme iba vhodne veci. Napriklad sme mali maso s omackou a k tomu cestoviny. Tak deti dostali za hrst cestovin do misky a "jedli" same. To iste s ryzou, zemiakmi,... Alebo teda kusok ovocia, zeleniny. Podla potreby uvarit alebo inak upravit, ale dat dietatu a dovolit, nech si robi, co chce. Je potom isce bordel, ale nemusis chystat extra pre dieta a extra pre teba 😉 😀
Na zvysenie produkcie mliecka si ty daj caje alebo si kup homeopatika. Ja mam dobre skusenosti s cajmi, ci uz Hipp alebo priamo v predajni byliniek namiesanu zmes byliniek. A najma aj ty samozrejme potrebujes pestru stravu, ale to urtcite vies 🙂
Suhlasim s @darina1952, skus tie mliecne kase, mozno zaberu prave tie. Pozor, niektore su velmi sladke, tie som miesala s nemliecnymi instantnymi obilnymi vlockami - zo som dala cca. pol davky sladkej kase a pol davky tych instatnych vlociek. Alebo kupuj kase, kde je vyslovene napisane, ze bez pridaneho cukru. Tie Babylove su dobre a nie tak strasne sladke ako Milupa (to je na SK myslim Hami). Zacni tymi od 4. mesiacov, tie maju jemnu chut aj konzistenciu. Maju cistu "krupicovu kasu", jemne ochutenu vanilkou a aj ovocne.
Jedneho dna sa rozje, neboj sa. Aj moji dvaja trvali odmietaci kasiciek a vyziviek sa naucili jest 😉 Najviac chutilo z mojho taniera, mojou vidlickou 😉

dellfi
autor
23. jan 2015

@ichbinich tak presne toto robim aj ja. Dam jej do ruky nieco co moze zuzlat a uz to frci. V momente ked vytiahnem lyzicku sme skoncili.Takto sme papkali cestovinku, zemiacik, kusok detskeho keksika. Juj, to bolo radosti. Ale uvareny baklazan podavany lyzickov skoncil vsade len nie v bruchu. 😉