Má zelenú stolicu. Mám zmeniť značku umelého mlieka?

ajmi
10. dec 2006

Ahojte, mala by som jednu otazku, mozno ste sa niektora uz stretli s tymto problemom a poradite mi. Moj maly ma 4 a pol mesiaca, prikrmujem ho umelym mliekom, lebo nemam dost mlieka a odkedy ho prikrmujem ma vodovu zelenu stolicu, potom dna dni nema stolicu a potom zasa takuto zelenu vodovu. Doktorka mu nechala urobit rozbor stolice a vsetko bolo v poriadku. Povedala mi,ze niektore deti, ktore su prikrmovane maju jednoducho zelenu stolicu. Tak neviem. Pribera ako treba, takze hladova stolica to nebude. Prikrmujem ho Nutrilonom 1 HA a uvazujem nad zmenou za inu znacku. Mohlo by to pomoct?

hanka274
10. dec 2006

podla mna by to mohlo pomoct, nemuselo a zaroven aj mozes zmenit znacku. Ale na 100 % to neviem. Pockaj na ine odpovede. Lebo ja malu len kojim uz vyse 7 mesiacov, zacinam uz varit mrkvicku so zemiacikom....atd (to ta teraz nezaujima). No a viem, ze kojene deti nemusia mat kazdy den stolicu, aj mozu, aj nemusia. Ale deti krmene umelym mlieckom by mali mat. Ale neviem ci by mali mat aj tie, ktore dokrmujeme, teda aj materskym aj umelym. Neviem. Pockaj, urcite niekto poradi. No a este mas chlapca, a s tym rataj chlapcov si treba fukat. Oni maju problemy s kakom, odprdkat si, bruska ich bolia. No a aj zelene kako moze byt ten "chlapcekovsky" problem. Neviem. A co ti dalej dr povedala. Urobila rozbor, vsetko ok, a...? dalej co? co ze to nema kazdy den?

hanka274
10. dec 2006

ajmi, vela mamin, kamosiek pouziva Bebu, tak neviem, skus. Ale neviem, spomenula by som to asi aj dr. Mas dobru doktorku?

gabika146
10. dec 2006

no my tiez prikrmujeme bebou1ha,mne sa tiet niekedy stane ze ma zelenu stolicu ale ono je to zevraj v pohode,znacka mlieka by sa nemala menit pokial drobcovi nic nieje,ak ju znasa dobre radsej nerizkuj 😀

hanka274
10. dec 2006

aha, tak asi sa nesmie, vidis, ja len kojim, takze neviem....
lenze by mal kakat kazdy den, tak neviem....

ajmi
autor
10. dec 2006

Doktorka mi povedala, ze nemam menit mlieko, ze mam zostat stale na tom istom. Na infektologii robili ten rozbor stolice a maly je zdravy, brusko ho nebolieva, ale mne sa to aj tak nezda normalne, aby kakal zelenu vodu. Kamaratka prikrmovala bebou, mala mavala zapchu a po zmene na nutrilon jej to preslo. Preto tiez uvazujem nad zmenou znacky, lebo v niektorych pripadoch to ucinkuje.

hanka274
10. dec 2006

ale konzultuj radsej s dr., chod za nou vyslovene s tym, ze to chces vyskusat. Ake to ma nasledky a tak sa jej spytaj, ci to neni "nebezpecne" a tak. Bud opatrna. Zelene kako viem, ze mala mala, ale este ako par dnova, to este z tej smolky z bruska, ci ako sa to vola...

lucie85
11. dec 2006

AJMI: My malému dáváme Nutrilon HA čtyři měsíce. A měli jsme ty stejné problémy jako vy. Měl zelenožlutou stolici a nekakal každý den. Doktorka mi říkala, že nekojené děti můžou kakat klidně i jedenkrát za týden, že se nic neděje. Teď má malý 7 měsíců a kaká každý den, někdy i 6x denně. Asi zoubky 🙂 A tyk už dáváme maso, zeleninu atd. Takže nemusíš mít obavy.

zuzu13
11. dec 2006

ahojte, malá papala Bebu HA1 ( 2 balenia) a k tomu aj materské mliečko. Minulý tt sme prešli na BEBU1(obyčajnú). Niektoré bábätká reagujú na zmenu tým, že vracajú, nemajú stolicu resp. majú častejšie 😀
Ak môžem doporučiť, keď idete meniť umelú stravu, nechajte si pôvodnej stravy aspoň trochu, pre prípad, že nová bábu"nesadne". Skúsenosi so zmenou stravy má asi najviac Ikulka, menili sunar, nutrilon, bebu...

helik
11. dec 2006

ajmi,

já měla taky málo mléka, tak jsem začala přikrmovat Bebou 1 Premium. Ze začátku jsme neměli s kakáním problém, kakali jsme 2x denně. Pak ale začal pít víc a víc Beby a kakal méně často (tak jednou za dva, tři dny) a zeleně jako brčál (jako špenát), ale ne vodově, spíš hustě. Potom se to asi po týdnu upravilo, sice ještě malinko se zácpou občas máme problém, ale je to v pohodě. Kakáme každý druhý den,někdy žlutě, někdy světle zeleně.

Já bych asi chvíli počkala, jestli se to samo neupraví, anebo bych zkusila tu Bebu.O Bebě se říká, že je spíš hustší, takže by vám mohla vyhovovat. Jenom je divný, že Vám DR. není schopná poradit a pomoct. Možná bych zkusila i nějakou jinou pediatričku.

helik
11. dec 2006

Jo, ale i po Nutrilonu může být zácpa.

mapris
11. dec 2006

ahoj ajmi,
já od začátku krmím bebou Premium, a máme též stejné problémy s kakáním. Kakáme obden a to zelenožlutou stolici. Tak dávám občas fenyklový čajíček. Jinak změnu mléka by ti měl doporučit pediatr. Mně už dvě doktorky řekly, že pokud dcera prospívá, přibývá, a ta stolice není nějak extra hustá - což nemáme, tak že nemám nic měnit a občas dát čajíček. I lékárnice mi dneska řekla, že beba je šetrná na střeva a tak, takže asi zůstanu. Malá měla problémy s tlačením i prdíkováním, tak máme kapky Sab Simplex a jinak každý podvečer dělám polohu klubíčko, což malé taky pomáhá. 😉

ajmi
autor
11. dec 2006

Ahojte, dakujem vam za cenne rady, ste zlate. Tak rozmyslam, ze este chvilu zotrvame na tom Nutrilone a uvidime. Mozno si maly zvykne. Inak volala som aj na infolinky nutrilonu aj beby, ale tam si kazdy zastava tu svoju znacku 🙂.
Doktorka mi radi nemenit to mlieko, ale zostat na tom istom. Ale co je zvlastne je to, ze po umelom mlieku by mala byt stolica skor hustejsia a nie takato voda. Ked sa vykaka, tak ho musim ist hned kupat a vsetko mu oprat, lebo mu to vsetko vytecie z plienky.

hanka274
11. dec 2006

🙂 🙂 to poznam aj pri kojeni.
No vidis, citala som, ze babam vraveli dr, ze nekojene deti nemusia mat kazdy den kako. Hm, mne vraveli opak, tak prepac, ak som ta poplietla. Asi ti radsej poradia maminy co nekoja, alebo prikrmuju. Takze papa, a vela stastia!

lenka007
12. dec 2006

Ahoj mne mala zacala papat nutrilon ale akosi ho zacala odmietat tak som zasla do lekarne a tam mi povedala že možem kludne zmenit mlieko teraz som jej dala francuzske a nevie sa ho dopapat aj z neho ma zelenu stolici nie stale ale iba obcas a je zo vsetkich mliek najlacnejsie 🙂

macejka
12. dec 2006

ajmi,já dávám malému Nutrilon premium a taky kaká řídce,většinou dvakrát denně,někdy je stolice nazelenalá.Několikrát se mi stalo,že se vykakal opravdu hojně a bylo to řidší a také to proteklo plínkou tak,že jsem musela malého celého převlékat.My máme zase problémy s ublinkáváním tak jsem také přemýšlela o změně stravy třeba na bebu.Dr.mi řekl ať zůstanu u Nutrilonu,když jseme ho dávali od začátku co jsem přestala kojit.Jo ale v porodnici měl malej problémy s jídlem,vypil ode mě moc málo tak ho dokrmili Bebou.

mukky
21. jún 2009

my sme zmenili ina nutrilon nas za nutrilon madarsky...a spoznal hned ze pije nieco ine...jednotka mu chuti,dvojka nie

soanpe
22. jún 2009

holky u HA mlíka je naprosto normální zelená stolice, protože mléčná bílkovina je štěpená a jinak se tráví

co se týká střídání, tak moje malá se vždy tak po měsíci a půl začala vzpouzet a přestala mi pít aktualní zn.mlíéka,takže my téměř každé 2 měsíce měníme značku
musím to tak dělat,protože by se madam nenajedla 😅

eleninka
10. jan 2011

Ahojte, mam otazku? Mám 4mesačnú Kamilku, doteraz som ju prikrmovala Nutrilonom, ale ostala mi nejaka plačliva, je nespokojna aj ked vypije 120ml akoby ju ten Nutrilon nenasýtil:( počula som že sa dosť často mení nutrilon za bebu,, že nutrilon tak nezasýti ako beba, chcem to skusiť, len neviem či môžem hned, alebo nejako postupne:( poradte dakujem pekne

eleninka
10. jan 2011

Alebo mi poradte niečo iné?? Napr. Hami? má niekto skusenosť??? Dakujem 😒

lublana1
10. jan 2011

@eleninka ...ahoj, my sme po nutrilone presli na sunar a vsetko v pohode... my mame sice hackove mlieka, ale nutrilon HA nam prestal jednoducho chutit, bol to rev pri kazdom papani a odkedy sme presli na sunar HA, je to v pohode... ja som postupne neprechadzala, ale vymenila som to hned, z davky na davku...

eleninka
11. jan 2011

Ďakujem veľmi pekne, každá mamička mi to potvrdila, že z davky na davku, ja sa pýtam len preto, lebo ked sme menili Nutrilon 1HA na Nutrilon 1 bez HA menila som postupne, striedala som jej davky a tak sme nan prešli, tak som bola zvedava, aby potom nemala nejaké problemy, ale tak asi zaleži aj na babätku ako to prijme🙂 Takže SUNAR už potom vyhovolal?

monuska342
11. jan 2011

@eleninka mi mame hami a je to presne to iste co nutrilon...maly papal aj nutrilon ale ten mu tak nechutil a nebol taky dobry ako hami 🙂

silvia1124
11. jan 2011

ahojte mam 6t dievcatko a stale ju boli brusko a place a je nepokojna.v nemocnici bola prikrmovana s Nutrilonom tak aj ja som jej to davala doma .2 tyzdne bolo vsetko pohode a potom to zacalo stale plakala nevedela kakat tak jej to zmenili na Nutrilon comfort proti zapche a kolike.aj to trvalo len 2 tyzdne a mala hnacku.tak jej zmenili zase mlieko a dali jej Nestle AL 110.to bolo dobre 2 tyzdne.boli ju stoho brusko a stale chce papat asi ju nenasyti toto mlieko .uz neviem co mam robit .neviete mi poradit?dakujem

zivika
15. apr 2011

Ahojte kocky, rada by som sa opytala na vase skusenosti so zmenami UM. My od narodenia papame Bebu 1 HA. Maleho s nou zacali prikrmovat uz v porodnici, samozrejme mi nedali na vyber...nechapem, preco zdravemu dietatku daju hypoalergenne mlieko, aj ked ani ja ani muz ziadnou alergiou netrpime...Ked nas prepustali domov, zakazali nam mlieko menit, aj ked sme mali od zaciatku problemy s bruskom... teraz nam pediatricka povolila zmenu na ine mliecko, chcem vyskusat nutrilon1...len neviem ako na to...doktorka povedala, ze mam zacat po troskach, ale mne sa zda, ze to miesani malemu nerobi dobre a aj som niekde citala, ze HA mlieka maju stiepenu bielkovinu a nemaju sa miesat s mliecnymi vyrobkami...tak teraz neviem, ze co...mam skusit cely den davat len nutrilon, alebo striedat s bebou??co myslite?

iwulka23
16. apr 2011

..tak neviem ako vase deturence,ale moja mala to zvlada velmi dobre...papali sme uz aj nutrilon aj sunar aj bebu a s nicim nemala ani najmensi problem..

cucu2
16. apr 2011

@zivika ahoj, my sme tiez prechadzali z Nutrilonu HA na obyc.Nutrilon. Ja som to robila tak , ze par dni som davala len 1davku obyc. Nutrilonu a zvysne krmenia som dala HA. Potom par dni uz 2 davky obyc.Nutrilonu a zvysne HA atd., atd.. Nemali sme s tym problem, lebo obyc.Nutrilon je chutovo lepsi ako HA. Takto mi to poradila aj doktorka. Vsetko bolo OK.

zivika
16. apr 2011

@cucu2 ahoj, skusala som to tak, ale maly sa mi vykruca, spapa polovicu davky a zacne hystercicky plakat a nechce dalej papat...vcera som mu prvy krat dala vsetky davky obyc. nutrilonu, ale s kyzdej sjedol len polku ☹ ale na druhej strane, prvy krat mi dnes prespal celu noc a pocas dna je relativne kludny, ani neplace, len pri tom papani a trochu vecer ...tak neviem, ze co si mam o tom mysliet a co robit ☹

hanka3
17. apr 2011

Ahoj, my jsme používali jen Nutrilon 1, pak jsme přešli na Nutrilon 2 a začali s příkrmy. Malej se ale po jídle kroutil a měl bolení bříška, tak jsme zkusili vzorek Sunar Nutra Defense a najednou byl jak vyměněný. Hned jsem koupila celé balení a malej teď spokojeně spinká. Chce to tedy možná vyzkoušet i jinou značku, každému vyhovuje něco jiného.

ohnivazena
26. máj 2011

Ja kupujem malemu nutrilon 1 a pomaly zacneme s 2, tak zvazujem zmenu znacky a rozmyslam nad HIPP, mate niektora skusenosti s touto znackou? Vdaka!

jankalh
29. apr 2013

Ahojte, môj drobec má 3 mesiace a od začiatku som dala na rady mojej mamy, ktorá mi stále hovorievala, že naša generácia vyrastala na SUNARE a bolo všetko v poriadku, tak som dala na rady skúsenejšej, nakoľko som bola prvorodička a kúpili sme SUNAR NUTRA DEFENSSE HA1. Zo začiatku som malého len prikrmovala, lebo som nemala dostatok mlieka a po 5 týždňoch som mlieko stratila. Odkedy som prestala dojčiť, objavila sa aj u nás zelená stolica a už od spomínaného 5 týždňa ju máme až doposiaľ. Veľmi som sa obávala, že niečo nie je v poriadku, ale malému zobrali stery a všetko je v norme, spinká kľudne, bruško nebolí, ale aj tak sme ho dali radšej vyšetriť, lebo zelená stolica sa mi nepozdávala. Dr. tiež povedala, že netreba meniť mlieko je to normálne, zelená stolica je bežná u nedojčených a tiež tráviaci trakt v takom období nie je naštartovaný. Takže odkaz pre mamičky, ktoré majú problém s kolikami, vyskúšajte toto mliečko, určite bolesti bruška prejdú ja ho vrelo odporúčam.