Kojenie a dokrmovanie - čo robím zle?

lia1234
13. dec 2018

Mile mamicky,

prosim poradte prvorodicke ohladom kojenia a dokrmovania.

Na uvod mam doma 4 tyz. dcerku. Porodna hmotnost bola 4190g a teraz ma cca 4600g...takze velka baba 🙂

Po prichode z nemocnice domov sme 4 dni na to mali ist na prvu poradnu, kde sa zistilo ze mala schudla oproti prepustacej hmot. z nemocnice. Z toho dovodu, ze som mala malo mlieka a mala mala malo pocik. plienok sme museli zacat dokrmovat (Nutrilon).

Laktaciu som sa snazila rozbehnut odsavanim, castym prikladanim, lieky, caje a pod. Najprv sme cievkovali, no to nam zial neislo, tak sme presli na flasku. Momentalne mala odomna stiahne za 1 kojenie od 5-75ml. Kojim kazde 3 hod. Vecej ju nebudim. Kojim 30 min (15 plus 15 min obe prsia). Najprv jej ponuknem prsia a nasledne na to dokrmujem podla toho kolko odo mna stiahla. Stale ju vazim. Este by som napisala ze malu cez den budim na kojenie ako som pisala kazde 3 hod. Ona je velmi spava a ked stiahne cca 110ml tak spi aj 5hod. Podla pediatricky by som ju mala budit. Mala ma aj reflux, takze na odporucanie Dr by som ju mala castejsie krmit a menej aby sa jej mlieko nevracalo. No to mi nejako neide. Nie som si ista ci je ok budit malu cez den. Podla vas? Dalej kolko krat by som ju pocas 24hod. mala krmit? Na krabici od um sa udava 5x. Teraz sa ju snazim krmit 6x po cca 100 ml. No aj tak mi vracia. Ak dokrmujete tak ako to robite? Spravite pre istotu viac mliecka a kolko stiahne tolko ma, zvysok vylejete? Pretoze mam pocit ze moja by stiahla aj 200ml keby jej tolko dam 🙂 Ja to robim tak ze ak odo mna stiahne napr. 70 ml tak ju dokrmim uz len 30ml um. Inak po krmeni mi dost place a nikdy nie som si ista ci pre to ze ju boli brusko, ci malo sa najedla, alebo ze ma reflux a vracia sa jej kysle mliecko... Riadite sa inak podla toho ze na 1kg by malo babo vypit 150-180ml?

Mala ma aj spoliky a chrci...vraj pre reflux. Mate s tym skusenosti?

Ked krmim kazde 3hod. a medzi tym si odsavam, tak mala mi vypije len 5-20ml, no ked neodsavam nic tak aj 60ml stiahne. Rada by som len kojila...no ani na to neviem ako. Radili mi nedokrmovat a stale ked place tak ju len prilozit. No to sa bolim, ze mi opat schudne a to by som nerada.

Dakujem za kazdu radu 🙂

deedol
13. dec 2018

baby, ale ved autorka pise nielen o malom pocte pocikanych plienok, ale aj o tom, ze babo schudlo... podla mna kombinacia tychto dvoch faktov je klucova. jasne, keby menej cikalo, ale priberalo, ok, alebo keby menej priberalo (nemalo by chudnut!), ale cikalo dost, tak tiez ok, ale takto... co ja viem...
moze byt problem s prisatim, s uzdickami, s mnozstvom mlieka, so slabym tokom, s niecim inym. ja sa nevyznam, ale urcite by som netvrdila, ze vsetko je ok a staci kojit a vsetko bude super. male babo sa vie rychlo dehydrovat.