Koľko ml mlieka Nutrilon by malo vypiť 2 mesačné dieťa?

milenavitova
5. nov 2011

ahojte mamičky mam doma 2 mesačnu dcerku ktoru krmime počiatočnym nutrilonom 1,,,každe 3 hodiny ,,mam pocit že važi okolo 5 kil,,,všimla som si že malo pije najviac vypije 70ml,,a potom asi po 60ml a 50ml,, podla štatistyk by malo vypit 2 mesačne dieta aspon 800ml mlieka za den,, lenže mala vypije ani nie 500ml za den,,, čo mam robit,,ak ju kusok ponitim vypit tak jej ide na zvracanie akokeby jej nechutilo,,ide to každy den dole vodou stale menej pije ,, za odpovede dakujem

cichlida
7. okt 2015

No ved to je uplne ok. Prvy mi jedol 240.(plnu flasu) uz v porodnici, a dokazal si pytat kazde dve a pol hodiny!druhe pije 120 hadam od 2 mesiaca az doteraz ( ma dva a pol,ale pije ho len na vecer) ... Avsak ani ked bol maly tak viac na jednu davku nikdy 😉

myleontina
7. okt 2015

my mame 10t a sme na nutrilon HA + do rannej davky probiotika, papame od takej 8 rana kazde 3h, posledna davka je vecer o 8, v noci papame len raz a za den vypije asi 900ml, co sa mne zas zda strasne vela . a pritom nie je baculaty, vytiahol sa na 61cm a skoro 5,5 kg.... 😕

emillyamy
15. máj 2016

Dobry den aj ja mam taky problem mm 2 mesačne dievčatko ktore ma 5kg pred 2 tyzdnami papala este 120ml nutrilonu ale sme jej nasadili 150ml lekarka nam poradila ked si mala pyta tak jej mame zvišit ale od v tedy ke nekludna nepapa co 4 hodini papa co 6 hodin mame jej nasadit naapat 120ml to vsetko spapa a je kludna

vierkal
24. máj 2016

ako citam tak to moj je jedak poriadny lebo ma 2 mesiace a vypije 130ml na hlt pomaly xixxixixixi

alexstav
3. jún 2016

Dobry večer mam 1mesačneho chlapca kojim a ked si odsajem 130mltak mu je stale malo ....prepija sa my moc kolko by mal tak priblizne vypit?

adriklaudi
31. jan 2017

Presne ako my:☺
Tiez som si myslela ze mu davam vela 120 ml ale ked mu skusim dat menej pyta si papuskat.Vela krat mi aj plakuska Adrianko po papani tak som si myslela ze ci nie z toho ze je prejedeny.Ale stane sa ze niekedy nevypije vsetko.Babatko vypije kolko potrebuje.A chlapci su vseobecne uplakanejsi.Uz nestresujem koli papaniu.

janka12350
13. okt 2017

ahojte chcem sa opýtať na 90 ml idu 3 odmerky takk na 60 idu 2?

misinka0611
13. okt 2017

To fakt sa trápia nejakou tabuľkou na krabici? Každé dieta je individuálne. Ak ti priberá nie ke dovod na paniku. Ja si neviem predstaviť nútiť malého piť držať mu tam násilím fľašu len kvôli nejakej tabuľke na krabici. Prosim Ta užívaj si zdravé dieta radšej.

vierkal
13. okt 2017

Tabulka netabulka ked je doeta hladne co narobis. Nas pil dve flasky male a teraz mame 18 mesiacova vypije dve velke flase mlieka🙂))))) uzmu davam aj domace a na vecer susene ale uz budemelen na domace prechadzat

alenkay7
13. okt 2017

nedrž sa tabuliek kazde dieta je ine pokial pribera, neboj ona by plakala keby je hladná. Presne aj moja papala tolko co som sa natrapila zee poriadne nepapa, a doteraz nie je jedak. Len už ja som s tym zmierena, lebo stym nic nenarobim. Teraz ma 5 rokov a nie je podvýživena je riadne vyvinute štihle pekne dievčatko.

radynadzlato
28. júl 2019

@edita84 moja mama nema ani tyzden ma 4 a pol kila a pije nonstop 70ml aj 90ml a cez den jej staci aj 60 ml...a kolko krat denne...asi kazde 3 hodky🙈dufam ze je to v pohode

radynadzlato
22. sep 2019

@jaanka7 nam pediatricka radila 60 ml dacatkazde 3hodky a 90ml kazde 3 a pol. Vraj sa vyhneme kolikam, bolestiam bruska a umelo prepapanym babatkam.. zatia nam ti vychádza a mala vydrzi... mame 2 mesiace, skoro 5 kil (narodila sa 4400)

romcix213
28. dec 2019

môj malý zje max 100 aj to nie naraz lebo sem tam zaspinká,sú dni kedy papá menej a potom v noci dopapava,moja mamina aj s babkou (ako skúsenejšie) sa somnou hádali že ho musím doslova budiť keď zaspinkáva,ale ja som bola proti jednoducho keď zaspinka a potom sa zobudí sám prečo by som ho nasilu mala budiť proti jeho vôli keď spokojne zaspinká,áno pri papani,nedávno sme boli v nemocnici jedna veľmi "milá" sestrička mi povedala že malý je podvyživený ale hneď na to doktorka povedala že to tak nie je,že sestra sa len pomýlila či čo,pri narodení mal 3200 a teraz má 4500, má plné líčka a vôbec nechápem čo je na tom že má takú váhu takže je to normálne, detičky to tak mávajú nemáš sa prečo báť, možno má malinká niečo s nostekom ako sopliky a tak skús sa spýtať dr. ale nemáš sa prečo báť pokiaľ ti malinká priberá a štatistikám vôbec never,každé bábo to má inak

zuzka591
2. mar 2021

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať mám takmer dvojmesačnú dcérku a vypije mi umelé mlieko 150 ml či to nie je veľa pre tak malé bábo?? Ďakujem za odpoveď

paulina61
17. mar 2021

Môj malý cca mesiac mu trvalo kým mu stačilo len z pŕs no teraz ma 2 mesiace a vypije 120ml a niekedy ma dosť a niekedy ešte musím doplniť z pŕs a vtedy je ok. A v noci keď dlhšie pospi tak vypije aj 150ml.