Je možné, že viac dieťaťu chutí UM ako MM?

danuskam
3. dec 2008

Ahojte. Dcérku striedavo kŕmim UM a MM.(oboje vždy len z fľaše) V poslednej dobe som zistila, že MM nikdy nespapá toľko ako UM. Nakoniec musím nedopité MM často vylievať..čo je dosť škoda. Skúšala som to meniť v rôznych časoch, kontrolovať cumlík atď. neviem na to prísť. (nemenila som ani svoj jedálniček, vždy som jedla aj "zakázané" potraviny ako cesnak,čokoláda, ale vždy s mierou.) Keď chcem mať istotu, že sa poriadne napapá, tak jej musím dať UM, takže už prevažuje v jej výžive práve UM. Máte také skúsenosti? Veď to je neprirodzené...

amatula
3. dec 2008

ahoj.kamaratka tiez zacala prikrmovat a jej babo tiez uprednostnuje UM,aj ked ona prirodzene koji.a ja osobne ked som starsieho zacala prikrmovat(mal uz sice 8mes.)viac odomna mlieko nechcel.tak snad ta ukludni ze nieste sami 😉

susik77
3. dec 2008

danuska: ja som kojila aj dokrmovala um, a mala pila radsej um. po mm mala vzdy koliky. aj ked som vsetko drazdive zo stravy vyhodila...tak neviem...

lilyk
3. dec 2008

moj to zacal po nejakom case robit tiez, davala som mu ho potom v noci, vtedy to nerozoznal 😅 ..mal 7 mesiacov.

annag
3. dec 2008

danuska, áno, je to tak, lebo UM výrobcovia prisladzujú a vylepšujú tak, aby deťom chutilo, je to aj vec konkurencie, musia bojovať o to, aby práve to ich mlieko mali deti najradšej a potom to takto vyzerá 🙂

sirinka
3. dec 2008

bohuzial ako pise annag, um je prisladene... 😒 ale ide aj o to, ze um ma vzdy rovnaku chut, pricom mm sa meni podla zlozenia stravy mamicky, mozno preto uprednostnuje um, co je velka skoda.
ak sa prikrmuje um popri dojceni, babo uprednostni um kvoli lahsiemu pristupu z flasky.

terkaa
4. dec 2008

danuskam
ten isty problem.
v piatom mesiaci som mala s mlieckom problemy - menej ako obvikle. snazila som sa velmi, aby sa mi vratilo, asi po dvoch dnoch sa mi to podarilo. renkovi som davala UM asi od tretieho mesiaca tak raz denne, potom po istom case dva krat denne. MM som tiez davale len z flasky. vsetko bolo super, az jeden krasny den z nicoho nic renko nechcel moje mlieko ani za svet, ja som to ale nevedela, ze MM nechce, tak sme si mysleli, ze ho asi boli brusko, ked nechce papat a place. ale pritom, ak som mu dala flasku s MM k ustockam, tak ju otvaral, ze velmi chce papat. akonahle sa jeden glg napil, hned plakal. nechapala som co sa deje! chudacik vtedy zaspinkal s placom od vycerpania a hladny!!! fakt som si myslela, ze nechce papat, ked sa tak potom odstrkoval. MM som mala vzdy cerstve. potom asi po dvoch troch dnoch to iste... ale mna vtedy napadlo a manzelovi som povedala nech urobi na skusku len 30ml UM, ze ci toto vypije. dali sme mu UM, no dobre ze flasticku nevcucol 😲 . ja som sa so stravou vzdy kontrolovala, takze viem, ze v mliecku nebolo nieco zle. proste to samo skoncilo. neodstriekala som si mliecko cely den a dala som mu zas ci sa to nezmenilo, no a neuspelo to. bola som z toho veeelmi nestastna, ale manzel ma utesoval, tak som tym nejako presla. kojila som 5 mesiacov, myslim, ze je to dostatocne 😉 .
ak by si nieco este okolo toho chcela vediet, tak mi kludne napis 😉

lyongirl
4. dec 2008

danuskam, tak jej zmiešaj MM s UM. Viem, že by sa to nemalo, ale veľa báb to tak robilo a ak chceš, aby mala hlavne tvoje, čo je pre ňu najlepšie, tak nevidím problém pomiešať to a možno jej to bude chutiť tak ako čisté UM. Treba vyskúšať....

danuskam
autor
4. dec 2008

no presne dnes som zmiešala UM+MM, aj keď som, bola proti tomu, predsa je tá chuť iná...nechcela som jej dávať maglajz 😉 ale zúfalé situácie si pýtajú zúfalé činy 🙂 a mladá sa chytila a vypila to na ex. tak budem takto skúšať ďalej. už som začala MM mraziť, že ho použijem neskôr v príkrmoch. ale asi to budem radšej takto miešať pokiaľ mi na to nepríde 😀
len mi pripadalo divné,že vyše 3mes. nebol problém a zrazu takto vymýšľa...

sirinka
4. dec 2008

danuskam a nedostala si menstruaciu, alebo nezacala cvicit? to tiez meni chut mm a niektore deti ho potom odmietaju.

lyongirl
4. dec 2008

danuskam, deti sú nevyspytateľné 😉 , to čo nevadilo 3 mesiace, môže vadiť teraz preto, že má viac rozumu 😀

sammy
4. dec 2008

Ja by som momentalne prijala, aby uz malej zacalo chutit viac UM ako MM 😀 No ona o UM nechce ani pocut, ani glg 😝
Sorry, trochu odveci prispevok, my sme uz starsi 😉

danuskam
autor
4. dec 2008

sirinka-nie, ani jedno-ani druhe. to viem, ze moze zmenit chut MM. Asi sa jej viac prebudili chutove bunky a uz je prieberciva. radsej ostane hladna, akoby mala jest nieco co jej nechuti.

memory97
5. sep 2013

ja som tiez miesala UM a MM, maly nechcel pit MM a strajkoval, ale ak som zmiesala, tak mu to bolo jedno a hlavne rano mu nevadilo ciste MM 😉 V nemocniciach to tak bezne robia, ak je predcasniatko 😉