Má zelenú stolicu. Mám zmeniť značku umelého mlieka?

ajmi
10. dec 2006

Ahojte, mala by som jednu otazku, mozno ste sa niektora uz stretli s tymto problemom a poradite mi. Moj maly ma 4 a pol mesiaca, prikrmujem ho umelym mliekom, lebo nemam dost mlieka a odkedy ho prikrmujem ma vodovu zelenu stolicu, potom dna dni nema stolicu a potom zasa takuto zelenu vodovu. Doktorka mu nechala urobit rozbor stolice a vsetko bolo v poriadku. Povedala mi,ze niektore deti, ktore su prikrmovane maju jednoducho zelenu stolicu. Tak neviem. Pribera ako treba, takze hladova stolica to nebude. Prikrmujem ho Nutrilonom 1 HA a uvazujem nad zmenou za inu znacku. Mohlo by to pomoct?

kkarolina
24. jún 2013

@jankalh Ahoj, ja som dcérku krmila od tretieho týždňa nutrilonom, teraz sú jej 3mesiace a asi tretí týždeň používáme sunar, lebo nutrilon prestal chutit. Doktor je zástancom sunaru, tak hneď nám ho naordinoval. Všetko bolo ok, holčička pekne papala, ale posledné dni má tiež zelenú stolicu, takú skor riedku 1xdenne, nič jej inak nieje, len niekedy jej mliečko chutná menej, niekedy viac. Pije mi tak 150ml 5x denne v priemere. Akú konzistenciu mává tvoje mimi, kolko ti v troch mexiacoch pilo mliečka denne. Díky za odpoveď

monkalm
28. jún 2013

Ahojte baby. Naša malá má cca 8 mes. a 2 týždne a do 7 mes. bola plne dojčená. Od 7 mes. robíme kaše z UM - Beba pro 2, ale stále kojím. Doteraz bolo všetko ok, ale 2 dni nám nekakala až predvčerom večer to prišlo, sedela a tak silno tlačila až zovrela pästičky a sčervenela, celá sa triasla, slzičky v očkách. Moje chúďatko, tak som odbalila plienočku, tam malý bobek, nechala som ju ležkať a začala tlačiť. Vyšlo dlhé hovienko asi 20 cm - šúloček, tvrdý, zelenohnedý. Potom ďalší kratší. Jemne som jej masírovala okolo ritky, lebo sa hrozne silila. Potom vyšli ešte 2, dala som jej ešte rektálnu rúročku a vyšlo aj kúsok riedkej stolice. Potom bola taká kludnučká, ako som ju ešte nikdy nevidela. Ale tá stolica bola fakt zelená. Teda asi z 80% zelená. Čo by ste mi poradili? zmeniť mliečko, alebo nasadiť probiotiká, alebo ísť za lekárkou a dať si spraviť testy na alergiu, ako tu spomínala jedna maminka? Ďakujem za každú radu.

lucia006
28. jún 2013

Moj mal takisto s um vkuse zelenu stolicu aj ma uz 8mes, 😒

jankalh
1. júl 2013

@kkarolina Ahoj, takú istú konzistenciu stolice mal aj môj synček. Vždy ju mal takto raz za deň. Od tretieho mesiaca pil 120 ml 6x denne, len s tým rozdielom, že som ho začala nedávno prikrmovať zeleninou. Zaujímavé je, že pred mesiacom mal po domu 3 týždňov žltú stolicu, akoby čarovným prútikom švihlo a teraz má opäť zelenú, lepšie povedané tmavo-zelenú. Spinká v pohode, nie je uplakaný, takže pokiaľ nebadám príznaky koliky, myslím, že je všetko v poriadku, len žalúdok sa zase musí vysporiadať s novou formou stravy a bude to takto aj u tvojho. Pokiaľ neplače alebo nevidíš žiaden problém, nie je sa čoho báť. Len si myslím, že 150 ml je dosť veľa, v troch mesiacoch. Samozrejme, do úvahy berieme aj váhu dieťaťa. Môj má cez osem kíl a pije tých spomínaných 120 ml každé dve hodiny. Skús dávať častejšie a menej, stačí jej 120 ml.

kkarolina
3. júl 2013

@jankalh Máš pravdu, my sme zo začiatku mali problém s papaním, boli sme aj v nemocnici koli tomu, a keby si videla ako sestri tlačili do nej jedlo, keď nechcela, keď spala, budili ju. A každé jedlo kontrolovali, preto mám k tomu taký prístup, skor to vo mne ostalo asi do dnes. Ale už sa od toho odprostujem, pije čo chce, kedy chce, je spokojná vysmiata, niekedy sa smeje nahlas. Hovienka má stále farebné včera mala raz zelené, raz žlto zelené, ale neriešim to, musela by som sa zbláznit. Zatial je len mlieko, a pije feniklový čaj, jak ukončí 4mesiac, začnem jej dávat zeleninu tiež, a potom bude mat stolicu rozno farebnu :D , ale dík, aspon som sa ukludnila, že je to ok

bonitka7
8. júl 2013

Ahoj. Ja odsavam aj svoje mliecko aj prikrmujem Bebou 1 HA. Odsajem si cca 1 - 2 jej bezne davky. Ostatok davam papat Bebu a tiez ma malinkaa zelenu stolicu. Udajne to moze byt tym ze moje mliecko je prevazne predne...nie to zadne. Preto vraj to sfarbenie do zelena. A co sa tyka zmeny: aj nutrilon aj beba je rovnaky dodavatel - tu nejaku vyraznu zmenu nevidim. Jedine prejst na uplne inu znacku...sunar asi a pod...

zuzana2202
26. dec 2021

Dobrý večer majú vaše detičky po mlieku babylove zelené stolice ďakujem za každú radu