Koľko má papať 18 týždňové bábo?

puncova
3. jún 2013

ahojte...chcem sa opytat, kolko ma papat moj chlapcek.podla nutrilonu by uz mal vypit vyse 200ml, ale podla mna a mojho usudku je to na TAKE male brusko kazde tri hodiny vela.davali ste podla tabulky na nutrilone alebo menej?ked tolko vypilo bnabatko nebolelo ho brusko?my sme mali taky problem ked som xcela prejst zo 130ml na 166 a dopadlo to kolikou ze mu nestacilo travit.tak uz mame vyse styri mesiace a pijeme stale 133.kazde tri hodiny.na posl poradni mal 64cm a 6850g.prosim poradte.musim priznat ze dnes som mu davku zvysila na 170ml ale mal by pit uz vyse 200ml podla krabice

xlucia
3. jún 2013

@puncova na krabici je to orientacne.pokial mu staci menej, rastie, prospieva, kaka a hlavne PRIMERANE cika, tak mu davaj menej.

matulinuska
3. jún 2013

Neriad sa krabicou...ja mam o tyzden starsiu dcerku no ma 8,2kg a okolo 70 cm...je to poriadna baba no napriek tomu tvoj drobcek spapa podla tohto co si pisala viac ako moja...nam sa stane ze do nej dostanem mlieko sotva 3x do dna :/...no napapana je a keby bola hladna by kricala a prospieva to je hlavne...urcite sa neriad nejakymi tabulkami na krabici sama z vlastnej skusenosti viem ze babatko vypije tolko kolko chce aa ako casto chce...nic mu nenut sam si vypyta 🙂

puncova
autor
3. jún 2013

@matulinuska teraz ma 18 tt, ked sme boli na poradni mal 14 a vazil 6850 a 64cm...pyta si kazde tri hodky.spinka celu noc nebudim ho.ale dnes som mu zvysila na 170.len ked som povedala u dr ze som mu zvysila a boli problemy s kakanim nenormalne az na pohotovosti sme skoncili, povedala ze je to vela...ale on vytrubil aj vtedy len problem bol travit.teraz uz len spekulujem jak dobehnut to co sme zameskali a cim skor mu davat tyx 200 jak je odporucane.ked to vsetky babatka aj o mesiac co maju menej maju viac v strnastix tyzdnox jak moj mal.vsetky maju vyse sedem kil.ale narodili sa o tyx 20 30 dkg tazsie...nexapem ani to co znamena prospievat...

puncova
autor
3. jún 2013

@matulinuska no vidis aj tvoja je iba o tt starsia a ma viac o vyse kila

matulinuska
3. jún 2013

my sme mali priemernu porodnu hmotnost 3290g a jak sme presedlali na UM tak nenormalne pribera...a nema problemy s kakanim z toho nutrilonu?...pocula som ze je velmi tazky na zaludok a detickam neprosieva v tomto...no nemusi to byt vas pripad...

matulinuska
3. jún 2013

myslim ze prospievat v tom zmysle ze rastie, nema problemy s kakanim, negrcka z mliecka alebo nema nam alergiu..niektore deticky z mliecka zapeka a pod....preto je tolko druhov na trhu aby si mohla mamicka co najviac bude vyhovovat jej babatku 🙂

ivana149
3. jún 2013

ahoj my mame 13 týždnove babo, narodil sa s vahou 4600g a 57cm, ešte stale mu davam 150ml približne každe 3 hodinky, a dnes som mu už dvakrat dala 180ml.

puncova
autor
3. jún 2013

@matulinuska no ved to....nekakame len na teplomer..dr som to vravELA, tak treba davat viacej cajiku pit...neviem kolko ma pijkat.mali sme atopicky ekzem, tak nam dr predpisuje hypoalergicke mliecko nutrilon....komedia ja uz neviem co robit.davam espumisan, vypije mi dcl cajiku, viac do nho nedostanem a berie aj probiotika aj alergologicka mi nepovedala zeby to bol dajaky extra problem.nikto si z toho nic nerobi. a poznam kopu mamiciek co ten problem maju,vacsina z nix ten problem proste ma.dokonca sme malli aj vo vysledkoch v krvicke na alergologii ze mu dobre netravi no ale nikto nic s tym nerobi,...vravia ze ak zacne papkat tak zacne aj kakat...ta ja neviem...

puncova
autor
3. jún 2013

@ivana149 dobryyyy xlapisko sa vam narodil....
vidis ty davas viac ....ja mojmu nedavala a teraz si nie som ista ci som robila dobre...

zmrzlinka
3. jún 2013

@puncova moj maly mi nikdy nepapal podla toho,co pisali na krabici.....vzdy mi pil menej a pil aj dost nepravidelne.Priberal normalne a brusko nas netrapilo.Skus zmenit mliecko...mozno mu bude lepsie travit.My mame Bebu.Drz sa.

puncova
autor
3. jún 2013

@zmrzlinka ja by som aj zmenila ale viazana som na nasu lekarku lebo ona nam predpisuje mliecko kvoli ekzemu...pytala som sa minule na humanu, ze vraj je lepsia, povedala mi, ze mi moze predpisovat aj humanu, ze jej je to jedno ale velke sance nam nedavala....tak sme ostali pri nutrilone...

ivana149
4. jún 2013

@zmrzlinka my tiež davame Bebu a žiadne problemy ani s bruškom ani s kakanim, len najprv som sa bala, lebo ma taku riedku stolicu, ale lekarka povedala, že je to ok, ked pribera, nezvracia a chuti mu tak nie je čo riešiť,