Je nejaký rozdiel medzi Nutrilonom a Aptamilom?

tanja61
17. okt 2008

ahojte myslite ze je medzi nimi nejaky rozdiel?su to rovnake mlieka len iny nazov,aptamil je anglicke 🙂 .....kde na aptamile 3 je napisane ze sa moze max.davkovat 210ml vody 7odmeriek a mojmu drobcovi je to malo a zase na SK nutrilone je myslim 230vody a 8odmeriek ...davate niekedy viac vody a viac odmeriek ked sa vam zda ze drobcovi to nestaci? 😉 mi pouzivame aptamil gramaz je o 100g viac ako slovenske ale zda sa mi sypkejsie...hmm?

bashka
15. aug 2009

mILUMIL 😉

sonulik1
16. aug 2009

a neviete co stoji v madarsku?

sofia09
14. feb 2010

Ahojte
Mohli by ste mi poradit ci Aptamil- oranzovy je dobry pre 3 mesacne dieta.a kolko ho treba davat kolko vody a odmerok. dakujem kocky

jozefine
20. jún 2010

Ahojte,
viete mi prosim niekto poradit? Mam 5 mesacne babo a papame Nutrilon 1 HA. Teraz som kupila v rakusku Aptamil 1 HA a na nom je uvedene ze do 4 mesiaca. Nas Nutrilon 1 je do siesteho, od ukonceneho 6 mesiaca sa prechadza na Nutrilon 2. Maju to rakusania ine? Lebo ja som si myslela, ze Nutrilo a Aptamil je to iste.. Myslite ze tento rakusky by som mala kupit uz teraz 2??

lucsia
23. jún 2010

@gabina_uk zdravicko prosim ta uzivala si nieco pred aptamilom, my mame 2 mesiace a uzivame Humanu , musime na odporucanie lekarky, no v auguste sa stahujeme do Uk a neviem na ake mliecko prejst tam, nevies mi porad? ake este mliecka su na anglickom trhu ? vdaka

cucorieda45
12. aug 2010

Jozefine...ahoj aj my sme na Aptamile 1 HA z Rakuska...a na tej krabici je napisane, ze nach dem 4 Monat, cize ja tomu rozumiem, ze po 4 mesiaci 210 ml vody a 7 odmeriek Aptamilu...🙂 hm? Aptamil je detto nutrilon, lisi sa len minimalne...pisala som do spolocnosti Nutricia...potvrdili mi to...rozdiel je len nepatrny v mnozstvach vitaminom a inych latok co su v nom...pani z Nutricie mi napisala, ze rozdiel by bol napriklad v slovenskom a juhoamerickom Nutrilone...ze podnebim a inymi faktromi sa meni zlozenie mlieka...ale medzi Rakuskom a Slovenskom nie je velky rozdiel...resp. ziadny co sa tyka klimatickeho podnebia a taaak...

petrauk
27. aug 2010

AHOJTE, U NAS V ANGLICKU TIEZ DAVAM DCERKE APTAMIL, na 180 ml vody, 6 odmeriek aptamilu. ale tie davkovania, su na inych umlelych mliekach rozne

petrauk
27. aug 2010

@lucsia ahoj, tu na Anglickom trhu mas tiez APTAMIL1, 2, proste zalezi od toho, ake hladne je tvoje dietatko. ja tiez malej kupujem aptamil 1 ku, doktorka nam odporucala tento typ mlieka.

kjozsi
29. mar 2011

Je smutne ze NUTRILON 1 je na Slovensku drahsi ako v okolitych krajinach, kde ludia zarabaju ovela viac a aj materska je viacnasobna oproti tej nasej. V Rakusku je NUTRILON 1 pod nazvom APTAMIL 1 a je o viac ako 2EUR lacnjsi pri 800g baleni. NITRILON 2 je dokonca o 4 eura lacnejsi. Je to ten isty vyrobok toho isteho vyrobcu pod iným menom vid. prilozene foto

cmulinko
2. apr 2011

@kjozsi v Irsku sa vola tiez Aptamil a kupovala som ho synovi cely 1 rok za cenu 6.49 eura 1,2,3 ,plus 1 rok,plus 2 roky boli za rovnaku cenu.Momentalne mierne vyskocila cena Aptamilu tu v Irsku je teraz za 10.45 eur tak isto 1,2,3 potom plus 1 rok a plus 2 roky-vsetko za rovnaku cenu.Este musim dodat,ze tu je balenie 900g.

iveta6384
2. apr 2011

Ja som zila v Irsku a kupovala som malemu aptamil extra hungry babies a stal14,95eur. To bolo pred rokom... V maji som isla s malym na Slovensko a tam stal skoro 16 eur. Teraz sme v Australii a uz je na normalnom kravskom. Kjozsi mas pravdu je to smutne a podla mojho nazoru na Svk su drahsie aj plienky a vela dalsich veci pre babatka. Zvlastne ked sa porovnaju mzdy 😔 😖

halime
27. júl 2011

Vie mi niekto zijuci v anglicku poradit ktory z aptamilov je vlastne nutrilon ar??? Lebo aptamil comfort je pre kolikove babattka a babatka so zapchou. Bojujeme s refluxom a comfort formula sa mi nezda taka dobra. Dakujem

cmulinko
27. júl 2011

@halime antirefluxove mlieko Aptamil ma nazov Aptamil AR a v Anglicku ani v Irsku ho nedostat...teda urcite sa nedal dostat pred 4 rokmi,ked som to pre syna potrebovala.Predaval sa len v Nemecku.Ja som davala do 5 mesiacov na reflux formulu Enfamil AR na odporucanie lekara a potom od 5 mesaicov uz normalny Aptamil.

andrejka1974
27. júl 2011

ahoj je to uplne rovnake mlieko ako u nas len sa inac vola ja som pouzivala nutrilon ar v rakusku sa vola aptamil ar davkuje sa uplne rovnako ako nase moja mala ho uziva este stale a davam jej 150ml 5 odmeriek cize na kazdych 30 ml 1 odmerka zalezi kolko ti dieta vypije moja ma 2 roky a 10 mesiacov a vypije cez den 3 az 4 davky po 180 ml

radlinka
27. júl 2011

@andrejka1974 nie je nahodou dostat aj Aptamil HA ? my sme na Nutrillone Ha kedze som alergik, ale nevidela som aj hackovy Aptamil. Uz som pozerala, ze ho budem musiet dat donies s Belgicka alebo Holandska, kedze chceme pokracovat, tiez maju v ponuke aj BEBU.

andrejka1974
27. júl 2011

to ti neviem povedat a neskusila si nutrilon ha ten je bezne dostat

andrejka1974
27. júl 2011

ahoj kukla som na internet a existuje aj aptamil ha

andrejka1974
27. júl 2011

@cmulinko no ja kupujem stale nutrilon ar a to je dost drahy stoji 9,30 eura za 400gramov ale mala ma reflux tak jej ho kupujem stale

cmulinko
28. júl 2011

@andrejka1974 ja som ten enfamil kupovala za 15.50 eur a tiez mal iba 400g a musela som za to platit plnu sumu aj ked to bol na recept....najhorsie bolo to,,ze nie vsetky lekarne to mali....niekedy som ho v nasom meste vobec nedostala a musela som ist 40km do dalsieho....potom som to zacala riesit tak,ze som dostala uz iba 1 recept,ktory platil na neurcito a s tym som si chodila objednavat aj viac naraz.najlepsi vyber nutrilonu ci aptamilu je v nemecku a v rakusku....tam su vsetky hruhy...tu sa predava iba zaklad...specialne mlieka sa objednavaju zo zahranicia.

halime
28. júl 2011

@andrejka1974 dnes som volala na aptamil care line a bolo mi povedane ze v anglicku sa na reflux dava aptamil pepti (1 od narodenia a 2 tusim od 4 mesiacov - neviem presne, treba pozriet informaciu na baleni), je ale tiez na recept po odporucani lekara. my sme od zaciatku asi mesiac boli na sma gold formul - malinky sa vobec nemohol vykakat a ked aj sa mu podarilo nieco vytlacit po hodine vzdychania a ochkania, vysiel z neho nejaky divny gel, zeleny a smradlavy ze sa to nedalo zniest a okrem toho nas trapil tichy reflux, vsetko mu lietalo v brusku hore dolu, mal palenie zahy a dost vrackal. v noci sa par krat pridusil a tak sme boli sme u lekara, ten nam predpisal gaviscon infant, preparat zahustuje mlieko a posobi dobre aj na tu zahu. dobrali sme ho a po dvoch tyzdnoch mozem skonstatovat ze nam vobec nic nepomohol kede nie zhorsil. rozmyslala som ci to nie je mliekom a tak sme zmenili na aptamil comfort - vyriesil mu zapchu ale bol dost husty a je odporucany hlavne pri kolikach. dost na nom pribral. priatel potom omylom kupil aptamil 1 a rozhodli sme sa ze to teda skusime zase normalnou ''nemedicnou'' formulou, zo stolicou ma vsetko v poriadku a mam pocit ze je ovela spokojnejsi ako na aptamil comforte ale zhorsil sa mu ten reflux, uz sice nevracka hned po jedle ako predtym ale tak za hodinku ako mu vytravi vraca nestravene mliecko alebo vodu. posledne dni nemoze v noci spat, myslim ze ho pali ta zaha a cez den je iritovany. kedze tuna lekari nic specialne na reflux nepredpisuju a specialne testy a vysetrenia mi neurobia kedze malinky ako tak prospieva a aj pribera, rozmyslala som ze zase zmenim na nejake hustejsie miecko kedze pediater na slovensku mi povedala ze riesenie na reflux je proste zahustovat mlieko - tak neviem co dalej. beham tu s nim po doktoroch ako taka krava a idioti ma odkazuju jeden na druheho, doktorka na health care pracovnicku, ta na doktorku a potom spat na detsku kliniku a zase odtial pre recept k doktorke. vzdycky musimcakat na objednanie sa !!!!! zdravotny system tuna to je jedno velke fiasko, vraj mlieko si mozeme zmienat sami, to je na rodicoch a ked ma reflux to mu mam davat menej jest a nesmiem mu davat ani caj ani vodu (a to je skoro 30 stupnov dneska) - uz som unavena z toho vysvetlovania a oni don't worry ze to je normalne. ja viem ze refluxom trpi vela babatiek ale preco pediatri na slovensku mozeu deti poslat na vysetrenia a mozu im predpisat normalne hustejsie mliecka a tuna sa dostat k takemu mlieku to je dva tyzdne behania a prosenia sa :((((((((((((((((((((((((((((((((9

halime
28. júl 2011

@andrejka1974 ty andrejka a kedy sa malej ten reflux upravil po tom miecku???

andrejka1974
28. júl 2011

@halime my sme mali mliecko do roka na recept vzdy mi ho napisala moja detska pediatricka tak som platila polovicu ale aj tak to bolo 4,50 za 400 gramov a mala si nan zvykla tak ho ma este aj teraz hoci by mohla mat aj obycajne ale to som raz kupila a vobec ju nezasytilo tak ho mame este teraz vsak uvidim dokedy ho bude chciet

andrejka1974
28. júl 2011

@halime nam sa to upravilo v roku my sme chodili na vysetrenie sondou raz za dva mesiace a v roku nam povedali ze je to uz dobre my sme mali aj stridor tak sme chodili na kontrolu s tou sondou dlhsie a casom nam povedali ze aj stridor je v poriadku a este nam aj nosne mandle vybrali a mlicko pijeme este aj dnes hoci ma 2 roky a 10 mesiacov stale ho chce denne vypije 3 az 4 davky po 180 ml

mila23
15. dec 2011

Ahojte, my pouzivame Nutrilon 1. Skusili sme kupit Aptamil 1 v Rakusku,ale aj ked sme ho dobre rozmiesali, tak upchaval dierku v cumliku a malemu nic netieklo z flasky. Nemali ste niekto takyto problem?
Som sa tesila,ze usetrim par EUR,kd budeme kupovat v rakusku, ale museli sme zase kupit Nutrilon.

lucik194
15. dec 2011

mila23 to je dost divne ze sa ti ucpava cumlik, lebo my sme na rakuskom aj anglickom aptamile a nikdy sme problem s ucpavanim cumlikov nemali ..... takze nechapem preco sa vam cumlik ucpava.....

silvia16
5. feb 2012

Ahojte, poradte mi prosím, kto používa Rakúsky Aptamil či sa vám neucpáva cumlík, lebo nám sa ucpáva a malá ma potom z toho nervy a ja tiež. Už sme skúšali aj zvačšiť dierku, len ona ju počase roztrhne a to jej potom tečie strašne vela do pusi a nevie to prehltať. Neviete či existuje nejaký cumlík z vačšou dierkou? Bola by som rada keby ste mi niekto poradil. Ďakujem.

ellie13
5. feb 2012

@silvia16, mila23 ahoj, nam sa tiez ucpaval aj pri Aptamile aj pri Nutrilone (robili sa mi tam take cucky) vyskusala som dat trochu chladnejsiu vodu a hned poriadne pretrepat a odvtedy nemame ziaden problem... ci je ale ozajstna pricina v teplote vody netusim,no aspon u nas to konecne funguje 🙂

bohatvojho
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majonka79
26. júl 2012

Ahojte baby. Viete niekto poradit, ze ktory Aptamil v Rakusku zodpoveda nasemu Nutrilonu obycajnemu 2? Dakujem za rady. je totiz lacnejsi ako Nutrilon na Slovensku a pokial su v Bipe Baby Days, tak este lacnejsi 🙂 Daaaaakujem za radu.

mata0812
26. júl 2012

my sme dávali poľský Bebilon čo je u nás Nutrilon aj balenie je také isté 😉