Kombinovanie Nutrilonu

miroslavap
24. apr 2013

Chcela by som sa spýtať, či má niektorá z vás skúsenosti s kombinovaním nutrilonu. Chcela by som kombinovať Nutrilon 1 alergy care s normálnym nutrilonom.

miroslavap
autor
24. apr 2013
moon1979
24. apr 2013

@miroslavap a z akého dôvodu ich chceš kombinovať? nie je to moc vhodné ... treba si zvoliť jednu formulku a zbytočne nekombinovať, aby si nezaťažila a nespôsobila drobcovi problémy ... HA sa odporúča jedine vtedy, ak Vy ako rodičia trpíte na nejaké alergie, vtedy má aj dieťa väčšie predispozície, ak nie ste alergici, zbytočne by som HA nedávala, ale zvolila by som buď obyčajné alebo ak máš hladoša tak pre extra spokojenost ... 🙂

srnqqa
24. apr 2013

@miroslavap Ahoj, nekombinovala som Nutrilon, ale čítala som, že sa nemá kombinovať HA s "normálnou" formulkou.

xlucia
24. apr 2013

@miroslavap kombinuje sa podla toho, kvoli comu to robis. ja som kombinovala ked sme prechadzali z jehneho na druhy, aby to nebol chutovy sok.
a ty chces preco?

zivika
24. apr 2013

@miroslavap ani ja nevidim zmysel v kombinovani obycajneho mlieka a mlieka pre deti, co maju alergiu na bkm...ved tak bud dieta na kravske mlieko je a davaj nu nutrilon AC, alebo nie je a davaj mu obyc. nutrilon...takze neviem aky dovod mas na kombinovanie, ale v kazdom pripade by som to konzultovala s lekarkou...a ak aj davas AC bez potvrdenej alergie, len preto, ze drobcovi robi lepsie na brusko, tak pri nom ostana a nekombinuj ho, nerobi to dobrotu, hlavne u tak maleho babatka 😉

miroslavap
autor
24. apr 2013

Nemáme žiadnu alergiu, pani doktorka nám ho predpísala, tak ho používame. Mám dvojčatká a mesačne potrebujem okrem predpísaného mliečka na recept kúpiť ďalších 6 krabičiek (jedna stojí 16,50). A to majú iba 9 týždňov..... čiže ich dávka sa bude stupňovať..... a ide to moc do peňazí ..... cca okolo 150 eur teraz platím spolu za mesačnú dávku, preto som sa pýtala, či sa dá kombinovať s normálnym nutrilonom. Skúsim sa spýtať doktorky, či je potrebný Nutrilon 1 allergy care.... či by nestačil aj obyčajný, keďže žiadnou alergiou netrpím ja, ani manžel .....

zivika
24. apr 2013

@miroslavap fuha, tak to ti verim, ze to ide riadne do penazi...nechapem, preco ti ho doktorka predpisala, nevidim v tom zmysel, jedine, ze ona asi ma proviziu za kazdy predpisany nutrilon 🙄 pchat do zdravych deti specialne upravovane mlieka, ktore su este umelsie ako obycajne umele je podla mna nespravne...ale tvoje deticky su este malicke na kombinovanie, ja by som uz na tvojom mieste vydrzala do uk. 3.mesiaca a potom normalne prejdi na obycajne UM, ani nutrilon to nemusi byt, netvrdim, ze to je zle mlieko (aj ja som ho malemu isty cas davala), ale je to zbytocne drahe obycajne UM s velkou reklamou...a je horke 😝

5katarina7
24. apr 2013

@miroslavap ale ak prejdeš na obyčajný nutrilon tak budeš musieť kupovať všetky krabičky a to tiež nebude lacné.My sme tiež začínali nutrilonom,ale po pár mesiacoch sme prešli na iné mliečko,lebo nutrilon jej nerobil dobre. 😉

trinixy
24. apr 2013

moja mal bude mat v juny tri a stale pije nutrilon jej ani obycajne mlieko nechuti a na zaciatku sme tiez kombinovali dva druhy nutrilonu lebo mala koliky a ked sme prisli v januari z nemocnice musela mat dietu takze aj nutrilon sme mali ten bez laktozy a v pohode ono to vyjde urcite lacnejsie na predpis u lekarky ako priamo v lekarni..

andrejka1974
24. apr 2013

asi by som si to rozmyslela, pretoze kazdy nutrilon chuti inac , ja som starsej davala nutrilon ar do 3 a pol roka a potom ho sama prestala pit a raz som nemala nutrilon ar a mam mladsiu dcerku ta ma nutrilon anticolics a tak som jej ho ponukla a ona mi na to , ze fuj nechce chutil uplne inac 🙂 🙂 🙂

lucinta21
22. máj 2013

Nutrilon allergy care je urceny na prejavenu alergiu bielkoviny kravskeho mlieka ( cize ak ma dietatko ekzemy, koliky, prip krv v stolici atd) v takomto pripade sa nesmie kombinovat lebo v klasickom nutrilone nie je rozstiepena bielkovina tak ako v ALERGY Care. Ak deti nemaju prejavy nie je absolutne dovod davat AC a je mi jasne ze pri dvoch je to financne narocne. Povedz to pediatricke a ak ti chce pisat mlieko na recept nech napise HA s tym nic nepokazis. Ale ak si neni ty ani muz alergici ani HA netreba davat ( aj ked s nim samozrejme nic nepokazis) Takze pri zdravych detoch bez prejavov alergii je klasicky nutrilon uplne v pohode a dobra volba 😉

wenusa
7. apr 2017

Ahojte prosím was uziwala sme Nutrilon antireflux ale mali mi dostal strašne kolíky tak nám dala Nutrilon anticolik ale to mi nexce pije to už 4den ale je to boj skúšala som ho aj ja je hnustny.mam aj swoje mlieko ale troska to ho nenasiti a preto prosím o radu že či to môžem kombinovať nexcem sa wratit ktomu antireflux bo až nemá zase kolíky keď som powedala lekárke že či nebude whodne iné napr beba z nie že ho bude ešte wiac zapekať prosím poraďte