Koľko mlieka má vypiť 11 mesačné bábätko?

tinka648
16. máj 2012

Ahojte;

Chcela som sa poradit kolko mliecka by malo vypit 11 mesacne babatko - na UM. Uz nie je kojena vobec, a teraz zaspava viac-menej s mlieckom ale niekedy sa stane ze ani raz za den nechce mliecko vobec. Rano okolo 5-6hod. vypije mliecko (cca 210ml) a potom bud aj cez den (2x) a na vecerne zaspavanie, alebo uz vobec.

Tak som len chcela vediet, ze kolko by malo dietatko v takom veku vypit.

Dakujem pekne.

katren
16. máj 2012

@tinka648 kolko potrebuje....
nas este nikdy nevypil viac ako 180ml....a to ma uz cez 9kg, narodil sa 2,5 kilovy 😉
a ved ma aj ine prikrmy, takze UM mozno tolko nepotrebuje.....staci dodat jogurtami, syrmi atd 😉

lienkao
16. máj 2012

@tinka648 môj malý má 10 mesiacov a 2 týždne. Čítala som, že takéto detičky by mali vypiť minimálne 500 ml mliečka denne a to je jedno či UM alebo materské. Potvrdila mi to aj laktačná poradkyňa. My pijeme ráno okolo 4.00 240 ml Nutrilonu, potom okolo 8.00 150 ml Nutrilonu, potom je desiata jogurt, obed zelenina-mäso, olovrant ovocie, 1. večera - kaša, 2. večera - 240 ml Nutrilonu. Do spotreby mlieka sa ráta aj to čo je v kašičke. Mliečko určite potrebujú minimálne do roka a pol až dvoch rokov. Podľa toho čo píšeš, tak ho pije asi dosť.