Koľko umelého mlieka pre ročné dieťatko?

majamiko
17. dec 2007

Ahojte maminy, viete mi poradiť, koľko (aký objem) mliečka a koľkokrát denne mám dávať svojmu ročnému synčekovi? Cca druhý týždeň je odstavený od dojčenia, prešli sme na sunar complex premium. Zatiaľ mu dávam ráno po prebudení aj večer pred spaním 180 ml. Počas dňa mu chutí, papá pestrú stravu (vrátane 1 dávky mliečnej kaše alebo 1 jogurt) bez problémov.
Vopred ďakujem🙂

julia225
17. dec 2007

500ml+jogurt denne, myslim

ivcap
17. dec 2007

AHOJ. Denná dávka mliečka u ročného dieťaťa by mala byť 500ml. Ak malému chutí, môžeš mu dať aj cez deň. Ja mojej Saške tiež dávam mliečko ráno a večer. Ak Ti nevypije cez deň 500ml, tak to nahradíš jogurtom, syrmy a pod. Skús malému urobiť 210ml, to je raňajšia dávka mojej Sašky a tú pije od roka.

majamiko
autor
18. dec 2007

ivcap-Tých 210ml som skúsila, dnes nedopil:( Skúšam ďalej😉

Prosím ťa, a to mám nahradiť dennú dávku jedla mliekom? Alebo mu pridať malé dávky mliečka po jedle? (to zapíja čajíkom).
Náš jedálniček: po prebudení cca o 6.30 mliečko, potom o deviatej kaša+ovocie na desiatu , obed o dvanástej (mäsko+zelenina, polievočka), olovrant o tretej (chlebík s maslom,alebo jogurt, alebo mliečna kaša) a večera zeleninová polievka. Pred spaním cca o 19.00 hod mliečko z flaše.
Je to o.k., alebo by som mala niečo meniť?

wladka
18. dec 2007

maja, je to ok 😉 ..

ja malinkej som davala okolo roku 125ml rano, vecer, a cez den jogurt, krupicu, a didi.. a postupne som to zvysovala, nie zhurta.. ale cca o 10ml kazdy druhy den.. a teraz mi vypije normal 260ml.. aj rano aj vecer 😉

ivcap
18. dec 2007

Majamiko, ja si myslím, že je to v úplnom poriadku. My máme veľmi podobný jedálniček 😉

majamiko
autor
19. dec 2007

Tak super, potešili ste ma 🙂
Je to moje prvé dieťatko, som z tých všemožných rád a článkov v časopisoch trocha zmätená. Ale veľmi ma teší, že malému chutí.
Myslím, že jednoduchšie ako dojčenie to už nebude 😉

p.s.: ráno opäť nedopil 210ml... ☹

wladka
19. dec 2007

maja, naozaj by som ti radila, zacni s najmensim,a postupne to zvysuj 😉 .. 1.den 125ml, 3.den 150ml.. atd .. a uvidis 😉

zuzu13
19. dec 2007

no ja som rada, keď za deň vypije 200ml...

dannynka
19. dec 2007

moja vypije denne jednu flasku rno ked sa zobudi cca.:230ML 😉

ivcap
19. dec 2007

Stane sa, že Saša nevypije 210ml ráno, ani večer. Ale cez deň má jogurt, niekedy má mliečko v polievočke, alebo prívarku, papá syry, takže dennú dávku vápnika má. 🙂

milhaus
21. dec 2007

moja vypije večer plnuu flašku čo je 250 ml asi nutrilonu 3 a rano ma milačik väčšinou

jankapiknova
29. dec 2009

Moj maly vypije okolo 600ml a niekedy aj viac mlieka + jogurt. Dufam ze to nieje vela 😕

cora73
2. jan 2010

ahojte,ako vam deti presli na UM?
Ja uz chcem prestat kojit a je to des,najprv som mu prestala davat popit cez den po jedle,takze uz mal MM iba rano a vecer a vcera som mu chcela dat UM na vecer,to bol hrozny boj,nakoniec vyhral,dostal MM,a dnes rano to iste.... ☹ ☹
Kupila som mu Hami 3,ze by mu to nechutilo???
Ked mal polroka,bol 2 mesiace este prikrmovany vecer Nutrilonom,len potom uz mu stacilo zase MM,a Nutrilon sme vymenili za Hami,lebo ho z neho bolelo brusko..
Zvykne si na UM,alebo co mam s nim robit?

nevesta
2. jan 2010

Cora a MM davas z flase, ci kojis?

cora73
2. jan 2010

Nevesta,Normalne bez problemov kojim,ale asi si maly silno zvykol na kojenie,az krochka blazenostou,ked sa prisaje... 😀
cez den pije vodicku z flase,takze na flasu je zvyknuty,,este teraz rano som to UM preliala do pohara,tak z neho trocha vypil,ale asi 4 glgy a zase ho rezolutne odmietol,takze neviem,ci mu len nechuti Hami 3,a ci mam kupit ine,alebo to vzdat a kojit nadalej,ale uz sa mi moc nechce,ved velky je dost,ma 12,5 kg...

Ked mal toho pol roka,tak som ho vzdy vecer nakojila a potom este stiahol 150 ml Nutrilonu,asi mal rastovy spurt,lebo potom uz UM nechcel..
Potom sme presli na Nutrilon HA,lebo bolo podozrenie na alergiu na BKM,ale ten nepil vobec a alergia sa nepotvrdila na ziadnu potravinu..
To mi je prave cudne,ze kedysi bez problemov vypil a teraz ani za boha... ☹

bianka234
2. jan 2010

Ahoj, mate vy problemy baby, môj malý je samy ekzem, rozhodla som sa mu vylúčiť všetko mliečne, aj ked mi lekárky povedali že to nie je treba, lebo nemá alergiu na mličnu bielkovinu, ale neje žiadne dráždivé jedla a ekzem sa stále zhoršuje, kortikoidy som nedala, ani nedám aj ked mi ich už dávno naordinovali. V zdravienke som kupila malému ovsene mlieko, na môj podiv mu chutí, je nechutné. To je teda veľká sranda, keď mu nemôžem dať ani maslo. A ked som začala ja prikrmovať malého UM tak mi lekárka decká povedala, že jedna fl.za den stačí, a potom jogurt a kaša. Lenže teraz to mame ťažšie, mlieko vypije len večer a jogurty teda ozaj neviem aké mu mam dávať 😨 Ak niekto viete, poradte, diky

cora73
3. jan 2010

jogurty mi maly tiez absolutne nechce,ale ani mu ich nebudem nutit,lebo ani ja ich nelubim,ale take najzdravsie

su Hollandia,maju ich v Hypernove,a nemaju ziadne Ecka....