Kedy dať dieťatku umelé mlieko?

tonita
2. mar 2008

Ahojte maminky.
Chcem sa spytat od kedy ste zacali svojim detickam davat- prikrmovat UM? Totiz to mam mliecko ale je strasne slabe a maly na mojom prsniku je stale a stale placka od hladu a vobec mi nespi.Rozmyslali sme aj nad UM ale ci je to vobec normalne dokrmovat ho uz teraz?

shela
2. mar 2008

No ja som zacala od 4mesiaca..dvtedy som len odsavala...skus odsavat..budes mat viac mliecka..a popripade skoc za nejakou lekarrkou nech ti predpise vitaminy ...a samozrejme sa zdravo stravuj..a s tym ze mas slabe mliecko..never tomu mliecko nemoze byt slabe..mozno len pije predne mliecko a zadne nie..predne je take vodnate..mojej malej sa zmenila technika sania kvoli cumliku..tak nam nic neostavalo ln odsavat..tiez bola taka placliva

pietra
2. mar 2008

tonita, skontaktuj sa s nejakou laktacnou poradkynou. Ak zacnes s UM, hrozi, ze ti nebude uz tvoje chciet. Lebo z flase sa pije lahsie ako z ciciku. ale samozrejme hladneho ho nechat nemozes. TAkze ak UM, tak skor cez striekacku.

len.petra
2. mar 2008

tonita shela ma pravdu.. ked ho mas malo, odsavaj si a ked uz sa ti bude tvorit viacej, skus to robit tak, ze si najprv trochu toho riedkeho odsajes a potom az mu das papat to sytejsie mliecko.. ja to tak musim robit, lebo mam mliecka stzrasne vela a mala mi nestiha ani prehltat ked sa mi pusti.. drzim ti palce, uvedom si hlavne to, ze materske mliecko je nenahraditelne a najlepsie pre babatko

dominica
2. mar 2008

tonita, baby dobre radia a skús ešte odsať kvôli tomu, aby si videla, koľko to je ml a podľa toho aj zistíš, či mu stačí, lebo ak ho odsaješ málo, tak nestačí...ale ak je ho dosť, tak si ho asi nevie vytiahnuť

jahodka11
2. mar 2008

pietra, my uz viac ako 2 mesiace pijeme aj z flasky, aj kojim a nestalo sa mi, ze by nechcel prsnik...podla mna uz vie, ze aj tam aj tam je mliecko...a je mu jedno, odkial dostane 🙂

shela
2. mar 2008

jahodka11...ale nie vsetky deticky su ako tvoj malinky...nasa mala zacala mat poblem iba kvol cumliku.. 😔 sice sa to stava velmi zriedka no my sme mali smolu...a flaska je omnoho nebezpecnejsia ako cumlik

dominica
2. mar 2008

niektorému dieťaťu to je jedno, aj môjmu to je, ale kamoška mala krízu, keď mal malý 3 mesiace, nevydržala a dala UM a malý ju viac nechcel, skúšala čo sa dalo, zopár nocí ho ošálila, ale cez deň prsník ani vidieť, za týždeň s kojením skončili ☹
Ale fakt, každé dieťa je iné a hlavne ak má len 6 dní, tak si možno na flašu nezvykne tak, žeby nechcel prsník 😉

dominica
2. mar 2008

Ale možno má aj nepriek 6tim dňom tolko "rozumu", že zistí, že s fľaše tečie lepšie...

alami
2. mar 2008

tonita - to je len začiatok, ten je vždy ťažký, nedaj sa zlomiť, nedávaj UM, budeš ľutovať. Len často prikladaj, najmä v noci, vtedy sa lepšie tvorí mliečko a uvidíš, že sa to rozbehne. Slabé mlieko neexistuje, to sa len tak vraví. Určite neprikrmuj! Veľmi veľa pi! Ja som sa snažila veľa piť, vždy tak 2 poháre pred kojením, dva po kojení. Keď som to potom zrátala, zistila som, že to bolo asi 5 - 6l denne!! Skoro som odpadla, ale pomohlo. Začiatok je ťažký, ale potom, okrem laktačných kríz, ktoré ešte prídu, to už ide viac-menej samo. Len tie kritické obdobia treba prekonať.
Ak by si predsa musela dokŕmiť, tak to urob len výnimočne a potom znova len dojči. Prikŕm striekačkou, alebo lyžičkou. Ak by si chcela predsa len použiť flašu, tak s čo najmenšou dierkou a taký typ cumla, čo najviac pripomína prsník. Napr. Avent. Ale uvedom si, že jedno použitie flaše môže znamenať koniec kojeniu a to má dôsledok najmä zdravotný - pre dieťa ale i nemalý finančný pre teba. Veľa síl a pevné nervy 😉

zuzka82
2. mar 2008

ahpoj tonita....
mas ontakt na nejaku laktacnu poradkynu????

liluska
2. mar 2008

ahojte
typ flašky a tvar dudlíka a najmä veľkosť dierky je fakt dôležitý. Ja zatiaľ "klop-klop" plne kojím a malú občas - cca raz denne dokrmim mojím odsatým mliečkom z flašky avent. Zmena nastala včera keď sme náhodou boli u našich na návšteve ale nezobrala som si ja múdra z domu flašku. Musela som dať mliečko ktoré som u nich mala zamrazené z obyčajnej flašky z "veľkou" dierkou. Malá sa mi pri pití dva krát rozkašlala čo to išlo tak rýchlo a potom celý dnešný den tak divne ťahala z prska ako keby sa jej nechcelo. Ale už teraz večer to bolo zase v normále - našťastie!!! Takže myslím si že ak prikŕmiť tak len fakt v nutných prípadoch a to radčej odsatím mliečkom ako UM, a najmä čo najkvalitnejšej flaše aby si bábo na flašku nezvyklo 😉

alififi
3. mar 2008

tonita, zavolaj laktacnej na kramare malo by to byt 59542272 - to je novorodenecke.

kukni link od alami, tam su tiez rady.

a slabe mlieko neexistuje. je len predne a zadne.

drzime palce

tribitka
3. mar 2008

tonita, moja malá je na UM od jej 3 týždnov..... ja si odsávam mlieko, ale mám ho velmi málo, tak ju musím dokrmovať.... a znáša to v poho... 😵

mimakro
3. mar 2008

Tonita. Možno sa Ti ešte nezačalo tvoriť mlieko v dostatočnom množstve. Niektorým maminám to trvá aj dva týždne. Pokiaľ bábo priberá, veľmi by som sa nad tým nezrušovala, skôr by som sa snažila podporiť jeho tvrobu. Pokiaľ by chudlo, začala by som prikrmovať, ale iba pomocou lyžičky a stále by som sa snažila tvorbu mlieka zvýšiť.

tonita
autor
3. mar 2008

ahojte Kocky, tak ja vam velmi pekne dakujem. Ste zlatucke. Mimochodom moje mlieko sa asi zlaklo a dnes zacalo tak tiect, ze najprv ked idem kojit tak musim odstreknut lebo sa neviem malemu ani trafit do pusi s tym, ze celeho "neomliekujem" 😀 Tak dufam, ze nam to vydrzi co najdalej.
Ale tie bolave bradavky ach jaj....To je ale bolest.Ale co nespravime pre nasich naj

viera78
3. mar 2008

kym sme boli v porodnici tak nam kojenie islo maly papal pekne aj napriek tomu ze mal vysoke hodnoty zltacky,doma som tiez kojila az kym neprisiel vikend ktory mali cely preplakal az sme vnedelu vecer zistili ze je hladny,doktorka nam predpisala bebu na dokrmovanie moj maly pomaly ale isto sa viac priklanal k flaske a tak moje kojenie vydrzalo 3tyzdne co ma obcas mrzi ze nedavam malemu to co by mal dostavat odo mna.

tinyleaf
3. mar 2008

ja som malemu zacala davat UM hned po prichode porodnice, po cisarskom trvalo dhsie, kym sa mi zacalo tvorit mlieko a aj v porodnici ho dokrmovali UM. Davala som a aj doteraz davam iba raz za den vecer pred spanim z flasky Avent. Taha pekne z flasky aj z prsa, aj ked je pravda, ze ked vytaha predne mlieko a musi viac tahat, to sa mu uz moc nechce. Ale to robil od zaciatku, dovodom nie je flaska. Takze tonita, ja som za, aby si sa co najviac posnazila o tvorbu materskeho mliecka, ale ked to naozaj nepojde, netrap seba ani maleho a skus dokrmit umelym.