Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Koľko mliečka dávate deťom?

tjaden
21. okt 2014

Mala od narodenia vela papá takmer dva krát toľko koľko by mala teraz má 2,5mesiaca a sme na UM ja neviem či to na tie krabice zle píšu vraj by mala vypiť 5-6x denne 150-180ml no ona pod 240 nejde a nezaspí kým jej nedám koľko chce, máte podobné skúsenosti?dik

charlie1980
21. okt 2014

Neviem, co na to doktori na SK, my sme to mali tiez podobne, ked som volala detskemu vo Svajciarsku, tak mi povedal do telefonu, ze 150ml a nic viac ! 😀 Vtedy jedaval okolo 120ml, uz si to tak nepamatam. No aj tak som mu davala nadalej, kolko vypytal...akurat, ze som mu to mliecko velmi skoro zahustovala kasami v prasku, lebo nielen ze vela pil, ale ho to este ani nezasitilo. Casom sa to ustalilo a pri 240ml sme aj zostali, ci je to prikrm alebo mliecko. Hrozi ale to, ze sa jej roztiahne zaludok. Skor by som davala casom menej objemu a zahustene...ale nepamatam si presne...tusim od 3.mesiaca potajomky s kasou od 4. mesiaca 🙂

pribinak
21. okt 2014

Prediskutuj to s pediatrickou, aka je jej vaha a dlzka, aky je je psychomotoricky vyvoj, aka je vasa geneticka stavba, ste vysoki alebo skor mensi rodicia? To vsetko spolu suvisi, neda sa vzdy riadit tabulkami na krabici prasku

katarina644
21. okt 2014

ahoj, co sa bojis, daj jej tolko, kolko chce. inak nerieste kolko vypije dieta, lebo ked mamicka koji a dieta pije tak ani nevie, kolko vypije. dieta sa napapa a myslim, ze maloktora mamicka riesi kolko dietatko vypije-myslim u kojenych. ja som taketo veci ani neriesila.

oladuna
21. okt 2014

Len nech pije.take male babo treba krmit kolko si zaziada.kazde decko je ine.na krabici je vzdy uvedeny taky "zlaty stred" a treba sa ho drzat s nadhladom

kofoluska
21. okt 2014

Keby si kojila, nevies koko vypije. Takze ani tymto sa netrap. Na krabici je len nejaky priemer, odporucana davka. Nic viac. Kazde dieta ma ine potreby, je iny jedak. Mne syn takto vela pil na veceru a mama do mna tiez hucala, ze viac ako 150ml mu nemam davat. A co som mala robit, ked inak nezaspal? Byt s nim hore do dalsieho krmenia a nechat ho plakat od hladu? Urcite nie.
Si mama, vies, co Tvoje dietatko potrebuje. Riad sa svojim instinktom, nie napismi na krabiciach. 🙂

avionka
22. okt 2014

Suhlas s pribinakom: velmi zalezi aku ma hmotnost k dlzke, vaha k veku je taka orientacna a na vase rodicivske udaje- bud sa spytaj pediatra alebo aspon odhadom sa to da najst napr aj tu http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wf..., inak by som este vyskusala mozno flasu ktora menej tecie/tahsie:este je moznost ze to rychlo vydrula a pocit sytosti sa dostavi neskr

Tu začni písať odpoveď...

Odošli