Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Koľkokrát za mesiac môže byť predpísaný Nutrilon HA 1?

bubus2211
6. dec 2012

Ahojte,vie mi niekot pomoct?Zabulda som opytat detskeho lekara ze kolkokrat mi moze vypisat na recept Nurtilon HA 1 800g za mesiac?

zuzana909
6. dec 2012

on ti to prepočíta podľa tabuliek koľko mlieka na svoju váhu potrebuje a toľko balení ti predpíše, teda aspoň kedysi to tak bolo cca 3 roky dozadu, tak neviem či sa to už nezmenilo 🙂

zuzana2000
6. dec 2012

nám predpisovali bebu a predpísala mi tolko koľko som si pýtala, ale nie naraz...chodila som tam dva krát za mesiac....na jeden recept ti ich môže dať aj šesť krabíc....teda aspoň dva roky dozadu to tak bolo

andrejka1974
6. dec 2012

my mame nutrilon anticolics 400 gramove a do polroka som to mala bez obmedzeni ale po pol roku mam narok 5 mliecok na mesiac a predpisuje sa len do 10 mesiacov a skus pozriet aj v bazariku tam dostanes tiez za prijatelnu cenu ja som si takto kupila 4 dalsie 🙂 🙂 🙂 🙂

gabikakac
6. dec 2012

mne predpisovala lekárka pred 4rokmi úplne v pohode NUTRILON HA kedykoľvek som prišla. bolo to však len do 1roka na predpis. ešte bola taká milá, že mi v 11mesiaci veku dieťaťa povedala, že to už bude naposledy a spýtala sa koľko chcem predpísať. jej bolo jedno, že len aby to pre nás nebolo finančne náročné. v pohode mi na jeden recept predpísala 10balení toho mliečka a žiadny problém.

ktore
6. dec 2012

@bubus2211 8 baleni po 400gramoch

turistka
6. dec 2012

mne davala max. 5 baleni 400g a to len do 5.mesiacov, viac mi nechcela davat, museli sme si kupovat.

katren
6. dec 2012

sice sme to nepotrebovali, ale podla mna zalezi aj na poistovni.....ta preplaca cast, takze asi aj to by som si vyzistila 😉

timik77
6. dec 2012

nám predpisujú max 3balenia 800g nutrilonu na mesiac. mne tvrdila dr.ze viac nemoze ☹

lucina7
7. dec 2012

naša nám predpisuje 5ks raz za mesiac. že to je max. čo moôže dať.

timik77
10. dec 2012

tak to by som rada vedela ze prečo to má kazdy lekar inak...

bubus2211
autor
10. dec 2012

Ale treba na to nejake odporucanie od ineho lekara?napr.od koznej alebo internej?lebo mi to tak vysvetlila ze len vtedy vie to predpisat lebo na to musi mat maly nejaku alergiu v rodinnej anamneze,pomozte mi prosim co treba robit teraz s tym☹

timik77
15. dec 2012

@bubus2211 Ano treba mat potvrdenie od alergologa, ze si alergička, alebo tvoj muž a na zaklade toho papiera to predpisuju. ci to plati aj od kozneho ci internistu to uz neviem. my sme doniesli detskej potvdenie o alergii manzela a ked nam predpisuje detska Nutrilon, tak na recept vzdy napise ze muz je sledovany v alerg ambulancii.

kvieta
15. dec 2012

@bubus2211 U niektorých netreba, záleží však od lekára

zvalik
29. máj 2014

Ahojte, dá sa Nutrilon HA1 ešte stále predpisovať? Malá má 1 mesiac a sme poistení vo VšZP. Ďakujem za odpoveď! mimi 🙂

nancy666
29. máj 2014

Nam predpisujú ha1 bez problémov. Myslim ze max (aspon som to tak pochopila a tak berieme my) je 5x800g. A bez alergologa. Ale sme v dôvere, neviem či to nejak zavazi

zvalik
29. máj 2014

Ďakujem Ti nancy ,takže sa budem musieť asi spojiť s detskou doktorkou, či nám to predpíše.