Ktoré mliečko je najviac chuťou podobné materskému?

susika
20. sep 2011

ahojte maminy.enviete mi poadiť?malému som odsavala do 2,5 mesiaca svoje mleičko a sučasne dokrmovala nutrilonom. potom bol už iba dojčený do teraz, ale mliečko už pomaly odchadza, lebo ej to lenivec a stale menej a menej pije. nepomahaju už ani byliny na mlieko a dojčím ho pred každým spaníma aj po nom a ako často sa dá.už papá skor všetko, len odmieta mliečne kaše a z flašky mi nevypije nič.a prave sa mi stalo, že moje odsaté ako tak vypije, a ked som mu dala sunar, tak je to nulové.skušala som aj trochu plnotučného, ale to je tiež o ničom.jednoducho olíže ten cumela a ako cíti, je to nie je cici,t ak sa zaksichytý,a ko keby som mu neivem, čo davala.niekde v diskusii som našla že vraj francuzske mlieko je chuťou anjpodobnejšie...neviete mi proadiť? lebo ten moj krpec okrem jogurtov nič mliečne nechce.ani chlieb s maslom.

zuzikkaa
20. sep 2011

@susika mozno mu proste mlieko nechuti,,bud pokojna v pohode staci ze ti zje jogurt to je predsa tiez mlieko 😉
nedonutis ho ked sam nechce,,tak skus davat 2 jogurty za den aby mal ten svoj potrebny prijem mlieka 😅
moj maly od 18mes nechce o mlieku ani pocut-ziadne takze mu davam jogurty a syry 😉

lenka311
20. sep 2011

Ja som bambuľu odstavila v 13mesiacoch a odvtedy mlieko ani bohovi, ani jogurty, len syry... Pred dvoma mesiacmi sama od seba začala piť fľašu až dve mlieka denne, s kakaom a cukrom - inak ho nevypije...
Neboj, on keď dostane chuť, vypýta si sám... Jogurty majú tiež vápnik. 😎
Ozo a lekárka mi ešte radila palacinky, tie jej chutia a majú tiež mlieko..

dyba
20. sep 2011

@susika aj ja idem tiež odstavovať a tiež som skúšala umelé mlieka a nič nechcela. tak som skúsila plnotučné, tiež ho nechcela. vyskúšala som plnotučné mlieko s trooškou granka a mňam. pije 😉

susika
autor
20. sep 2011

@dyba -ved to, granko mi už uplne vypluva.jemus tačí olyznuť ten cumlový materiál.
baby, ale najhoršie, je to, že onmi celú noc neprespí a budí sa aj 3-4 krat, že je hladný, totalne mu škvrka v brušku a ked mi to "flaškové" mlieko nechce, tak len si odo mna naťahá, kolko sa dá.no ked nebude, tak potom fakt neviem, to ma trapi najviac, čo tie noci. lebo on ked spustí, tak ten reeeeeev zobudí aj opitého. a to bývame v paneláku, kde poučjete aj budík od susedov.ale čo, kalať na nich, ale aj ja s dcerou sa chcem vyspať trocha

susika
autor
20. sep 2011

hm, a ešte čosi, anjhoršie je, ež on sa na tom cici anučil azspavať a inak teda niekedy zabereie hojdanie v kočíku vo vaničke (ešte sa do nej naštastie zmestí) nevie zaspať. a dnes ani to nezabralo.takže poobede bez spanku a doobeda hriešne malo:((a vyplakať ho u neho nemá vyznam.vyvrati aj to, čo papal an ranajky a potom azsa prezliekať všetko naokolo a zbytočne nasledne aj celá noc, lebo sa bojí, že ho zasa nechám samého

tinki
21. sep 2011

@susika veď ho koj aj ďalej, keď chce ťahať, prečo ho nútiš na fľašku keď ju nechce..? hmm? Mliečko sa vytvára samé, aký je dopyt, taká je ponuka..aj keď sa ti zdá, že nemáš mliečko, tak určite niečo máš..a koľko mesiacov má vlastne malý? Nemaj obavy, mlieka máš pravdepodobne dosť..ak máš väčšieho chlapčeka a trváš na tom, aby pil ešte aj umelé mliečko, tak mu skús dať do pohárika s náustkom..Ale hlavne nepanikár..skúšaš toho akosi veľa.A začínať s grankom tak skoro? Počuj, ale ak máš pocit, že mu škvrka v brušku, môže on mať aj alergiu na mlieko, na bielkovinu kravského mlieka. Má to aj moja staršia..Ak máš pocit, že mu mlieko veľmi nejde..a v umelom mlieku je kravské mlieko. Ak sa chceš niečo opýtať, napíš IP. 🙂

susika
autor
22. sep 2011

@tinki -alergiu nemá. on kravské mlieko ani nemal. iba raz, ked som mu chcela skusiť. ale inak ni. a ja jem jogurtov furu vlastne celé tehu som a aj teraz a on je taký chudý, ťažko priberá an vahe, tkaže dokina urobila všetky púotrebné vyšetrenia, že prečo a tiež aj na bielkovinu kravského mlieka a nič. je zdravý ak repa.no,mlieka je fakt malo, lebo keby bol len na nom, tka chudačik je viac hladný ak sýty.v noci ma budí stale a už len tahá a tahá, čo mu sily stačia a ono ide, ale skor sa unavý, ako napapá. takže večer ho riadne natlačím , aby vydržal aspon do pol noci.on už bude mať o týžden rok, takže už papá skoro všetko a aj to granko som mu skusila iba raz a dal si len glg a viac nič. a krutil nosom, ako keby som mu dala kyslý citron. pije iba z toho hrnčeka z naustom alebo normálne z pooharika, iné ani nechce, no mliečko z ničoho, iba ked nahodou sa mi da odstriekať moje, ale to horko ťažko, nie ako kedysi že samé sa spušťalo, tak občas aj to vypije, alebo ani to nie. ale peňaženka sa vždy trasie v obchode pri jogurtoch🙂 tie obaja milujú,

tinki
22. sep 2011

@susika on v podstate mliečko nemusí, keďže papá jogurty. Si zober, že deti, ktoré alergiu majú mlieko nepijú. Ale hovoríš, že chce. Nemyslím si, žeby ročný chlapček bol hladný v noci. Možno sa chce len pomojkať. Alebo mu skús dať nejaký čaj v noci. Aj to vie zabrať. Napije sa, troška upokojí bruško a časom si zvykne, že v noci netreba papať. Deti sa ťažko lúčia s mamičkiným prsníkom.. 🙂

zuzikkaa
22. sep 2011

@susika a myslis ze mu nechuti dudel ci mlieko???
ak by mal problem s dudlom tak skus ine ved na trhu je vela...mne moj maly iny ako latexovy nechcel,,tie silikonove tvarovane ho napinali 😉
a skusala si mu dat aj jogurtove mlieka??

tinki
23. sep 2011

@susika vieš čo, moja už dva noci mi tak plače a nechce papať, začne jesť a pustí prsník a tak dokola a zlostí sa..tiež ma napadlo, čo mám málo mlieka? A včera v noci ma napadlo, že aj ty si mala ten podobný problém...Tak som jej spravila čaj, tak ako som tebe radila, vypila celých 100 a zaspala a spala až do piatej..potom už jedla..Skús aj ty jednu noc s čajom..a daj vedieť, lebo som zvedavá..

susika
autor
26. sep 2011

@tinki -ale on ani nechytí cumel na flaši, tak ten čaj by ani nevypil. a zo sosačika na pohariku ho vypije, ale nijako ho to neukludní

susika
autor
26. sep 2011

@zuzikkaa-jogurtové mlieko nie.a le jogurty do neho idú super.raz som sa pomýlila a kupila som mliečko s kašou a ono to ide do flaše, tak som mu to len zahustila a tka to zjedol lyžičkou, inak to do neho nešlo. no, neviem či mlieko či cumel. pri sunare je to isto mlieko a minule , ked som len tak nahodou mu tam šupla odsaté materksé,t ak to bol cumel, ale vypil to. mam ten priesvitný silikonový na flašu so širokým hrdlom, ale aj latexový taký zrezaný aj obyčajn a nechce ani jeden. ked bol babo a pil odsaté materské, nejako sa nevedel prisať, tak pil z toho silikonoveho, čo am tvar ako cicik a teraz odmieta aj ten.tak fakt neviem. asi to s tým mliekom takýmto sposobom vzdam, dnes som mu davala z lyžičky, len tak, že čo na to povie, sunar vyplul a kravské prehltol.ale kukuričné lupienky zje aj v sunare a aj zarobené kaše posledné dva dni🙂ale to je fest hladný, ranoa večer🙂

susika
autor
26. sep 2011

@tinki -ja mam asi hladných krpcov. malá jedavala do 2,5 roka aj v noci. do 1,5 roka 3x , do 2 rokov 2x a poslednbý pol rok and ranom o piatej 1x. a to stiahla zakaždým celú 250 ml flašu. tu som jej len podala, vypila, položila na kraj postele, zalahla a spala dalej.a rano už zasa zhanala. najhoršie, že to an nich vobec nie je vidno.malá mala pred mesaicom 4 roky a len 12,5 kila a s malým idem zajtra do poradne a už sa zasa trasiem, či vobec pribral aspon trocha za posledné 2 mesiace.malá nedonosená, ale malý je pred nou iba o kilo ťažší🙂