Ktorá poisťovňa prepláca umelé mliečko?

martinask
7. feb 2008

ahojte....

neviete niektora mamina,ktora positovna preplaca Bebu HA..... 🙂
dikes..... 😉

danielala
7. feb 2008

Uz som ti odpisala v druhej teme 🙂 My mame Doveru, ale hadam vsetky poistovne preplacaju. Nemuseli sme mat ziadne vyjadrenie alergologa, ale niektore lekarky nechcu vraj predpisovat bez toho. Len ti poradim, nevyber si na predpis hned naraz 5 krabic (mesacne mas vraj narok na 5 ks), zober len jednu na skusku, ci ti nebude moc grckat... Lebo keby jej nesadlo, tak aj ine znacky maju H.A. mliecka, aj tie su na predpis.

martinask
autor
7. feb 2008

a tie alergie musia byt vaznejsie alebo nie???
a vraj od 1.1.08 si to este poistovna preveruje.....maju nejake kontrolneho doktora,ktory to schvaluje,cize uz nestaci len papier od alergologa..... 😒

rebeca10
7. feb 2008

martina,my pijeme rok HA mliecko,lebo ja mam sennu nadchu tak maly ma narok preventivne koli mne....a po roku uz len keby sa aj u neho prejavila alergia,ale musela som detskarke doniest potvrdenie od mojho alergologa...tak ak mas este nejake otazky napis 😉 😉

martinask
autor
7. feb 2008

no priatel ma alergiu na roztoce,prach,perie,pel a tak.......
stacilo by to??

rebeca10
7. feb 2008

ak je evidovany u alergologa,teda ak ma lekarom potvrdenu alergiu,tak ano,nech si ide po potvrdenie k alerg.,a to ma stacit detskarovi

martinask
autor
7. feb 2008

uz bol u neho.....liecil sa ked to u neho prepuklo.....ale uz je dobre.....tak dikes za rady,poslem ho.......
ale uz to asi nestihneme do najblizsej poradne....mame 12.2
a potom dufam nebudu problemy ked budeme prechadzat na HA..... 😒

rebeca10
7. feb 2008

my sme s HA mlickom zacali hned od narodenia.....je to lachko stravitelne mliecko,takze problemy by ste nemali mat 🙂 ,drzim palce 😉

martinask
autor
7. feb 2008

dakujem... 😉

rebeca10
7. feb 2008

😉 rada aj na buduce... 😉

martinask
autor
7. feb 2008

😉

pietra
7. feb 2008

my mame tiez od zaciatku HA mlieko, konktretne Nutrilon. Do roka ho moze predpisovat pediatricka a poistovna nic neoveruje. Mame ho kvoli tomu, ze manzel je alergik. Nasa dokina nechcela o tom ani ziadne potvrdenie. Po roku treba suhlad revizneho lekara. Neviem ako je to u Beby, ale snad u vsetkych mliek rovnako, ale u Nutrilonu je to viac ako 5krabic na mesiac, my sme napr. v novembri dostali 10 krabic, predtym nam raz predpisala 7, ale je pravda, ze vacsinou predpisuje 5

danu
7. feb 2008

Poistovna to kontroluje kedze recept musi aj preplatit takze na zaklade niecoho ho musi skontrolovat, cize bud pediatricka napise ze hrozi alergia alebo ze ma dieta reflux tak ide na gastro, ale vzdy si to poistovna overi tomu verte 😉 ked sa jedna o peniaze.
My mame reflux na zaklade gastro a predpise nam 3 krabice ze viac nemoze sme na BebeAR

danielala
7. feb 2008

Pietra, ved prave, ze ako sa daju tie predpisy obmedzit na pocet krabic, ved rozne znacky mliek maju roznu gramaz. Tiez to nechapem, moja doktorka vravi v podstate to iste, co ty, az na ten pocet krabic... Kazdy tu ma ine info, dobry zmatok. Niekto v inej teme dokonca pisal, ze lekarky, ked nepredpisuju, maju za to nejake bonusy, tak preto sa im do toho nechce. Ktovie, kde je pravda...

janina77
8. feb 2008

Danu,
tak to je dobra blbost ze lekarka moze predpisat len 3 krabice Beby AR za mesiac, mne hned na prvy krat predpisala 5 krabic, a uz o 2 tyzdne sa ma pytala, ci este mame mlieko, ci netreba predpisat 😎 Samozrejme, kym bol malicky tak nam tych 5 krabic vydrzalo takmer 2 mesiace.
A teraz nam predpisuje Nutrilon AR2, a to ked poviem, ze potrebujem, tak predpise a opyta sa ma, kolko chcem krabic.
V januari som vyberala 3 krabice Beby AR a 2 krabice Nutrilonu AR2, lebo Beba mu prestala chutit, aj som z nej 2 krabice predala.
A vo februari som uz vyberala 3 krabice Nutrilonu a urcite nam to nebude dost, tak zas vypytam recept.

janina77
8. feb 2008

Este - aby som bola k teme - mame vseobecnu poistovnu, a reflux mame diagnostikovany sonom.

pietra
8. feb 2008

danu, samozrejme, ze na recepte musi byt diagnoza, ale nekotoluju to tak, ze zistuju, ci to dieta ozaj nieco ma a kontrolne potvrdenia. My mame HA preto, ze manzel je alergik (ziadne potvrdenie sme nedavali) a u Kristiniky sa zatial nastastie ziadne alergia nepotvrdila. Ja som sa nikdy na pocet krabic nepytala, jednoducho, ked sa minalo mliecko, dala som si predpisat dalsie a napr. v tom novembri to vyslo na tych 10 krabic a ziaden problem s tym nebol. Ale je pravda, ze len raz nam naraz predpisala 7 krabic, inak dava po 5 a ked sa minu, ideme po dalsi recept. Mozno je to skor tak, ze na jeden recept moze byt tych krabic len obmedzene mnozstvo

rebeca10
8. feb 2008

ano,na jeden recept moze napisat len 5 krabic mlieka

danu
8. feb 2008

my tiez mame reflux sonom a mame Apollo poistovnu inak mi je to jedno kolko mi predpise aj mam dokinu ani nie 10 inut peso takze ci mi predpise jednu alebo tri alebo 5 mi je jedno hlavne ze predpise. Samozrejme ked minieme v jednom mesiaci aj 10 krabic tak da 10 ale na 1 recept vzdy len 3.
Pietra to som myslela ze to kontroluju a dokina musi napisat preco mas na predpis mlieko to nie len tak ze si hocikto pride ja chcem alergicke lebo sa bojim ci nebude mat alergiu a tak 😉

kkatrina
9. feb 2008

doktori by už mali mať potvrdenie od nášho alergológa - poisťovne chodia na kontrolu a keď to nie je dávajú uhrádzať "škodu"

inak nám dáva na predpis vždy len 2 krabice t.j. 2x 750 g a vydrží mi to na nejakých 10 -11 dní, takže do mesiaca mám tak 6 krabíc mlieka. Asi je to blbosť že len 5 krabíc, veď keď je hladnejšie bábatko, nemusí mu stačiť aní tých 6. A keď je na to lekárska indikácia každá poisťovňa musí mlieko preplatiť. Teda do toho 1 roka.

prvý syn mal problémy aj neskôr a keď chcela gastroenterologička aby mal špeciálne mlieko, musela písať žiadanku na poisťovňu či mu to preplatia.

deina
12. feb 2008

Takze poistovna preplaca UM HA iba v tom pripade, ak ma rodic alergiu? A ak ma jeden z rodicov problemy s imunitou ale nejde o alergiu, tak nie?

danu
12. feb 2008

deina ano nie je dobre davat dietatu HA mlieko pokial nema aspon predispoziciu na alergiu je to skoda nech si buduje imunitu.

rimava
12. feb 2008

Som viac menej šokovaná z rôznych názorov na preplácanie UM. Mne doktorka od narodenia bez problémov predpisuje malému mlieko a to bez potvrdenia od alergológa, alebo nejakých dôvodov. Podotýkam, že malý nemal žiadne zdravotné problémy, len som sa u nej informovala na túto možnosť, aby som trochu ušetrila peniažky. Najskôr sme mali Nutrilon HA, teraz Nutrilon Comfort a ani raz mi nepovedala, že nie. Predtým sme mali poisťovňu Spoločnú a teraz Dôveru, takže v poisťovniach nebudú problémy. Vypíše mi naraz 8 krabíc, aby som nemusela chodiť k nej tak často. Len ma upozornila, že mliečko sa predpisuje len do 1 roka. Takže sa nám blíži koniec predpisov, lebo malý bude mať 9 mesiacov.

danu
12. feb 2008

rimava mliecko sa predpisuje aj po 1 roku len treba ist opatovne na preskumanie stavu, napr, u nas gastroento...kvoli refluxu

rimava
12. feb 2008

Viem, že sa predpisuje aj po 1 roku. No mi nemáme žiadne zdravotné problémy, takže predpis už nebude.

ivana7
12. feb 2008

martinask
nečítala som vsetky odpovede, tak neviem ci sa nebudem opakovat,ale kazdopadne:
ja som alergik(nedavala som nikdy nikomu ziadne potvrdenie, len som nahlasila pri porode -isla som cisarskym a kvoli anesteze)takze moja dcera mala v papieroch, ze ma 50% "sancu", ze bude tiez na nieco alergicka, kedze jeden z rodicov trpi alergiou.Nikdy som nepotrebovala ziadne potvrdenie.Ale pokial ma informovala moja pediatricka dobre, takto to plati do 1 roku dietata.Potom , ak budes chciet ,aby ti UM predpisovala budes potrebovat potvrdenie od revízeho lekara-myslím, ze ho dostanes v poistovni-este som to neriesila nakolko nemame 1 rok.
Pediatricka nam predpisuje Beba HA a je pravda, ze na jeden recept ti moze dat maximalne 3 kusy,ale neznamena to,ze ti nemoze dat do mesiaca viac receptov.ja jej vzdy zavolam ked uz nemam a pridem si pre recept.
jááj a mame všeobecnu...

rimava
12. feb 2008

Mne na jeden recept vypíše vždy 8 krabíc. Idem síce z lekárne s plnou taškou, ale aspoň nemusím chodiť tak často k lekárke. Ani v lekárni nemali k receptu žiadne pripomienky.

deina
12. feb 2008

Danu, ked nema predispoziciu na alergiu, nema pit HA mlieko? Preco mu ho potom v nemocnici davali? 😕

pietra
12. feb 2008

deina, aj pri riziko inych poruch ako imunity sa dava HA mlieko 😉
rimava, ale doktorka si musela na ten recept potom nejaku diagnozu vymysliet, bez diagnozy naozaj nemoze predpisat mlieko

danu
12. feb 2008

pietra 😉

rimava
12. feb 2008

Tak to som si fakt nevšimla, čo za diagnozu píše na recept. Nabudúce si to určite všimnem a dám vedieť.