Koľko ml mlieka Nutrilon by malo vypiť 2 mesačné dieťa?

milenavitova
5. nov 2011

ahojte mamičky mam doma 2 mesačnu dcerku ktoru krmime počiatočnym nutrilonom 1,,,každe 3 hodiny ,,mam pocit že važi okolo 5 kil,,,všimla som si že malo pije najviac vypije 70ml,,a potom asi po 60ml a 50ml,, podla štatistyk by malo vypit 2 mesačne dieta aspon 800ml mlieka za den,, lenže mala vypije ani nie 500ml za den,,, čo mam robit,,ak ju kusok ponitim vypit tak jej ide na zvracanie akokeby jej nechutilo,,ide to každy den dole vodou stale menej pije ,, za odpovede dakujem

katusradus
5. nov 2011

na škatuli je napísaní dávkovanie,ale nič sa nestane ked ti vypije viac či menej,záleží od apetítu bábätka ked je váhovo menšie tak menej ked väčšie tak viac 🙂 dcéra mi pila tuším 90ml

mailinka
5. nov 2011

urcite nenutit dieta nasilu papat.nie vsetky deti papaju ako tabulky kazu.pokial pribera a je spokojna tak to nie je problem,ze papa menej,mozno by stalo zato skusit je dat napr. po 2,5 alebo po 2 hodinach. moja malinka by tiez mala vypit vo 8 mesiacoch okolo 210ml a vypije 120ml.a tiez mame obdobia ked papa celkom dobre a potom pride zase cas,ked papa strasne a nerobim nic ine len vylievam mlieko ☹ .lebo ho nevypije a pije mozno tolko co tvoja 60 ml.ja si uz z toho nic nerobim ,my niekedy stojime na vahe aj zo 2 tyzdne a potom zrazu vahovy prirastok za tyzden vyskoci.zrejme bude malinka mensi jedak ako ostatne tabulkove deti.ak by vsak odmietala papat ,potom to treba riesit s Dr.

evka4
5. nov 2011

ahoj, pre tvoj dobry pocit chod za pediatrom, nech skontroluje, ci dcerka nema napr. zapalene hrdlo, ci ju nebolia uska...vtedy zacnu deti menej pit, lebo ich to boli...ked to vyluci, tak aspon budes kludnejsia.
co sa tyka toho mnozstva, na krabici je uvedene len orientacne mnozstvo, kolko by malo dieta vypit. niektore piju viac, ine menej. ak pribera a cika dostatocne, tak by som to neriesila. moja dcera nikdy nevypila tolko, kolko bolo uvedene na krabici, tiez som sa stresovala, ale k nicomu to neviedlo. deti mavaju jednoducho take obdobia, ze raz jedia viac, inokedy menej...
urcite nekrm nasilu, pretoze je jasne, ze ak do nej dostanes mlieko, ktore uz ona vlastne nechce, tak do dalsieho krmenia nestihne vyhladnut. ved aj dospeli to maju tak, ze ak sa prejedia, tak trva dlhsie, kym opat vyhladnu. babatka su mudre, velmi dobre vedia, kolko im treba papat.
a mozne je aj to, ze jej nutrilon prestal chutit, pripadnu zmenu mlieka ale prekonzultuj s pediatrom, pretoze kazda zmena UM je zatazou na detsky traviaci system.
drzim palce.

martina2001
5. nov 2011

Moja malá má necelé 4mesiace a vypije 90ku naraz a mala by piť podľa toho raz toľko, priberá pekne a doktorka povedala že je to dobré, niekedy je po 2hodinách, niekedy po 4 ako chce jej dávam

katren
6. nov 2011

My budeme mat tiez 4 mesiaciky a pijeme Nutrilon, no nikdy mi este viac ako 120ml nevypil....a to vypije len rano a vecer pred spanim, cez den max. 90ml, priberame, takze neriesim ci pije dost alebo malo....

kmirkav
6. nov 2011

Nasa takto tiez pila, teraz ma rok a nevypije viac ako 150 (165 ml) UM, ona ma take fazy, ked niektore dni vypije viac a inokedy omnoho menej UM, ale moze byt za tym aj nejaka choroba, takze urcite navstiv dr. My sme nakoniec nutrilon vymenili za ine UM, pretoze z neho mavala krce a odmietala ho.

bbtina
6. nov 2011

Nasi maju tiez 2 mesiace,Luky mi pije Nutrilon,zarabam mu vzdy 90 a ked ma vypite tak 70 tak sa zacne hrozne hnevat a vypluvat a plakat,niekedy pomoze ked si odgrgne a potom dopapa este takych 15 a niekedy nic. Dominkovi som musela Nutrilon zmenit,lebo mu nerobij dobre,papa Hipp ale tak maximalne 120 a aj to posledny tyzden po 60 spusta taky rev,ze je az mne do placu,Hipp zmenil nazov mliecka a uz ani neni take pekne huste ako bolo,tak zacinam mat pocit ze zmenili aj zlozenie a prestava mu chutit. Inac ked mal 1 mesiac pil aj150ale to uz preslo

mandragora22
6. nov 2011

@milenavitova kasli na tabulky a statistiky, iba debil sa ich drzi. moje dieta mi ako 2-mesacne vazilo nieco malicko okolo 4 kg, papkalo moje mlieko (odsavane), priblizne 30 ml kazde 2-3 hodiny a zije a je tu. je uplne v poriadku, sice postihlejsie, ale nie vychudnute, ani vychrtle, skratka je to taka mala stihla modelka, a tiez som sa sprvoti trapila, ze ako nepribera a bla bla bla, neskor som aj bola rada, ze to nie je taky maly podsadity tucko 😀 😀 😀 takze sa netrap, vahu ma tvoje dieta viac nez idealnu, tak don netrep zbytocne vela toho mlieka. ak bude hladne, zapyta si. urcite hladom netrpi, ani nedostatkom, ked ma ako 2-mesacne 5 kg. moja mala 5 kg, ked mala takmer 5 mesiacov 😉

acikaa
7. nov 2011

ak nechce - tak nechce.nikdy nenut dieta jest ono si vypyta samo.mozno teraz papat tolko nepotrebuje ale o par dni sa to zmeni

edita84
7. nov 2011

Ahoj môj malý pije 7x denne 90 ml krásne priberá

diabliq6666
7. nov 2011

ahojky..nenut ju pit miecko,ked nechce..myslim,ze vahu ma uplne v poriadku..aspon vidno,ze sa o nu dobre staras..moja ma 7 mesiacov,je na UM a mala by vypit 1200 ml na den a vypije ledva 500 ml...ak je zdrava,tak je ok kolko papka..moja zo zaciatku pila len maximalne 50 ml

matsches
7. nov 2011

Ahoj! My sme na MM a UM. V noci len MM, prvé ranné kŕmenie MM potom striedavo s UM. Dnes vypila len 200mlUM, a kto vie koľko MM. 🙂 Celý deň bola pohodová, smeje sa, hrá sa. Je to anjelik, celý deň neplače len keď jej ponúknem fľašu a nemá chuť vtedy spustí. Tak som to vyriešila tak, že keď visí na prsníku, tak jej dám fľašu a keď je naozaj hladné tak vypije. Aj teraz som to tak robila a tu spí na mojej hrudi a potom pôjde do postieľky, Tiež sa bojím, že mi schudne, či to nie je málo. Ale kým sa smeje a neplače je asi OK.

jaanka7
23. dec 2012

ahojte, chcem sa aj ja poradit, mame 2 mesacneho drobceka, papkame uz nutrilon HA 150 ml kazde 3 hodiny, no niekedy aj kazde 2 hodiny ci je mozne, zvysit davku, pretoze place a ked mu do hodiny dam cajik, tak sa ukludni a zaspinka, takze neviem, pekne pribera, takze myslim si, ze nam sadol, vazi 5400 gr. nepamatam ako to bolo u prveho synceka, dnes ma uz 3 rocky a tiez bol papkosko...a bojim sa zvysit davku, aby som mu nesposobila bolest bruska....

dasenaa
2. jan 2013

Aj môj synček papal nutrilon HA,a bolo mu málo aj každé 2 hod.+ samá zelená stolica,doktorka povedala že to je skôr také dietnejšie mliečko,prejdi na normálny nutrilon 1 a uvidíš že bude lepšie.

ivanka1987
2. jan 2013

ahoj.my davame dvojmesačnému synčekovi 150ml cca každé 4 hodinky a báli sme sa,či to nie je náhodou veľa,ale vidím,že sa asi nemáme čoho báť 😉 papáme obyčajný nutrilon1,tiež sa nám stane,že sem tam po papaní plačká,len nevieme či je to hladom,alebo že sa jeduje kvôli odgrgnutiu ☹

dasaa
2. jan 2013

jaanka7 ahoj ak chce tak kludne mu mozes dat viac ved on bude vediet kedy ma dost.Ale dodrzuj ten odstup 3 az 3,5 hod od nutrilonu.Teraz ti bude papat vela a pride jeden den a tak ti bude papkat menej.Neriad sa podla tabulky aspon ja som sa neriadila a aj doktorka mi povedala ze kazde dieta je ine.

jakubko28
7. dec 2013

ahoj a ta odmerka sa dava plna

kofoluska
30. dec 2013

V nijakom pripade nenut dieta pit viac ako samo xce. Moze Ti zacat odmietat flasu, lebo si zapamata, ze ju bolelo brusko alebo grckala. Ved ani Ty nejes nasilu a ked nahodou sa prejes, vies ako Ti je potom zle. Dietatku, ked papa nasilu tiez zrovna dobre nie je.
My sme mali Nutrilon Comfort, teraz sme na Bebe H.A. Maly ma pat mesiacov a vazi cca 7400g, ale ani jediny raz mi nevypil za 24 hodin tolko, co sa uvadza na krabici. Niekedy mi vypil na jedno krmenie 160, niekedy 100 a niekedy ani tolko. Riad sa len tym, ake potreby ma Tvoja dcerka, nie tym, co uvadza vyrobca. Krm ju tolko, kolko sama chce a nasilu jej mlieko nedavaj. Ono to umele mlieko aj dlhsie a tazsie travi ako mlieko materske, takze mozno by som skusila trosku predlzit interval medzi krmeniami. Mne ked maly vypil 160ml, vedela som, ze skor ako o styri hodiny jest nebude.

sense
30. dec 2013

pokial pribera tak jej to zrejme staci, urcite by som nenutila pit....

denisa196
4. máj 2014

Ahoj mam doma 8 tyzdnove babo a chcem sa poradit a vymenit skusenosti sme na um a pijeme 90ml kazde tri hodiny ale nasej bambulke to zrejme nestaci lebo po dopiti mi dost casto place a pocas pitia je dost nervozna lekarka nam nneodpoirucila zvisit davku lebo na jej 3.5kg by som jej nemala dat viac viemte mi niekto poradit dakujem

askimbibi
1. jún 2014

ja mam 7 tyzdnoveho a cez den papa kazde 2 hod. 90m nutrilonu comfort niekedy to s cucne za par minut inokedy to cucka 40 minut a v noci vydrzi 2x po 4hod. spat za kazdym ked sa zobudi vypije 90ml a pekne pribera ma uz 4,080kg

19841002
3. jún 2014

Ahojte. Máme podobný problém. 2 mesačná dcéra pila nutrilon ha 60 ml plus MM. nedávno sme prešli na obyčajný. Predtím sme mali zelenú stolicu,tak berieme probiotikum. posledné try dni je večer,hodinu pred kúpaním ufňukaná,ba žalostne plače a neviem či sa len mení,vadí jej probiotikum alebo nové Um.

momo216
5. jún 2014

tabulkami sa riadit nemoze nikto,ziadne dieta nieje "vyrobene" podla tabuliek. kolko malej chuti a kolko potrebuje tolko vypije. ja som sa touto zasadou riadila a maly je teraz riadny chlap 🙂

lucinkasamko
23. dec 2014

Malý má 7tt a papa 120ml každé 3 hodiny alebo 2,5 a mám pocit že O chvíľu zje aj nas a to už má 4 700gramov

lenbea
3. jan 2015

aj mne prvá pila velmi malo oproti tym hodnotam na krabici. ale dieťa proste nedonútiš. ak maš pocit, že ma malo tekutin, skus jej davať ešte prevarenu vodu. druhá mi pije každe dve hodiny, ale tiež nie tolko kolko by mala podla navodu. nechudne, ani dako extremne nepribera, tak to neriešim. nutrilon je vraj take hustejšie mlieko oproti ostatnym, tak možno preto stači detičkám menej.

000000uzneviemco
24. jan 2015

Ak ti pekne pribera a je spokojna tak by som jej nedavala na silu ja mam 3 mesacnu dcerku a pije nutrilon anti colic a vytiahne si 90 kazde tri az 4 hodiny

mata1984
5. mar 2015

Dobrý den, chcem sa spýtať, kolko by podla vás mal vypiť 2 týžd. drobček - dvojičky, narodený v 35 ttt, jedna dvojička má 2400 a druhá 1800, na obale píšu 0-2 t - 90 ml, moje vypijú od 20-30-50 ml každý cca 3 hodiny, neviem, či to nie je málo, v pôrodnici pili 30 (menšia) a 50 ml(vačšia) . Ešte sa chcem spýtať, ked dlho pije cca 15 min, treba potom mliečko prihrievať???Lebo v pôrodnici to tak robili a čítala som, že by sa to nemalo. Ďakujem Maťa

zuzandela6324
11. mar 2015

Ahojte. mam tri balenia nutrilonu HA 1 co mi napisala lekarka mojmu syncekovi. Kedze mu nerobil dobre a presli sme na ine mliecko, mam ho na predaj, jedna ta plechovica za polovicu 10eur. rada by som to predala vsetko naraz jednej mamicke. Ak budete mat zaujem,napiste mi na e~mail: zuzana.derevjanikova@gmail.com.ide o 800g balenie.

sandri2014
23. mar 2015

Ja mám 2 mesačnú dcérku a uz od 6 týždňa mi spapá 120 ml hami mala hladoška je to 💞

suldenka
7. okt 2015

Nas maly ma 4 mesiace a vypije 100 ml kazde dve a pol hodinky nikdy som sa neriadila podla krabice teraz davam 100 ml vody a tri odmerky um mlieka🙂 ked mal 2 mesiace stiahol dakych 60-70 kazde dve hodinky a dve plne odmerky mlieka tak jej skus davat menej a uvidis napr jej zarob 60 ml vody a do toho daj dve odmerky mlieka🙂 pekny dnik