Kedy predpisuje lekár umelé mlieko?

kubkatka
28. jan 2013

Ahojte, pocula som, ze UM je mozne ziskat aj na predpis lekara a ze tym padom je o polovicu lacnejsie. Chcem sa vas opytat, v akych pripadoch lekar predpisuje UM? Pocula som, ze pri alergickych rodicoch sa predpisuje UM HA. Su aj ine indikacie na jeho predpis? Je to s tou zlavou pravda? Vdaka. Katarína.

xlucia
28. jan 2013

kazde specialne mlieko je aj na predpis. HA pre alergikov, antireflux pre refluxakov, atd...

adra22
28. jan 2013

ano my s mm máme obidvaja alergiu dali sme potvrdenie a mali sme nutrilon HA na predpis a bol o polovičku lacnejši.

alka221
28. jan 2013

nam tiez predpisovala umele,ked som mala problem s dojcenim..ale je to obmedzene na urcity pocet skatul.. 😉 a nie sme alergici..

nikolet_89
28. jan 2013

ahoj ja som dala ako matka potvrdenie od alergologicky ze mam alergiu a na zaklade toho mi dr predpisovala do 10m dietata mlieko na predpis Nutrilon HA a cena vychadzala sa mi zda niako 11eur

drobcek26l
28. jan 2013

Aj my sme obaja alergici a preto malinký dostal mliečko na predpis.My dávame Sunar nutradefense a na predpis vychádza krabica 6,40 eura. Bez predpisu cca 13,00 Eur.

didda139
29. jan 2013

ahoj,aj my smemali mloečko na predpis,manžel je alergik,vyšlo nas o polovicu lacnejšie...mali sme Bebu HA,a len asi do 10mesica nam to vedela predpisovat

dodkap
29. jan 2013

ano, je to pravda. Spytaj sa u svojho lekara. Lenze HA je take drahe, ze ta zlavnena cena je taka, ako keby si kupovala normalne mlieko bez HA. Pre zaujimavost, tiez nam Dr. hovorila, ze je to len na urcity pocet na mesiac (5). Volala som do poistovne, kde mi povedali, ze nemaju ziadny obmedzeny pocet kusov....

kvieta
29. jan 2013

Ja som mala predpisovaný Nutrilon HA do 1,.5r. toľko kusov, koľko mi bolo treba, potom som prešla na normálne mlieko, takže neviem, dokedy by ho dr. ešte predpisovala.. Nepotrebovala som k tomu žiadne potvrdenia od odborných lekárov.Bolo to v r. 2008-2010. Kamoška má teraz mesačné bábo a tiež to má tak, ako ja, takže sa asi toho veľa nezmenilo a záleží len od lekára.