Koľkokrát za deň má piť 9 mesačné dieťa umelé mlieko?

lulistek
7. jan 2014

Ahojte maminy deticiek vo veku mojej dcerky,
chcela by som vediet kolkokrat davate detickam za den UM. Ja davam ovocie na desiatu, na obed zeleninku a masko a na vecer kasu ( obcas mliecko ). Medzitym UM. Davate niektora menejkrat UM za den a viac tuhej stravy?
Budem vdacna za kazdy nazor, mala nejako nechce pit vela UM, neviem ci to je len taketo obdobie, ale nerada by som keby mala málo tekutin, lebo cajiku moc nevypije.

Dakujem

zivika
7. jan 2014

@lulistek ja som davala mlieko rano a vecer...pokial cika 5-6 krat denne, tak ma tekutin dost 😉

lulistek
autor
7. jan 2014

@zivika dakujem za radu 🙂 a mozem sa spytat co si dala pomedzi to ? zeleninku viackrat denne? alebo asi aj jogurt ze? ja som malej este nedavala.. a mame len 2 zubky tak taky chlebik jej nemozem davat len take kusocky a z toho sa mi nezda ze by sa najedla. dakujem, plienky ma stale pocikane - davame aj desat denne a take tazke su - si ma potesila 🙂

kofoluska
7. jan 2014

Kazde dietatko ma ine potreby. Ako pise zivika, dolezite su poriadne pocikane plienky. Cajik jej davas z flasky? Lebo u nas caj z flase nehrozi, ani voda ani jablkova ci jablkovo-mrkvova domaca cerstva stava. Musime striekackou davat.
Pomedzi to ostatne jej mozes dat napriklad biely jogurt, do ktoreho mozes popucit banan alebo nastruhat jablko. Pripadne len taky cisty jej ho mozes. Alebo aby ju lepsie zasytilo, tak do neho mozes dat krupicu (ja pouzivam spaldovu, ale mozes aj obycajnu - len ju prevaris vo vode a das do jogurtu, ked to trochu odchladne). Aj ked ma len dva zubky, mozes jej dat zuzlat niekolkodnovy rozok. Nas este zuby nema ziadne, ale rozhodne si s nim vie poradit. 🙂)))))

zivika
7. jan 2014

@lulistek v podstate som davala tak isto ako ty... Na desiatu ovocko, alebo vyzivku, na obed klasika, zeleninka s maskom, ryzou, cestovinkami, alebo zemiakmi, alebo namiesto maska zltok...na olovrant bud kasu, alebo jogurt no a na veceru zase mlieko...a to vazne menis plienku 10 krat denne? 😨 By ma porazilo 🙂

blackcat8885
7. jan 2014

@lulistek Ja som dávala v 9mes. mlieko večer a v noci to jedol za noc asi 2-3x takže ho vypil dosť,inak som dávala 3x denne prikrm-ovocie,zelenina,mäso,kaša.Skus riedené ovocné šťavy od Hipp maju v DM možno to vypije,nášmu to chutilo

lulistek
autor
7. jan 2014

@kofoluska dakujem a jogurtik moze taky z chladnicky ? mne sa to zda studeneee....

zivika
7. jan 2014

@lulistek este ma napadlo, ze aj podla farby mocu v plienke vies, ci ma dost tekutin...ak je svetla, je to ok 🙂

lulistek
autor
7. jan 2014

@zivika no v priemere som to tak vyratala dnes. lebo sa nam rychlo minuli plienky a ratala som ze za 20 dni sme minuli 200 :D no ona tak niekedy si kakne aj 4krat za den, lebo sa jej asi tlacia dalsie zuby... tak preto a v noci keby som neprebalila tak je precurana az za usami. este ze sme nasli dobru znacku plienok inak sme sa precikali raz-dva

kofoluska
7. jan 2014

@lulistek Priamo z chladnicky urcite nie. Ovocie mam napriklad vybrate nonstop z chladnicky. Ked jablko dojde, vyberiem dalsie a necham von.Jogurt by sa samozrejme pokazil pri takomto zaobchadzani, takze tam to riesim tak, ze cca dve hodky pred podavanim vyberiem z kelimku tolko, kolko malemu idem dat, necham von a zvysok vratim do chladnicky. 🙂

lulistek
autor
7. jan 2014

@zivika no nikdy to nemalo ziadnu farbu tak je to ok🙂 len mala nevie vypit dost cajika, ale zas akokedy no. ale flasku 125ml mi nikdy nechcela vypit
@kofoluska si sa pytala na ten cajik ano z flasky. davam jej aj zo striekacky ale ked nechce tak to proste neprehltne. asi ma dost mliecka.
Dakujem baby za rady. este otazocka dokedy ste davali UM?

lulistek
autor
7. jan 2014

@kofoluska Aha dakujem tak skusim to aj ja tak. A este som zabudla ze obcas aj z hrnceka pijeme cajik

zivika
7. jan 2014

@lulistek mne maly nechcel pitvani caj, ani vodu, ani ovocne stavy az do vyse roka, tiez som z toho bola na nervy 🙂 a potom si zacal sam pytat cistu vodu 🙂 a um som davala do 2,5 roka, skoncila by som aj skor, ale vzdy, ked som mu ponukla obycajne kravske, tak ho nechcel, v podstate ciste mlieko ani pit nechce, jedine s grankom 😒

kofoluska
7. jan 2014

@lulistek my mame len pat mesiacov, takze u nas je UM nevyhnutnost zatial. 🙂 Ale postupne xcem prejst na kravske mlieko a po velkej noci na kozie. Inak ano, aj nas ked proste nexce, tak ani z tej striekacky neprehltne. Aj ked na to manzo vymyslel fintu - maly nam rad zuzle prsty, tak strci prst mu do ust a tak mu dava striekackou. :D Niekedy clovek musi byt fakt vynaliezavy :D :D :D

lulistek
autor
7. jan 2014

@kofoluska aha no nasa mala ma 9 mesiacov a mam dilemu kedy zacat...

kofoluska
7. jan 2014

@lulistek S kravskym mliekom? Pokojne mozes. Pripadne ak mas moznost, vyskusaj kozie. Je lahsie stravitelne, ma prijatelnejsi pomer jednotlivych zloziek (bielkoviny atak) a je velmi dobre na imunitu. 🙂 Akurat treba najskor overit zdroj. Kozie mlieko je velmi citlive na to, co koza pozerie a na to, ci sa nachadza v cistom prostredi. Koza od svokrovcov ma na jar ceresnove mlieko 🙂)))) Oziera listy z ceresne na dvore, aj popadane ceresne. 🙂 Zato ked si svokor neda pozor a zozerie nieco vonku, tak sa niekedy mlieko neda pit. :D