Ktoré umelé mliečko nezapeká?

casy30
8. feb 2009

Dievčatá poraďte, ktoré umelé mliečko vašs detičky nezapeká? dakujem

lulucka
8. feb 2009

ahoj, mám mesačného synčeka a nemám svoje mlieko, takže mu dávame umelé. V nemocnici nám dávali Hipp, ale potom sme mali tvrdú stolicu a raz sme museli použiť aj teplomer, pretože malý bol veľmi nekľudný. Doktor nám poradil Nutrilon a potomto mliečku zo stolicou problémy vôbec nemáme. malý kaká aj tri-krát za deň. Vyskúšaj a uvidíš...

ilduska14
8. feb 2009

Casy ja používam Nutrilon a je to v pohode.Ale to je asi individuálne a musíš vyskúšať,lebo to ktoré jedno bábo nezapeká,druhé môže.Ale ak sa rozhodneš pre Nutrilon,tak v Maďarsku je lacnejší ako u nás a o dosť.Akurát sa tam teraz zmenil názov,lebo sa zlúčili nejaké firmy a volá sa to Milumil a vyrába to Milupa.Ale je to starý dobrý Nutrilon a zloženie je úplne to isté. 😉

casy30
autor
8. feb 2009

llulucka, iduska 14,ja som začala asi zo zlého konca ☹ začala som sunarom, to bola katastrofa,bol hrozne zapečený, potom farncúzkym, to bolo ešte horšie, a včera som mu začala dávať nutrilon comfort...som zvedavá...ja malého dokrmujem iba na to posledné kojenie, akolo jedenástej, a dnes mi po mojom mlieku a 120 nutrilone spinkal od pol dvanástej do šiestej. to sa ešte nestalo 😉 po sunare a fracúzkom sa mi budil po 3 hodinách...len aby ho nezapekal... ☹

jolanka
8. feb 2009

mi davame nutrilon HA a jsme v pohode, davam uz od zacatku, nam ho davali uz i v porodnici 🙂

martina46
8. feb 2009

Nás zo Sunaru nezapeká, ale papáme ho iba týždeň 🙂

mufo24
8. feb 2009

Moja malá tiež od 3. mes. papala Nutrilon a problémy sme nemali. Je pravda, že niekedy kakala 1x za tri dni ale nebola to zápcha. Aj lekárka ma ubezpečila, že je to preto, lebo mliečko má málo zvyškov. Malá bola spokojná a vysmiata.

sisi33
8. feb 2009

Ahojcek,
moj malinky papka Nutrilon, zdá sa mi že kvôli tej zložke Imunofortis je najlepší (ale to je len subj.názor). Ked ho začal zapekať, tak sme mu kupili probiotiká a teraz kaká aj tri krát za den a je velmi spokojný...

casy30
autor
8. feb 2009

sisi33 a aké probiotiká ste mu kúpili? a
martinka 46 nás sunar začal zapeka´t až po troch týždnoch...dovtedy kakal každý deň...potom uťalo a bolo po kakaní... ☹

slavica2
8. feb 2009

Casy my sme mali hrozne problemy s nutrlilonom, ale nezapeka france lait a bio-holle (kupis v hainburg v lekarni)

akejka
8. feb 2009

aj my sme mali veľké problémy s Nutrilonom, pomohlo France lait. Ale je to individuálne. Takmer všetky deti mojich známych Nutrilon staršne zapekal a skúšali iné druhy mliek.

sisi33
8. feb 2009

tie probiotiká sa volajú Infants Dophilus, stáli okolo 11EUR ale fakt ich odporúčam... malinký kaká a prdká jedna radosť. dávajú sa do mliečka a stačí 1/2 lyžičky...

slavica2
8. feb 2009

ano presne aj infant dophilus nam pomohli 🙂

loveforever
8. feb 2009

tak my sme vyskusali asi 4 mlieka a napokon sme sa vratili k Nutrilonu .. (koli odporucaniu doktorky) Nutrilon HA bol super len sa mi zdalo dost hladne mlieko,maly vela pil a velmi casto...potom sunar,asi 4 dni.. nekakali sme.. potom hami ten nas zapiekol po tyzdni... a nakoniec pijeme Nutrilon Allergy care... zatial v pohode...

jaja0110
8. feb 2009

My sme zacinali s Bebou, to bolo katastrofa, zapeceny sme boli tyzden...potom sme presli na Nutrilon comfort a potom uz len Nutrilon a pohodicka, kakame 3x denne 😉

junovka
8. feb 2009

pri prvej dcerke zapekala Beba, ostali sme nekoniec pri Nane a pri druhej dcerke nas Sunar zapekal a nakoniec sme ostali pri klasickom Nutrilone 😉

bea11
8. feb 2009

my sme papali Nutrilon 1 ale po ňom strašne veľa odgrciavali tak nám lekár v nemocnici predpísal nutrilon AR
už tak negrciame a s kakaním v pohode 3x za deň

hankky
9. feb 2009

Ahojte, my sme papali prvy tyzden bebu ale ta sa mi zdala dost tazka, bolelo ju brusko velmi (neviem ci z beby alebo to bola kolika alebo crievka alebo co)....potom sme presli na nutrilon, to bolo lepsie ale tiez sa mi zda ze bola po nom velmi hladna...a teraz nam lekarka z gastra predpisuje humanu HA (vsetko sme davali HA)...kaka raz za den uz vyse mesiaca, obcas ale to je len zriedka nekaka jeden den....lekarka vravela ze je dokonca normalne ak ma babo stolicu raz za tri dni, pokial je spokojne a neplace tak je to ok. No a este mi poradila ze na kakanie je dobry harmancekovy caj, takze ak jeden den nekaka, davaj jej pit caj a potom je to uz v pohode.
A dobre je aj to ze namiesto cistej vody z ktorej sa robi mliecko dat vyvar z ovsenych vlociek. To vraj obsahuje vlakninu. Ale to som zatial neskusala.

zuzana581
22. dec 2009

Ahojte. Chcela by som oprášiť túto tému a napísať aj moje skúsenosti. Prípadne aj poprosím o radu. Do pol roka som syna plne kojila, ale potom mi začalo odchádzaťmlieko, tak som kupila Nutrilon, keďže som ho dávala aj dcére (od 9.mesicov do skoro 3. rokov), tak som myslela, že bude fajn. Syn kakával tak cca raz za 4 dni keď bol kojený a to ešte tú žltú kašičku a bol uplne v pohode. Vysmiaty, žiadne problémy s prdením, kakaním. Ako som začala dávať Nutrilon, tak tiež kakával tak raz za 4 dni, ale tvrdé a býval nekludný. Skoro vôbec neprdkal a stále sme dávali sab simplex a aj Bio gaiu. Tak som usúdila, že ho asi Nutrilon zapeká. Kúpila som Sunar a vykakal sa hneď prvý deň, ale teraz je to už štvrtý deň a je nekludný, nekakal. Davam mu slivky, vyradila som mrkvu, banán, ryžu. Dnes som mu pichla teplomer a začal tlačiť. Išlo mu také velmi tvrdé hovienko, do ktorého som ledva pichla teplomer a keď mu nešlo vytlačiť, tak stiahol a už len plakal. Usdzujem z toho, že ho sunar zapiekol ešte viac. Neviem už čo mu mám dať. Prečítala som už dve diskusie o um mliekach, ale fakt je každé dieťa individuálne, tak ja už neviem. Čítala som aj o ovsených vločkách. Pomáha ten vývar z nich?

slunce3
22. dec 2009

my sme dávali hami a aj kolika zmizla hned jak sme ho malej dali v 3 mesiacoch v momente prestala a ja som mala pokoj aj od večerných 2 hodinoových vreskou čo sa nedali utíšiť a malá bola tiež spokojná

cerkris
22. dec 2009

ja som malého kojila do 6 mesiacov a teraz som začala dávať hami a je to v pohodem, k tomu kakaniu , bežne som dávala aj rektálnu trubičku ked som si myslela , že je preto nekľudný, inak aj od nutrilonu niektoré mimi zapeká
zuzana 581 asi musíš vyskúšať viac, alebo pozerám, že aj ty máš sebiho 7 mesačného, nám už kázal lekár zaradiť aj probiotický jogurt, a ked sa mi nezdá jeho stolica, tak na desiatu dostane jablčko s banánom(inak je omyl , že banán zapeká, ked je dobrý zrelý tak práveže pomáha stolici), takže na desiatu ovocie a to viem, že do 2 hodín kaká.ale iste je to mliekom, ked si ho kojila a nemala problém, skúsešte iné, aj ked sa nemá mlieko meniť, ale predsa ho nebuš trápiť

petrzalkaa
22. dec 2009

my sme mali nutrilon a prešli sme na HIPP probiotické a musím povedať že je super, kakuškáme pravidelne každý den doobeda 🙂

zuzana581
22. dec 2009

No malý pred chvílou zaspal, ale to bol horor. Začal kakať a tak tlačil chudáčik, až bol celý červený. Nešlo mu to a nakoniec s mojou pomocou vytlačil jeden bobek. Už mu nedám ten sunar. Manžel kúpil Hipp mlieko tak uvidíme a dnes som mu dala aj jogurt, tak dúfam, že už toto čo teraz nikdy nezažijeme. Fuuuuu.
CERKIS ja som tiež čítala, že banán obsahuje vela vlákniny a tak pomáha upravovať stolicu, vraj zapečených uvolňuje a hnačku zastavuje, ale ja sa tak bojím mu ho dať. No blok od našich mám, že banán zapeká.
PETRZALKAA a dala si klasické hipp alebo to HA (hypoalergenne)?

lenka1smejka
22. dec 2009

Ja som zacala od narodenia davat bebu ale ta nas zapekala tak sme presli na Nutrilon,kakavala asi kazdy druhy den a koliky mavala asi do 3mesiacov.Od 7 mesiaca sme na Hami a kakava 2x denne

cerkris
23. dec 2009

zuzana 581 nemusíš sa báť, zle mu neurobíš, dokonca to radila detská prímarka zo šace kamarátke ked mala asi 2 mesačné bábätko, ked sa nevedelo vykakať a keby si mi urobila kombináciu banán +jablkko tak do pár hodín sa iste vykaká, ale banán dobrý zrelý

susisus
23. dec 2009

No hami nezapeka, ale moja z neho mala strasnu koliku, sunar sa u nas osvedcil... aj koliky okamzite prestali ked som ho malej dala.

slunce3
23. dec 2009

musíš vyskúšat niekomu urobi dobre to niekomu to nepomože ... musíš skúšyť

berus222
23. dec 2009

nasho maleho zapekalo z nutrilonu.

petrzalkaa
25. dec 2009

My dávame klasické HIPP Probiotické a čítala som, že ked netreba tak radšej nedávať hypoalerg.,že detičky netreba až tak ochranovať, telíčko si samo ordinuje látky potrebné k zdravénu rastu dieťatka.....

zuzana581
25. dec 2009

No tak my sme si teda užili. Chudáčik sa nevedel vykakať tak, že sme museli dať glycerínový čípok a išli sme na pohotovosť. Tam mu pichol takú hrubšiu rektálnu rúrku potretú asi glycerínovým gélom (inak nebolo to bolestivé ani nepríjemné, lebo malý neplakal) a keď sme prišli domov tak asi po pol hodine sa vykakal, no ale to velmi plakal. Nutrilon ho zapekal, ale nie až takto ako sunar. No už tretí deň pijeme HIPP Probioticku a kakáme pekne každý deň. Nakúpila som malému Hipp kozmetiku a tak som si hovorila, že ak začnem s umelým, tak tiež kúpim Hipp a kúpila som Nutrilon. Keby som nebola hlúpa, tak som si mohla ušetriť kopec starostí a hlavne trápenie malému. Myslím, že Hipp mliečko je fakt dobré a až na úplne minimum negatívnych recenzií na toto mliečko ho všetky maminy len chválili, takže ja odporúčam. A vôbec nepení ako nutrilon alebo sunar.

timca9
2. feb 2012

@petrzalkaa koľko výjdu tie mliečka Hipp? my sme vo fáze skúšania, začali sme prikrmovať a skúšame, ktoré nám bude najviac vyhovovať. Zatiaľ máme France lait 1 ale malý kakaá len každí tri dni ☹