Konkurencia pre zahusťovadlo Nutriton. Viete o niečom?

danuskam
22. nov 2008

Neviete aj o inom výrobku ako Nutriton? Nedá sa nikde v BA zohnať. Vraj je nejaký problém vo výrobe.

annag
22. nov 2008

zemiakový škrob, ale dávkovanie neviem

norik1
22. nov 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kuk sem 🙂 tam sice nenajdes odpoved na otazku, ale zistis, ze nie si jedina s takym problemom... Ja som zahustovala potom nemliecnou ryzovou kasou, ale my sme boli na UM - davala som jednu nutrilonovu odmerku na celu davku mlieka... ine okrem toho skrobu a Nutritonu asi nie je...

magimary
22. nov 2008

hm, ale nám ta odmerka ryžovej kaše absolútne nepomáhala a tak sme predsa skončili na NUtritone (teda len začali... 😉 ), a práve sa dočítam, že sa nedá nikde zohnať?!, čo budeme robiť???keď konečne Malý už dva dni negrcká prúdom, príde zase toto?!... 😲
danuskam, keď niekde zoženieš, daj vedieť, pls... 😔

norik1
22. nov 2008

magimary jasne ze ani my sme namali super vysledok, ale bolo to lepsie ako nic. A ak nemas zasoby Nutritonu....rychlo obehaj vsetky male lekarne, tam by este mohli mat zasoby. Mne zostala taka mala troska, ale to sa neoplati ani darovat...mozno ze na dve-tri flase 😅

magimary
22. nov 2008

ozaj a len tak mimo (ale v súvislosti s Nutritonom): mali ste k nemu v balení aj takú malinkú mini-odmerku? lebo ja nie, zistila som to len náhodou (u kamošky) a tak som to vždy dávkovala len tak-baj očko a aj to bol možno problém...
nemáte niekto náhodou dve? bola by som very happy a dosť by mi to pomohlo, keby som mohla od vás nejakú prijať... (detaily by sme si dohodli v ip)-vopred veľmi dík... 😉

danuskam
autor
23. nov 2008

áno, odmerka je vždy v balení. len možno je niekde hlbšie zahrabaná. škoda,nedávno som jednu vyhodila..
spolieham sa na to,že v nejakej zastrčenej lekárni by mohli mať staré zásoby. aspoň som si otestovala, ako sa nám vyvíja reflux. je to už lepšie,ale občas vidím že sa mliečko tlačí hore.

norik1
23. nov 2008

magimery ja mam 🙂

ilduska14
23. nov 2008

neviem baby čo sa deje,lebo jedna baba odtiaľto volala do nutriton centra a tam jej povedali že už koncom minulého týždňa by mal byť nutriton v lekárňach 😠 .Tak teraz by sa konkurencia uživila 😀 Keď nenabehne behom týždňa tiež mám problém lebo sme predtým celé mesto pobehali a v jednej zastrčenej lekárni som našla posledné 2 balenia.Ale už som načala druhé,čo sa samozrejme bude rýchlosťou blesku míňať ☹ .

dora01
24. nov 2008

ahoj magimary!

citam ze mate problem zohnat nutriton. mne zostala jednea krabica, mohla by som ti ju dat, byvam tiez v Pezinku-sever, tak ak chces tak sa ozvi.. pa

magimary
24. nov 2008

vďaka, dory! máš IP!
veľmi mi tým pomôžeš... 😵 🙂

gocrazy
25. nov 2008

Ahoj baby,
tiez som zhanala ten nutriton a uz som ho minuly tyzden zohnala, treba ist dolekarne a objednat si to, ak to nemaju v predajni, uz to maju na distribucnych skladoch.....konecne 🙂

norik1
25. nov 2008

ješkove oči, ako za socializmu... 😀 😀 😀

nikolkaaa
15. aug 2010

ahoj chcem sa spytať ja davam tiež zahusťovadlo nutriton do umeleho mlieka ..ma sa použivať iba vtedy ked maly grcka po mlieku alebo ked mu nestaci davka tak mu zahustim?a nebude mi velmi priberať?maly ma mesiac..doktorka nam zakazala zahusťovadlo že nemusime davať ale maly je nespokojny niekedy po jedle alebo mi grcka po jedle a potom je hladny a kolko ml by malo vypiť mesacne babetko?dakujem

mirka183
15. aug 2010

@nikolkaaa pokiaľ viem nutriton je len proti grckaniu, neviem o tom, že by mal sytiaci ucinok. My sme presli na AR mlieko, ktore je uz zahustene, ale nezbadala som ziadny rozdiel. Ja by som mlieko zahustovala pokial grcka.
Moja vypila mesacna na davku asi 80ml 7 -8 x denne, lenze mala mensiu vahu. Teraz ma okolo 5 kg a pije 5 x 170 ml. Pokial ti je po vacsej davke spokojny, tak mu daj viac. Mozno je ale nespokojny prave kvoli tomu, ze ma vela a preto aj grcka. Skus sledovat.
Pri takom malom babatku je to tazko, tiez sme tym prechadzali. A nevedela som ci place od hladu, lebo mrncala pred jedlom aj po jedle. Ale ku koncu druheho mesiaca sa to ustalilo. 😉

nikolkaaa
15. aug 2010

mirka183,to si len ja myslim že ho to zasyti neviem nemam stym skusenosť takže by ani odtoho nemal nejak velmi priberať??ten naš ma mesiac a važi už okolo 4550g..budem to musieť sledovať aby som vedela..a mysliš že ked plače po papani ale negrcka tak este je hladny?dufam že sa to ustalyže to bude už lepšie a že bude mať svoj režim papania aj spinkania..snažim sa ho naučiť na tri hodinky..